Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 13:12:30
Strán: 1 [2] 3 4 ... 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Guitarfest 2007 - postrehy, nazory, dakovacky, ...  (Prečítané 58198 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 20. Máj , 2007, 14:39:50 »

no tak sa pridam aj ja s postrehom. guitarfest bola super akcia a nebola tam ani jedna zla kapela, bol velmi fajn zvuk, hlavne oproti minulemu roku bolo citit vplyv akusticky upravenej miestnosti. no a samozrejme projekcia bola o tri triedy lepsia  Bavím sa skvele Bavím sa skvele

v intenciach uvedeneho si myslim, ze piatok bol nebyt fermaty o dost slabsim dnom, nez sobota. fermata mala skvely zvuk, griglak hral krasne, skoda tych par technicky nezvladnutych shredderskych momentov. pozorni zvukofili mali moznost ucinit porovnanie gibson / fender / musicman, kedze frantisek zahral pocas koncertu na vsetkych troch. musim povedat, ze s vacsinou zucastnenych sme sa zhodli, ze musicmana ani fendera si tam vobec brat nemusel, gibson je raz olymp gitaroveho zvuku a mam pocit, ze nikto s tym uz nic neurobi.  Bravooo

pavel jakub ryba bol pre mna neznamym menom, ale jeho jazzove trio dokazalo zaujat (a to ja som default odporca perkusii a saxofonu). velmi prijemny podiovy prejav, zaujimava muzika a samozrejme virtuozne hranie. tie bicie, na ktore sa stazoval, im nakoniec ani nechybali.  Bravooo  osobne by som po tejto kapele uz siel domov, no povinnosti nepustili a tak som zhliadol aj dalsie...

ako ma burian nepresvedcil predtym, tak ma nepresvedcil ani teraz. ked porovnam melodicke napady s kapelami pred nim, boli podla mna nehodne niekoho, kto ma za sebou berklee a niekolko desiatok rokov hrania. nezaujimave a nerozvinute. niekoho mozno zaujala akusticka prerabka lenonovej imagine. kto vsak videl hrat ju tommyho emmanuela, musel zivat. burian si len zjednodusil jeho verziu. skratka nuda.  aspon, ze mal naozaj vybornych spoluhracov. bubenik ukazal aj zmysel pre humor, basak zase showmanship. obaja samozrejme technicky naslapani.

wojteka pilichowskeho mi bolo miestami az luto. ocividne velky hrac na basu a tiez showman, bohuzial ta muzika, co hrali, bola cisty des. ako uz chalani spominali, klavesak to svojim zvukom aj napadmi spolahlivo zabijal. ani jeden z nich nehral nic zaujimave. gitarista by sa vramci GF nestratil, ale kapela zjavne nebola o nom. to solo, co mal pocas vystupenia pilichowsky bolo hudobnym aj instrumentalnym vrcholom toho, co ta kapela predviedla. na jazzovych dnoch je presne takato formacia to, co vyznavacov kvalitnej muziky vyhana na kavu do vestibulu.  Bleee

SOBOTA:

stihol som len pavlov a jurajov workshop, oba boli prijemne, juro griglak sa predviedol naozaj vo velmi uprimnom svetle, ukazal co to zaujimave a niekolkokrat rozosmial publikum. vraj to bolo jeho prve vystupenie podobneho charakteru, tak myslim, ze debut sa podaril  Žmurk

vecer otvoril david kollar a teda po tom, co ho tu na fore ospevovali a este peto spomenul, ze nejake ocenenie vyhral nedavno, som cakal viac. podla mna extremne nudna kapela, ktora predvadzala hudobnu teoriu v jazzovej praxi. boli tam noty, ale hudba takmer ziadna. nechapem preco sa vsetci tak rad obuju do metalovych shredderov, ale ked niekto samoucelne trusi noty na jazzovom podiu, nikto sa neozve. navyse celu tuto nemuzikalnu produkciu david zabalil do otrasneho zvuku. nuda a zle. sice ma to aspon neiritovalo ako ten wojtov funky, ale aj tak ziadna slava.

pokracoval dave goodman, z ktoreho som videl iba cast, ale za to velmi prijemne prekvapil. chlapik bol sam na podiu a nedosahoval urcite na spicky vo svojom zanri, no mal vyborny zvuk, dobre skladby, ktore vedel skvele podat a tym u publika vyhral.  Bravooo

ktosi tu spomenul, ze flamengac na neho posobil nasrato, no naozaj martin bies ma asi default chmurny vyraz, zato jeho profesionalny pristup pri zvuceni mi bol velmi sympaticky. myslim, ze ked sa vezme pomer clenov k dlzke zvucenia, bola tato banda nazvucena najrychlejsie. muzika bola vyborna. i ked instrumentalne mi prisli minulorocni flamecovi hraci o nieco vyzyvavejsi, celkovy dojem z tejto kapelky bol u mna o chlp lepsi. velmi prijemne a profesionalne podanie. nie som sice posluchacom flamenca, ale tychto som si vypocul a pozrel velmi rad  Bravooo

neviem, kde mam zacat opis henryho vystupenie. jednoznacne najnaslapanejsia kapela na guitarfeste, z celej tej muziky sla neskutocna energia. henry sa napriek pociatocnej ne-nalade celkom slusne odviazal a za podpory skvelej mladej bandy predviedol uzasnu pracu s tonom na svojom stratocasteri a aj shredderske orgie zavrsene posvanim hosta joza hejsa, ktoreho otituloval slovenskym van halenom. fakt vyborne vystupenie. pitu sa sice tvaril nasrate, ze si to potiahli, ale hrali presnu hodinu a kedze piatkovi headlineri mali k dispoczicii presne tolko, nevidim v tom ziadny problem. podla reakcii publika mozno sudit, ze henryho banda by nikoho neurazila ani dvojhodinovym vystupenim. skoda len toho efektu, co si henry zapol, ked hral na gibsona, myslim, ze zbytocne pohazil ton. inak  Bravooo Bravooo

ostatne kapelky som nevidel, len posledny song zdenka fisera, ktory sa po vzore minuleho dna odohraval pred preriedenym publikom. velmi mile bolo pozorovat tychto skusenych muzikantov, ako si zo situacie vobec nerobia tazku hlavu a uzivaju si skratka moznost hrat. ti, ktori zostali urcite neolutovali, mne osobne sa velmi pacil prijemny fiserov ton.

zaverom treba znovu pochvalit snahu peta a vlada, ktori to cele dali znovu dokopy, podla navstevnosti usudzujem, ze snad na tom tento rok neprerobili, skor naopak, a ze buduci rocnik zase zorganizuju v podobnom duchu ako prve dva. skvela akcia.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 20. Máj , 2007, 15:40:21 »

Pre mna boli vrcholy jednotlivych dni presne take, ake som predpokladal, cize Fermata a Henry Toth.

Andrej Hruska bol pre mna uplne neznamy clovek. Nehral zle, ale jazzovo chytena hra ma nebavila. Bubenik sa mi lubil.

Fermatu som videl uz treti krat v priebehu tohto roka a teraz som si uzil najlepsie. Skoda len, ze stale hraju rovnake veci, ako keby nemali z coho vyberat. Fero Griglak nam opat nazivo ukazal co znamena slovo "intonacia" a "melodia". No je fakt, ze obcas bol trochu necisty a to nielen pri behoch, ale aj pomerne jednoduchsich veciach. Ale na celkovom dojeme z kapely to myslim, ze neubralo.

PJR s bandou sa mi pacili. Hlavne spevacky vykon saxafonistu v poslednej skladbe vacsinu z pritomnych ohuril.

O Jurajovi Burianovi som toho vela pocul, no nikdy som ho nepocul. Pravdu povediac ten styl sa mi nepacil, jeho hra mi bola nezaujimava az na jeden moment, ked dal take rockovejsie solo, tam ukazal ze vie pekne hrat.

Wojtek bol fajn. Tiez mi vadil disko klavesak (pripominal mi toho z Verony) ale myslim ze gitarista to minimalne zachranoval. Mne sa velmi pacila jeho hra. O Wojtekovych kvalitach netreba hovorit, naozaj vyborny basak, hral vkusne, technicky popici a mal super zvuk.


Na druhy den som dosiel okolo dvanastej, akurat na WS Pavla Marcela, ktory predvadzal homerecording. Z jeho prezentacie som si odniesol najma vyrok, ze ked nieco nahrame a nezda sa nam to, tak to mame rovno mazat, lebo aj tak sa k tomu nikdy nevratime a to ma svatu pravdu :)

Neviem z akeho dovodu tento rok opet absenoval Palo Chodelka, ale presne takato gitara na workshope ( a nielen tam) chybala.
Ostatne workshopy som si pozrel iba zo zvedavosti, nenasiel som si tam nic pre seba.

David Kollar (nie Koller ako tu lacrosse mylne uviedol) sa mi nepacil. Jazzovu gitaru nemusim a suhlasim Iggyho nazorom.

Dave Goodman bol fajn chlapik. Uz na workshope na mna posobil prijemne a optimisticky. Minimalne tak ako jeho hra sa mi pacil jeho spev. Skoda, ze tento rok nebolo okrem Davea ziadna spievana muzika. Minuly rok boli tri spievane kapely.

Flamenkaci boli tiez dobri. Sam tu hudbu nepocuvam, naposledy som pocul flamenco na GF2006 a myslim, ze to je do roka tak akurat :)

No a Henry sa opat ukazal ako kral. Hral vyborne, vsetky skladby som poznal, tak som sa velmi tesil ked ich aspon z casti hral tak, ako na albume. Ostatne solovacky boli obcas prehnane do psycho uletov, ale to uz som zvyknuti. Chvala patri takisto kapele, ktora hrala vyborne, technicky nezaostavala a podporovala Henryho v exhibiciach. Jozo Hajso je fajn chlapik, a vyborny gitarista no na podiu sa len blaznil. Omnoho viac ukazal poobede v stanku Mada Music, kde hral asi 15 minut a okolostojaci ludia si ho zacali tocit na mobily :)

Acoustic Colors bolo fajn ukludnenie po Henryho blaznivom vystupeni, vstci muzikanti hrali pekne, melodicky, prijemne pocuvanie.

Zdenek Fisher bol opat z tych gitaristov co ma velmi nebavia. Vela not a hudba ziadna. Ale to bude opat tou jazzrockovou gitarou.

Zhrnutie:


Cely Guitarfest ako podujatie je velmi obrovske plus na nasej hudobnej scene, s tym by som zacal. Zvuk bol vyborny, za co treba podakovat panou Procklovi. Vsetci muzikanti boli skveli, nebola tam vyslovene nejaka vata, no nie vzdy mi zaner sedel. Akurat by som sa trochu postazoval na dramaturgiu podujatia. 5 z 11 kapiel bolo, alebo malo velmi blizko k jazzu/jazzrocku. To sa mi nezdalo ako zrovna najstastnejsia volba, ak sa clovek pozrie z akych ludi bolo tvorene publikum. Tak ako minuly rok bolo 5 rydzo rockovych melodickych veci (jimmi, dorian, pumpa, chodelka, persona grata), tak tento rok sa mohli fanusikovia takejto hudby uspokojit akurat Fermatou a imho fanusikovia takehoto zanru tvoria vacsinu publika. A ked uz sa trochu stazujem, tak by som sa tak trochu zastal metalovej obce (vlasacov tam bolo naozaj pozehnane), ktorych by isto potesil nejaky shredder. Viem, ze u nas hra podobnym stylom akurat Palo Chodelka a ten nemoze byt kazdy rok, ale tak snad sa nieco najde. (Pitu nech ti vyjde nabuduce ten Vinnie Moore :) )

Este k bufetu. Pivo, kofola neviem, nepil som. Ciganska mi nechutila, minuly rok bola znacne lepsia. No klobaska bola fajn, tej som dal prednost. A este cena chipsov, ktora bola navysena o 100% oproti cene v obchode ma dost prekvapila a odradila od kupy.

Vrela vdaka Pitovi za tuto akciu, nech mu to nadsenie vydrzi este minimalne jeden rok a tesime sa na Guitarfest 2008.
« Posledná zmena: 20. Máj , 2007, 15:43:07 od iMbUS » Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 20. Máj , 2007, 17:03:33 »

Bol som v sobotu, pacila sa mi prva a tretia piesen Kollarovcov. Pacil sa mi Flamenco Clan, skoda ze vsetky skladby neboli ako posledna a vystupili vo vykastrovanej zostave. Dave Goodman sa mi pacil tiez.
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 20. Máj , 2007, 17:48:15 »

jo ta posledna sa pacila aj mne. Take rychle, energicke veci sa mi pacia
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #19 kedy: 20. Máj , 2007, 19:14:07 »

Uplne 100%netne suhlasim s Imbusovym zhrnutim. Presne podobne veci som chcel aj ja vypichnut.
PIATOK
Moj pohlad.........svetla a zvuk uplne super. Vzdy bolo vsetko pocut (semtam som pocas Henryho Totha sice si len domyslal co hra, ale to bolo mozno aj tym aky kraval spustila cela kapela).
Hruska s prichutou slanej kolije ma vobec nicim nezaujali........semtam dobry napad.
Fermata...........videl aj pocul som ich prvykrat. U mna aboslutna spicka zo zucastnenych kapiel. Kebyze nieco take pocujem v 70tych rokoch, tak sa asi namieste poserem. Ako uz bolo spomenute Fero mal vyborny zvuk a na to, ze je zo starej skoly aj celkom sviznu hru. Melodicke napady a celkovo ako s nimi pracovali 10/10.     Zdravíčko   Bravooo
Rybu som videl len cast vystupenia...............tato hudba bola na mna trosku moc tazko stravitelna....jednym uchom dnu a druhym von........som mal niekedy pocit, ze som na brainwashingu (ale na Fisera sa to ani zdaleka nechytalo  ha ha ha ) Saxofoinsta fantasticky zaimprovizoval hlasom (teda ak to bola improv.). Inak vsetci strasni makaci.....sa na nich aspon dobre pozeralo.
Burian.....ani neviem si nejak vybavit, co hrali.    Na zdravie!
pilichowskij.......to som uz uplne padal od unavy na hubu.......pozrel som si intro a prvy song. Ziadne dojmy to nezanechalo vo mne.
SOBOTA - WORKSHOPY
Pitu - tak aspon na wokrshope si zahral, ked nie normalne vecer. V podstate asi najprinosnejsi workshop pre gitaristov. A sorry Pitu , ze som sa pytal na to brnkatko, som prisiel trosku neskor a nevedel som, ze si o nom na zaciatku hovoril.    Popiskujem si
Pavel Marcel - tak toto bol podla mna trapas festu. Absoultne nepripravene. Podla mna sa ludia hovno z toho dozvedeli.
pilichovkkij - no moc som mu teda nerozumel. Ale to basove solo co mal.......tak to bolo nieco nehorazne.
Brichta - celkom zaujimave.
Bies - tak tento jediny podla mna celkom si nejak pred workshopom aj sadol a rozmyslal, co presne predvedie

Neskor dopisem dalej. uz sa mi nechce pisat
 


Zaznamenané
heart in fingers
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 534


aetheron.sk


« Odpoveď #20 kedy: 20. Máj , 2007, 19:19:42 »

ja dakujem vsetkym co sa na tom podielali(hlavne pitovi Zdravíčko)za vybornu akciu ktora bola pre mna velmi poucna.som rad ze som tam bol a kto nebol moze len lutovat :Pbolo to perfektne velmi dobri muzikanti a klobuk dole pred organizatormi Bravooo
Zaznamenané

AETHERON.SK
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #21 kedy: 20. Máj , 2007, 19:34:08 »

Takze som sa konecne zobudil. NAstastie sa mi podarilo nezaspat v autobuse pri ceste domov, ale vela tomu nechybalo a previezol by som sa niekam do Presova Beeee

Uz tu padlo vela hodnoteni tak to len zhrniem z mojho pohladu. Asi bude trochu odlisny pretoze ja som viac najazzlejsi ako ostatni. V piatok boli vsetky koncerty super. Akurat skoda, ze Pilichowsky mal taku disko kapelu. Inak je to fenomenalny basak k tomu niet co dodat. Dokazal to hlavne na workshope, kde ukazal, ze napriek tomu ako dokaze na base "onanovat" tak ma vo veciach aku hra basa rolu v kapele viac nez jasno. Ostatne workshopy boli tiez velmi inspirativne. Hlavne Petov kde vysvetloval svoj styl brnkania a . Prekvapil ma Juro Griglak svojimi vtipnymi vsuvkami. Sobotne koncerty dobre odpalil David Kollar. Ti co ho poznaju vedia co hra a to aj presne na GF ukazal. Napriek tomu, ze na nazvucenie mal kvoli pretiahnutemu Henryho soundchecku iba 5min. Henry mal perfektnu prvu polovicu koncertu, hlavne skladba venovana jeho otcovi bola urcite jednym z vrcholov GF. Skoda, ze Acoustic Colors hrali tak kratko, lebo na nich som sa tesil asi najviac. Napriek tomu odohrali pefektny koncert.



... skoda technickych problemov basgitaristu  ... ampeg kombo ktore sa mu pokazilo ...
 

Nepokazilo sa mu kombo, ale odisla mu baterka v jednom efekte...  Je mi do plaču  Ale ked som mu to kombo pocas koncertu vymienal tak som sa citil ako technik v boxoch Formuly 1  Bavím sa skvele


Moja vďaka ľuďom z fóra patrí hlavne Borisovi (midnightstranger), Maťovi (Swordymu), Iggymu ...

Niet zaco Peto, nabuduce ak sa bude dat, tak tiez rad pridem pomoct.  Som metlak
Ja by som touto cestou chcel opatovne podakovat mojmu kamaratovi Marekovi (Zvuk), ze som u neho mohol prespat.
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #22 kedy: 20. Máj , 2007, 19:43:54 »

Kebyze nieco take pocujem v 70tych rokoch, tak sa asi namieste poserem.

By si sral asi v kuse vtedy, kedze takejto hudby sa vtedy hralo obrovske kvanta. Žmurk
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
urmo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372



WWW
« Odpoveď #23 kedy: 20. Máj , 2007, 19:54:29 »

tak vsetko dokopy, bol som bohuzial iba na sobote s workshopmi uplna super. Mal som kamarata ktory neni az tak uplny gitarista a bol uplne nadseny co je urcite super, ked sa to vezme ze take veci zaujmu aj nie uplnych gitaristov.

K WORKSHOPOM:
Pitu - super, chcel som s tebou aj viac pokecat ale mal si robotu s balenim.
Marcel - KATASTROFA(prave kvoli tomuto workshopu som sa tesil, a nic z toho nebolo, bojoval viac s pocitacom ako so vsetkym otras.
Goodman - mal skor koncert, ale aspon nejake te veci okolo ladenia dal, celkom uslo...
Bies - super, tento clovek zaujal najviac aj toho mojho ne celkom uplne gitaroveho kamarata, proste nieco ine = super
Pilichowski - tiez dal svoje nebol tam uplne zbytocny, celkom dodal istotu mozno ludom ktori niesu az takiu technicky vyspeli, ale je ich miesto dolezite v kapele, takisto aky je dolezity rytmus
Griglak - v pohode, len som bol taky hladny ze som musel odist sa najest
Vavro - v podstate kedze sa bluegrassu nevenujem tak som si pozrel len informacne

KONCERTY:
Kollar - prisiel mi ako keby nebol v moc znamom prostredi, mal som z neho taky ustrachany dojem...iba prisiel a odisiel, inak hudba usla aj ked na moje usi moc preteorizovane
Goodman - po workshope si u mna napravil reputaciu, spravil dobru show, ziskal si publikum, ocividne vie ako na to...
Bies - flamenco, na to som sa tesil pomaly najviac, len chybal mi tam vacsi temperament, odviazanost, emocie. Na flamenco myslim hrozne profesorske a staticke, ale zato profesionalne...
Toth - uplne najlepsi dojem, jednoducho zazitok, sice trochu prevrestany zvuk, bicie boli strasne nahlas prehlusovali totha aj klavesaka, inak krasa, instrumentalne vykony, dynamika, emocie vsetko to malo, malo to proste stavu Bacha na vec kamo!
Acoustic Colours - na zalahnute usi celkom pohodicka, velmi sympaticke vystupenie...velke +

A este jedna vec: velmi ma potesil stanok mady, moznost zahrat si bolo to super, ALE: aby cez flamenco workshop prehlucoval stanok hudobnika na podiu... Je mi do plaču
Mal by som skor iny napad...co tak keby kazdy mal moznost kazdy z navstevnikov ist sa len tak nezavazne predviezt na podium?...bol by pripraveny aparat, gitara na podiu cez prestavky pripadne cd player s volakymi backing trackmi, divak by dosiel a spustil. Ja si myslim ze by to bolo super. Zdravíčko
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #24 kedy: 20. Máj , 2007, 20:31:55 »

urmo, pekne napisany prispevok, ale ten tvoj napad to by bolo asi tazko zrealizovatelne :)

Si si mohol vsimut, co za ludia sa tam ujali tych gitar a hrali na tom Line6 aparate. Keby niekto taky vyliezol na podium a co i len 5 minut sa tam trapil, bolo by to utrpenie pre posluchacov. :)

Ale myslienka nejako sa odprezentovat aj pred ludmi nieje zla. Predsa len to je guitafest a dal by som mu taky volnejsi priebeh co sa tyka sprievodnych akcii. Ze trebarz by si si mohol zahrat so svojim backing trackom na nejakom miestecku pomimo podia, kym je prestavka.

A dalsia vec, ktora by mohla byt zakomponovana do dalsieho rocnika/rocnikov a tou je zaverecny jam session. Za priklad by som kludne uviedol G3jku. To je myslim si, ze aj vhodne lakadlo pre ludi, aby zostali dokonca.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
urmo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372



WWW
« Odpoveď #25 kedy: 20. Máj , 2007, 20:50:28 »

tak odmyslime ten Line6, podla mna kazdy clovek ma v sebe urcitu autocenzuru a nepojde hrat na podium ked nevie nic poriadne a prezentovatelne ale budiz, aj napad takym mensim priestorom niekde na boku nie je zla, myslim ze by to bol velky prinos pre celu akciu. Mozno by sa ukazali aj volake talenty, ktore si Henry Toth hned zoberie do kapely no nie? Na zdravie!

A co sa tyka jammu, bol by tiez fajn, alebo aj napriklad jam v case workshopov. Ted ja osobne si workshop vo svojej bujnej fantazii predstavujem asi nasledovne: nejaky macher co prednasa, ma gitaru aparat je vybaveny nejakym poznatkom a oproti par stoliciek pri kazdej gitara(pozdravujeme kolegov z Mady, ktori by urcite nejake dodali Ja som čert..) a divak si moze prisadnut a s workshopistom si chvilku zabrnkat v praxi. Myslim z pre niekoho by to bol riadny zazitok si zabrkat napriklad s Palom Chodelkom, Pituom, alebo napriklad aj s Goodmanom, ktori pripadal po par pivach velmi priatelsky  Žmurk

Mozno je to tazko zrealizovatelne, ale pre divaka by to bolo myslim slusne interaktivne, nebol by iba pasivny prijemca ale mohol by sa zapojit do Guitarfestu aktivne:)
Zaznamenané

swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #26 kedy: 20. Máj , 2007, 20:50:46 »

Pitu- rad som ti pomohol, a ked budes nieco zasa potrebovat, s kludnym svedom a pozvanim na pifko sa prihlaaas  Ja som čert..  Ja som čert..  Ja som čert..
Chalaniska- (urmo, imbus, iggy, pista) fakt pekne recenzie...:)
Ja zial take pisat neviem a asi by som sa neodvazil ani nic napisat take:)

Akurat, ze z workshopou to Dave Goodman ponal trocha inak ako trebalo, ale aspon peeekne zahral:)

Pavel Marvel- velmi spravny chalan, no zial tento workshop nebol dobre spraveny

Martin Bies- Ukazal vsetko podstatne co trebalo a patril medzi najkvalitnejsie WS. Ale cakal     som, ze to rozbali aj trocha viec, aj pri hrani, tesil som na gulometove picada, pekelne rasguada a podobne, hoci vie tak hrat, preto sa to zdalo asi menej temeramentne

Pitu- pekne predvedeni vlastnej techniky

a to je vse. :)
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #27 kedy: 20. Máj , 2007, 21:11:26 »


... skoda technickych problemov basgitaristu  ... ampeg kombo ktore sa mu pokazilo ...
 

Nepokazilo sa mu kombo, ale odisla mu baterka v jednom efekte...  Je mi do plaču  Ale ked som mu to kombo pocas koncertu vymienal tak som sa citil ako technik v boxoch Formuly 1  Bavím sa skvele
 

naco potom uprostred pesnicky vymienal aparat? ci na baterku ako dovod problemu prisiel az po vymene aparatu? lebo bastrngoval tam v jednom kuse po vymene ampega.
Zaznamenané

o-yep sro
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #28 kedy: 20. Máj , 2007, 21:18:57 »

SOBOTA - koncerty

Kollar.....toho som vobec nevidel. Ale podla toho, co som cital mi to vobec nevadi.
Goodman.....tak tento chlapik bol uplne fantasticky. Konecne niekto dal do vystupenia cele srdce a pivo   :). Super ma zvladnute vsetko co k svojej interpretacii potrebouje. Pekne uprimne vystupenie. Dufam, ze aj Dave-ovi sa tu pacilo.
Bies.......Minulorocny flamenkac bol podla mna omnoho "lepsi". Zazivnejsie skladby a este k tomu mi prisli o dost technickejsie, takze bolo na co pozerat. Tuto som si to viacmenej len povinne odsedel, esteze tam bol ten flautista a temperamentna "roztlieskavacka".     Žmurk
Toth.........Mne osobne sa to velmi nepacilo. Cakal som od toho omnoho omnoho viac. Tothove skladby vobec nepoznam, tak mozno to bolo tym, ze som sa v tom nevedel nejako zorientovat. Ale cele mi to prislo, ze to nemalo ani hlavu ani patu. Jedine co ma nejak extra zaujalo bola ta melodia v poslednej skladbe. No a ten saleny rocker co tam potom nabehol ku koncu............take vtipne mi to prislo.    Bavím sa skvele
Acoustic colours.........boli podla mna uplne vyborny. Prijemna prepracovana akusticka hudba, ktora sa dala celkom lahko posluchat. Vavro teda ma vyborne hudobne napady. Dufam, ze ich este niekedy uvidim hrat.
Zdenek fiser........tak toto bola pre mna asi najnepochopitelnejsia kapela. Radsej ani nekomentujem. Ale ku hraniu kariet sa to dalo vydrzat.    ha ha ha

Ked som si teraz spetne pozrel zostavu minuleho GF, tak mi prisla omnoho atraktivnejsia. Tento rok mi hudobnici a kapely teda moc nesadli.
No a ten napad so zaverecnou jam-session je uplne vyborny. TO som jednoznacne za, kebyze sa nieco take da zrealizovat.
Zaznamenané
rudy
Hosť
« Odpoveď #29 kedy: 20. Máj , 2007, 22:22:16 »


Toth.........Mne osobne sa to velmi nepacilo. Cakal som od toho omnoho omnoho viac. Tothove skladby vobec nepoznam, tak mozno to bolo tym, ze som sa v tom nevedel nejako zorientovat. Ale cele mi to prislo, ze to nemalo ani hlavu ani patu.



No,Misko v tomto s tebou plne suhlasim.Podla mna Henrymu chyba jedna "vlastnost" a to je: Schopnost napisat  poriadnu skladbu.  Na zdravie!
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.062 sekund, 22 otázok.