Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 09:26:39
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: M A N O U C H E ´´gypsy jazz´´  (Prečítané 17775 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
django
nováčik
*
Príspevkov: 18


´´les yeux noirs´´


« kedy: 27. Apríl , 2007, 11:18:58 »

Servus vsetci spolu,
ja som tu novy, volam sa Kamin, mam 28 rokov, zil som v zahranici, teraz som uz dva roky na Slovensku a byvam v BB.
Tolko len k mojmu kratkemu predstaveniu.
Chcel by som nadhodit temu ´´g y p s y   j a z z´´ a la - Lagrene, Schmitt, Rosenberg a samozrejme gitarovy zazrak a kral
menom Django Reinhardt.
Ak bude zaujem, tak by som rad popisal nieco k uz menovanemu stylu a vymenil si aj par poznatkov a informacii tykajucich sa tejto temy/ nastroje, zvuk, styl hry, equipment, spev.../    Zdravíčko
Zaznamenané
matkosafko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 517



« Odpoveď #1 kedy: 27. Apríl , 2007, 11:25:32 »

napis, Lagrena mam velmi rad.
poznam ho vdaka Michelovi Petrucciani.

ale nechapem preco je tema v Hudobnych obchodoch
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 27. Apríl , 2007, 11:27:22 »

Super, brnkol si na tému, ktorá ma posledné obdobie nadmieru zaujíma. Žmurk Od Birelliho Lagrene a Rosenberg tria mám skoro všetko.

Ak sa v tom orientuješ, napíš niečo o gitarách, ktoré sa na túto produkciu prevažne francúzskych cigánov najviac používajú, technikách hry a pod..
Zaznamenané

ujo jolana
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #3 kedy: 27. Apríl , 2007, 11:27:39 »

Hned som si aj nieco kukol na youtube



Zaznamenané
django
nováčik
*
Príspevkov: 18


´´les yeux noirs´´


« Odpoveď #4 kedy: 27. Apríl , 2007, 13:15:24 »

nooo takze, o djangovi reinhardtovi Vam snad vsetkym nemusim nic pisat, bol to a stale zostava najväcsi zazrak vo svete m a n o u c h e  gitary.../ja tu hudbu proste milujem/ 
Co sa tyka rozvinutia temy, asi by som zacal, o com m a n o u c h e   gypsy muzika je.
Je hlavne o pocite, pocuuuvani, pocuuuuvani , pocuuuvani a srdiecku.

Gitary ktore sa pouzivaju na hru Gypsy Jazzu, su specialne. Maju velke telo jumba gitary, hmatnik klasickej gitary, kobylku typickej jazzovej gitary /na styl typ madolina/ a co sa tyka otvoru existuju male otvory, kluce a polmesiace.

Vyuzivana technika /vzdy hovorim ,ze sa jedna o to komu aky styl hry na gitaru sedi, kto si ako sam polozi ruku a podla toho sa uci..., to je proste individualne, tazko sa to da naucit z knihy alebo dvd nahravky, urcite, ze sa vela veci da odkukat a pouzit pre dobro kvalitnej hry na gitaru, ale konecny vysledok aj tak len vychadza z duse a zo srdca - od toho celeho sa odvija samotny napad a konecna forma kompozicie ci uz skladby/, takze Prava ruka - vysadne sa hra tvrdymi malymi brnkatkami, ktore su bud z tvrdeho plastu, kosti alebo dokonca aj zlata. V strede maju obvikle dierku alebo zareziky, aby dobre sedeli medzi prstami. Urcite , ze je prava ruka polozena co najblizsie ku kobylke, s tym ze laket je uz skoro za stranou hornej casti gitary /tam kde mas opretu pravu ruku/. Samotna ruka, dlan a jej strana sa neopiera o struny, pri rychlich behoch sa vyuziva len minimalne kmitanie, ci bohyb zapestia. / opät dodavam, ze ale vsetko zavisi od jedinca/
Lava ruka - vyuzivaju sa predovsetkym arpegga, gypsy stupnice mol - dur kombinovane s roznymi ci uz obycajnymi mol - dur stupnicami alebo bluesovymi ci jazzovymi stupnicami. Akordy - urcite, ze je dolezite poznat co najviac akordov, hlavne ich obraty a tvorbu. Casto sa pouzivaju sedmickove, sestkove, zmensene ale aj alterovane akordy. Pri tvorbe skladby, harmonie su specificke chromaticke postupy melodie alebo akordu.

To zatial na zaciatok.
 

Dakujem za pozornost.

les yeux noirs   Zdravíčko


 
« Posledná zmena: 27. Apríl , 2007, 13:18:10 od django » Zaznamenané
ujo jolana
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #5 kedy: 27. Apríl , 2007, 13:35:58 »

Sranda teraz jak prezeram na youtube video od djanga tak som zistil,ze jednu pesnicku poznam a to minor swing.Tato pesnicka je v ceskej hre Mafia,no mozno trosku v inej verzii.    Na zdravie!    Zdravíčko


« Posledná zmena: 27. Apríl , 2007, 13:37:18 od ujo jolana » Zaznamenané
ujo jolana
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #6 kedy: 27. Apríl , 2007, 13:42:46 »

Teraz citam,ze on ma v tej hre trosku viac pesniciek  Bavím sa skvele
Zaznamenané
FeFe
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 140



« Odpoveď #7 kedy: 27. Apríl , 2007, 14:14:21 »

zaujimave ze ten django hra len 2 prstami
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #8 kedy: 27. Apríl , 2007, 14:22:07 »

Ehm toto bude asi ten štýl ? Aspoň ten nástroj tak vyzerá :D

Rosenberg trio (live in Samois):
« Posledná zmena: 27. Apríl , 2007, 15:28:12 od Pitu » Zaznamenané
FeFe
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 140



« Odpoveď #9 kedy: 27. Apríl , 2007, 14:29:29 »

Ehm toto bude asi ten štýl ? Aspoň ten nástroj tak vyzerá :D


toto je dost dobre podla mna
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 27. Apríl , 2007, 14:30:25 »

Ehm toto bude asi ten štýl ? Aspoň ten nástroj tak vyzerá :D



Toto má GULE jak sviňa!
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 27. Apríl , 2007, 16:52:46 »

Djando Reinhardt spolu so Stephane Grappelim, tiež legendárnym huslistom a ich slávnou zostavou "Quintet of the Hot Club of France":


Stochelo Rosenberg (Rosenberg trio):


Bireli Lagrene a Stochelo Rosenberg - Spain (Jazz from Vienne 2002):


Bireli Lagrene


pekná session z Jazz in Vienne 2002:



ujo jolana- to si píš, že struny teda nemajú proklete nízko a hrajú s poriadne tvrdým a hrubým trsátkom, aby tie gitary naozaj hrali. Žmurk
« Posledná zmena: 27. Apríl , 2007, 16:57:54 od Pitu » Zaznamenané

django
nováčik
*
Príspevkov: 18


´´les yeux noirs´´


« Odpoveď #12 kedy: 30. Apríl , 2007, 06:27:32 »

zaujimave ze ten django hra len 2 prstami
...nooo ano hra dvomi prstami, ako maldy chlapec mal uraz v maringotke ktora horela, no a ta ruka si to urcite dost neprijemne odniesla...ale naucil sa od znova hre na gitaru a stal sa    K r a l o m ...  Žmurk
Zaznamenané
magic-dragon
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #13 kedy: 07. Október , 2007, 08:46:28 »

no maringotka to nebola, ale bol to prives. ALe to nie je podstatne, a este by som pridal par mojich oblubenych videi

Rosenberg trio - For Sephora


Rosenberg trio - Bossa Dorado


Stochelo Rosenberg - Django impro


Stochelo Rosenberg - Django improvisation - toto po dlhej dobe pridal niekto v dobrej kvalite



A tym, ktori este nevideli Django Legacy(skvely dokument), tak vrelo odporucam
popripade mozem napalit
« Posledná zmena: 07. Október , 2007, 08:47:09 od magic-dragon » Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 07. Október , 2007, 09:21:36 »

...nooo ano hra dvomi prstami, ako maldy chlapec mal uraz v maringotke ktora horela, no a ta ruka si to urcite dost neprijemne odniesla...ale naucil sa od znova hre na gitaru a stal sa    K r a l o m ...  Žmurk

Nebolo to, keď bol malý, ale keď už mal kariéru dosť rozbehnutú a dostal práve ponuku do najslávnejšieho európskeho bigbandu v Anglicku. V noci si ľahol a skoro zhorel po požiari, odniesla si to ruka a na 2 alebo 3 roky mal po hraní a začínal odznova..
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 14. Október , 2007, 13:10:14 »

čierne oči ty chuju
Zaznamenané

joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #16 kedy: 31. Január , 2008, 16:26:34 »

mal som doma od Rosenberg tria jeden album tusim Live in Samois a tam sa teda predviedli Bavím sa skvele totalni blazni ...nechpem ako mozu hrat tak rychlo a tak cistucko s takou dynamikou a stylom hry a citom pre gitaru...nieco neskutocne a velmi pekne sa to pocuvalo
Zaznamenané
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #17 kedy: 29. Marec , 2009, 13:28:51 »

uzasny styl..z jazzu ma toto premna najvcasiu silu..ak by bol v ba nejaky ucitel alebo hrac...som ochotny sa tomu venovat
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
zakky
Hosť
« Odpoveď #18 kedy: 29. Marec , 2009, 13:42:00 »

uzasny styl..z jazzu ma toto premna najvcasiu silu..ak by bol v ba nejaky ucitel alebo hrac...som ochotny sa tomu venovat

 Bavím sa skvele omg ty ultranarcis
Zaznamenané
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #19 kedy: 29. Marec , 2009, 13:42:38 »

Bavím sa skvele omg ty ultranarcis
coo Bavím sa skvele preco...? Bavím sa skvele...sak chcem to skusit co je natom Bavím sa skvele
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
zakky
Hosť
« Odpoveď #20 kedy: 29. Marec , 2009, 13:45:06 »

ked to napises ze som ochotny sa tomu venovat, tak to znie ako keby cele slovensko dufalo ze sa tomu budes venovat  Bavím sa skvele aspon pre mna to tak vyznelo, ale sak pohode o nic nejde
Zaznamenané
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #21 kedy: 29. Marec , 2009, 13:51:48 »

ked to napises ze som ochotny sa tomu venovat, tak to znie ako keby cele slovensko dufalo ze sa tomu budes venovat  Bavím sa skvele aspon pre mna to tak vyznelo, ale sak pohode o nic nejde
co uz... ha ha ha
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #22 kedy: 07. Apríl , 2009, 20:49:02 »

hraju obycajne jazzove standardy akurat to hraju takymto stylom. Maju trocha iny language aj technika je ina. Harmonia a rytmus su jednoduchsie. Lagrene ked hra jazz tak hra normalnou technikou uplne inou ako manouche. Ked budem velky a bohaty kupim si gipsacku gitaru a budem to hrat :) lacrosse to by si musel este hodne gulasu pojest...pri setkej ucte.
« Posledná zmena: 07. Apríl , 2009, 20:52:13 od Lubo » Zaznamenané

lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #23 kedy: 07. Apríl , 2009, 21:05:09 »

hraju obycajne jazzove standardy akurat to hraju takymto stylom. Maju trocha iny language aj technika je ina. Harmonia a rytmus su jednoduchsie. Lagrene ked hra jazz tak hra normalnou technikou uplne inou ako manouche. Ked budem velky a bohaty kupim si gipsacku gitaru a budem to hrat :) lacrosse to by si musel este hodne gulasu pojest...pri setkej ucte.
nechapem...akeho gulasu?:D
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #24 kedy: 27. Október , 2011, 16:26:31 »

rosenberg trio  bude vo viedni

piateho decembra   :)

http://www.therosenbergtrio.com/spip.php?article2


a pridavam este videjko rhytme futur 
« Posledná zmena: 27. Október , 2011, 16:30:23 od brko » Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #25 kedy: 27. Október , 2011, 16:33:16 »

robert rosenberg?
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #26 kedy: 27. Október , 2011, 18:40:07 »

robert rosenberg?

pokus o tento "vtip" tu už bol viackrát..



To už budem v BA, rád by som mrkol ich koncert. Ak by dopredu niekto plánoval cestu tam autom, dajte mi vedieť.. Žmurk
Zaznamenané

Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.081 sekund, 22 otázok.