Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. Apríl , 2024, 19:00:45
Strán: 1 ... 19 20 [21] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Les Paul Greco  (Prečítané 62916 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
hate_me
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 590



« Odpoveď #300 kedy: 25. August , 2011, 19:14:59 »

hej ked máš lis a naparovačku teda technológiu a taký lis s formou niečo stojí , dosku prilepíš na vrch a len vybrúsiš tvar , navyše aspoň vrchná dyha na na preglejkách musí bit kvalitná a často ma krajšiu kresbu  ako samotný bežne používaný masív , a nepochybne aj vyroba kvalitnej akustickej preglejky asi nieje najlacnejší špás , ja by som preglejky neodsudzoval a nehádzal jednoznačne do najnižšej triedy bežne sa tu vie prečo
Je to skutocne tak, ako pise styrioci, je to lacnejsie a produktivnejsie.
Zaznamenané

... ale potom som mu pretiahol sestru a od vtedy sa na mna hnevá ...
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #301 kedy: 25. August , 2011, 19:15:30 »

Rasto ale ja si nemyslím že dat niekde vydutu preglejku je lacnejšie ako drbnut na vrch masív /aspon čo sa týka technologie to nie je jednoduchšie/ ,podla mna to bolo koli tomu že sa nebali experimentovať a malo to svoje špecifiká, aj dutina može bit super - váha ina farba zvuku  . dneska sa robí už len klasika  Lp, strat , variácie na superstrat metalove čudesnosti a to je skoro všetko , ak sa aj niekto odváži íst do ineho aj tak su to len variacie na tieto typy konštrukcii

robili to len na uplne najlacnejsich modeloch. na strednych, vyssich a vysokych to nerobili, nikdy.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #302 kedy: 25. August , 2011, 19:17:25 »

hej ked máš lis a naparovačku teda technológiu a taký lis s formou niečo stojí .

no a co ze nieco stoji ? vsak nemusia ku kazdej gitare kupovat novy lis. a zase tie Tvoje preglejky. preco podla Teba boli preglejkove gitary len tie uplne najlacnejsie ? preco s preglejkou nezaexperimentoval nejaky vyrobca pri normalnej triede nastrojov ?
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #303 kedy: 25. August , 2011, 19:40:23 »

Rasto ja viem že do tohoto vidíš , a že máš pravdu . Pri semiakustikách sa aj vo vyšších triedach používala na vrch preglejka  .Pri masívoch hm , zo začiatku to bol experiment ktorí proste nezaujal spotrebiteľov /to sa dosť často stava/ a potom ked už bola technológia tak to používali na nižšie triedy a potom zistili že aj tieto sa daju robit za malo peňazí /možno ešte menej/ z masívu /lebo nieje masív ako masív že ano/ . Tak nejak to mohlo bit . Otázka je ake vlastne su  tie prve experimentálne preglejky, zopár ludí to aj tu chválilo /vid ta moja nešťastná tema na začiatku/ . Navyše v starých časoch tých tried až tak vela nebolo proste bolo menej firiem a tie vyrábali obvykle nástroje pre hudobníkov na kusy a nie na kilá ako sa to robí teraz    .
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #304 kedy: 25. August , 2011, 20:19:58 »

no a podme zase pekne odzaciatku tu istu pesnicku.. idem pripravit pukance
Zaznamenané
martin.sirotny
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 78


« Odpoveď #305 kedy: 25. August , 2011, 22:17:55 »

no a podme zase pekne odzaciatku tu istu pesnicku.. idem pripravit pukance
+1
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #306 kedy: 26. August , 2011, 10:16:48 »

isto že nie v tejto téme . Ja s greco nemám skúsenosti ani o nich vela neviem  Zdravíčko
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #307 kedy: 26. August , 2011, 10:26:14 »

isto že nie v tejto téme . Ja s greco nemám skúsenosti ani o nich vela neviem  Zdravíčko
a cez to vsetko nam ides tlacit kapustu do hlavy o experimentovani s preglejkovymi dyhami
Zaznamenané
adkocho
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 149


« Odpoveď #308 kedy: 25. September , 2011, 18:18:55 »

Neviem prečo ale fakt skutočne som sa zamyloval do tych japoncov  Bavím sa skvele nebolo by dna kedy bysom neslintal nad nejakou japonskou gitarou....
Teraz su na slovensku 2 kusy Greco

http://hudba.bazos.sk/inzerat/10060689/Predam-LP-Greco-gitaru.php

http://hudba.bazos.sk/inzerat/10081862/Predam-Greco-LP--Made-in-Japan.php

Niesu tie ceny už fakt prehnane?...čo si ty ludia myslia  Bavím sa skvele ale ten druhy sami pačia viacej taky prirodzeny ten prvy kusok sami nepači možno je zle pofoteny ale aj tak....
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #309 kedy: 25. September , 2011, 18:21:35 »

Ten druhy sa mi zda ze su fotky z Ebay. EG450 nie je ziadna slava.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
adkocho
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 149


« Odpoveď #310 kedy: 25. September , 2011, 18:25:56 »

o tom ebayi neviem ale to že EG450 nieje žiadna slava je jasne...ale ta cena čo pyta...no hroza 720 €  Bavím sa skvele
a čo povieš natu prvu?tiež cena pomerne prehnana...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #311 kedy: 25. September , 2011, 22:06:44 »

obe su nejake drahe a nayvse ta 87 ani nie je jasne, co je presne zac, akurat ze ma pomeneny HW.

Zaznamenané
adkocho
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 149


« Odpoveď #312 kedy: 06. Október , 2011, 20:47:17 »

tak mame tu dalšie greco na scene...

http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=651075&page=1&kategorie=0&nabpop=vse&region=&ins=25&order=datum

cena je skvostna stav vyzera tiež v poriadku keby som mal u seba 440 € okamžite ju beriem....nechcete siju nekdo kupit a za 2 mesiace miju predat? :-D určite sa dohodneme  Na zdravie!
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #313 kedy: 09. Október , 2011, 10:10:42 »

tak mame tu dalšie greco na scene...

http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=651075&page=1&kategorie=0&nabpop=vse&region=&ins=25&order=datum

cena je skvostna stav vyzera tiež v poriadku keby som mal u seba 440 € okamžite ju beriem....nechcete siju nekdo kupit a za 2 mesiace miju predat? :-D určite sa dohodneme  Na zdravie!
z tej fotky tazko vobec posudit co to je, ak to je 78 a nema dutinu, tak je to dobra cena
Zaznamenané

WEIRD THRASH
Strán: 1 ... 19 20 [21] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.102 sekund, 22 otázok.