Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
27. Apríl , 2024, 11:04:53
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Fermata  (Prečítané 52979 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #90 kedy: 08. Marec , 2014, 12:46:42 »

hraval aj na trandakoch zavse, aj na poletovancoch.

Marshall robieval svojho casu radu, co sa zacinala v kodoch na 5xxx, tranzistorove zosiky. par krat som to pocul komusi v skusobni, aj na podiu a aj som to daaavno skusal chvilocku a vobec to nebola taka blbost, jak by sa zdalo a s dnesnymi MG seriami absolutne neporovnatelne...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #91 kedy: 08. Marec , 2014, 12:48:46 »

...a inak este okrem takej zltej nejakej s-kovej ibanezi tam ma krasnu godin....

ten Godin som mal cest drzat v ruke. bola to dost vysoka rada a vtedy velmi neznama firma. velmi sa z nej majitel vtedy tesil, asi tak, ako zo vsetkych inych novych gitar a tak dlho mu aj vydrzala :)
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #92 kedy: 09. Marec , 2014, 16:00:41 »

...ale tak uvedomujem si, ze jemu by to hralo na hoccom viacmenej...
Fero nejakú dosku Fermáty nahrával tak, že gitara rovno do pultu a skresloval prevalený magnetofón!
Fakt je, že magnetická páska má pri prebudení podobný zvuk, ako lampáč, ale neviem, ako to bolo, keďže Fero ten zvuk vlastne nemohol počuť.
Hovorí sa, že iba veľmi zlí a veľmi dobrí muzikanti môžu hrať bez toho, aby sa počuli.
Všetci vieme, do ktorej kategórie on patrí... Bravooo
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #93 kedy: 09. Marec , 2014, 16:06:56 »

Fero nejakú dosku Fermáty nahrával tak, že gitara rovno do pultu a skresloval prevalený magnetofón!


Prvy album tusim, nahravany v hlohoveckom divadle ci tak nejako.  Bavím sa skvele Cely album znel otrasne a otrasny bol aj jeho zvuk na nom.  Piesen z Hol je neporovnatelny zvukovo, takze nie je to jedno, na com aj gitarista ala Griglak hra.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #94 kedy: 09. Marec , 2014, 16:36:14 »

v jeho pripade by som tieto rozdiely medzi albumami vobec nepripisoval zosikom. to bolo take obdobie, aj vo svete, ze albumy z roku 1971 zneli strasne a hned 2 roky na to fasa - myslim ako priklad samozrejme. myslim, ze v ziadnom inom obdobi sa nepreslo takou kvalitativnou zmenou, ako pocas tych par na prelome 60/70. a je s uzasom, ze zo socikovskeho Opusu to vobec nejako znelo v tej dobe :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #95 kedy: 09. Marec , 2014, 16:51:21 »

v jeho pripade by som tieto rozdiely medzi albumami vobec nepripisoval zosikom. to bolo take obdobie, aj vo svete, ze albumy z roku 1971 zneli strasne a hned 2 roky na to fasa - myslim ako priklad samozrejme. myslim, ze v ziadnom inom obdobi sa nepreslo takou kvalitativnou zmenou, ako pocas tych par na prelome 60/70. a je s uzasom, ze zo socikovskeho Opusu to vobec nejako znelo v tej dobe :)

No praveze to nemuselo byt vobec ze cim neskorsi, tym lepsi. Piesen z hol ma predsa lepsi gitarovy aj celkovy zvuk ako neskorsi Huascaran napr. Ten im nejako celkovo tiez zvukovo nevysiel. Dunajska legenda uz ma potom zas uplne iny zvuk, uz taky pomaly 80s sterilny.

Inak ano, co sa zvuku albumov tyka, tak vtedy to bolo ozaj prelomove obdobie, dosova z roka na rok tam boli neskutocne zmeny.
« Posledná zmena: 09. Marec , 2014, 16:51:46 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #96 kedy: 06. Február , 2015, 18:58:33 »

tak som si konecne skompletoval digitalnu zbierku Fermat, kupil som ten remaster c. 4 (Ad Libitum / Simile ). musim sa priznat, ze Ad Libitum som nikdy nepocul (!), uplne ma tato platna obisla. je to spievany album a podla mna to bol krok trochu mimo, akosi mi to k tejto kapele nesedi, aj ked pesnicky su to pekne.

s odstupom casu som usudil, ze najviac ma bavia Dunajska Legenda a Modra Planeta, zneju akoby to cele nahravali v jednom case vsetko dokopy, aj to vyslo velmi pri sebe. uplne najviac to na tychto albumoch slape, najsamlepsie gitarove sola, najsamlepsi gitarovy zvuk, skvely zvuk nahravky. kratsie skladby, ale o to udernejsie. najmenej ma bavia novodobe albumy bez Berku - podla mna to bez neho neni ono. zaujimave, ze davnejsie som to takto nevnimal, mozno sa mi to javilo aj opacne.

akurat ten Ad libitum nemam este moc spracovany.

docital som konecne slavnostne Berkovu knihu (Blumentalske Blues). je to tak dobre rozpravanie o vsetkom moznom, ze som to hned zacal citat odznovu. odporucam kazdemu bratislavacanovi, aj vsetkym ostatnym !

a to je vseto co som chcel :)
« Posledná zmena: 06. Február , 2015, 18:59:53 od rastis » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #97 kedy: 06. Február , 2015, 19:53:29 »

s odstupom casu som usudil, ze najviac ma bavia Dunajska Legenda a Modra Planeta, zneju akoby to cele nahravali v jednom case vsetko dokopy, aj to vyslo velmi pri sebe. uplne najviac to na tychto albumoch slape, najsamlepsie gitarove sola, najsamlepsi gitarovy zvuk, skvely zvuk nahravky. kratsie skladby, ale o to udernejsie. najmenej ma bavia novodobe albumy bez Berku - podla mna to bez neho neni ono. zaujimave, ze davnejsie som to takto nevnimal, mozno sa mi to javilo aj opacne.

Hej, tie su pekne. Zvukovo mam asi najradsej album Piesen z Hol a albumy Huascaran az po prave tu Modru Planetu. Griglakov zvuk ma ale popravde neberie ani na jednom z tychto troch albumov.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #98 kedy: 07. Február , 2015, 05:07:06 »

tak som si konecne skompletoval digitalnu zbierku Fermat, kupil som ten remaster c. 4 (Ad Libitum / Simile ). musim sa priznat, ze Ad Libitum som nikdy nepocul (!), uplne ma tato platna obisla. je to spievany album a podla mna to bol krok trochu mimo, akosi mi to k tejto kapele nesedi, aj ked pesnicky su to pekne.

s odstupom casu som usudil, ze najviac ma bavia Dunajska Legenda a Modra Planeta, zneju akoby to cele nahravali v jednom case vsetko dokopy, aj to vyslo velmi pri sebe. uplne najviac to na tychto albumoch slape, najsamlepsie gitarove sola, najsamlepsi gitarovy zvuk, skvely zvuk nahravky. kratsie skladby, ale o to udernejsie. najmenej ma bavia novodobe albumy bez Berku - podla mna to bez neho neni ono. zaujimave, ze davnejsie som to takto nevnimal, mozno sa mi to javilo aj opacne.

akurat ten Ad libitum nemam este moc spracovany.

docital som konecne slavnostne Berkovu knihu (Blumentalske Blues). je to tak dobre rozpravanie o vsetkom moznom, ze som to hned zacal citat odznovu. odporucam kazdemu bratislavacanovi, aj vsetkym ostatnym !

a to je vseto co som chcel :)

S tymto vsetkym ja uplne suhlasim. Casom sa to vykristalizovalo a Dunajsku legendu a Bielu planetu som pocuval najviac. Vsetky 4 nastroje hraju a zneju velmi fajn na tychto albumoch. Generation nahrali tiez v zostave Griglak, Berka, Freso a Olah, ale nebol taky "farebny" ako tie dva. No a Ad libitum ma slusne vydesilo. Pocul som ho len raz. Sranda, ak sa dobre pamatam, tak pred kazdym songom bolo take pekne fermatovske intro a potom sa to "zvrhlo" na pesnicku :). A tiez sa mi fermata s Berkom pacila hodne viac. Kazdopadne fasa, ze tie dva albumy existuju.
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #99 kedy: 08. Február , 2015, 09:51:29 »

Prvy album tusim, nahravany v hlohoveckom divadle ci tak nejako.  Bavím sa skvele Cely album znel otrasne a otrasny bol aj jeho zvuk na nom.  Piesen z Hol je neporovnatelny zvukovo, takze nie je to jedno, na com aj gitarista ala Griglak hra.  :)
V akom podani si mal tento album ?
Ja som mal dva kusi LPciek a kazda hrala inac.Jedna hrala uplne na hovno a druha pocuvatelne .Nemyslim tym ze jedna bola zodrata a druha nie ,ale mam na mysli dynamiku a sirku pasma.
Album Ad libidum som tusim nezvladom dopocuvat ani raz  Bavím sa skvele

Mimochodom, taka pikoska ,Feri mi raz na pive vypraval , ze album pisne z hôl nahraval zo zlomenou rukou... samozrejme ze z lavou  Bavím sa skvele  ... tusim ze mal zlomene zapestie a ze si tu sadru tak nejak vyrezal ,aby mohol lapnut hmatnik.
citujem : " dnes by som uz jebal na to " hovori Feri a dvihne jeho povestnu ruku.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #100 kedy: 08. Február , 2015, 12:32:25 »

V akom podani si mal tento album ?

Povodne vydanie na CD, z 90tych rokov tusim. Prvy album zneje celkovo fakt zle.

Bohuzial, aj Huascaran ma dost divny zvuk, okrem basy tam najma bicie aj gitary zneju nejako cudne.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #101 kedy: 08. Február , 2015, 13:59:46 »

tu historku s vylamanou sadrou mi rozpraval aj foter :)
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #102 kedy: 09. Február , 2015, 10:59:19 »

Povodne vydanie na CD, z 90tych rokov tusim. Prvy album zneje celkovo fakt zle.

Bohuzial, aj Huascaran ma dost divny zvuk, okrem basy tam najma bicie aj gitary zneju nejako cudne.
... no to ano ,tie bubne hrali fakt jak z demo nahravky nahranej na Tesle B5  Bavím sa skvele
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #103 kedy: 09. Február , 2015, 17:46:48 »

ja mam strasne rad to SIMILE
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #104 kedy: 11. Február , 2015, 13:54:34 »

ja mam strasne rad to SIMILE

to som často počúval aj ja
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 22 otázok.