Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Apríl , 2024, 16:34:39
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Fedor Frešo  (Prečítané 52139 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #45 kedy: 11. Október , 2012, 07:12:11 »

a na rickenbacker hra kde?
Zaznamenané

o-yep sro
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #46 kedy: 11. Október , 2012, 08:22:28 »

 Bavím sa skvele
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #47 kedy: 11. Október , 2012, 11:37:12 »

a na rickenbacker hra kde?
podľa mňa doma, kde má aj nejaké Danelectro a podobné hračky  Bavím sa skvele
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #48 kedy: 11. Október , 2012, 11:46:06 »

podľa mňa doma, kde má aj nejaké Danelectro a podobné hračky  Bavím sa skvele

no ibazeby nie. ale uz sme si na tvoje encyklopedicke znalosti zvykli, takze kludne pokracuj  Na zdravie!
Zaznamenané

o-yep sro
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #49 kedy: 11. Október , 2012, 11:49:30 »

 Bavím sa skvele
Zaznamenané
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #50 kedy: 11. Október , 2012, 12:05:33 »

Rikac ma, ponukal mi ho na predaj. Bavím sa skvele
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #51 kedy: 11. Október , 2012, 12:13:17 »

jasne ze ma  :) doma spolu s yxovymi ampegmi.

Zaznamenané

o-yep sro
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #52 kedy: 12. Október , 2012, 08:58:54 »

Rikac ma, ponukal mi ho na predaj. Bavím sa skvele
nebrat  Nezahrávaj sa
nehrava nan ,lebo je to strasne bolavy nastroj x krat rypany a spätne poreparovany a polepeny,preto ho ani nikam nenosi,lebo sa on boji ,ze sa mu s nim nieco stane.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #53 kedy: 12. Október , 2012, 09:03:11 »

nehrava nan ,lebo je to strasne bolavy nastroj x krat rypany a spätne poreparovany a polepeny,preto ho ani nikam nenosi,lebo sa on boji ,ze sa mu s nim nieco stane.

Sa boji o polepeny poreparovany sunt, ktory ma malu hodnotu? Ci sa boji, ze sa mu na koncerte rozpadne? Popiskujem si
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #54 kedy: 12. Október , 2012, 09:06:54 »

By ma zaujimalo, ci tie nove Gibson EB basy su podobne tym povodnym zvukovo.
je to dvôlezite ?
Ja som si na tom hiwate s SG-EBckom zahral a hra to asi tak jak ma.Ci je to horsie ,alebo lepsie je uplne jedno ,lebo v kapele hra iba jeden basak cize nemas to s cim porovnat a tento pan je viac nez dobry basak a ci hra na hiwate ,alebo gamatkach ,bude mu to hrat vzdy vynikajuco ,cize ci ma f paprci EB z muzea ,alebo z este vonavym lakom, je jedno.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #55 kedy: 12. Október , 2012, 09:09:57 »

Sa boji o polepeny poreparovany sunt, ktory ma malu hodnotu? Ci sa boji, ze sa mu na koncerte rozpadne? Popiskujem si
boji sa.ci je to sunt ,alebo nie ,to ja neviem.Ja len viem ze neni rikac ako rikac
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #56 kedy: 12. Október , 2012, 10:23:13 »

je to dvôlezite ?

Aj hej, ma zaujima, aku razi Gibson "politiku" co sa bas tyka... Ci je tam tiez snaha robit to akoze historicky verne (aj ked sa tieto modely dost menili v 60tych rokoch) alebo ci len robi nejaku lacnejsiu kvazi napodobeninu ala bezne LP alebo SG Junior gitary trebars (seriovky, nie Historic modely v Custom Shope).

Na margo Fresovho zvuku - popravde sa mi jeho zvuk nikdy moc nelubil ani na starych 70s albumoch ani dnes bez ohladu na com hra. Hra tak nejako moc "civilizovane" a akademicky, ale to je vec vkusu samozrejme.
« Posledná zmena: 12. Október , 2012, 10:23:48 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #57 kedy: 12. Október , 2012, 10:29:06 »

Zvuk to už asi nebude mať rovnaký, predsa len Gibson každú chvíľu dáva iný mahagón.
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #58 kedy: 12. Október , 2012, 13:56:13 »

Jednoznacne jeho basa hra presne v tych frekvenciach, kde ma basa hrat. :) Zatial som nepocul lepsi basovy zvuk. Hlavne lepsi v kapele.

....Yxo by mal ostať pri kombinácii Precision a Orange hlava a nejaký 810" box ideálne USA Ampeg, to LP je v porovnaní s Thunderbirdom veľmi slabá basa a Yxo ani z toho Thunderbirdu nevedel vydolovať maximum, skôr mu podľa mňa sedel ten Prcek, Hex ako celok sa za posledné 3-4 roky zvukovo veľmi zlepšil, ale ešte stále to nie je ono, napríklad Kolivoška ma baví viac, taktiež kým ešte hrala Peha, basák z nej ma bavil viac, ďalej Válek a napríklad Klčovi stačí jeho Jazzbass a je jedno aký amp má na pódiu, jeho zvuk je pre mňa jednoznačne top....

....ale podľa mňa aj Pištov Ampeg + Spector či Fakyho GK + Thunderbird sa musí v ich kapele pekne presádzať....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #59 kedy: 12. Október , 2012, 14:01:31 »

....Yxo by mal ostať pri kombinácii Precision a Orange hlava a nejaký 810" box ideálne USA Ampeg, to LP je v porovnaní s Thunderbirdom veľmi slabá basa a Yxo ani z toho Thunderbirdu nevedel vydolovať maximum, skôr mu podľa mňa sedel ten Prcek, Hex ako celok sa za posledné 3-4 roky zvukovo veľmi zlepšil, ale ešte stále to nie je ono, napríklad Kolivoška ma baví viac, taktiež kým ešte hrala Peha, basák z nej ma bavil viac, ďalej Válek a napríklad Klčovi stačí jeho Jazzbass a je jedno aký amp má na pódiu, jeho zvuk je pre mňa jednoznačne top....

....ale podľa mňa aj Pištov Ampeg + Spector či Fakyho GK + Thunderbird sa musí v ich kapele pekne presádzať....
Nerozumiem ti, bratu. :) Vydolovat maximum z nastroja ? To kto dokaze ? Resp. co znamena "dostat z nastroja maximum" ?
Podla mna je uplne jedno, na com hra Yxo. Podstatne je, ze nanho pridem vzdy, ked budem moct, lebo ma bavi jak basak, bavi ma jeho zvuk a je to fasa clovek. :) Sak napis mu na FB, kedy by to bolo ono a pastni sem odpoved, celkom som zvedavy.  Popiskujem si

Kolja je pan basak, to je pravda, hravali sme spolu kedysi. Ale nepaci sa mi jeho zvuk, podla mna ma vela basov a cele to zahuhlava. Smútim
Zaznamenané

Strán: 1 2 3 [4] 5 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 23 otázok.