Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
16. Apríl , 2024, 21:39:37
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Fedor Frešo  (Prečítané 52127 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #60 kedy: 12. Október , 2012, 14:10:13 »

....neboj zažiješ pochopíš Na zdravie! ....a k Frešovi aby sme neboli úplne OT, Frešo je pán Profesor čo sa techniky týka, ale ako keby mal v ruke kompresor....
« Posledná zmena: 12. Október , 2012, 14:11:55 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #61 kedy: 12. Október , 2012, 14:58:15 »

Nič proti fedorovi, predsalen sa podielal ci uz produkcne alebo hudobne/spoluautorsky na mnohych zasadnych albumoch ceskoslovenskej popmjúzik ale napriklad v collegiu sa mi soundom asi najviac paci doska MV a CM kde hra na basu Ivan Belak...
ovela viac nez CM live, Continuo, aj Konvergencie..aj ked tie su predsalen tiez premna top, najma vdaka griglakovi na gitare a seherezade :-)
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #62 kedy: 12. Október , 2012, 15:04:36 »

Mne sa jeho zvuk práveže páči, aj to čo hrá, tie linky sú v podstate jednoduché (vyhrávky sú iná vec) a basa sa nikdy nestráca :)
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #63 kedy: 17. Október , 2012, 20:53:04 »

dnes to marta zase raz potvrdil  Zdravíčko
Zaznamenané

o-yep sro
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #64 kedy: 17. Október , 2012, 23:14:30 »

Tak toto je ťažký off topic  Bavím sa skvele jeden o Yxovi, druhý a tretí o Frešovi a Pišta nakoniec zajebe Minárika  Na zdravie! Tak teda po poriadku:
1, u Yxa sa mi aj tak najviac páčil Thunderbird, hoci aj PB a LP mu hrali fajnovo
2, Frešo sám nevie načo by najradšej hral, tých nástrojov mal toľko, že to jednoducho musel preriediť (minimálne LP, Thunderbird studio cherry, Bossa Jazz Bass šli z domu). Som zvedavý, kedy vytiahne ten 5strunový jazz bass...
3, Minárik je páááááán Zdravíčko
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #65 kedy: 17. Október , 2012, 23:18:23 »

....Yxo by mal ostať pri kombinácii Precision a Orange hlava a nejaký 810" box ideálne USA Ampeg, to LP je v porovnaní s Thunderbirdom veľmi slabá basa a Yxo ani z toho Thunderbirdu nevedel vydolovať maximum, skôr mu podľa mňa sedel ten Prcek, Hex ako celok sa za posledné 3-4 roky zvukovo veľmi zlepšil, ale ešte stále to nie je ono, napríklad Kolivoška ma baví viac, taktiež kým ešte hrala Peha, basák z nej ma bavil viac, ďalej Válek a napríklad Klčovi stačí jeho Jazzbass a je jedno aký amp má na pódiu, jeho zvuk je pre mňa jednoznačne top....

....ale podľa mňa aj Pištov Ampeg + Spector či Fakyho GK + Thunderbird sa musí v ich kapele pekne presádzať....
Neviem kto je Kolivoška, neviem kto hral v Pehe, Klčo je fajn ale...Ivan Válek ma na poslednom tour totálne dostal, nedocenený basák
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #66 kedy: 18. Október , 2012, 06:01:18 »

Som zvedavý, kedy vytiahne ten 5strunový jazz bass...

nevytiahne

Kolivoška hrá s IMT Smile a Válka som tiež nespomenul len tak náhodou Na zdravie! na túto poslednú tour som nemohol a veľmi to ľutujem Je mi do plaču
« Posledná zmena: 18. Október , 2012, 06:04:31 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #67 kedy: 13. December , 2013, 08:37:23 »

Fedor Frešo v kapele Kosa z nosa:

http://m.youtube.com/watch?v=6SXq8vkGKkM&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3D6SXq8vkGKkM
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #68 kedy: 13. December , 2013, 09:06:38 »

myslel som si, ze ma nic nemoze dorazit v piatok 13-teho..  Bleee
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #69 kedy: 13. December , 2013, 10:08:10 »


oops Popiskujem si
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #70 kedy: 13. December , 2013, 11:54:42 »

Primárne som to sem dal kvôli tomu Ricku. Čakal som, že ma Kubbasák predbehne :D
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
Mendi38
nováčik
*
Príspevkov: 52


« Odpoveď #71 kedy: 03. Február , 2016, 20:26:39 »

Toto musím dať, keď som mala asi 12 rokov ešte v minulom storočí, tak som bola na koncerte Fermaty, tri puberťáčky čo nevedeli čo tá Fermata je zač, štyri lístky sme mali, tak že jeden niekomu darujeme, išiel okolo pupkatý bradaty ujo a baby že ponúkni ho jemu, ale našťastie som to neurobila, moje prekvapenie keď ten ujo bol Frešo, no skoro sme cikali od smiechu. Koncert sa mi zdal strašný, stále sme čakali kedy začnú spievať, ale oni len hrali, čo hrali! Ohucaná som bola totálne, čo má dorazilo, tak zahlási do mikrofónu " nemám rád keď niekto na mňa čumí" tak som nevedela kde sa pozerať keď to ujo nemá rád Žmurk))) samozrejme ich hudbu mám teraz rada a zasnem aká je nadčasová, ale Freša frajera stále asi nemám rada, obzvlášť keď som si prečítala jeho knihu Sideman, vidím že arogantný je asi stále :)))) teraz zvažujem či si kúpim Rockovú Bratislavu, až sa bojím čo tam nájdem :)))  a radšej investujem do knihy Slovenský bigbít asi :))).
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #72 kedy: 03. Február , 2016, 21:27:01 »

FF neni arogantny, on ma svoj humor, svoj nadhlad a nesere sa, ale arogancoiu by som to nenazval. Sideman je fasa citanie, mnohe veci sa v tej knihe "odlegendizuju", co nie je vzdy na skodu veci.

Rockova Bratislava je fajn, ale neni to az take super citanie, je to skorej encyklopedia, i ked nejedneho potesi ( Popiskujem si) ak sa tam sam najde ( Popiskujem si)

kukol som teraz, co sa v tejto teme vlastne kecalo, ake ma FF nastroje a tak... nuz mal som onehda cest si nejake kusky pozriet, ale zaboha nedam, co presne to tam mal. akurat si spominam na Thunderbird - robenak, ten nastroj sa mi celkom pacil, potom mal tu Mc Cartnyho balalajku, tu si velmi povazoval, ale mne to nehovorilo vobec nic, spominam si, ze tam mal Gibson EB novodoby kus, tusim aj starodnavny Rickenbacker, v dielni X polotovarov na vyrobu cohokolvek, zbierku peknych driev a v garazi kopec raroh, bedni a blbosti ...
Zaznamenané
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #73 kedy: 04. Február , 2016, 07:41:14 »

Dlho hral na Thunderbird Studio. Potom bola ta basa na predaj na Medenej. Mala super zvuk ale priserne nepohodlne nalakovany krk...
« Posledná zmena: 04. Február , 2016, 07:41:38 od FakyGrobian » Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #74 kedy: 04. Február , 2016, 08:41:53 »

Dlho hral na Thunderbird Studio. Potom bola ta basa na predaj na Medenej. Mala super zvuk ale priserne nepohodlne nalakovany krk...
myslis tentok ?
ten krk nebol nalakovany ,ale zamasteny  Bleee
basa pre velkych , tucnych, alebo tych ,co maju nastroj pod gulama  Bavím sa skvele
ja mam velky pupek ,tak mi nesadla a nedocahol by som na ladenie Bavím sa skvele
nemam rad hentie gibsny, ale nemu to hralo paradne, by som povedal, ze jeho zvuk bol od malicka mojim vzorom ,az kym som neobiavil Rush,YES a Motorhead  Bavím sa skvele


* gibson TB.jpg (403.34 KB, 1536x2048 - prehliadnuté 564 krát.)
« Posledná zmena: 04. Február , 2016, 08:52:13 od brdo prvy » Zaznamenané
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 23 otázok.