Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 02:25:08
Strán: 1 ... 20 21 [22] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Flamenco !  (Prečítané 76047 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
DominkO
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 91


*1852-still alive


« Odpoveď #315 kedy: 27. December , 2009, 19:17:53 »

Nejde o prveho vyrobcu flamencovych gitar, ale skor o inovatora klasicky a flamencovych gitar v 19. stor. v Španielsku, ktory radikalne zmenil ich stavbu, velkost atd. Co sa tyka veku, tak tieto gitary su samostatnou kategoriou, kedze Torresove gitary su pre mnohych stale povazovane za najlepsie. Skrata maju dusu  :) .
Zaznamenané


Alvaro 410, Fender Strat HW1, Fender Super Reverb
Pánsky
nováčik
*
Príspevkov: 66


Ivanka pri Nitre.


« Odpoveď #316 kedy: 20. December , 2018, 10:12:16 »

zhodou okolnosti som sa dostal na predstavenie kde vystupoval aj flamenco gitarista a musim sa priznat ze uz davno ma nic tak nedostalo. len som tak sedel a pocuval jeho hru a prislo mi to ako o hodne vyssi level od klasickej gitary. zaujimalo by ma ci by sa oplatilo skusit hrat flamenco(ziadne vízie, len si spestrit hru na gitare aj takymto stylom) bez ziadnych skusenosti, teda ak neratam klasicku gitaru. skusal som nieco pozriet ale vyzera to tazko az nehratelne pokial to clovek nema v krvy je to naozaj tak ci sa aj toto da natrenovat?
idem to tu este poriadne poprezerat tu by sa dalo k niecomu dostat
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #317 kedy: 31. Január , 2019, 14:07:22 »

Spestriť si svoju hru na gitare hrou flamenca by bolo určite prínosné, ale nepočítaj s tým, že je to ako naučiť sa jeden bluesový riff. :)

Je to komplet nový štýl, veľa rôznych a nie jednoduchých techník a rytmov. Na zvládnutie flamenco gitary potrebuješ veľa rokov pravidelného cvičenia a ak ju chceš pochopiť viac do hĺbky, ideálne je stráviť viac času aj v Španielsku u niektorého z ich majstrov, nasávať tú kultúru. Tak to robí aj každý trošku lepší hráč u nás a v okolitých krajinách.

Ale nikdy nie je na škodu sa tým štýlom aspoň inšpirovať, niečo sa postupne učiť a pridávať do svojej hry.
Zaznamenané

Pánsky
nováčik
*
Príspevkov: 66


Ivanka pri Nitre.


« Odpoveď #318 kedy: 01. Február , 2019, 09:20:21 »

Presne ako pises. Nadsenie sa nieco naucit hrat vyprchalo ked som to skusil :D .Pre mna to je nehratelne a od vtedy sa na to pozeram ako na navyssi level v hre na gitaru /po klasike)
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #319 kedy: 01. Február , 2019, 15:41:58 »

Presne ako pises. Nadsenie sa nieco naucit hrat vyprchalo ked som to skusil :D .Pre mna to je nehratelne a od vtedy sa na to pozeram ako na navyssi level v hre na gitaru /po klasike)

Veru tak! Žmurk
« Posledná zmena: 01. Február , 2019, 15:42:32 od Pitu » Zaznamenané

Strán: 1 ... 20 21 [22] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.032 sekund, 22 otázok.