Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
27. Apríl , 2024, 22:19:08
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Iron Maiden, 6.6. 2007, Ostrava  (Prečítané 5331 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« kedy: 07. Jún , 2007, 10:40:38 »

Tak som sa práve vymotal z postele do sprchy a po sprche sedí pri počítači v župane ako Hugh Hefner. Na koncerte sa údajne zúčastnilo okolo 30 tisíc ľudí. Prvou predkapelou boli brnenskí Gate Crasher. Ak sa nemýlim, možnosť hrať pred Maiden vyhrali v súťaži rádia Hey. Na amatérov hrali v pohode, akurát štýlovo tam priveľmi nesadli - bol to taký grunge/metal. Striedali české a anglické texty a ak ma pamäť neklame, odohrali okolo 30 minút.
     Po nich nasledovala predskokanka Lauren Harris, dcéra zakladateľa IM Steva Harrisa. Lauren je fakt zlatá a predviedla slušný výkon. Štýlovo to ale nieje príliš originálne, taký dievčenský hard rock, šmrncnutý moderným pop-punkom. Oceňujem, že vo svojej muzike dáva priestor aj gitarovým sólam, o ktoré sa staral gitarista, ktorý vzhľadom, pózami, výbavou, a aj štýlom hrania akoby pochádzal z rodu Wyldeovcov. Jediný problém som videl za bicími. S kamošom sme sa nevedeli zhodnúť, či za nimi sedí starý, divný chlap, alebo stará, škaredá ženská. Nech to bolo čokoľvek, hralo to zle. Do úplne priamočiarych rytmov to dávalo minimum prechodov, a hlavne, strašne to chcelo robiť show. Bez ohľadu na to, že pri vystúpení predkapely nikto nieje zvedavý na pózy bubeníka, ak si niekto odpustí štyri údery na hajtku len preto, aby mohol zakrúžiť paličkou nad hlavou, to by som neprežul u nikoho.
    Iron Maiden zahrali štandardne vynikajúco, ale krátko. Link na setlist som hodil dole. Je síce zo Sofie, ale v Ostrave bol rovnaký. Janick Gers hral štandarde rýchle a nezrozumiteľné sóla. Inak v jeho rukách sa, ako vždy, striedali dva Stratocastery (čierny a biely), osadené akýmisi mini-humbuckrami v konštelácií 2-1-2 (aspoň sa mi marí). Ak Dave Murray striedal gitary, tak asi vyzerali všetky rovnako, lebo si pamätám len sunburst Strat s Floyd Rose, osadený podobnými mini humbuckrami v konštelácií 2-2-2. Adrian Smith vystriedal dva podobné Straty s FL tremolom, z ktorých jeden mal osadený aj MIDI snímačom.
Navyše, na skladbu Children Of The Damned vytasil akýsi dvojkrký Jackson. Účel som ale nepochopil - krky striedal na čistý a skreslený zvuk, ale nejako mi to nedávalo zmysel. Na niekoľko skladieb ešte vytiahol bližšie neurčený Gibson SG.
    Kapela ako celok podala štandardne výkon hodný svetovej triedy. Dokonca sa zdalo, že ich to ešte aj baví. Show bola super, Eddie sa ukázal na veľkom pohyblivom tanku, aj ako vojak chodiaci po pódiu. Počas skladby Number Of The Beast sa navyše za pódiom objavil veľký sediaci satan - novinka. Napriek mierne drahému vstupnému a krátkemu setu (len jeden a pol hodiny), som rád, že som šiel a uvidel IM po piaty krát.

Fotky: http://www.ironmaiden.sk/turne/foto/ostrava_2007/ostrava.php
Stelist: http://maidenfans.com/index.php?ACT=module&name=rwnews&area=article&nid=2827
Zaznamenané

MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 07. Jún , 2007, 10:45:36 »

Mala Harrisova bolo utrpenie. Uplne zbytocna kapela, keby ta baba nebola pekna nemala fotra akeho ma, tak po nej ani pes nestekne. Co uz, ti Cesi boli neporovnatelne lepsi.  :) Inak fajn koncertik, len prave idealne zvladnutu organizaciu na tom stadione zrovna nemali.
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 07. Jún , 2007, 11:19:45 »

Celkom dost ludi, nemalo to byt povodne v CEZ Arene?
Vcera na Dreame bolo sice menej ludi, ale bolo plno a urcite to bol lepsi koncert :PPP
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #3 kedy: 07. Jún , 2007, 11:36:00 »

bolo fajn. harrisova dcera a jej kapela bola ako nepodareny producentsky tah, mlada baba ktora hlasovo vobec taku muziku nestihala (tenky neprierazna a az neprijemne upistany hlas), gitarista sa nielen vyzorom ale aj hrou snazil napodobnit zakka wylda, basak bol odvar niekoho od motley crue nuz a bubenik, to bol potrat morskej sasanky, fakt nik netusi ci to bola baba, naspeedovana postavicka z trainspottingu alebo co. hudba desne nudna. ceska kapela mala omnoho zaujimavejsi prejav, omnoho viac ma bavili nez zenstina.
IM boli fajn, mohli hrat aj dlhsie, ale tiez som mal pocit ze ich to stale este bavi:-) opat pekna kulisoha show, eddie ma potesil, ze ho vytiahli dva krat. setlist sa mi pozdaval, cesta domov uz menej. v kazdom pripade fajn koncert, nastastie ani neprsalo (ak sa nerata par kvapiek), takze vseobecna spokojnost. alto to zhrnul pekne.
Zaznamenané

o-yep sro
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #4 kedy: 07. Jún , 2007, 12:26:29 »

hmm tie prirovnanie na bubennika neznameho pohlavia identity sa mi pacia  Bavím sa skvele

je to ono (to sedive na fotke)



udajne Tom McWilliams
« Posledná zmena: 07. Jún , 2007, 12:31:41 od styrioci » Zaznamenané
Mejmo
nováčik
*
Príspevkov: 37



« Odpoveď #5 kedy: 07. Jún , 2007, 17:37:46 »

Bol som na irone prvy-krat a bolo to fakt super. Ti Cesi sa mi tiez celkom lubili, keby vsak solista hadzal trochu zmyselnejsie sola.. Akoze boli kratke, ale to by nevadilo vobec na ten styl, len aspon kusok napadu by mi tam sekol viac...
A ta zenska .... S takouto hudbou by mohla zaziarit jedine tak v Amerike na pubosov. Najprv som sledoval hudbu a jej zadok, potom vlastne uz len jej zadok  Bavím sa skvele
Bubenik to bol konec, to jeho ukazovanie na ludi neustale, pozy ... Tak ale snazili sa, nehnevam sa, ze tam boli.
A co sa tyka organizacie. Ostravaci to zvladli ako tak. Mohli cakat, ze ked otvoria hlavny vchod, ze ludia sa zacnu tlacit smerom na podium a potom pri brane dalsej budu robit taky curbes, aky robili. Aj ked sme neponahlali 10 m od podia, nebolo zle.
Co ma vsak trochu vytocilo, ze mohli aspon posilnit vlakovu dopravu, neni vobec po chuti sa nenacpat do vlaku a cakat dalsie 4 hodiny s ostravackou "smotankou" na stanici. Vsade sa povalovali ludia, na schodoch, pri eskalatore, na dlazke.. Po 7 hodinovom pobyte na stanici sme sa citili jak Tom Hanks v tom filme na letisku :) Este o siestej rano bolo pocut z kutov stanice uz dost kvalitne opite "ajoon mejdm!!!"

« Posledná zmena: 07. Jún , 2007, 17:40:03 od Mejmo » Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 08. Jún , 2007, 05:17:20 »

Dík Altrostratus nenapísal by som to lepšie. Zdravíčko Ja osobne som Iron videl prvý krát a bola to skvelá show, členovia kapely sa preháňali po javisku až som im miestami závidel.Proste profíci a myslím že dnešný mladíci by nestíhali lepšie, vyslovene ich to bavilo a Steve Harris sa zrejme s basgitarou narodil.
Veľké množstvo fanúšikov, pre mňa zatiaľ najväčší koncert. Predkapely okrem cca 3 skladieb Lauren Harris som nevidel keďže sme došli na štadión cca po 20.h, ale musím skonštatovať, že Laureen je síce zlatá, ale zrejme v modelingu by bola úspešnejšia  Beeee, ale je príjemné vidieť že ju to baví aj keď mňa to moc nebavilo. Celkovo bol koncert naozaj krátky, obrazovky príliž malé a dokonca vypadol jeden segment na tej napravo, takže miestami bol spevák bez hlavy :).Odchádzal som ale spokojný a to je hlavné.
« Posledná zmena: 08. Jún , 2007, 05:25:26 od guitman » Zaznamenané

tatko fóra
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 08. Jún , 2007, 09:13:25 »

Nejaké ďalšie perličky ku koncertu sú aj tu: http://ironmaiden.sk/novinky/151.php

Profesionálnejšie fotky sú aj na idnes.cz: http://show.idnes.cz/foto.asp?r=hudba&c=A070607_104619_hudba_kot
« Posledná zmena: 08. Jún , 2007, 09:34:30 od Altostratus » Zaznamenané

plichto
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 09. Jún , 2007, 19:17:19 »

Takze koncert bol pecka podla mna co sa tyka Maidenu ... Prva predkapela ma celkom nudila a u lauren harris som si vsimol (okrem jej priliehavych kozenych nohavic)  ze gitarista ma asi rad zakka wylda ked sa po nom opici vo vsetkych smeroch.
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 19. Jún , 2007, 14:31:47 »

Túto perlu snáď ani nezmažem  ha ha ha
Zaznamenané

Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #10 kedy: 19. Jún , 2007, 15:29:11 »

 ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha loooooooooool       Bravooo
Zaznamenané
bigbadbrad
stály hosť
*****
Príspevkov: 866



« Odpoveď #11 kedy: 20. August , 2007, 12:56:59 »

co som cital komentare na youtube, tak vraj tam boli problemovi poliaci  Popiskujem si

dotklo sa ich pocinanie aj teba?
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 20. August , 2007, 13:02:03 »

Problémových Poliakov je akosi všade dosť  ha ha ha

Nie, tam, kde som stál ja bol kľud. Aj tlačenica bola len mierna na to, aký veľký koncert to bol.
Zaznamenané

homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #13 kedy: 27. August , 2007, 09:57:59 »

určite to bolo super keby tam hrala NIRVANA hned by som siel  Je to frajer
boze, toto je ciste zasieranie temy...a navyse dost ROFL prispevok ha ha ha
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Alfonz2
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 337


...


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 19. Október , 2007, 08:29:39 »

na ostravu nikdy v živote nezabudnem...... , dufam že pri novom turné zavítajú opäť do strednej europy, hadam aj na slovensko...
Zaznamenané

katocaster, Zdenek Vavruša strat, Dowina DE111 LE --> JTamps 808 screamer, TC Nova repeater, TC Polytune, Cry baby --> Koch Studiotone
GUITAR CABLE SHOOTOUT - http://www.youtube.com/playlist?list=PL241AB3DB5E7B1074
Test tubescreamerov - http://youtu.be/h-ssot8PSRI
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.13 sekund, 22 otázok.