Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
24. Apríl , 2024, 13:02:44
Strán: 1 ... 18 19 [20] 21 22 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Flamenco !  (Prečítané 76163 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Prasito
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 127



« Odpoveď #285 kedy: 26. Apríl , 2009, 21:37:43 »

čo to bolo, od koho? Možno mám.

asi nemas, to bolo z Iberiky, ked ho najdem, ozvem sa
Zaznamenané

Podľa všetkých známych fyzikálnych zákonov čmeliak nemôže lietať. Našťastie čmeliakovi fyzika nič nehovorí.
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #286 kedy: 26. Apríl , 2009, 23:43:47 »

kurnik chalani , ziadne "zazracne" cvicenia nejsuuuuuuuuu. Hento co som napisal, pokial sa tomu povenujete dve hodky denne, tak do roka musi byt picado aspon ake take :) Vsetcu co hraju jak dabli tak to je drilovanie donekonecna. HEntie cvicenia plus stupnice a falzety , a pokial sa to bude cvicit dobrou technikou tak neni o com, hento je zostavene od Stana Kohutka (on to ma od spanielskych gitaristov a od prof.Grofa) dalej je to cast cviceni od Rubena Camposa a Gerarda Nuneza. Zial je to narocna tehvika ktoru treba cibrit roky
Zaznamenané

Prasito
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 127



« Odpoveď #287 kedy: 16. Máj , 2009, 13:58:01 »

kurnik chalani , ziadne "zazracne" cvicenia nejsuuuuuuuuu.

Tak nam aspon neber nadej, swordy !  Smútim Ja si myslim, ze kazdym kdo nad svojim cvicenim obcas premysla a pozrie sa dozadu, najde veci, ktore ho posunuli vpred. Niekedy sa stava, ze gitaristi co sa trocha vypracovali, nevedia alebo nechcu svoje skusenosti predat lacno dalej. Niektori zas hraju dlhe roky stale to iste a potom to svoje umenie hodnotia poctom rokov cvicenia. Ja hram na gitare da sa povedat desatrocia ale keby som vedel na zaciatku co viem teraz, mozno by ta moja hra vyzerala uplne inak. Napr. myslel som si, ze nato zahrat dobre solo je treba drilovat to 3 vecery a je to. A ked to nejde tak to stratka nepojde nikdy, lebo na to nemam geny. Neskor som pochopil, ze sa treba ucit hrat veci pomaly s dorazom na presnost a naucis sa cokolvek. Cvicit sola na rychlost je vacsinou strata casu.

Tak teda to slubene cvicenie na picado - je to len taka prkotina z festivalu Iberika, ktoru nam ukazoval jeden Spaniel, ale podobnu si vymysli hocikto. Rozvija nezavislost a impulznu rychlost prstov. Cvici sa na spodnych troch strunach.

-1-0-1-0-2-1-2-1-3-2-3-2-4-3-4-3-- 

potom to treba skusat v rychlych davkach po styroch, teda :

-1-0-1-0----2-1-2-1----3-2-3-2----4-3-4-3- 

« Posledná zmena: 16. Máj , 2009, 14:12:59 od Prasito » Zaznamenané

Podľa všetkých známych fyzikálnych zákonov čmeliak nemôže lietať. Našťastie čmeliakovi fyzika nič nehovorí.
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #288 kedy: 16. Máj , 2009, 22:42:40 »

Tak nam aspon neber nadej, swordy !  Smútim Ja si myslim, ze kazdym kdo nad svojim cvicenim obcas premysla a pozrie sa dozadu, najde veci, ktore ho posunuli vpred. Niekedy sa stava, ze gitaristi co sa trocha vypracovali, nevedia alebo nechcu svoje skusenosti predat lacno dalej. Niektori zas hraju dlhe roky stale to iste a potom to svoje umenie hodnotia poctom rokov cvicenia. Ja hram na gitare da sa povedat desatrocia ale keby som vedel na zaciatku co viem teraz, mozno by ta moja hra vyzerala uplne inak. Napr. myslel som si, ze nato zahrat dobre solo je treba drilovat to 3 vecery a je to. A ked to nejde tak to stratka nepojde nikdy, lebo na to nemam geny. Neskor som pochopil, ze sa treba ucit hrat veci pomaly s dorazom na presnost a naucis sa cokolvek. Cvicit sola na rychlost je vacsinou strata casu.

Tak teda to slubene cvicenie na picado - je to len taka prkotina z festivalu Iberika, ktoru nam ukazoval jeden Spaniel, ale podobnu si vymysli hocikto. Rozvija nezavislost a impulznu rychlost prstov. Cvici sa na spodnych troch strunach.

-1-0-1-0-2-1-2-1-3-2-3-2-4-3-4-3-- 

potom to treba skusat v rychlych davkach po styroch, teda :

-1-0-1-0----2-1-2-1----3-2-3-2----4-3-4-3- 



Ondrej, som si všimol jednu vcelku zaujímavú vec. Keď cvičím picado tak je jeden prst slabší. Predpokladám že je to tak aj u ostatku ľudí. Prostredník zaostával. Pustil som si metronom a skúšal brankať nie striedavo, ale stále len jedným prstom. Ten druhý bol opretý o strunu, ako po dopade na strunu. Skúšal som trénovať prostredník a kupodivu keď som zapojil oba v klasickom picade, tak to šlo trochu rýchlejšie. Mám inak dosť dĺžkový rozdiel medzi ukazovákom a prostredníkom, myslím že aj táto vec môže mať na rýchlosť vplyv...
« Posledná zmena: 16. Máj , 2009, 22:44:07 od brmbolec » Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
DominkO
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 91


*1852-still alive


« Odpoveď #289 kedy: 17. Máj , 2009, 14:48:12 »

Tak prostrednik to je osobitna vec(treba ho vela cvicit, vystriedat vela cviceni), mne pomerne dost trvalo pokial som ho vycvicil... A hrante aj malickom? dopocul som sa, ze v starom flamencu sa malicek takmer bezne pouzival... Ja sice nehram flamenco ale skusam 5prstu techniku pravej ruky. Myslim, ze to o dost pomaha pravej ruke, aj ked som este len nazaciatku.
Zaznamenané


Alvaro 410, Fender Strat HW1, Fender Super Reverb
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #290 kedy: 17. Máj , 2009, 15:32:03 »

potom to treba skusat v rychlych davkach po styroch, teda :
1-0-1-0----2-1-2-1----3-2-3-2----4-3-4-3- 
toto je cvicenie cislo 2 co som sem napisal :)

Ondrej, som si všimol jednu vcelku zaujímavú vec. Keď cvičím picado tak je jeden prst slabší. Predpokladám že je to tak aj u ostatku ľudí. Prostredník zaostával. Pustil som si metronom a skúšal brankať nie striedavo, ale stále len jedným prstom. Ten druhý bol opretý o strunu, ako po dopade na strunu. Skúšal som trénovať prostredník a kupodivu keď som zapojil oba v klasickom picade, tak to šlo trochu rýchlejšie. Mám inak dosť dĺžkový rozdiel medzi ukazovákom a prostredníkom, myslím že aj táto vec môže mať na rýchlosť vplyv...
toto som nikdy nespozoroval, ked cvicis picada, treba sa hlavne snazit o zvuk a nepohnut sa v rychlosti nikam, pokila nemas dobry zvuk vyvazeny ton atd:)
... A hrante aj malickom? dopocul som sa, ze v starom flamencu sa malicek takmer bezne pouzival... Ja sice nehram flamenco ale skusam 5prstu techniku pravej ruky. Myslim, ze to o dost pomaha pravej ruke, aj ked som este len nazaciatku.
malicek sa pouzival dost v rasguade, ale v modernom flamencu sa uz nepouziva, akurat v malej metle :)
Zaznamenané

Prasito
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 127



« Odpoveď #291 kedy: 18. Máj , 2009, 17:25:31 »

....som si všimol jednu vcelku zaujímavú vec. Keď cvičím picado tak je jeden prst slabší. Predpokladám že je to tak aj u ostatku ľudí. Prostredník zaostával. Pustil som si metronom a skúšal brankať nie striedavo, ale stále len jedným prstom. Ten druhý bol opretý o strunu, ako po dopade na strunu. Skúšal som trénovať prostredník a kupodivu keď som zapojil oba v klasickom picade, tak to šlo trochu rýchlejšie. Mám inak dosť dĺžkový rozdiel medzi ukazovákom a prostredníkom, myslím že aj táto vec môže mať na rýchlosť vplyv...

urcite na tom nieco bude, zvlast ked mas prejst s kratsim prstom na nizsiu strunu. Su aj experti co hraju troma prstami ale to je skor len na specialne frazy. Tam je treba trenovat poriadne koordinaciu, ak si niekto mysli, ze je to fakt nutne hrat tymto sposobom. Stepan Rak vybrnkava dokonca aj malickom, nastastie som to nevidel, lebo by som sa mozno od smiechu dos***. 

Tymi troma prstami sa daju hrat napriklad stupnicove behy, ked sa hraju tri tony na kazdej strune. Je to lahsie, ale dvoma prstami to zneje zas lepsie, lebo nie je tak pocut nevyrovnanost prstov.
Dobre to je napr. na take rychle salvy na jednom tone, ked to vyzera nasledovne a-m-i-a . Hraje sa to tusim v Sevillanas, posledny uder padne na rytmicku dobu. Pretoze prstenik ma slabsiu koordinaciu, musel som chvilu cvicit jeho spravne dvihanie aby sa po udere nemotal o susednu strunu. Ale zas flamenkovi borci to nehraju inak len i-m-i-m

Zaznamenané

Podľa všetkých známych fyzikálnych zákonov čmeliak nemôže lietať. Našťastie čmeliakovi fyzika nič nehovorí.
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #292 kedy: 18. Máj , 2009, 23:04:59 »

kamaradi zda sa mi ze tu dost riesite kokotiny, ty ked budes juro pomalicky trenovat  picada ALE FAKT POMALY kua a poriadne tak sa ti hned napravi ruka. A trojj, stvor prste picada su pre ludi ktorim to dovoluje fyziologia, mne sa osobne pohodlnejsie a lepsie hra picado dvomi prstami a som si isty, ze kebyze ho trenujem tromi, tak za tu dobu mam picada dvojprstove jak dabel :)
mne sa zda pani ze moc spekulujete :) co akoze na druhej strane sa mi lubi, ale pacilo sa vam moje picado, chceli ste aby som vam napisal ako ho cvicim, tak som ho napisal ale to mate v pici , vy radsej polemizujete. :) ale zelam vela stastia :)
Zaznamenané

brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #293 kedy: 19. Máj , 2009, 23:06:32 »

kamaradi zda sa mi ze tu dost riesite kokotiny, ty ked budes juro pomalicky trenovat  picada ALE FAKT POMALY kua a poriadne tak sa ti hned napravi ruka.

Ako myslíš že potom mi narastie trochu dlhší ukazovák?  Bavím sa skvele
...kua, ja som si našiel takú peknú výhovorku na obhajobu lenivosti a ty mi napíšeš totok? :)

Aký je strop-štandard v rýchlosti picada?
Tuším som videl nejaké taby, Paco kvartoly na 160bpm
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #294 kedy: 19. Máj , 2009, 23:14:38 »

Ako myslíš že potom mi narastie trochu dlhší ukazovák?  Bavím sa skvele
...kua, ja som si našiel takú peknú výhovorku na obhajobu lenivosti a ty mi napíšeš totok? :)

Aký je strop-štandard v rýchlosti picada?
Tuším som videl nejaké taby, Paco kvartoly na 160bpm


Picado sa dá hrať v takej rýchlosti ako hra trsátkom. Paco hral v rovnakej rýchlosti ako Al di Meola prípadne Laughlin a to bolo v niektorých prípadoch cez 200bpm - kvartoly.

Začal som hrať pred časom picado striedaním palca a ukazováka. Cez 160bpm už zahrám po nejakých týždňoch občasného cvičenia bez problémov.
Ak tu nebudete len kecať a naozaj začnete precízne cvičiť, za krátko budete hrať každý rýchlo a čisto. Žmurk
To samozrejme nieje základ muziky.
Zaznamenané

brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #295 kedy: 19. Máj , 2009, 23:37:47 »

Picado sa dá hrať v takej rýchlosti ako hra trsátkom. Paco hral v rovnakej rýchlosti ako Al di Meola prípadne Laughlin a to bolo v niektorých prípadoch cez 200bpm - kvartoly.

Začal som hrať pred časom picado striedaním palca a ukazováka. Cez 160bpm už zahrám po nejakých týždňoch občasného cvičenia bez problémov.
Ak tu nebudete len kecať a naozaj začnete precízne cvičiť, za krátko budete hrať každý rýchlo a čisto. Žmurk
To samozrejme nieje základ muziky.

200 je už pekná pálka.
p, i má feeling ako i,m?
i,m koľko zmákneš?
S poslednou vetou vcelku súhlasím, rýchlosť robí zväčša podľa mňa hudbu hudbou pre oči, nie uši.
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #296 kedy: 20. Máj , 2009, 00:04:06 »

200 je už pekná pálka.
p, i má feeling ako i,m?

trošku to zneje inak, záleží ale od pevnosti nechtov, sily a sklonu úderu, vyrovnanosti úderov palca a ukazováka..  Dá sa tým veľa uhrať aj iných vecí, na druhej strane sa viac zamestná palec a nemôže beh doprevádzať. Celkom zaujímavé je kombinovať tie dva spôsoby. Z flamenco hráčov neviem, kto tak hrá, z basákov poznám len Pavla Jakuba Rybu.

Citácia
i,m koľko zmákneš?

Neviem, nehrám už dávno týmto spôsobom rýchle behy. Hrám buď trsátkom, alebo teraz už aj vyššie spomínanou kombináciou. Keďže mám trsátko furt na palci.
Zaznamenané

stagemaster
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 444



« Odpoveď #297 kedy: 20. Máj , 2009, 10:57:58 »

Dobry den Žmurk, pocuva niekto z Vas aj brazilsku hudbu?  Tuto je jeden kus od Raphaela Rabella:

a takisto aj Baden Powell stoji za vypocutie... Na zdravie!
Zaznamenané

Prasito
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 127



« Odpoveď #298 kedy: 05. Jún , 2009, 14:07:00 »

Dobry den Žmurk, pocuva niekto z Vas aj brazilsku hudbu?  Tuto je jeden kus od Raphaela Rabella:

a takisto aj Baden Powell stoji za vypocutie... Na zdravie!

Tiez sa mi pacia podobne veci, mam jedno CD od Jiri Jirmala, ten hra  vela veci v podobnom duchu, takisto ma nejake upravy od Baden Powela. Bol som zo zvedavosti na koncerte, dost ma prekvapil tvorbou i technikou na svoje roky, ma uz okolo 70.

Pridam jednu vybornu rumbu od chlapka z Nunezovej skoly:

Zaznamenané

Podľa všetkých známych fyzikálnych zákonov čmeliak nemôže lietať. Našťastie čmeliakovi fyzika nič nehovorí.
udry
Hosť
« Odpoveď #299 kedy: 28. Júl , 2009, 22:11:59 »

V nedelu davali relaciu " Flamenco 21. století". Hral basak Carles Benavent+flautista Jorge Pardo+ ? bubenik. Pokračovanie buducu nedelu na Čt2 okolo polnoci. Tak,kto ma zaujem .....      Ukažku Benaventa+Parda+  ...  /nie je z tej relacie /
« Posledná zmena: 28. Júl , 2009, 22:13:47 od udry » Zaznamenané
Strán: 1 ... 18 19 [20] 21 22 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.123 sekund, 22 otázok.