Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 15:27:09
Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Fedor Frešo  (Prečítané 52098 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Golev
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372



« kedy: 24. Apríl , 2007, 18:45:24 »

Dnes som si v S-magazine precital clanok o tomto bassgitaristovi, ktoreho registrujem už dlhšiu dobu a vsimol som si ze tu nema vlastnu temu, aj ked by sa zasluzilo.
Vcelku ma zaujal svojou hrou na bassgitare..urcite ho tu poznate :)

" V 70. rokoch bol Fedor Frešo slovenským bassgitaristom číslo 1. So skupinou Prúdy nahral legendárny album Zvoňte, zvonky spoluzakladal Collegium Musicum s ktorym nahral štyri albumy, a neskôr sa stak dôležitým členom legendárnych kapiel ako Modrý efekt a Fermáta. " to bol vcelku pekný úvod rozhovoru s nim.






Nemam ho až tak napočúvaneho ,takze by som bol rad ,keby ste pridali nejake typy :)

ak tu už je o nom tema ,tak kludne mažte..hladal som a nenasiel som  Popiskujem si
« Posledná zmena: 24. Apríl , 2007, 18:48:23 od Golev » Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 24. Apríl , 2007, 19:03:28 »

Gastronomic Pleasures z Generation, jedna z mala Fresovych skladieb Fermaty, hovori o jeho zalube vo vareni :)
Zaznamenané

rudy
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 24. Apríl , 2007, 19:04:00 »

M efect-Svitanie
Fermata-Dunajska Legenda
              Biela planeta
              Generation
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #3 kedy: 24. Apríl , 2007, 20:47:38 »

vyborne hra aj na platni Live z roku 1973  Na zdravie!
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 26. Apríl , 2007, 08:50:15 »

Este by sa patrilo spomenut jeho spolupracu s Dezom Ursinym The Soulmen. Niektore ich skladby su tiez naozaj kvalitne. Tam dokonca este spieval vokaly.
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 26. Apríl , 2007, 18:09:19 »

Ale hovno :) Na CM live 97 (nielen) spieval solo celu skladbu  Žmurk
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 26. Apríl , 2007, 18:15:54 »

Golev - tych Collegium albumov, na ktorych hral ci uz ako clen alebo host bolo viacej, vlastne vsetky okrem Live 2. Ak Ta bavi, ako basgitarista, v Collegiu sa da dobre vychutnat, lepsie, ako vo Fermate, kde to bolo predovsetkym o gitare, nez o ostatnych nastrojoch. Ak si chces vychutnat jeho "odvratenu" tvar, vymakni si niekedy tu dixilendovu formaciu, kde hra kontrabas. Neviem, ci hraju este tak pravidelne, ako kedysi, ale ja som na nich par razy natrafil aj v nedavnej minulosti...
Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #7 kedy: 26. Apríl , 2007, 19:03:41 »

Ak si chces vychutnat jeho "odvratenu" tvar, vymakni si niekedy tu dixilendovu formaciu, kde hra kontrabas. Neviem, ci hraju este tak pravidelne, ako kedysi, ale ja som na nich par razy natrafil aj v nedavnej minulosti...
Sme ich zvucili pred par mesiacmi a bolo velmi zaujimave ho sledovat. Hral vynikajuco. Tak ako sa na legendu slovenskeho artrocku patri  ha ha ha ha ha ha Velmi prijemny clovek.
Zaznamenané

FALLGRAPP
rudy
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 26. Apríl , 2007, 19:13:12 »

Golev - tych Collegium albumov, na ktorych hral ci uz ako clen alebo host bolo viacej, vlastne vsetky okrem Live 2. Ak Ta bavi, ako basgitarista, v Collegiu sa da dobre vychutnat, lepsie, ako vo Fermate, kde to bolo predovsetkym o gitare, nez o ostatnych nastrojoch. Ak si chces vychutnat jeho "odvratenu" tvar, vymakni si niekedy tu dixilendovu formaciu, kde hra kontrabas. Neviem, ci hraju este tak pravidelne, ako kedysi, ale ja som na nich par razy natrafil aj v nedavnej minulosti...
Kedysi hraval pravidelne s dixikom v Mamutovi.Nikdy som dixik nemal rad,ale naživo to bol zažitok./Lehotsky-trubka,Lipa-spev,Zelenak ?-bicie,saxiky,pozoun,trombon-tam hrali tiež zname osobnosti,len si k....a nespomeniem/     Už som si troška spomenul: saxik- Huščava.Ešte ten trombonista-taky zavality pan?Huh!?
« Posledná zmena: 26. Apríl , 2007, 19:23:43 od rudy » Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #9 kedy: 26. Apríl , 2007, 19:22:22 »

rastis, ehm...v akom formate mas tie nahravky collegia?  Popiskujem si
Zaznamenané

o-yep sro
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 26. Apríl , 2007, 19:23:51 »

No a kedze gitarove forum, tak treba povedat, ze Fedor Freso je jednym z priekopnikov zakazkovej vyroby elektrickych gitar a basgitar - neskromne spomeniem aj pri tej prilezitosti aj mojho fotra. Mali totiz par rokov spolocnu dielnu. Hovorime niekedy o polovici 80-tych rokov - Breclav ako zakladna lacneho kubanskeho mahagonu (tzv. nozove odrezky) a chrlili (kazdy osve) do sveta kopec nastrojov :). Na Fresovu mahagonovu basgitaru som natrafil este pomerne nedavno u Ivana Kutneho v bazare. "Najslavnejsi" fotrov Stratocaster sa dostal az na prednu stranu obalu LP Peter Nagy - Ale (taky gitarovejsi album). Cosi kdesi som tusim zacul, ze dostal vyraznych bodkovych uprav u Milosa Klasa a potom zdobil plagaty Misky Pastekovej :) . Teda ako som to prilis nepoplietol :). Ale to uz zachadzam kdesi inde, takze idem na pivo  Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 26. Apríl , 2007, 19:24:57 »

rastis, ehm...v akom formate mas tie nahravky collegia?  Popiskujem si

Cosi LP, cosi CD a Divergencie mam only nonoriginal MC  Popiskujem si

Zaznamenané
koscj
nováčik
*
Príspevkov: 6


« Odpoveď #12 kedy: 13. Február , 2010, 00:09:07 »

tu je s ním rozhovor:

http://www.metalopolis.net/articles.asp?id=5093
Zaznamenané
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #13 kedy: 28. Júl , 2011, 16:43:41 »

pred casom som sa dostal ku knihe Fedora Fresa s titulom Sideman. Musim povedat ze viac nez zaujimave citanie. Obzvlast ma bavi forma akou je to cele napisane, co olutoval aj sam Freso nakolko je to forma dennika ktory udajne nikdy nemal byt zverejeny. Skrz tuto knihu sa mi aj dost priblizila cela tvora okolo Vargu najma Collegium.



http://www.gorila.sk/product/346942

odporucam   Zdravíčko

edit: ani som netusil ze je fedor taky dobry spevak (s cim on samozrejme nesulhasi)
« Posledná zmena: 28. Júl , 2011, 16:56:06 od joey » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #14 kedy: 28. Júl , 2011, 16:59:13 »

minuly tyzden som tuto knihu drzal v rukach v panta rhei a vravim si ze vezmem/nevezme.. vezmem.. nevezmem.. nezobral som. ale coskoro vezmem :)
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.047 sekund, 23 otázok.