Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
06. Október , 2024, 13:25:53
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Problem s basou Musicman Sterling - zhorseny zvuk  (Prečítané 1628 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
max
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 380



« kedy: 08. Jún , 2007, 10:15:06 »

Mame problem s Musicmanom (Sterling). Par dni hral bezvadne, tak ako sa ocakavalo a potom sa nieco stalo a zvuk stratil drive , silu , spodky - tazko charakterizovat ale znie teraz ako nejaka lacna pasivna basa.
Tu kde sme nezozeniem nikoho kto by to opravil ale kedze predpokladam zavadu v preampe, som elektronik a mam potrebnu vybavu tak som si povedal ze to skusim sam a pritom budem konzultovat znalcov na fore.
Napisal som aj vyrobcovi a poslali mi aku taku schemu, viacmenej dratovacku a obazok plosaku zospodu.
Tento vikend chcem tomu venovat, budem tu podrobne uvadadat kroky a poprosim znalych aby prispeli nejakou radou. V podstate som presvedceny ze to zvladnem, len by som necghcel stravit velmi vela casu na tom.

Doteraz som skusil :
- test baterie - OK ale aj tak som ju vymenil za novu.
- test s niekolkymi kablami a porovnavanie zo Spectorom
Stale stejne, zvuk nie je ako bol.

- nasucho zvuk sa mi zda aj s mojimi mizernymi skusenostami dobry, robim to tak ze prilozim telo basy k spanku a brnknem. Ta sila a drive tam podla mna je a straca sa v elektronike.

- vyhodil som Amp a pripojil snimac priamo - moj subjektivny pocit OK

Vsetko uvedene poukazuje na problem s preampom. Vybral som ho von. Uz pri vyberani som videl ze predtym boli nejake problemy s napajanim, vodice od baterie k preampu su z polovice vymenene za "poriadne" dratiska. To vsak nemusi mat vyznam

Preamp sa sklada :
4 potenciometre, 25 k hlasitost a 3x50k (equalizer),
1 integrovany obvod LF444CN - 4 nasobny operacny zosilnovac, piny a vnutorne zapojenie mam
trojpolohovy prepinac, 14  kondikov z toho 5 elektrolytov, 16 odporov.

Moj typ pred skumanim by bol :
- vadny IO, mozno jeden OZ, ten pre EQ hlbky nefunguje
- studeny spoj
- niektory s pasivnych komponentov

Mam dvojkanalovy osciloskop a na vikend som si zobral domov z prace generator urovne 50 Hz - 500 kHz a selektivny merac urovne (dB) s tym istym rozsahom, plus samozrejme mam AV meter.

Gail je dost nestastna, mala s tej basy hroznu radost takze ja to musim tento vikend rozlusknut aj keby co bolo.
Nejaka rada ako urychlit proces hladania zavady ?
Diky vopred. 
« Posledná zmena: 08. Jún , 2007, 10:16:06 od max » Zaznamenané

TURN IT UP Si píš!!!
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 08. Jún , 2007, 10:59:26 »

Hmm..neviem ale ako je porobena MM aktivita - ci to "hra", aj ked aktivita nie je napajana.

Inak myslim, ze Ernie Ball ma vlastne fora anglicke, tam by mohli vediet pomoct fundovanejsie hadam. :)
Zaznamenané

max
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 380



« Odpoveď #2 kedy: 08. Jún , 2007, 11:43:27 »

Ma, budem aj tam skumat.
Zaznamenané

TURN IT UP Si píš!!!
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 08. Jún , 2007, 13:00:09 »

Ked tam nie je vobec bateria, hra to?  (ak hra, tak hra to rovnako nedobre ako ked tam nie je?)
Zaznamenané

max
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 380



« Odpoveď #4 kedy: 08. Jún , 2007, 15:37:40 »

Tak som sa trapil par hodin a nenasiel som nic, preletoval som par spojov na plosaku a zlozil vsetko dohromady a tusim je to v poriadku.
Gail musi otestovat. Chyba je ze ja som na base nehral ked prisla, takze sa mi neda porovnat ale vyzera OK.
Toto som vzdy neznasal, ked som nieco opravil a nevedel ako, mozno to bol nejaky spatny kontakt.

Idem testovat.

To Magez : Teraz je to uz irelevantne asi, ale bez baterky nehra vobec.
« Posledná zmena: 08. Jún , 2007, 15:39:48 od max » Zaznamenané

TURN IT UP Si píš!!!
max
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 380



« Odpoveď #5 kedy: 08. Jún , 2007, 21:02:50 »

Tak je to v suchu, Sterling uz je zase OK. Trochu ma skrie ze neviem co bola presne zavada ale pravdepodobne "studeny spoj" a tym preletovavanim kadecoho som to nahodou spravil.



 Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

TURN IT UP Si píš!!!
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #6 kedy: 08. Jún , 2007, 23:29:42 »

super!!! ostava dufat ze to bol len nejaky studeny spoj.
Zaznamenané

o-yep sro
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.243 sekund, 23 otázok.