Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. Apríl , 2024, 04:11:49
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 22 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Flamenco !  (Prečítané 76186 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #30 kedy: 24. Júl , 2007, 16:06:06 »

Je to flamenco strihnute prog rockom alebo prog rock ovplyvneny flamencom alebo....  Huh!   Huh!

čo to malo spoločné s progrockom???  Bleee  Ten termín by sa mal zrušiť, alebo aspoň prestať používať, lebo mám pocit, že už z neho veľa ľuďom na fóre šibe..  ha ha ha
Zaznamenané

brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #31 kedy: 18. August , 2007, 18:39:28 »


super duo vychádzajúce poväčšinou z rumby :)
je tam od nich kopec vecí, nejaké fúzie s technom, metalom a tak :)
proste supiš :)
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
brianlover
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 347



« Odpoveď #32 kedy: 18. August , 2007, 20:36:32 »


super duo vychádzajúce poväčšinou z rumby :)
je tam od nich kopec vecí, nejaké fúzie s technom, metalom a tak :)
proste supiš :)
nejaky ten piatok dozadu tu ich videa uvedene uz boli..mimochodom ta triolka fajne znie ked sa hra;
Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #33 kedy: 18. August , 2007, 21:50:25 »

jaj hosi, postujete tu nespravne videja...
napr tato nahravka mi isty cas uspesne vybijala ipod:
Zaznamenané

bigbadbrad
stály hosť
*****
Príspevkov: 866



« Odpoveď #34 kedy: 19. August , 2007, 14:49:33 »

jaj hosi, postujete tu nespravne videja...
napr tato nahravka mi isty cas uspesne vybijala ipod:


tak na toto si musim zohnat tab  Som metlak
Zaznamenané
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #35 kedy: 19. August , 2007, 15:42:36 »

nejaky ten piatok dozadu tu ich videa uvedene uz boli..mimochodom ta triolka fajne znie ked sa hra;

myslíš asi tie rasgueadá, chce to cvik aby to dobre znelo. Už mám od nich aj celé albo ktoré si niekomu postúpil :) Prpblém je v tom že to je všetko skoro v jednom tempe, rumba rytmus dobre znie pri cca 130 bpm +-10 bpm
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #36 kedy: 19. August , 2007, 15:44:41 »

jaj hosi, postujete tu nespravne videja...

nemyslím že nesprávne, rytmus ženskej väčšinou vychádza z rumby/jeden zo štýlov flamenca
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
brianlover
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 347



« Odpoveď #37 kedy: 20. August , 2007, 00:27:36 »

myslíš asi tie rasgueadá, chce to cvik aby to dobre znelo. Už mám od nich aj celé albo ktoré si niekomu postúpil :) Prpblém je v tom že to je všetko skoro v jednom tempe, rumba rytmus dobre znie pri cca 130 bpm +-10 bpm

co som komu postupil??ja som si albo stiahol vtedy, ked tu bolo ich prve videa..a cvicil rasguada..a, nech pocuvam, ako  pocuvam, rumbovy rymtmus ako zaklad jej hry nepocujem, skor sambovy..
Zaznamenané
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #38 kedy: 20. August , 2007, 01:05:57 »

no ja som tam nepocul ani jedno rasguado. Ale pekne spravene, hoci do tejto temy to moc nepatri
Zaznamenané

brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #39 kedy: 20. August , 2007, 12:06:28 »

nech pocuvam, ako  pocuvam, rumbovy rymtmus ako zaklad jej hry nepocujem, skor sambovy..

tu je ukážka techniky
je to základ, ten doprovod sa dá technicky zahrať aj trochu inak, tá ženská z niečoho takého vychádza


swordy, myslená bola prvá ukážka
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
brianlover
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 347



« Odpoveď #40 kedy: 20. August , 2007, 14:51:05 »

ano, ja som to od nej odkukal, ale ani ten tvoj link bud nie je rumba, alebo je rumba flamenca a rumba(tanec) nieco uplne ine..
mozme si spravit novu temu, najdem stare tanecne cd a prilepim rymty ako caca, samba, rumba, salsa( v zasade zase samba), passo doble..pretoze v tej tvojej ukazke zase raz pocujem v podstate cistu sambu, 2/4, vobec tam nie je charakteristicka synkopa..
Zaznamenané
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #41 kedy: 20. August , 2007, 21:03:41 »

Ja sa v tých rytmoch nevyznám, ale zas nemienim presviedčať nejakých Španielov a Gypsy Kings že to čo hrajú nie je rumba :) Keď to každí označí za rumbu. Tu je jeden link z českej stránky kde som k tej kapele prišiel, chlapík to tam označuje rumbou.. http://www.blueboard.cz/kniha_0.php?hid=87m0jb336c90bv8ea7ri74x59m7862
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
Prasito
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 127



« Odpoveď #42 kedy: 27. August , 2007, 16:56:03 »

Tak mame stastne za sebou dalsi rocnik festivalu Iberica. Ja som si zopakoval po roku gitarovy kurz tentoraz vedeny flamencovou gitarovou jednickou v nasich koncinach Stankom Kohutkom alias Morenitom de Triana. Kto nebol moze fakt lutovat. Aj napriek problemom so sponzormi sa akcia nad ocakavanie vydarila. Povodne planovaneho Gerarda Nuneza nahradili tanecnici Luis de Luis a Patricia Guerrero a podla mna to bolo len dobre pretoze gitaristi si tak ci tak prisli na svoje a flamenco sa hralo v plnej svojej krase. Zaverecny koncert bol jeden absolutne neskutocny zazitok takze mistami som sa pristihol ze  od udivu zabudam zatvarat usta. Ucinkujuci predviedli asi to najlepsie co sa dalo. Martin Bies & Flamenco Clan - vlastne kompozicie a upravy skladieb Paca so skvelym hlasom ciganskeho spevaka Ramona, Petr Vit - gitarovy pedagog s perfektnou technikou sprevadzany izraelskym percusionistom hral vlastne veci v  mierne romatickejsom duchu, dalej Stano Kohutek s bratom Matusom a cesko-sloveskou dvojicou tanecnic predviedli skutocne spontanne a energicke flamenco za ktore by sa nehambil ziaden spaniel a nakoniec to bola tanecna smrst vyssie spominanych spanielov  s doprovodnou zostavou vratane dvoch vybornych gitaristov z Granady. Zaverecna spolocna klanacka ked si niektori este vystrihli daku obcas aj komicku tanecnu kreaciu sa hadam ani neda popisat slovami. Proste neskutocne...
Zaznamenané

Podľa všetkých známych fyzikálnych zákonov čmeliak nemôže lietať. Našťastie čmeliakovi fyzika nič nehovorí.
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #43 kedy: 09. September , 2007, 22:23:25 »


Paco a el. gitara. Príde mi dosť divný zvuk tej elektriky.
Vlastne by som sa chcel spýtať či neviete proadiť akým spôsobom sa dá zvýšiť rýchlosť picada, dííík

...a ešte tento chlapík tu má dosť videí na bulerias, rôzne tempá, pohľady na lvačku a pravačku
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #44 kedy: 09. September , 2007, 22:37:24 »


Paco a el. gitara. Príde mi dosť divný zvuk tej elektriky.


Keby bol ten zvuk tej elektriky iny, bolo by to omnoho lepsie...
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 22 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.084 sekund, 22 otázok.