Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 03:04:39
Strán: 1 [2] 3 4 ... 22 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Flamenco !  (Prečítané 76048 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Prasito
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 127



« Odpoveď #15 kedy: 30. Apríl , 2007, 23:05:19 »

prinos Paca nepopieram, tiez mam rad taku Almoraimu alebo niektore veci ktore robil s Montoyom, ale najuspesnejsie veci ktore ma ako ta entre dos aquas alebo trio je dost tazka hudba s ktorou sa treba asi zzit. Najradsej mam od neho predsa len asi tu baladu s Brianom Adamsom Have you ever really loved the woman. K tomu Nunezovi , bol som na koncerte v Boskoviciach a miestami bolo vidno ako mu odletovali kusky prstov tak hral dzivo. V porovnani s Pacom, sa da povedat, ze zatial co Paco ma otackomer vacsinu casu na zelenej stupnici, Nunez to vytaca cely cas na maximum.
Zaznamenané

Podľa všetkých známych fyzikálnych zákonov čmeliak nemôže lietať. Našťastie čmeliakovi fyzika nič nehovorí.
max
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 380



« Odpoveď #16 kedy: 16. Máj , 2007, 20:21:31 »

O flamencu toho vela neviem, teda asi nic. Kam by ste zaskatulkovali prilozenu ukazku ?

Je to flamenco strihnute prog rockom alebo prog rock ovplyvneny flamencom alebo....  Huh!   Huh!


* Tzig.mp3 (3086.77 KB - stiahnuté 236 krát.)
Zaznamenané

TURN IT UP Si píš!!!
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 16. Máj , 2007, 20:45:21 »

Pripadá mi to ako modernejšia rumba, niečo ako hrajú gipsy kings bez spevu. Teda rytmus ako.
...
Inak vrele odporúčam skupinu Flamenco Chill ....Je to fúzia flamenca, niečo do funky plus modernejšie štýly. Vážne pecka :)   Na albách im hrá Vicente Amigo a to asik hovorí za všetko :) ... Playas de Barbate...Táto vec je od nich vážne popičofka :)  Vrele odporúčam, spieva im tam nejaká ženská.
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
Prasito
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 127



« Odpoveď #18 kedy: 18. Máj , 2007, 20:45:29 »

To je rumba, spada do oblasti flamenca i ked je casto podcenovana a tieto moderne upravy sa skor radia do world music. Inak Flamenco Chill je len album od zoskupenia Chambao, vrelo odporucam.
Zaznamenané

Podľa všetkých známych fyzikálnych zákonov čmeliak nemôže lietať. Našťastie čmeliakovi fyzika nič nehovorí.
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #19 kedy: 02. Júl , 2007, 20:51:06 »

Prasito, tak sem teda fúkam súbory na Guitar Pro na skladbu Vicente, Amigo - Morente a Vicente, Amigo - Gallejon De La Luna. Neviem nakoľko sú presné, ale tá druhá skladba-taranta sa mi veľmi páči :) Je tu tuším niekde aj link na youtube.

* Vicente_Amigo_-_Morente.gp4 (9.76 KB - stiahnuté 215 krát.)
* Vicente_Amigo_-_Gallejon_De_La_Luna.gp3 (17.27 KB - stiahnuté 216 krát.)
« Posledná zmena: 02. Júl , 2007, 20:59:32 od brmbolec » Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
Prasito
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 127



« Odpoveď #20 kedy: 02. Júl , 2007, 21:40:06 »

sak pozeram, ze sa toho na nete vykotilo celkom hodne, pouzivam skor power tab, na gp mi vyprsala skusobna doba a budem to musiet nejako cracknut. Callejon de la luna je genialna skladba, skoda, ze ju zozvicit este daky ten rok potrva. Z toho Morente som mal pocit, ze Amigove skladby nie su nejako brutalne tazke, teda okrem toho ze prsty roztahuje hodne nasiroko  Nechajte ma vydýchať   Tio Arango je trocha tvrdsi oriesok, po nejakych dvoch mesiacoch to zahram asi do tretiny ale tie soleove rasguada su este stale dost zufale. Callejon by som dal rad niekedy neskor, pripadne daku Bulerias, keby ma omrzela ta typicka Vicenteho romanticnost.
Zaznamenané

Podľa všetkých známych fyzikálnych zákonov čmeliak nemôže lietať. Našťastie čmeliakovi fyzika nič nehovorí.
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 02. Júl , 2007, 22:41:52 »

Ja mam Callejom de La luna v pdf ci com to. A neodporucal by som sa to moc ucit z GP a podobnych veci, to sa neda tak rytmicky zapisat a uz vobec nie zahrat. Ja som si to robil z toho pdf+nahravka  jedno miesto som dokola aj 20x vypocul a skusal, guitar pro je na flamecno dost nepouzitelna vec podla mna.
Zaznamenané

Prasito
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 127



« Odpoveď #22 kedy: 03. Júl , 2007, 06:30:05 »

Techniky rasguead ako ich vysvetluje jeho eminencia Gerardo Nunez

Zaznamenané

Podľa všetkých známych fyzikálnych zákonov čmeliak nemôže lietať. Našťastie čmeliakovi fyzika nič nehovorí.
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #23 kedy: 03. Júl , 2007, 11:24:09 »

Guitar pro sa dá využiť na učnie fl. Ale v tom máš pravdu že keď je niečo napr vo voľnom tempe tak je to tam problem zapísať. Aj rasgueadá tam znejú dosť komicky :) Skôr fakt len ako prehľad kde a ako sa to hrá. Videl som tam tuším aj golpe :) ...ale mali to tuším len vyššie verzie. Nechcete chalani pomeniť nejaké školy? Ten Gerardo bol vcelku zaujimavý, nemáte tú školu náhodou niekto? Mám tiež niečo v zásobe.
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #24 kedy: 03. Júl , 2007, 12:02:13 »

no este kedysi som zalozil temu gitarove skoly ale cisto len pre informaciu :) a ked sa tam zacalo rozpravat o meneni a napalovani a tak, tak to zial admini museli zavret...
Takze nechcem pisat nic o meneni, ale mam toto...  skolu manuela granadosa v pdf. potom Oscar Herrero - Libretos des partituras. To su len pdfka ako cvicenia, ale video skolu zial nemam ziadnu Smútim hoci mam potom nejake podlkady ako Compas nieco podobne., ze 7 minut znie len buleriasovsky rytmus...
Zaznamenané

Prasito
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 127



« Odpoveď #25 kedy: 03. Júl , 2007, 21:48:07 »

Vsetkym zaujemcom aj zaujemkiniam  Bavím sa skvele o flamenco davam do pozornosti, ze 22-25.8 sa kona v Boskovickom zamku nedaleko Brna dalsi rocnik flamenco festivalu IBERICA. Sucastou su flamencove dielne (gitara, tanec , cajon) okrem toho bude aj salsa so zahranicnym lektorom. Gitaru bude viest Stano Kohutek alias Morenito de Triana, pripadne este iny spanielsky lektor ak sa ho podari zohnat. Pokial to bude fungovat ako minule roky, ucastnici dielni maju vstup na koncerty zdarma. Vystupovat budu Gerardo Nunez so svojou jazzovo-flamencovou zostavou, skupina Ojos de Brujo (word music) a samozrejme aj CZ a SK flamenco formacie. Dielne su celkovo rozdelene na 10 vyucovacich hodin, kurzovne stoji 2000Kc. Registracny formular je na www.iberica.cz
Zaznamenané

Podľa všetkých známych fyzikálnych zákonov čmeliak nemôže lietať. Našťastie čmeliakovi fyzika nič nehovorí.
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #26 kedy: 09. Júl , 2007, 21:33:52 »




vcelku zaujimavá fúzia. Odporúčam dopozerať až do konca :) .....A že na flamenco sa nedá pógovať  Beeee
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
Prasito
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 127



« Odpoveď #27 kedy: 09. Júl , 2007, 22:22:12 »

Skoda ze sa Tomatito lepsie nechytil na tom arabskom spevakovi,  ale inak take uzasne veci sa rodia ked sa stretnu ludia ktori hudbu vedia prezivat srdcom. Na fuziach flamenco stoji, do flamenca sa postupne dostavali vplyvy roznych kultur arabskej, zidovskej, ciganskej ci latinskoamerickej
Zaznamenané

Podľa všetkých známych fyzikálnych zákonov čmeliak nemôže lietať. Našťastie čmeliakovi fyzika nič nehovorí.
Prasito
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 127



« Odpoveď #28 kedy: 23. Júl , 2007, 20:47:17 »

http://www.iberica.cz/o-festivalu/

Este raz pripominam zaujemcom/-kiniam o flamencovu gitaru pripadne tanec a perkusie, ze sa 22-25.augusta v Boskoviciach pri Brne bude konat festival Iberica, ktoreho sucastou budu dielne s lektormi. Konkretne gitaru budu vyucovat Morenito de Triana (pokrocili), Petr Vit (zaciatocnici ) a planovane su aj dve master lekcie so spanielskym lektorom Davidom Carmonom. Kurzovne je 2000Kc, v cene je aj vstup na vsetky koncerty (statie). Ubytovanie na tri noci vychadza cca 400-1000 Kc podla typu. Tak sa zda ze povodne planovane vystupenie maestra Gerarda Nuneza sa konat nebude, ale aj tak z vlastnej skusenosti z minuleho roka mozem potvrdit, ze tie peniaze su dobrou investiciou. 
Zaznamenané

Podľa všetkých známych fyzikálnych zákonov čmeliak nemôže lietať. Našťastie čmeliakovi fyzika nič nehovorí.
brianlover
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 347



« Odpoveď #29 kedy: 24. Júl , 2007, 15:54:07 »

O flamencu toho vela neviem, teda asi nic. Kam by ste zaskatulkovali prilozenu ukazku ?

Je to flamenco strihnute prog rockom alebo prog rock ovplyvneny flamencom alebo....  Huh!   Huh!



ja som zabrzdeny,ze az teraz, ale len tak pre info, neviem, ci ja som hluchy, ale to nema rytmus z rumby ani keby co..ale je to prijemne,,
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 22 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.033 sekund, 23 otázok.