Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
26. Apríl , 2024, 22:01:56
Strán: [1] 2 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: eXcellent TubeDriver  (Prečítané 16485 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« kedy: 25. Máj , 2007, 10:36:05 »

Diskusia k tomuto článku:

http://gitaristi.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=82&Itemid=9
Zaznamenané

tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #1 kedy: 25. Máj , 2007, 11:04:50 »

Na tento efekt  som čítal už vela chvály . Mám celolampový marshall a  chcel by som ho použiť ako nakopávatko pre max. gain aj pri nižšej hlasitosti. Je tento efekt na toto lepší ako napr. TS9 alebo SD1? Celkovo " nestenšuje"  zvuk?  Tubedriver+  má oproti prvému modelu upravené výšky  - ako? - je ich trochu menej? Máte niekto skúsenosti?
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #2 kedy: 25. Máj , 2007, 13:25:53 »

Na tento efekt  som čítal už vela chvály . Mám celolampový marshall a  chcel by som ho použiť ako nakopávatko pre max. gain aj pri nižšej hlasitosti. Je tento efekt na toto lepší ako napr. TS9 alebo SD1? Celkovo " nestenšuje"  zvuk?  Tubedriver+  má oproti prvému modelu upravené výšky  - ako? - je ich trochu menej? Máte niekto skúsenosti?

Nepovedal by som že je Tubedriver lepší ako napr. original Tubescreamer... skôr by som povedal že je iný.  Je to primárne nakopávač  a nemám pocit že by stenčoval zvuk.  Pokiaľ viem tak Tubedriver+ mal výšky ubrane. Doma mám už plus verziu neviem porovnať s tým pôvodným.  Náš bassgitarista má tu basovú verziu a pochvaluje si aj keď mne sa páčila na basse skôr tá gitarová verzia ale potom sa sa to v rámci kapely bilo s gitarou. S bassovym je basa uložené oveľa lepšie, zapája to pred tranzistorové  bass/keyboard kombo Solton  ked vyhuli gain tak to ma celkom sympatický distortion vhodny na tvrdšie veci.

Ja používam Tubedriver aj namiesto DI boxu  Popiskujem si  .

Inak platí to čo bolo písane v recenzii na to aký zvuk s toho lezie je to spracované dosť "fórovo" ...  druhá strana mince je ale tá že inak by to asi nebolo také lacné Žmurk . Predsalen je to  hand made/wired    Beeee . V mojom to_do liste mám už dlhší čas prehodenie do druhej krabice a vyšmarenie tých plastových  samíc.
« Posledná zmena: 25. Máj , 2007, 13:29:42 od yngsteen » Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 28. Máj , 2007, 13:04:31 »

Úvod do Jimiho článku

Citácia
Pred nedávnom sa mi dostal do ruky zaujímavý efekt, ktorý ma najprv zaujal krajinou pôvodu. Jedná sa o slovenský výrobok. Na prvý pohľad som mal dojem, že sa viac-menej jedná o klasickú záležitosť v tejto oblasti "krabičiek". Jedná sa o škatuľku z masívnej kovovej konštrukcie, ktorá už na prvý pohľad vzbudzuje dojem veľkej odolnosti, čo som veľmi ocenil neskôr, keď som si túto škatuľku otvoril. Tá vo svojom vnútri ukrýva lampu ECC83.


Jimi, Jimi....teda do štyroch riadkov vtesnať 3x výraz "jedná sa"... ha ha ha ha ha ha ha ha ha
Zaznamenané

yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #4 kedy: 28. Máj , 2007, 13:32:58 »

Je to gitarista, nie spisovateľ ...  voe  Na zdravie!  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 28. Máj , 2007, 13:33:16 od yngsteen » Zaznamenané
hate_me
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 590



« Odpoveď #5 kedy: 04. Január , 2008, 16:25:52 »

moja otazka: je vhodne pouzit tuto krabicku ako dokrmovac pre pololampovu hlavu? mam laney tf700
Zaznamenané

... ale potom som mu pretiahol sestru a od vtedy sa na mna hnevá ...
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #6 kedy: 04. Január , 2008, 16:38:00 »

jeden kamos to pouzival s laney...mal tiez hentu hlavu aj box laney...a hovoril ze to hralo v pohode...ten tubedriver mal tusim len pozicany, cize neviem ci ho skusal ako nakopavac alebo ako dalsi kanal, ale pochvaloval si zvuk, ze to hra super...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 04. Január , 2008, 16:41:13 »

moja otazka: je vhodne pouzit tuto krabicku ako dokrmovac pre pololampovu hlavu? mam laney tf700

pololampova znamena co ? mala flaska kdesi pri vstupe ? osobne namam dobre skusenosti s dokrmovanim takehoto typu aparatov, ale treba skusit, to je najlepsie.
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #8 kedy: 04. Január , 2008, 16:43:12 »

pololampova znamena co ? mala flaska kdesi pri vstupe ? osobne namam dobre skusenosti s dokrmovanim takehoto typu aparatov, ale treba skusit, to je najlepsie.
no Rasto, ja mam s tym skusenosti, kedze pololampovy aparat mam, a teda co ja viem, nejake super dobre vysledky som s tym nedosiahol, a teda hral som sa s tym dlhe hodiny s nastaveniami, ale tak, treba skusit, kazdemu sedi nieco ine
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #9 kedy: 04. Január , 2008, 16:46:00 »

v tomto pripade je to dobre pouzit na dokrmovanie cisteho zvuku nech znie brilantnejsie, pripadne trochu nagainovanejsie...pchat to na skresleny kanal uz je asi trochu moc, mohlo by sa to zahltavat...jedine tak ze na TD stiahnut gain a pouzivat ho len ako volume pedal
Zaznamenané
hate_me
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 590



« Odpoveď #10 kedy: 04. Január , 2008, 16:47:35 »

no Rasto, ja mam s tym skusenosti, kedze pololampovy aparat mam, a teda co ja viem, nejake super dobre vysledky som s tym nedosiahol, a teda hral som sa s tym dlhe hodiny s nastaveniami, ale tak, treba skusit, kazdemu sedi nieco ine
hm...nuz nejaky od ruky skusim pozhanat a vyskusat a ked sa mi nebude pacit tak mi ostane ako cvicitko  :) ale este ma napadlo k tomu dokrmovaniu...kamos ma nejake hybridne Vox-ko a dokrmuje to metalzonkou a to je riadny narez, perfektny zvuk, teda aspon mne sa pacil
Zaznamenané

... ale potom som mu pretiahol sestru a od vtedy sa na mna hnevá ...
hate_me
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 590



« Odpoveď #11 kedy: 04. Január , 2008, 16:48:58 »

v tomto pripade je to dobre pouzit na dokrmovanie cisteho zvuku nech znie brilantnejsie, pripadne trochu nagainovanejsie...pchat to na skresleny kanal uz je asi trochu moc, mohlo by sa to zahltavat...jedine tak ze na TD stiahnut gain a pouzivat ho len ako volume pedal
nie nie tak to potom radsej ani ho nehladam, chcem aby ta hlava znela agresivnejsie
Zaznamenané

... ale potom som mu pretiahol sestru a od vtedy sa na mna hnevá ...
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #12 kedy: 04. Január , 2008, 16:54:08 »

nie nie tak to potom radsej ani ho nehladam, chcem aby ta hlava znela agresivnejsie
myslim, ze z toho uz moc nevydas viac, jedine ked das na hlave cisty kanal a pred to nejaku agresivnu krabicu, ten skresleny kanal moc neovplyvnis, ja tak hravam, ze mam krabicku ktorou si davam jedno skreslenie, tu pouzivam na cistom, a pripadne este druhe skreslenie mam druhy kanal bez externej krabice
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #13 kedy: 04. Január , 2008, 17:02:13 »

jj, skor kup krabicku s brutalnym skreslenim...s nakopavacom by si ten zvuk uz asi len posral...
teda zalezi co chces dosiahnut, nejake brutalne metalove skreslenie??
ci len tam chces dodat ostrost napr. pridanim vysok?? (to by ten TD+ zvladol, ma tam nato potenciometer)
Zaznamenané
hate_me
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 590



« Odpoveď #14 kedy: 04. Január , 2008, 17:09:06 »

jj, skor kup krabicku s brutalnym skreslenim...s nakopavacom by si ten zvuk uz asi len posral...
teda zalezi co chces dosiahnut, nejake brutalne metalove skreslenie??
ci len tam chces dodat ostrost napr. pridanim vysok?? (to by ten TD+ zvladol, ma tam nato potenciometer)
nj, chcem nieco na styl zvuku kapiel Death alebo COB aj ked viem ze to z krabicky sa neda vytiahnut  :) a nehovoriac o mojej gitare a ich gitarach...niekde som videl H&K warpfactor...nema s tym niekto skusenosti? alebo vox bulldog tu niekto predaval tusim Popiskujem si
Zaznamenané

... ale potom som mu pretiahol sestru a od vtedy sa na mna hnevá ...
Strán: [1] 2 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.091 sekund, 22 otázok.