Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 21:54:49
Strán: 1 ... 10 11 [12] 13 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Dream Theater - S y s t e m a t i c C h a o s - 2007 -  (Prečítané 41740 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #165 kedy: 16. Jún , 2008, 13:39:55 »

rastis: preco si myslis, ze treba temu zmazat?Mozno treba zmazat OT prispevky,ale temu Huh! Fuuha zíram
Zaznamenané
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #166 kedy: 22. Jún , 2008, 09:48:58 »

Podla mna vedia DT zlozit (a aj maju zlozene) praveze aj velmi dobre songy s emociami, len to treba mat naozaj velmi napocuvane a vediet si spravne vybrat. Kazdopadne tvrdenie, ze CELA ich tvorba je "akademicka, chladna a cisto technicka" je podla mna uplne mimo, i ked to na vacsinu ich tvorby urcite plati.................... ale na druhej strane potom su aj tie "podarene" songy, ktore su na velmi vysokej urovni skoro po vsetkych strankach a presne k tym sa rad vraciam a budem aj nadalej.  Žmurk
Zaznamenané
siiiiiilas
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 576



« Odpoveď #167 kedy: 24. Jún , 2008, 07:41:31 »

jednoznacne najlepsia kapela na svete.....ich tvorba je vsetko len nie chladna....kazdy song je nabity emociami....album 6 degrees of inner turbolence zlozil portnoy chvilu potom co mu zomrela mama a dost sa z toho scvokol....song good nght kiss by rozplakal podla mna kazdeho
Zaznamenané

heavy metal is the law!!!
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #168 kedy: 24. Jún , 2008, 10:57:20 »

No ty si zasa opacny extrem.   Bavím sa skvele Ta euforia ta velmi rychlo podla mna prejde,ak objavis aj ine kapely.  Žmurk 
Zaznamenané
siiiiiilas
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 576



« Odpoveď #169 kedy: 24. Jún , 2008, 12:13:50 »

No ty si zasa opacny extrem.   Bavím sa skvele Ta euforia ta velmi rychlo podla mna prejde,ak objavis aj ine kapely.  Žmurk 
poznam milion kapiel ale tato kapela ma vsetko....super kvalitu,instrumentalne zdatnosti vsetkych zainteresovanych,super napady a riffy,genialny zvuk a hlavne kazdy album je iny....ich songy su nabite neskutocnou energiou a emociami....
ale aby som pravdu povedal v minulosti to nebavilo ani mna nejak extra ale teraz sa toho neviem nasytit... Ja som čert..
Zaznamenané

heavy metal is the law!!!
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #170 kedy: 24. Jún , 2008, 12:26:00 »

poznam milion kapiel ale tato kapela ma vsetko....super kvalitu,instrumentalne zdatnosti vsetkych zainteresovanych,super napady a riffy,genialny zvuk a hlavne kazdy album je iny....ich songy su nabite neskutocnou energiou a emociami....
ale aby som pravdu povedal v minulosti to nebavilo ani mna nejak extra ale teraz sa toho neviem nasytit... Ja som čert..

Ked som prvy krat asi pred sto rokmi videl na MTV Dream theater, tak som bol zhrozeny, ze fuj to je hrozny spev a tak podobne .. :). Potom nastalo obdobie absolutneho DT fanatizmu, mam to napocuvane do poslednej noty, kupil som noty skoro vsetkych albumov a tak :). Doteraz ich uznavam ako uzasnych muzikantov (to je uplne bez debaty), majstrom aranzovania ale mam pocit ze sa pomaly ale isto vystrielali z napadov a posledne albumy mi uz pridu take "prazdnejsie". Ale Images & words a Scenes from a memory su absolutne veldiela, tolko muziky co tam je v jednom songu to ine kapely nemaju na celom albume.
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #171 kedy: 24. Jún , 2008, 12:31:28 »

Kamoš mi v dávnych časoch ponúkol DT že má na predaj,tak som si to vypočul a hneď kúpil.Potom som kupoval od nich rad radom,ale tie nejaké posledné tri už som nekupoval-radosť pomaly vyprchala,ale tie staršie sú super,aj keď na tých novších sa tiež nájde pár mnam vecí....
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #172 kedy: 24. Jún , 2008, 12:37:24 »

tolko muziky co tam je v jednom songu to ine kapely nemaju na celom albume.

..až sa mi niekedy zda,že spojili 5 skladieb a vytvorili jedenu skladbu. A akokeby každy prispel kuskom "toho svojho".Počuval som ich skladby a nikdy ma moc neoslovili. Ich hudba mi pripada "studena a sterilna".
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #173 kedy: 24. Jún , 2008, 12:39:19 »

niektore veci ma dost nudia, vacsinou je to vsak velmi dobre pocuvatelne Na zdravie! sem tam mi vadi spev, preto mam radsej instrumentalne pasaze
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #174 kedy: 24. Jún , 2008, 12:43:37 »

..až sa mi niekedy zda,že spojili 5 skladieb a vytvorili jedenu skladbu. A akokeby každy prispel kuskom "toho svojho".Počuval som ich skladby a nikdy ma moc neoslovili. Ich hudba mi pripada "studena a sterilna".

Mas pravdu, obcas je to prilis akademicke aj na mna, ale "studene a sterilne" v pripade tych albumov co som napisal, s tym nemozem suhlasit, a aj na inych albumoch sa najdu momenty ktore su hodne "emotivne" :).
Akurat som si pustil tu ich bestofku a je to palba ... :)
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #175 kedy: 24. Jún , 2008, 12:53:02 »

Mas pravdu, obcas je to prilis akademicke aj na mna, ale "studene a sterilne" v pripade tych albumov co som napisal, s tym nemozem suhlasit, a aj na inych albumoch sa najdu momenty ktore su hodne "emotivne" :).
Akurat som si pustil tu ich bestofku a je to palba ... :)

...studene,sterilne- myslel som všeobecne ich tvorbu. Samozrejme,že sa najde par skladieb,ktore sa mi pačia,ale nejak intenzivne ich počuvat-to nie.
Zaznamenané
siiiiiilas
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 576



« Odpoveď #176 kedy: 24. Jún , 2008, 22:54:23 »

Ked som prvy krat asi pred sto rokmi videl na MTV Dream theater, tak som bol zhrozeny, ze fuj to je hrozny spev a tak podobne .. :). Potom nastalo obdobie absolutneho DT fanatizmu, mam to napocuvane do poslednej noty, kupil som noty skoro vsetkych albumov a tak :). Doteraz ich uznavam ako uzasnych muzikantov (to je uplne bez debaty), majstrom aranzovania ale mam pocit ze sa pomaly ale isto vystrielali z napadov a posledne albumy mi uz pridu take "prazdnejsie". Ale Images & words a Scenes from a memory su absolutne veldiela, tolko muziky co tam je v jednom songu to ine kapely nemaju na celom albume.

ja mam rad od nich vsetko ale najviac sa mi zhodou okolnosti pacia posledne 3 albumy od 6 degrees of inner turbolence, train of thought a octavarium.....a Train of thought je jednoznacne podla mna naj.....inac skvely je ich aj prvy album When Dream And Day Unite -ludia ho moc nepoznaju,unikatny zvuk tam maju je tam citit vplyv 80.rokov hlavne v klavesoch-Status seeker Ytse jam ci after life stale mastia na koncertoch
« Posledná zmena: 24. Jún , 2008, 22:55:37 od siiiiiilas » Zaznamenané

heavy metal is the law!!!
plichto
Hosť
« Odpoveď #177 kedy: 30. Jún , 2008, 16:36:00 »

Podľa mňa klasický DT syndróm.... začne sa to dobre a zaujímavo, ale jednotliví muzikanti sa nevedia uskromniť čo sa týka inštrumentálnych pasáží a tak je to rozťahané, nudné a občas dokonca strojové  Zdravíčko
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #178 kedy: 27. Júl , 2008, 18:54:27 »

Systematic Chaos sa mi zda byt stale lepsim, ako ho stake pocuvam. Myslim, ze album nema slabe miesta. A najsilnejsie zazitky su posledne dve skladby...Ozaj uzasne veci...ak to dobre lsutim z textu, ukazuje zapas o dusu cloveka po smrti...Filozoficky naboj a vynikajuca hudba.
Zaznamenané
siiiiiilas
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 576



« Odpoveď #179 kedy: 27. Júl , 2008, 21:16:42 »

presne tak the ministry of lost souls je umelecke dielo....
Zaznamenané

heavy metal is the law!!!
Strán: 1 ... 10 11 [12] 13 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.088 sekund, 22 otázok.