Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. September , 2024, 16:34:09
Strán: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 19 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Andrej Urminský  (Prečítané 61245 krát)
0 užívateľov a 7 Hostí prehliada túto tému.
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #210 kedy: 02. Júl , 2009, 11:55:49 »

Dobre hra ten chalan, mohol tam este vymysliet troska takej kvazi melodie a troska to ozivit, ale jazzove frazovanie ma genialne.
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #211 kedy: 02. Júl , 2009, 12:05:09 »

jazz je podla mna maximalne nudny, blueas takisto...dopoteni jazzmani a kazdy hra nieco ine a dokopy mi to vobec neladi a zda sa mi, ze kazdy chce ukazat "ako vie hrat" neslape to podla mnojho anzoru, ako celok. je to pre mna nezapametatelna hudba. ked to ale takto vnimam, tak hadam nepatrim do nizsej sfery ludi s mensim intelektom  Žmurk

jo rudy - na topfeste si ani nebol, tak nevrav, ze sa tam valali - v blate sa valalo mozno 0.5% - 1% tych ludi co tam boli...pred podiom bola plastova podlaha.
« Posledná zmena: 02. Júl , 2009, 12:06:35 od mario bross » Zaznamenané

udry
Hosť
« Odpoveď #212 kedy: 02. Júl , 2009, 12:16:02 »

 Podla niektorych prispevkov si myslim,že sa sem hodí prislovie : " Nehadžte perly sviniam,lebo vam ich zašlapú" .   Zdravíčko     
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #213 kedy: 02. Júl , 2009, 12:16:34 »

ked to ale takto vnimam, tak hadam nepatrim do nizsej sfery ludi s mensim intelektom  Žmurk
patris Bavím sa skvele
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #214 kedy: 02. Júl , 2009, 12:31:19 »

udry - dik za radu, mozno niečo poriešim, hlavne terza musim cvičit.

?§!.

tohoto a jedneho velmi podobneho tomuto zobrali.
Frazovanie ma mozno presne, ale nedal tam nic co by ma zaujalo. Proste to solo odverklikal podla naucenych postupov. Popiskujem si
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
urmo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372



WWW
« Odpoveď #215 kedy: 02. Júl , 2009, 12:35:59 »

Frazovanie ma mozno presne, ale nedal tam nic co by ma zaujalo. Proste to solo odverklikal podla naucenych postupov. Popiskujem si

Neviem, ake su to nenaucene postupy? Jasne ze este sa ma co ucit, ako viest ton, hrat menej not, ale chalan ma 19 rokov :) Okrem toho, som bol s nim tam a videl som nazivo ako hral, jak tym uplne žil. Vysiel z miestnoti auditionu a hral si dalej pesničky. :)
Zaznamenané

midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #216 kedy: 02. Júl , 2009, 12:43:40 »

Neviem, ake su to nenaucene postupy? Jasne ze este sa ma co ucit, ako viest ton, hrat menej not, ale chalan ma 19 rokov :) Okrem toho, som bol s nim tam a videl som nazivo ako hral, jak tym uplne žil. Vysiel z miestnoti auditionu a hral si dalej pesničky. :)
myslel som tym nejaku spontannost, nieco zivelne, ako robi napr. Stern alebo Henderson.
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #217 kedy: 02. Júl , 2009, 13:07:08 »

myslel som tym nejaku spontannost, nieco zivelne, ako robi napr. Stern alebo Henderson.
Je to este sopel v nose. Nemozes to prirovnavat k hnilcom ako Stern, Henderson, atd... :)
Raz, ked dozrie, tak potom mozno z neho vyjde aj nejaka pekna jazzova melodia. Zatial nech ukazuje naucene laufy. :)
 Na zdravie!
Zaznamenané

stagemaster
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 444



« Odpoveď #218 kedy: 02. Júl , 2009, 13:18:19 »

Urmo: NIe je to teda nejake uplne extra, myslim tych ukrajincov, co si dal link. Niekedy su fakt rozbiti a bubenik v prdeli, miestami ziadny tah. Myslim, ze maju predstavu, ako to ma zniet,, ale zatial bez naozaj dokladneho spatneho pocuvania sa... Celkovo tieto europske napodobeniny mi pridu niekedy fakt mimo, prilis apaticke a tazke nalady vyzaruju z tych ludi, akoby si zle vylozili nieco, co ta hudba obsahuje (myslim, ked ju pocuvaju) a hladaju v tom neviem aku komplikovanost. Pritom ked si pozriem stareho spinaveho negra (ktory vobec netusi teorie, noty, vedie ho v podstate intuicia), ktory si vyhrava na ulici, mucha mu sedi na hlave, ale vyhrava tak, akoby spieval (a to vieme, ze negri to maju ovela viac farebnejsie, staci si pozriet toto video, kde je pekne pocut prejav dvoch odlisnych kultur, pritom obe su super:  ), jednoducho pretavuje priamo nejaky pocit zo seba cez nastroj von. Nie je to o tom, ze bude rozmyslat, co kde zahrat a aku stupnicu pouzit, pretoze keby sa venoval tomu, zahlti si hlavu a skoncil, uz to bude len prazdnota,  nestihne vyjadrit to podstane, pocit z niecoho (preziteho alebo aktualny momentalny pocit, to je jedno, co), ktory ma nejaky priebeh, zaciatok, gradaciu, vrchol (ktory je najintenzivnejsi, ale bohuzial trva najkratsie) a postupne zoslabovanie (s nejakymi repeticiami, resp. pripomenutim si toho, co prebehlo) az k zaveru, kedy je clovek uz menej sustredeny, zacina sa miesat ten vnutorny svet s "realitou" (uvodzovky preto, lebo realita je relativna, ako vsetko), az si mozog zase vynuti pozornost a zacne ju rozdelovat do zmyslov, cez ktore nestihame take kvantum informacii tak rychlo spracovavat a tym sa dostavame zase do toho bezneho - nesustredeneho stavu, v ktorom zijeme.
Zaznamenané

midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #219 kedy: 02. Júl , 2009, 13:39:19 »

Urmo: NIe je to teda nejake uplne extra, myslim tych ukrajincov, co si dal link. Niekedy su fakt rozbiti a bubenik v prdeli, miestami ziadny tah. Myslim, ze maju predstavu, ako to ma zniet,, ale zatial bez naozaj dokladneho spatneho pocuvania sa... Celkovo tieto europske napodobeniny mi pridu niekedy fakt mimo, prilis apaticke a tazke nalady vyzaruju z tych ludi, akoby si zle vylozili nieco, co ta hudba obsahuje (myslim, ked ju pocuvaju) a hladaju v tom neviem aku komplikovanost. Pritom ked si pozriem stareho spinaveho negra (ktory vobec netusi teorie, noty, vedie ho v podstate intuicia), ktory si vyhrava na ulici, mucha mu sedi na hlave, ale vyhrava tak, akoby spieval (a to vieme, ze negri to maju ovela viac farebnejsie, staci si pozriet toto video, kde je pekne pocut prejav dvoch odlisnych kultur, pritom obe su super:  ), jednoducho pretavuje priamo nejaky pocit zo seba cez nastroj von. Nie je to o tom, ze bude rozmyslat, co kde zahrat a aku stupnicu pouzit, pretoze keby sa venoval tomu, zahlti si hlavu a skoncil, uz to bude len prazdnota,  nestihne vyjadrit to podstane, pocit z niecoho (preziteho alebo aktualny momentalny pocit, to je jedno, co), ktory ma nejaky priebeh, zaciatok, gradaciu, vrchol (ktory je najintenzivnejsi, ale bohuzial trva najkratsie) a postupne zoslabovanie (s nejakymi repeticiami, resp. pripomenutim si toho, co prebehlo) az k zaveru, kedy je clovek uz menej sustredeny, zacina sa miesat ten vnutorny svet s "realitou" (uvodzovky preto, lebo realita je relativna, ako vsetko), az si mozog zase vynuti pozornost a zacne ju rozdelovat do zmyslov, cez ktore nestihame take kvantum informacii tak rychlo spracovavat a tym sa dostavame zase do toho bezneho - nesustredeneho stavu, v ktorom zijeme.
pekne povedane... Zdravíčko


Raz, ked dozrie, tak potom mozno z neho vyjde aj nejaka pekna jazzova melodia. Zatial nech ukazuje naucene laufy. :)
 Na zdravie!
Asi tak nejak... :)
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #220 kedy: 02. Júl , 2009, 13:48:03 »

Podla niektorych prispevkov si myslim,že sa sem hodí prislovie : " Nehadžte perly sviniam,lebo vam ich zašlapú" .   Zdravíčko     

medzi hudobne perly by som skor zaradoval klasiku  Zdravíčko
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #221 kedy: 02. Júl , 2009, 14:05:02 »

neblbniteee hosiii, ti chalani v tom videu, aj ked hraju jazz, co nam vacsine nie je blizke stale hraju pomerne v pohode a lepsie ako ktorakolvek amaterska metalova kapela u nas.. ako, netrenovaneho posluchaca to rychlo unavi a clovek moze nadobudnut pocit, ze tam fakt moze hrat cokolvek a bude sa to tvarit ako jezz,  pochybujem ze z tych 90% co tu hraju covery ako antropoid a pod ze si tie songy aj studuju ako tito chlapci.. zase, aj ked nam to nie je uplne blizke, nemozem povedat, ze to nerobia kvalitne.. aj ked do jazzu vidim asi ako Uli Behringer do lampovych aparatov..
Zaznamenané

joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4779


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #222 kedy: 02. Júl , 2009, 14:38:04 »

Urmo: NIe je to teda nejake uplne extra, myslim tych ukrajincov, co si dal link. Niekedy su fakt rozbiti a bubenik v prdeli, miestami ziadny tah. Myslim, ze maju predstavu, ako to ma zniet,, ale zatial bez naozaj dokladneho spatneho pocuvania sa... Celkovo tieto europske napodobeniny mi pridu niekedy fakt mimo, prilis apaticke a tazke nalady vyzaruju z tych ludi, akoby si zle vylozili nieco, co ta hudba obsahuje (myslim, ked ju pocuvaju) a hladaju v tom neviem aku komplikovanost. Pritom ked si pozriem stareho spinaveho negra (ktory vobec netusi teorie, noty, vedie ho v podstate intuicia), ktory si vyhrava na ulici, mucha mu sedi na hlave, ale vyhrava tak, akoby spieval (a to vieme, ze negri to maju ovela viac farebnejsie, staci si pozriet toto video, kde je pekne pocut prejav dvoch odlisnych kultur, pritom obe su super:  ), jednoducho pretavuje priamo nejaky pocit zo seba cez nastroj von. Nie je to o tom, ze bude rozmyslat, co kde zahrat a aku stupnicu pouzit, pretoze keby sa venoval tomu, zahlti si hlavu a skoncil, uz to bude len prazdnota,  nestihne vyjadrit to podstane, pocit z niecoho (preziteho alebo aktualny momentalny pocit, to je jedno, co), ktory ma nejaky priebeh, zaciatok, gradaciu, vrchol (ktory je najintenzivnejsi, ale bohuzial trva najkratsie) a postupne zoslabovanie (s nejakymi repeticiami, resp. pripomenutim si toho, co prebehlo) az k zaveru, kedy je clovek uz menej sustredeny, zacina sa miesat ten vnutorny svet s "realitou" (uvodzovky preto, lebo realita je relativna, ako vsetko), az si mozog zase vynuti pozornost a zacne ju rozdelovat do zmyslov, cez ktore nestihame take kvantum informacii tak rychlo spracovavat a tym sa dostavame zase do toho bezneho - nesustredeneho stavu, v ktorom zijeme.
presne tak znie to jak ked hraju americky negri terchovsku ludovku a zle su vyhrati  a vobec ja nemusim ani europsky jazz,na tu muziku musi byt zrely muzikant a nie si to len mysliet a naučit ako papagaj Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 02. Júl , 2009, 19:01:48 od joe » Zaznamenané

cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #223 kedy: 02. Júl , 2009, 17:14:53 »

urmo: myslim si ze ten jazzovy osial ta coskoro prejde a bolo by to len dobre... lebo casto su ludia tak posadnuty formou (remeselnou strankou) ze zabudaju na to najdolezitejsie a to to ci ta hudba nieco hovori aj inym okrem nich...
podla mna 95% sucasneho jazzu je vysoko virtuozne mlatenie prazdnej slamy... clovek nemusi mastit gitaru 12 hodin denne aby bol dobry hudobnik... co musi mat su napady a invencia... a musi vediet co chce svojou hudbou vyjadrit... az vtedy ludi presvedci...  Zdravíčko
Zaznamenané
urmo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372



WWW
« Odpoveď #224 kedy: 02. Júl , 2009, 17:24:15 »

urmo: myslim si ze ten jazzovy osial ta coskoro prejde a bolo by to len dobre... lebo casto su ludia tak posadnuty formou (remeselnou strankou) ze zabudaju na to najdolezitejsie a to to ci ta hudba nieco hovori aj inym okrem nich...
podla mna 95% sucasneho jazzu je vysoko virtuozne mlatenie prazdnej slamy... clovek nemusi mastit gitaru 12 hodin denne aby bol dobry hudobnik... co musi mat su napady a invencia... a musi vediet co chce svojou hudbou vyjadrit... az vtedy ludi presvedci...  Zdravíčko

ak si myslis, ze je to len osial a som z tych koho zaujima technika a remeselnicke veci tak si na velkom omyle. Nemam 15 rokov. Toto ma urcite neprejde pretoze mam dobrych ucitelov, ktori ma vedu k muzike ako takej nie k akademickosti. Ak si myslis ze jazz je mlatenie slamy, tak sa mu zacni kukat na koren a zistis co to je alebo nechaj tak a radšj nic nevrav, asi si pocul zlych muzikantov alebo si uveril poveram. Ja som videl napriklad v posl. čase Viktora Totha z madarska, ktory hral s mladym D. Hodekom a bolo to popiči, taka muzika sa len tak nevidi. Jazz je najtazsi sty, ale ked ho ovladnes mas v ruke zbran. Robite zo mna neviem jakeho jazzmana, jazz ma bavi, bavi ma kvalitny rock, funky, rnb aj kvalitny pop. Hram setko co sa len da. Moja cesta je byt univerzalnym muzikantom a nechcem si zakryvat oci pred nicim a naucit sa kazdemu stylu co sa da. To ze chcem ist na jazzovu skolu, je len jedna z moznosti ako sa hudobne vzdelat. A jazz ma velmi blizko jak k bluesu, jak k rocku, a najblizsie asi popu a rnb, funky. Je uz na MNE ako s tym nalozim. Howk.  Zdravíčko
Zaznamenané

Strán: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 19 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.107 sekund, 23 otázok.