Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 12:19:08
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: harley benton bedne  (Prečítané 37493 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
buro
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


http://sk-sk.facebook.com/people/Maros-Jurina/1544


WWW
« Odpoveď #30 kedy: 16. Január , 2011, 21:35:17 »

Tak to je dobre. Ako necakam ze to vydrzi 33 rokov, ale hadam to par rockov vydrzi. Casom by som na to chcel kupit aj hardcase.
Podla mna su to vyhodene peniaze. ved za cenu hardcase na beznu hlavu (cca 170€) mas v podstate nový box. Ja som tento kúpil aby som mal na čom hrať kým došetrím na poriadny box a takisto sa to vprace do kufra takže to nosím na koncerty v pohode -aspon nestresujem ked sa to pri nakladani /vykladanie oskriabe , resp ak mame hrat v nejakej krčme bez pódia...
Zaznamenané

Schecter C7 Hellraiser, Sterling by MM JP70, Ibanez MTM2 - Dunlop DB Wah - JTamps screamer - Korg Pitchblack - BOSS NS2 - Peavey 6505 - MXR Carbon Copy - HB 2x12
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #31 kedy: 16. Január , 2011, 21:37:29 »

Podla mna su to vyhodene peniaze. ved za cenu hardcase na beznu hlavu (cca 170€) mas v podstate nový box. Ja som tento kúpil aby som mal na čom hrať kým došetrím na poriadny box a takisto sa to vprace do kufra takže to nosím na koncerty v pohode -aspon nestresujem ked sa to pri nakladani /vykladanie oskriabe , resp ak mame hrat v nejakej krčme bez pódia...
Case-i su vyborny vynalez. Hlavne ked j*ebnuti chlapci pri podiu s tym vsetkym hadzu. Odporucam vsetok HW na case-och znacky Adam Hall.
Zaznamenané

sevo
stály hosť
*****
Príspevkov: 995



WWW
« Odpoveď #32 kedy: 16. Január , 2011, 22:00:49 »

Podla mna su to vyhodene peniaze. ved za cenu hardcase na beznu hlavu (cca 170€) mas v podstate nový box. Ja som tento kúpil aby som mal na čom hrať kým došetrím na poriadny box a takisto sa to vprace do kufra takže to nosím na koncerty v pohode -aspon nestresujem ked sa to pri nakladani /vykladanie oskriabe , resp ak mame hrat v nejakej krčme bez pódia...

Preco? Ked ta bedna hra, tak nebudem mat dovod ju menit za inu a hardcaseom predlzim jej zivotnost. Dalsia vec bedna 2x12 v casei zaberie menej miesta ako 4x12 pri prevoze. 2x12 polozene na koncerte na zemi ale znamena 0-va pocutelnost, s hardcaseom mas po probleme, bednu polozis nan.
Zaznamenané

...vtedy bolo dobre lebo ine nebolo a teraz lebo
sa take už nerobí...
buro
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


http://sk-sk.facebook.com/people/Maros-Jurina/1544


WWW
« Odpoveď #33 kedy: 16. Január , 2011, 22:12:34 »

Ked myslíš ... ja si svoju 2x12 davam nastojato, alebo veäcsinou sa stale najde nieco pod box,ale ako chces. Ja mam na to iný názor  :) Na zdravie!
Zaznamenané

Schecter C7 Hellraiser, Sterling by MM JP70, Ibanez MTM2 - Dunlop DB Wah - JTamps screamer - Korg Pitchblack - BOSS NS2 - Peavey 6505 - MXR Carbon Copy - HB 2x12
MMM
Hosť
« Odpoveď #34 kedy: 16. Január , 2011, 22:19:03 »

Mne sa tak tak vojte box 1960 do auta cez dvere, tak jebem cely case  Bavím sa skvele


Ked sa roztrha, prekozenkuje sa a ked sa rozpadne, kupim si novy vonavy.
Zaznamenané
pidri
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 251



« Odpoveď #35 kedy: 23. September , 2011, 07:15:08 »

dostal som sa k fotkám HB412A vintage. sú tam celestion v30 8ohm a sú pripojené tenučkými vodičmi. po výmene káblov môže byť z toho slušný box.
https://picasaweb.google.com/100914976749795576072/HB412Vintage?authuser=0&feat=directlink
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #36 kedy: 23. September , 2011, 09:52:03 »

lenže niesú v30 ako v30
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #37 kedy: 23. September , 2011, 10:02:50 »

lenže niesú v30 ako v30
Skor by som povedal, ze nie je objem ako objem. Nezda sa, ale to spravi dost vela. :)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #38 kedy: 23. September , 2011, 11:36:32 »

lenže niesú v30 ako v30

to je skorej o tom, ze marshallacke V30, mesinacke V30 ... ...  hento vyzeraju na klasicke V30 od Celestionu, co sa aj predavaju...
Zaznamenané
pidri
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 251



« Odpoveď #39 kedy: 23. September , 2011, 14:22:33 »

všetky tieto argumenty majú svoju váhu. tak si to zhrňme
samotný box je z tenšej preglejky ako sa robia boxy (16mm vs 18mm a viac), ktorá je z neznámeho materiálu a teda môže a veľmi pravdepodobne aj má horšie rezonančné vlastnosti. box je však skoro o 10 kíl ľahší ako mesy orange a podobne (39kg vs 47-50kg). konštrukcia tiež hrá rolu, ale čo sa týka rozmerov nedá sa povedať že by bol HB nejaký trpaslík, objem môže byť veľmi blízky konkurencii (tu sú určité zásady, ktoré nepustia, keď nechcete aby vám vyvalilo reproduktory von). odolnosť je tiež určite horšia ako u slovutnej konkurencie.
celý humbuk okolo custom v30 spočíva v tom že si jednotliví výrobcovia nechávajú robiť custom voiced v30, tak aby presne pasovali k ich konkrétnym aparátom. v hb sú proste továrenské v30 a hotovo. stále sú to reproduktory na míle vzdialené (alebo totožné) tým, ktoré sa montujú do ostatných boxov do 500? 600? 700?€. myslím si že alternatíva okrem high-end boxov neexistuje.
v boxe sú použité evidentne veľmi tenké a určite aj nekvalitné káble. prekáblovanie je teda nutnosťou. toto je samozrejme realita aj u iných boxov nižšej cenovej kategórie.
predná látka na fotenom kuse vyzerá tiež dosť biedne a chcelo by ju vymeniť. neviem ako bolo s boxom zaobchádzané a ako dlho bol používaný, čo sa na tom určite výrazne podpíše.

za 350€ sa teda dá kúpiť box, ktorý sa po drobných úpravách k zbožňovaným boxom mesa, orange, marshall atď blíži oveľa viac ako čokoľvek v danej cenovej kategórii. v porovnaní s custom postaveným boxom hrá do karát minimálne fakt, že stojí menej ako štvorica v30 a dá sa na tom hneď hrať, kým sa budete bavkať s konštrukciou svojho totálne vyšpičkovaného boxu.
podľa mňa výborný kšeft. v nedeľu idem práve tento box zobrať a môžeme spraviť nejaké testy (hm? semish? kolo? zakky?). určite budem prekáblovávať tak to môžeme porovnať aj potom Žmurk kustom už nám zo skúšobne chvalabohu zmizol ale ešte je tam kettner s celestion super65 (thomann-399€) tak porovnáme aj s ním.
« Posledná zmena: 23. September , 2011, 14:29:15 od pidri » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #40 kedy: 23. September , 2011, 17:44:15 »

všetky tieto argumenty majú svoju váhu. tak si to zhrňme
samotný box je z tenšej preglejky ako sa robia boxy (16mm vs 18mm a viac), ktorá je z neznámeho materiálu a teda môže a veľmi pravdepodobne aj má horšie rezonančné vlastnosti. box je však skoro o 10 kíl ľahší ako mesy orange a podobne (39kg vs 47-50kg). konštrukcia tiež hrá rolu, ale čo sa týka rozmerov nedá sa povedať že by bol HB nejaký trpaslík, objem môže byť veľmi blízky konkurencii (tu sú určité zásady, ktoré nepustia, keď nechcete aby vám vyvalilo reproduktory von). odolnosť je tiež určite horšia ako u slovutnej konkurencie.
celý humbuk okolo custom v30 spočíva v tom že si jednotliví výrobcovia nechávajú robiť custom voiced v30, tak aby presne pasovali k ich konkrétnym aparátom. v hb sú proste továrenské v30 a hotovo. stále sú to reproduktory na míle vzdialené (alebo totožné) tým, ktoré sa montujú do ostatných boxov do 500? 600? 700?€. myslím si že alternatíva okrem high-end boxov neexistuje.
v boxe sú použité evidentne veľmi tenké a určite aj nekvalitné káble. prekáblovanie je teda nutnosťou. toto je samozrejme realita aj u iných boxov nižšej cenovej kategórie.
predná látka na fotenom kuse vyzerá tiež dosť biedne a chcelo by ju vymeniť. neviem ako bolo s boxom zaobchádzané a ako dlho bol používaný, čo sa na tom určite výrazne podpíše.

za 350€ sa teda dá kúpiť box, ktorý sa po drobných úpravách k zbožňovaným boxom mesa, orange, marshall atď blíži oveľa viac ako čokoľvek v danej cenovej kategórii. v porovnaní s custom postaveným boxom hrá do karát minimálne fakt, že stojí menej ako štvorica v30 a dá sa na tom hneď hrať, kým sa budete bavkať s konštrukciou svojho totálne vyšpičkovaného boxu.
podľa mňa výborný kšeft. v nedeľu idem práve tento box zobrať a môžeme spraviť nejaké testy (hm? semish? kolo? zakky?). určite budem prekáblovávať tak to môžeme porovnať aj potom Žmurk kustom už nám zo skúšobne chvalabohu zmizol ale ešte je tam kettner s celestion super65 (thomann-399€) tak porovnáme aj s ním.


suhlasim - na porovnavaci test by som bol aj trochu zvedavy :)
Zaznamenané
pidri
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 251



« Odpoveď #41 kedy: 23. September , 2011, 18:47:29 »

no šak to nejako zorganizujeme Zdravíčko
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #42 kedy: 23. September , 2011, 18:58:44 »

no neviem, vyzera dost biedne ten box. za 350 mas uz Marshall Tckovy - viem neni su to V30, ktore mi ani nepasuju vobec, ale mozes ho ajz a tu cenu predat  :)
Zaznamenané

pidri
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 251



« Odpoveď #43 kedy: 23. September , 2011, 19:14:28 »

no neviem, vyzera dost biedne ten box. za 350 mas uz Marshall Tckovy - viem neni su to V30, ktore mi ani nepasuju vobec, ale mozes ho ajz a tu cenu predat  :)
aký Marshall? link poprosím.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #44 kedy: 23. September , 2011, 19:19:50 »

sak 1960A...presne ten som kupoval od joe hajsa za tu cenu ked mal Žmurk
Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.05 sekund, 23 otázok.