Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 09:21:16
Strán: [1] 2 3 ... 22 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Flamenco !  (Prečítané 76054 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Prasito
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 127



« kedy: 10. Apríl , 2007, 17:19:30 »

Hola !
nenasiel som tu vela o tomto style a neviem ci je to najvhodnejsie umiestnenie temy, ale citil som taku potrebu zalozit miesto, kde by sa mohli vyjadrit aj takto orientovany jedinci. Myslim, ze je to velmi obchadzany smer a maloktory gitarista vobec tusi o co tam kraca. Tak ak by sa tu niekto nasiel, kto sa chce podelit o skusenosti, bude vitany. Cosi o mne, zacinal som od malicka na klasike, Carulli&Carcassi, 3 roky LSU, postupne so presiel na elektriku az kym ma to neprestalo bavit a chcel som hrat nieco akusticke a nebolo to zavisle od aparatury a kapely, nieco co by boli ostatni ochotni normalne pocuvat :-) Chvilu som hraval s kapelou folk a country neskor vzhladom na moj slaby hlas som si zacal studovat dake instrumentalky od Jose Feliciana. Tak som sa dostal k prstovej technike a odtial bol uz krocik k tomu aby sa nylony stali (zatial este dost prznenou) laskou mojho zivota. Napokon som po dlhom sebapremahani vytiahol kdesi z netu noty gitarovej skoly od Paca Peni a odvtedy som tomu uplne prepadol, trva to uz asi dva roky ale stale sa citim byt ako trochu lepsi zaciatocnik aj napriek tomu ze hram na gitare vyse 20 rokov. Mate niekto rovnaku uchylku ?
Zaznamenané

Podľa všetkých známych fyzikálnych zákonov čmeliak nemôže lietať. Našťastie čmeliakovi fyzika nič nehovorí.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 10. Apríl , 2007, 19:56:37 »

Mňa táto úchylka len jemne lízla, pri cvičení klasiky som sa flamencom nezaoberal, občas sa len teraz nechávam ovplyvniť jeho melodikou vo svojich veciach. Už dávnejšie som hral na basu jeden koncert s Braňom Krajčom alias Flaco de Nerja, našim výborným flamenco gitaristom, ktorý viac žije v Rakúsku, predtým aj vo Francúzsku..., a pred vyše rokom som zaskakoval 5 mesiacov na basu (môj gitbas) v scénickom flamencovom hudobno-tanečnom projekte Carmen.

Ďalší kamaráti, ktorých na celý život chytila flamenco gitara, sú napr Stano Kohútek alias Morenito de Triana, ktorý hrá v Los Remedios, Martin Bies ..
Zaznamenané

homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #2 kedy: 10. Apríl , 2007, 20:19:47 »

no tak flamenco je sice zaujimavy styl, ale nejak velmi ma to nechytilo, aj ked obcas si pustim doma, ale to tak 2-3 skladby, a podla mna najviac sa pre flamenco spravili gitaristi Paco de Lucia, Sabicas a Paco Pena  Bravooo
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #3 kedy: 10. Apríl , 2007, 21:23:58 »

bo som teraz nedavno na muzikaly don quichot podla sancha a tam je ziva flamenco hudba aj tanec. este teraz som uplne hotovy z tej hudby. flamenco je absolutne skvele. myslim ze by som to v zivote nezahral, predsa len, dz dz dz je lahsie a priamociarejsie. ale keby som mal sajnu ako na flamenco, tak by som to skusil. je to spica Je to frajer
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 10. Apríl , 2007, 21:35:56 »

To je pekne, ale neporadite mu k tej technike hry?
Zaznamenané

Prasito
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 127



« Odpoveď #5 kedy: 10. Apríl , 2007, 21:41:17 »

Myslis, ze sa toho Quijota fakt oplati vidiet ? Bies hra dost slusne a je, sa mi zda, blizsie ku korenom ako Morenito. Ale Stano s tou jeho bandou to valia teda paradne, koncert sa urcite oplati vidiet. Hraju flamenco v trocha zrozumitelnejsej forme pre nasinca, pre Spanielov by to bolo asi moc silne kafe. Ale experimentom asi patri buducnost. Momentalne pocuvam Vicente Amiga ten suverenne kraluje modernemu flamencu, podla mna prekonava vsetkych doteraz a posuva tuto hudbu zas o kus dalej.
Zaznamenané

Podľa všetkých známych fyzikálnych zákonov čmeliak nemôže lietať. Našťastie čmeliakovi fyzika nič nehovorí.
Prasito
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 127



« Odpoveď #6 kedy: 10. Apríl , 2007, 21:42:45 »

To je pekne, ale neporadite mu k tej technike hry?

tak ked neviem co sa kto pyta  Popiskujem si
Zaznamenané

Podľa všetkých známych fyzikálnych zákonov čmeliak nemôže lietať. Našťastie čmeliakovi fyzika nič nehovorí.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 10. Apríl , 2007, 21:47:53 »

Prepac, ze som takto zasiahol do temy, len som mal pocit, ze mala byt predovsetkym o hrani flamenca, nie o tom, ze pani X a Y si ho obcas radi vypocuju Žmurk
Zaznamenané

Prasito
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 127



« Odpoveď #8 kedy: 10. Apríl , 2007, 22:11:11 »

Tak v skratke od nezasveteneho pre tych este menej zasvetenych. Vseobecne o flamencu je dobra stranka www.flamenco.cz . Nakolko gitara je povodne vo flamencu hlavne doprovodny nastroj k tancu alebo spevu, je dobre sa trocha oboznamit s formami flamenca je ich strasne vela napr  Bulerias, Alegrias, Tango, Solea, Fandango, Rumba, a to nie je este ani polovica, takze ak sa niekto chce stat profi flamenkovym gitaristom bez toho aby par rokov zil v Spanielsku a zbieral skusenosti zivym hranim, nech na to radsej rychlo zabudne. Hra stoji predovsetkym na techike pravej ruky, vyuziva sa kazdy jeden prst vratane malicka
, ale zaklad je asi vypracovane picado tj striedave hranie s dopadom ukazovaka a prostrednika, prstove arpegia, dorazna hra palcom - hra sa spravidla s dopadom a samozrejme rasguada, tj rychle viacnasobne udery akordu, ktore sa robia bud jednotlivymi prstami pravej ruky alebo rotaciou zapastia. Dalej hrac sa nezaobide bez legata s priklepmi, tremola a palcovej techniky alzapua. Asi jedina vec, ktoru vo flamencu nenajdete je flazolet, ale to som mozno tiez strelil capa.
Zaznamenané

Podľa všetkých známych fyzikálnych zákonov čmeliak nemôže lietať. Našťastie čmeliakovi fyzika nič nehovorí.
Lenka
okukávač

Príspevkov: 1


« Odpoveď #9 kedy: 20. Apríl , 2007, 13:47:45 »

Myslis, ze sa toho Quijota fakt oplati vidiet ? Bies hra dost slusne a je, sa mi zda, blizsie ku korenom ako Morenito. Ale Stano s tou jeho bandou to valia teda paradne, koncert sa urcite oplati vidiet. Hraju flamenco v trocha zrozumitelnejsej forme pre nasinca, pre Spanielov by to bolo asi moc silne kafe. Ale experimentom asi patri buducnost. Momentalne pocuvam Vicente Amiga ten suverenne kraluje modernemu flamencu, podla mna prekonava vsetkych doteraz a posuva tuto hudbu zas o kus dalej.
Biesa jsem jeste neslysela hrat,ale za Morenita se zarucuji,ze flamenco umi zahrat od korene!:-)Slysela jsem ho hrat s Remedios, ty jsou super,a jak rikas,pro nasince hraji v tej trocha zrozumitelnejsej forme. Ale taky jsem ho slysela,kdyz doprovazel nase predni tanecnice,ktere to flamenco tancuji skoro jako v Andalusii:-)Kdyby Stanko neumel "flamenco puro",tak s nim prece nebudu delat takovy rozhovor.Delam rozhovory totiz zasadne jen z hvezdami:-)))Jo,a klidne o flamenku diskutujte treba i na strankach ZM. Jak jsi je doporucil uz dole:-) Zdenek uz nejakou dobu taky flamenco hraje,a ma dost veliky prehled,co a jak.A urcite vam taky rad odpovi.Zdravim,Lenka z flamenco.cz Žmurk
Zaznamenané
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 30. Apríl , 2007, 18:05:25 »

Prasito, Bies je fajn, má mejaké mp3 na svojej stránke http://www.martinbies-flamencoclan.sk/  Tento rok bude účinkovať aj na Guitarfeste. Amigo je supiš :)  Na techniku sú myslím vcelku dobré video školy od Oscara Herrera, dajú sa niekde na nete stiahnuť :)
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
Prasito
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 127



« Odpoveď #11 kedy: 30. Apríl , 2007, 21:35:23 »

2 brmbolec: Jasne, ze tu stranku poznam. Bies sa neboji ani alzapui  Bavím sa skvele, tu som od Morenita este nepocul. Hoci solovo som ho este nevidel hrat.  MP3-ky Los Remedios co su na ich stranke nie su nic moc i ked nazivo su skveli. Rad by som sa na ten guitarfest a Biesa mrkol, ale mam obavy ci mi to vyjde, musel by som cestovat z prahy.
P.S. To tvoje heslo poznam este aj v muzikantskej verzii - kdo nespieva s nami, spieva proti nam !  Beeee
Zaznamenané

Podľa všetkých známych fyzikálnych zákonov čmeliak nemôže lietať. Našťastie čmeliakovi fyzika nič nehovorí.
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 30. Apríl , 2007, 22:16:09 »

prasito- no Morenito vie hrat VELMI dobre alzapui :) a puro flamenco,(to do korenov, ako bolo vyssie spomenute) vie tak isto hrat:)
Lenze uz sme v 21. storoci a dost sa toho pomenilo a dnes uz okrem ortodoxnych spanielov pure flamenco nezaujima az na tolko ostatnich ludi, hoci z toho vsetci flamenco gitaristi vychadzaju. Doba sa posunula a styl sa obohatil, tak to aj Stano tak hra:)
Hoci dlho doprevadzal spev aj tanec. No lenze to by bolo asi dobre, keby sem on co to napisal:)
moji favoriti su:)... asi Vicente amigo narovnako ako paco, jeho nenormalne citliva hra ..:) Dalej samozrejme netreba zabudnut na Tomatita:) a svaaaka Sabicasa:)
Zaznamenané

Prasito
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 127



« Odpoveď #13 kedy: 30. Apríl , 2007, 22:37:29 »

Jo Vicente Amigo je king, mozno technicky su lepsi hraci ako napr. Paco alebo Gerardo Nunez, ale kompozicne a vyrazovo sa mu tazko niekto vyrovna. Paco je robot a jeho hra je sice napadita ale trochu mi v nej chyba to emocne napatie ako u Amiga pripadne Manolo Sanlucara. To je moj pohlad, nie ze by som si Paca rad nevypocul ale je to hudba, ktoru si vypocujes raz a viac sa k nej uz nevracias.  Pomaly ale isto sa momentalne medzi spicku derie dalsia nadejna hviezda Javier Conde. Zatial hra vacsinou prebrane veci ale technicky je super napr.
kde hra Sabicasa.
Zaznamenané

Podľa všetkých známych fyzikálnych zákonov čmeliak nemôže lietať. Našťastie čmeliakovi fyzika nič nehovorí.
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 30. Apríl , 2007, 22:46:13 »

Gerardo hra vynikajuco, ale je velmi ovplyvneny jazzom, technika nenormalna, ked som ho videl, tiez sm kukal jak puk, ale zial sa clovek lahko strati medzi tolkymi tonmy:)
No s tym pacom by som si dovolil nesuhlasit, on sa vyvyja stale, stale nieco ina a nove ma, napriklad jeho Hispanoamerica nemozem ani citit, ale taky Castro marin, mozem pocuvat dokola, alebo komercne velmi uspesny entre dos aguas, z ktoreho niektore skladby poznaju hadam vsetci:)
No v kazdom pripade Paco vie aj velmi pekne improvizovat, v zmysle improvizacie, nie len flamencovej, kde clovek seka za sebou flazety, podla nalady, ale skorej aj jazzovo:) a pritom to stlae zneje ako flamenco:)
Ked si clovek zobere, ze nebyt Paca, tak nie je pravdepodobne ani Veicenta ani toamtito, ni pdobni velikani, ktorych insproval praaave strejda Paco:))
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 22 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 22 otázok.