Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. September , 2024, 16:26:02
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Staroslivosť o lampové combo  (Prečítané 29530 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #45 kedy: 20. Apríl , 2007, 15:40:07 »

ta lampa si myslim pomaha v tom, ze lampa ma velky vstupny odpor cize nesere tak vystupny signal z gitary...cize to kombo tak "ozivy" pretoze ked je velky vstupny odpor tak nevznika taky "utlm" signalu
Zaznamenané

homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #46 kedy: 20. Apríl , 2007, 17:11:53 »

ta lampa si myslim pomaha v tom, ze lampa ma velky vstupny odpor cize nesere tak vystupny signal z gitary...cize to kombo tak "ozivy" pretoze ked je velky vstupny odpor tak nevznika taky "utlm" signalu
dost doveryhodne vysvetlenie...konecne tomu rozumiem :)
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #47 kedy: 29. August , 2007, 23:21:13 »



no do prdele, ze som si pozrel tuto temu :) totiz.. mam "nove" kombo je to MARSHALL JTM 30 (30 watov) lampove... no a ide o to, ze mam dilemu s jeho umiestnenim.. totiz je v policke a za sebou ma tak 20 cm, a nad sebou tak 25 cm.. myslite si, ze je to problem? a inac dobre vediet, ako narabat s tym powerom a stand by :) kua.. stastie, ze to kombo nemam ani mesiac  Nechajte ma vydýchať hm, a dobra otazka je aj to, ci mam na neho cvicit kazdy den.. totiz bojim sa, ze sa casom pototo a co potom? menit lampy? hm, nemam stym skusenosti.. a neviem coby to stalo... ludia kusok mi poradte.. ked tak, tak budem cvicit na mojom radiu ako doteraz ...  potrebujem nejaky vseobecny rozhlad o lampacoch No hanbím sa..
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #48 kedy: 30. August , 2007, 11:13:05 »



no do prdele, ze som si pozrel tuto temu :) totiz.. mam "nove" kombo je to MARSHALL JTM 30 (30 watov) lampove... no a ide o to, ze mam dilemu s jeho umiestnenim.. totiz je v policke a za sebou ma tak 20 cm, a nad sebou tak 25 cm.. myslite si, ze je to problem? a inac dobre vediet, ako narabat s tym powerom a stand by :) kua.. stastie, ze to kombo nemam ani mesiac  Nechajte ma vydýchať hm, a dobra otazka je aj to, ci mam na neho cvicit kazdy den.. totiz bojim sa, ze sa casom pototo a co potom? menit lampy? hm, nemam stym skusenosti.. a neviem coby to stalo... ludia kusok mi poradte.. ked tak, tak budem cvicit na mojom radiu ako doteraz ...  potrebujem nejaky vseobecny rozhlad o lampacoch No hanbím sa..
normalne cvic na kombe, to je normalne ze sa casom tie lampy opotrebuju a budes ich musiet vymenit, a ked nevies ako na to, tak treba zajst za niekym kto ti s tym pomoze a mas pokoj Na zdravie!
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
matok
nováčik
*
Príspevkov: 13


« Odpoveď #49 kedy: 30. August , 2007, 11:21:58 »

no pri domacom hrani (a teda zrejme tichej hlasitosti) sa ti tie lampy tak skoro nepototo.. takze mozes hrat kolko len chces... ale ajtak mi pride cudne nehrat len kvoli tomu aby sa mi neopotrebovali lampy.. skor si davaj bacha na spravne pouzivanie standby a ked chces s kombom po hrani hybat tak ho nechaj vychladnut... ja mam vo svojom marshalle teslacke lampy z cias daavno minulych a hraju fakt velmi dobre.
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #50 kedy: 30. August , 2007, 11:40:21 »



no do prdele, ze som si pozrel tuto temu :) totiz.. mam "nove" kombo je to MARSHALL JTM 30 (30 watov) lampove... no a ide o to, ze mam dilemu s jeho umiestnenim.. totiz je v policke a za sebou ma tak 20 cm, a nad sebou tak 25 cm.. myslite si, ze je to problem? a inac dobre vediet, ako narabat s tym powerom a stand by :) kua.. stastie, ze to kombo nemam ani mesiac  Nechajte ma vydýchať hm, a dobra otazka je aj to, ci mam na neho cvicit kazdy den.. totiz bojim sa, ze sa casom pototo a co potom? menit lampy? hm, nemam stym skusenosti.. a neviem coby to stalo... ludia kusok mi poradte.. ked tak, tak budem cvicit na mojom radiu ako doteraz ...  potrebujem nejaky vseobecny rozhlad o lampacoch No hanbím sa..

Ked mas kombo zasunute v policke tak jedine naco by si mal dat velky pozor je, aby bol dostatocny pristup vzduchu k lampam na vetranie, ak si dobre pamatam tak tento model ma lampy na lezato a celkom slusne "kuri"  :)
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #51 kedy: 30. August , 2007, 14:56:47 »

Ked mas kombo zasunute v policke tak jedine naco by si mal dat velky pozor je, aby bol dostatocny pristup vzduchu k lampam na vetranie, ak si dobre pamatam tak tento model ma lampy na lezato a celkom slusne "kuri"  :)

no to teda, ze kuri! :)  ale ma nadherny zvuk.. naozaj! hra to velmi pekne.. dobre, tak uz som sa podozvedal celkom dost :) no priestor na vzduch tam ma dost takze v tom by nemal byt problem.. spravil som mu este kusok viac miesta aby sa nahodou neuvaril
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #52 kedy: 31. August , 2007, 20:23:45 »

no to teda, ze kuri! :)  ale ma nadherny zvuk.. naozaj! hra to velmi pekne.. dobre, tak uz som sa podozvedal celkom dost :) no priestor na vzduch tam ma dost takze v tom by nemal byt problem.. spravil som mu este kusok viac miesta aby sa nahodou neuvaril
pripadne mu kup este ventilator, nech sa pekne schladi to kombicko po narocnych vykonoch Beeee
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #53 kedy: 04. September , 2007, 08:24:24 »

pripadne mu kup este ventilator, nech sa pekne schladi to kombicko po narocnych vykonoch Beeee

co je narcny vykon... ja som ho maximalne tak, ze volume na pol a master volume tiez na polke.. hm, ale to asi zaelzi aj na nastevi korekcii.. to uz neviem Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #54 kedy: 04. September , 2007, 09:58:47 »

co je narcny vykon...

narocnymi vykonmi myslel homar vnutornosti trhajuce riffy a zabijacke, expresivna sola, ktore budes hrat  :)
Zaznamenané
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #55 kedy: 04. September , 2007, 10:03:31 »

narocnymi vykonmi myslel homar vnutornosti trhajuce riffy a zabijacke, expresivna sola, ktore budes hrat  :)


aha, tak uz tomu rozumiem.. tak to mu davam zabrat dost  Bavím sa skvele
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #56 kedy: 04. September , 2007, 10:16:36 »

Ak ma pamat neklame, tak v JTM 3xx su 2x EL84 - tie az tak nekuria, ako vacsie vykonovky.
Zaznamenané
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #57 kedy: 04. September , 2007, 10:23:44 »

Ak ma pamat neklame, tak v JTM 3xx su 2x EL84 - tie az tak nekuria, ako vacsie vykonovky.

myslis vykon? hlasitost?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #58 kedy: 04. September , 2007, 10:29:26 »

he ? pisem, ze lampy v tvojom ampe nekuria (nehreju) az tak, ako lampy v inych ampoch.
Zaznamenané
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #59 kedy: 04. September , 2007, 10:32:40 »

he ? pisem, ze lampy v tvojom ampe nekuria (nehreju) az tak, ako lampy v inych ampoch.

sorry, zle som ta pochopil, boze ja som LOL  Bavím sa skvele no, tak to je pravda, ze nehreju tak ako vinych ampoch.. to je fakt... ja som to kurenie pochopil kusok inac, ale asi slo o vykon.. a na to, ze to ma 30W tak to robi hluku az az na mna  Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 23 otázok.