Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
25. Apríl , 2024, 20:37:35
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 22 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Flamenco !  (Prečítané 76175 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Prasito
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 127



« Odpoveď #45 kedy: 10. September , 2007, 10:13:57 »


Paco a el. gitara. Príde mi dosť divný zvuk tej elektriky.
Vlastne by som sa chcel spýtať či neviete proadiť akým spôsobom sa dá zvýšiť rýchlosť picada, dííík

ten zvuk je aky je, dost dobry na to aby zakryl rozdiely v urovni hracov, mne pride vcelku zaujimavy na to ze je to akurat experimentalna nahravka. To je aj otazka ci sa niekomu paci zvuk Pacovej gitary, mne napr ani nie nejako zvlast.
Picado si zdokonalis, hlavne pomalou a presnou hrou, brnkaj spickou prsta a nehrab do toho prilis. Striktne  striedas i m bez ohladu na to ako hra lava ruka. Cvicit aj striedanie strun napr drzis akord a prejdes od basoveho Ecka az dolu kazdu strunu brnknes raz i alebo m a na tenkom Ecku brnknes dvakrat a ides zas naspat az po hrube E. Tym dvojitym brnknutim sa prehodi poradie prstov. Takze teraz ides zas to iste ale ukazovak prostrednik pravej ruky su vymenene.  Pri druhom navrate na basove Ecko prehodis akord. Mozes si vymysliet nejaku postupnost akordov aby ta nebolela lava ruka a aby to nebola taka nuda.
Zaznamenané

Podľa všetkých známych fyzikálnych zákonov čmeliak nemôže lietať. Našťastie čmeliakovi fyzika nič nehovorí.
Prasito
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 127



« Odpoveď #46 kedy: 10. September , 2007, 11:26:17 »

pridam este jedno cvicenie na picado. je to vlastne kratka falseta z farruci od Paca Peni:

E-----------------------0----0-1-3-1-0----0-
H---------0-1-0-1-3-----4--------------4----
G-2-1-2---------------------------------------
D-----------------------------------------------
    i  m i  m i  m .....

opakovat dokola v pomalom tempe, hlavne cisto, rychlost pride casom . Pri kazdom opakovani zaciatok vychadza na iny prst, co je zaklad na cvicenie vsestrannosti. Obsahuje striedanie strun, takisto dolezite.
Zaznamenané

Podľa všetkých známych fyzikálnych zákonov čmeliak nemôže lietať. Našťastie čmeliakovi fyzika nič nehovorí.
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #47 kedy: 10. September , 2007, 11:44:08 »

ten zvuk je strasne ostry a velmi na nic... Ono je zvlasne, ze jamovat s flamencovym gitaristom moze len ten, kto to fakt pozna, alebo len nejaku rumbu....
A tie pikada su sranda... ked neikto cvici brnkatkom na el. gitare, tak postune sa kazdy nauci hrat rychlo, lenze s pikadami je to cudne, tam kopa ludi nikdy nebude vedet hrat pikada ani po 20 rokoch tak rychlo...
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #48 kedy: 10. September , 2007, 11:50:13 »

ten zvuk je strasne ostry a velmi na nic... Ono je zvlasne, ze jamovat s flamencovym gitaristom moze len ten, kto to fakt pozna, alebo len nejaku rumbu....
A tie pikada su sranda... ked neikto cvici brnkatkom na el. gitare, tak postune sa kazdy nauci hrat rychlo, lenze s pikadami je to cudne, tam kopa ludi nikdy nebude vedet hrat pikada ani po 20 rokoch tak rychlo...

Nie každý sa naučí hrať tak dobre rýchlo s trsátkom, hlavne keď cvičí málo. Môže zahrať síce niečo rýchlo, ale len šmrdlochá struny.
Prstami sa dá naučiť hrať rovnako rýchle behy, viď dobrí basáci, viď dobrí flamenco alebo klasickí gitaristi. Len sa treba aj tomu poriadne venovať, cvičiť to takisto (stupnice, cvičenia..) ako konkrétne skladby, nie odfláknuť jeden rýchly beh v prvej polohe a ten omieľať do každej flamenco skladby..
Zaznamenané

swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #49 kedy: 10. September , 2007, 13:07:58 »

pitu  fakt cvicenim sa da dosiahnut veeela, ale naozaj flamencogitaristov co maju pikado ako paco je asi tak paaaaar. Pritom je to furt zrozumitelne, no s brnkatkom sa da dosiehnut taka rychlost, ze to uz ani zrozumitelne neni a pritom hraju ti shrederi cisto...
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #50 kedy: 10. September , 2007, 13:12:48 »

pitu  fakt cvicenim sa da dosiahnut veeela, ale naozaj flamencogitaristov co maju pikado ako paco je asi tak paaaaar.

Lebo to netrénujú systematicky. Ty cvičíš prstami všetky stupnicové postupy, cvičenia, rôzne iné behy tak často ako napr predtým trsátkom? Ak si to teda predtým cvičil pravidelne..
Zaznamenané

swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #51 kedy: 10. September , 2007, 13:34:13 »

no stale si ma nepochopil. To  uz je asi aj fyziologicka vec. Nie kazdy zabehne 100 metrov za par sekund. To je asi to ist ako s pikadom, neviem preco, ale ani tomatito ani Vicente amigo namaju take gulometove pikada ako Paco, este Gerardo nunez sa mu technicky vyrovna...
Zaznamenané

Prasito
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 127



« Odpoveď #52 kedy: 10. September , 2007, 14:33:43 »

urcite tam daka fyzicka dispozicia hra rolu v  maximalnych rychlostiach , ale to aby si hral dobre picado je fakt viac otazka cviku.  Jedneho  borca co ma picado namakane si dovolim dat do pozornosti:



Feliciano hra rychlo jak svina, nie je to flamenco samozrejme, ale hlavne ma napady a cit, to sa asi ceni viac ako sialene picadove behy, hlavne ked flamecova hra je ovela komplexnejsia.


Zaznamenané

Podľa všetkých známych fyzikálnych zákonov čmeliak nemôže lietať. Našťastie čmeliakovi fyzika nič nehovorí.
Prasito
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 127



« Odpoveď #53 kedy: 10. September , 2007, 17:03:16 »

no stale si ma nepochopil. To  uz je asi aj fyziologicka vec. Nie kazdy zabehne 100 metrov za par sekund. To je asi to ist ako s pikadom, neviem preco, ale ani tomatito ani Vicente amigo namaju take gulometove pikada ako Paco, este Gerardo nunez sa mu technicky vyrovna...

Nunez je technicky lepsi ako Paco v mnohych smeroch. Navyse vie hrat picada aj troma prstami
« Posledná zmena: 10. September , 2007, 17:04:04 od Prasito » Zaznamenané

Podľa všetkých známych fyzikálnych zákonov čmeliak nemôže lietať. Našťastie čmeliakovi fyzika nič nehovorí.
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #54 kedy: 10. September , 2007, 18:46:50 »

Nunez je technicky lepsi ako Paco v mnohych smeroch. Navyse vie hrat picada aj troma prstami
Ano aj Paco povedal o Nunezovi, ze by potreboval dvakrat tak dlho zit,a by mal techniku ako Nunez, alebo nieco v tom zmysle:)
A on tromi prstami normalne hrava picada... ale to je vec zvyku... Ja som uplne v hajzli ked mam pikat tromi prstami a skor sa naucim hrat rzchlo dvomi ako tromi si myslim...
Zaznamenané

swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #55 kedy: 10. September , 2007, 18:53:06 »

urcite tam daka fyzicka dispozicia hra rolu v  maximalnych rychlostiach , ale to aby si hral dobre picado je fakt viac otazka cviku.  Jedneho  borca co ma picado namakane si dovolim dat do pozornosti:



Feliciano hra rychlo jak svina, nie je to flamenco samozrejme, ale hlavne ma napady a cit, to sa asi ceni viac ako sialene picadove behy, hlavne ked flamecova hra je ovela komplexnejsia.




No tak toto je namakane pikado?
Nenahnevaj sa na mna, hra pekne chlapik ale poprve nema nechty (teda podla zvuku myslim),cize nezneju ostro vobec  a pikada su neni zdaleka take rychle, ako Pacove....
Zaznamenané

Prasito
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 127



« Odpoveď #56 kedy: 10. September , 2007, 19:31:14 »

No tak toto je namakane pikado?
Nenahnevaj sa na mna, hra pekne chlapik ale poprve nema nechty (teda podla zvuku myslim),cize nezneju ostro vobec  a pikada su neni zdaleka take rychle, ako Pacove....

nehty ma urcite, a rychly je , tu sa to mozno nezda, skus si vypocut niektore ine skladby. Mne by celkom stacilo mat taku rychlost
Zaznamenané

Podľa všetkých známych fyzikálnych zákonov čmeliak nemôže lietať. Našťastie čmeliakovi fyzika nič nehovorí.
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #57 kedy: 10. September , 2007, 19:57:20 »

no si porovnaj zvuk gitaristov co urcite maju nechty a jeho, uplne nieco ine.
Nehovorim, ze nema rychle pikado, ale urcite to neni prikald gitaristov s "gulometovym pikadom"
Na stranke som kukal, tusim niekde mal nechty, ale henta nahravka tak neznie
Zaznamenané

Prasito
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 127



« Odpoveď #58 kedy: 10. September , 2007, 21:09:03 »

no si porovnaj zvuk gitaristov co urcite maju nechty a jeho, uplne nieco ine.
Nehovorim, ze nema rychle pikado, ale urcite to neni prikald gitaristov s "gulometovym pikadom"
Na stranke som kukal, tusim niekde mal nechty, ale henta nahravka tak neznie

jeho gitara ma vobec specificky zvuk, ma inu velkost aj zvlastnu sadu strun. ale aj kdesi na jeho origo stranke pisali ako si nehty obrusuje. Ak chces poslem ti nejake ukazky ako hra, Paco by sa posral  :)
Zaznamenané

Podľa všetkých známych fyzikálnych zákonov čmeliak nemôže lietať. Našťastie čmeliakovi fyzika nič nehovorí.
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #59 kedy: 10. September , 2007, 21:53:35 »

jeho gitara ma vobec specificky zvuk, ma inu velkost aj zvlastnu sadu strun. ale aj kdesi na jeho origo stranke pisali ako si nehty obrusuje. Ak chces poslem ti nejake ukazky ako hra, Paco by sa posral  :)
No davaj, nech vidim, ze z  coho by sa Paco posral :D
Zaznamenané

Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 22 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.075 sekund, 22 otázok.