Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 12:17:49
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aké nakopávadlo k Peavey Jack Daniels?  (Prečítané 5703 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« kedy: 06. Jún , 2007, 09:03:59 »

Chcem nakopnúť skreslený kanál Peavey JD30 (calssic 30), zvukovo sa chcem dostať niekde k Zakkovi. Ktorým smerom sa zamerať? MXR ZW44 alebo BOSS, Ibanez... ?
Zaznamenané
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #1 kedy: 06. Jún , 2007, 09:29:13 »

Hrám na tomto kombe  a väčšinou, teda skoro vôbec ho nepotrebujem nakopávať ale keď už z motiky vystreli tak používam na to TurboRat. Tato krabička sa mi u tohto komba osvedčila najviac ako nakopávač a takisto na "nakřapli" zvuk.
Dokonca viac ako TS9 od Ibanezu. A okrem nej som ešte na neho skúšal nejaké Bossy, ale ako vyšie píšem TurboRat sa osvedčil najviac na nakopávanie a aj na mierne skreslené (chruns) zvuky.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 06. Jún , 2007, 10:00:26 »

...zvukovo sa chcem dostať niekde k Zakkovi.

JCM800, LP, EMG, posilka - to je cesta k Zakkovi, nie Classic 30  Žmurk
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #3 kedy: 06. Jún , 2007, 10:05:02 »

...zvukovo sa chcem dostať niekde k Zakkovi.

JCM800, LP, EMG, posilka - to je cesta k Zakkovi, nie Classic 30  Žmurk

Myslim, ze ten vyskovy strkovy zvuk sa da dosiahnut pomerne lahko na hociakom slusnom lampovom aparate s vhodne zvolenym nakopavadlom. Zakk nemal zrovna nejaky velmi specificky zvuk.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #4 kedy: 06. Jún , 2007, 10:22:21 »

Hrám na tomto kombe  a väčšinou, teda skoro vôbec ho nepotrebujem nakopávať ale keď už z motiky vystreli tak používam na to TurboRat. Tato krabička sa mi u tohto komba osvedčila najviac ako nakopávač a takisto na "nakřapli" zvuk.
Dokonca viac ako TS9 od Ibanezu. A okrem nej som ešte na neho skúšal nejaké Bossy, ale ako vyšie píšem TurboRat sa osvedčil najviac na nakopávanie a aj na mierne skreslené (chruns) zvuky.

TurboRat ma dost specificky zvuk a neviem ci je vhodny ako nakopavadlo, mne pripada skor ako fuzz a dost "zachlpati" zvuk.
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #5 kedy: 06. Jún , 2007, 10:30:54 »

Chcem nakopnúť skreslený kanál Peavey JD30 (calssic 30), zvukovo sa chcem dostať niekde k Zakkovi. Ktorým smerom sa zamerať? MXR ZW44 alebo BOSS, Ibanez... ?

Rady, vsak skus pouzit MXR ZW44 Zakk Wylde Overdrive Pedal !
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #6 kedy: 06. Jún , 2007, 10:51:57 »

Hrám na tomto kombe  a väčšinou, teda skoro vôbec ho nepotrebujem nakopávať ale keď už z motiky vystreli tak používam na to TurboRat. Tato krabička sa mi u tohto komba osvedčila najviac ako nakopávač a takisto na "nakřapli" zvuk.
Dokonca viac ako TS9 od Ibanezu. A okrem nej som ešte na neho skúšal nejaké Bossy, ale ako vyšie píšem TurboRat sa osvedčil najviac na nakopávanie a aj na mierne skreslené (chruns) zvuky.

TurboRat ma dost specificky zvuk a neviem ci je vhodny ako nakopavadlo, mne pripada skor ako fuzz a dost "zachlpati" zvuk.

To je len môj subjektívny názor. Proste s krabičiek čo som skúšal sa mi TurboRat osvedčil najviac.
Zaznamenané
RobG
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 06. Jún , 2007, 11:06:30 »

Z Peavey Clasic ten zvuk nedostaneš, je to prevalený Marshall, s tým nič neurobíš. mal som Clasis, ten hrá pekne, ale strašne tenko a subtílne. Krabičky moc nemá rád. MXR Zakk Wylde som mal, nespoľahlivý po technickej stránke, čoskoro odíde prepínač..inak je to 90% z BOSS SD-1.
« Posledná zmena: 06. Jún , 2007, 11:09:03 od RobG » Zaznamenané
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #8 kedy: 06. Jún , 2007, 11:32:09 »

Zakkov zvuk sa mi páči, s progrockerom nesúhlasím, že je to výškový štrk... Ide o to, čo použiť na priblíženie sa zvukovo, nejdem kopírovať Zakka, ani ho nehrám. Ťažko sa skúša - treba nájisť obchod, kde majú aj classic aj výber nakopávatiek... Je mi jasné, že nemám marshall, to by som asi naozaj zobral ten MXR ZW, preto sa pýtam.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #9 kedy: 06. Jún , 2007, 11:37:14 »

Nie je tajomstvo, ze MXR ZakkWylde je okopceny BOSS SD-1, to bol zamer. Zvukovo tam velky rozdiel nie je, MXR ma tusim naviac true bypass.
Zakkov typicky zvuk vychadza z kombinacie LP+EMG81+SD-1+Marshall naplno. Cize z Classic30 mozes maxinalne docielit s tou SD-1 nejaky stavnatejsi sound s viac gainom. Classic30 je nevdacne kombo v tom, ze si zachovava sound a neda sa ho vyrazne zmenit pomocou korekcii ani pomocou krabiciek. Ale na druhu stranu poznam gitaristov, ktorym ten aparat velmi sedi, ale ani jeden nehra nic, co by malo z daleka nieco spolocne s Zakkom Wyldom.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 06. Jún , 2007, 11:38:38 »

Rady - zober si svoj Classic do On-boardu a tam si v pohode môžeš priamo naňho vyskúšať všetky šlapky, čo tam majú..
« Posledná zmena: 06. Jún , 2007, 11:39:13 od Pitu » Zaznamenané

matkosafko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 517



« Odpoveď #11 kedy: 06. Jún , 2007, 11:46:08 »

vyskusaj aj tubescreamer, SD1 hra fajne na classicu ale tubescreamer podla mna lepsie (mam oba a aj classic,tolko moj nazor)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 06. Jún , 2007, 12:50:09 »

Mozno by bola cesta nakrmit koniec Classic nejakym inym lampovym preampom, ale to iba teoretizujem...
Zaznamenané
matkosafko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 517



« Odpoveď #13 kedy: 06. Jún , 2007, 13:55:44 »

mozno aj zmena repro urbi nieco...
misofg ty si daval tusim vintage30 a si spokojny
Zaznamenané
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #14 kedy: 06. Jún , 2007, 14:06:35 »

mozno aj zmena repro urbi nieco...
misofg ty si daval tusim vintage30 a si spokojny

Áno som. Ale tomu asi nepomôže. Zvuk sa stal viac bluesový ako rokový. Jemnejší. Viac vintage. A touto cestou ísť asi nechce.

Ešte som sa chcel opýtať Radyho. V čom je iný ten  Jack Daniels od normálnej classic 30 ky? Okrem designu a názvu. Zosík, repro, lampy, trafo šecko sedí s classic 30 nie?
Alebo k tomu pri kúpe dávajú flašu Jack Daniels? To by som bral.
« Posledná zmena: 06. Jún , 2007, 14:14:13 od misofg » Zaznamenané
rudy
Hosť
« Odpoveď #15 kedy: 06. Jún , 2007, 15:45:12 »

Poradte aj mne.  Chcem nakopnut Fiat Punto.Rychlostou sa chcem dostat niekde k Schumacherovi.Ktorym smerom sa zamerat? Bridgestone alebo Michellin,Dunlop .... ?     Na zdravie!  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 06. Jún , 2007, 15:45:37 od rudy » Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #16 kedy: 06. Jún , 2007, 16:19:17 »

Poradte aj mne.  Chcem nakopnut Fiat Punto.Rychlostou sa chcem dostat niekde k Schumacherovi.Ktorym smerom sa zamerat? Bridgestone alebo Michellin,Dunlop .... ?     Na zdravie!  Bavím sa skvele

Môžme sa dohodnúť a všetci naraz ťa nakopneme, neboj sa, predbehneš aj Schumachera...   ha ha ha
Zaznamenané

rudy
Hosť
« Odpoveď #17 kedy: 06. Jún , 2007, 20:21:38 »

Poradte aj mne.  Chcem nakopnut Fiat Punto.Rychlostou sa chcem dostat niekde k Schumacherovi.Ktorym smerom sa zamerat? Bridgestone alebo Michellin,Dunlop .... ?     Na zdravie!  Bavím sa skvele

Môžme sa dohodnúť a všetci naraz ťa nakopneme, neboj sa, predbehneš aj Schumachera...   ha ha ha
Možeme to vyskušat v piatok.Nakopavat budem ja.  Ušetriš benzin na spiatočnej ceste do BA.  ha ha ha
Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 06. Jún , 2007, 20:38:56 »

Chcem nakopnúť skreslený kanál Peavey JD30 (calssic 30), zvukovo sa chcem dostať niekde k Zakkovi. Ktorým smerom sa zamerať? MXR ZW44 alebo BOSS, Ibanez... ?

boss sd-1
 Na zdravie!
Zaznamenané

rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #19 kedy: 09. Jún , 2007, 21:52:34 »

Noo, takže MXR ZW44 je doma Ja som čert..

odskúšal som a kúpil som nový za super cenu. Hrá to výborne, je pravda, že peavey si ten svoj zvuk podrží, ale keďže je dobrý sám o sebe, teraz je dobrý a nakopnutý... ešte som ale nemal možnosť dať to naplno.

zvukovo sa asi jd30 a classic 30 moc nelíšia, zdá sa, že jd30 je ručne robený (aspoň podľa letáčika s pečiatkami kontrôl), je dosť možné, že jd30 má reprák s iným voicingom. hral som na oboch, ale nemal som ich vedľa saeba a na kažý som hral inou gitarou....
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 22 otázok.