Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
06. Október , 2024, 05:25:31
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: kupa novych strun na elektriku  (Prečítané 2854 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
Samuelo
nováčik
*
Príspevkov: 27



« kedy: 17. Jún , 2007, 12:30:52 »

Cawes. Kupil som si elektr. gitaru, Mam ju asi mesiac. Mam jeden problem, struny na ktorych hram su velmi znicene (akokeby boli potrhane presne v miestach, kde su prazce). Chcel by som si kupit nove nejake kvalitnejsie, vedeli by ste mi poradit?  Žmurk
Zaznamenané
ujo jolana
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #1 kedy: 17. Jún , 2007, 12:46:36 »

http://forum.gitaristi.sk/index.php?topic=61086.0

http://forum.gitaristi.sk/index.php?topic=60828.0
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 17. Jún , 2007, 12:50:55 »

(...) Mam jeden problem, struny na ktorych hram su velmi znicene (akokeby boli potrhane presne v miestach, kde su prazce). (...)
Nechces nahodou povedat, ze v su mierne poohynane podla prazcov? S tym nespravis nic, jednoducho raz za cas nove struny treba.
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 17. Jún , 2007, 13:52:46 »

Cawes. Kupil som si elektr. gitaru, Mam ju asi mesiac. Mam jeden problem, struny na ktorych hram su velmi znicene (akokeby boli potrhane presne v miestach, kde su prazce). Chcel by som si kupit nove nejake kvalitnejsie, vedeli by ste mi poradit?  Žmurk

Gitaru síce môžeš mať 1 mesiac, ale tie struny tam už mohli byť pekne dlho. Proste si kúp nové a pravidelne, keď sa už začnú ničiť, prestanú znieť alebo ladiť, ich vymieňaj. Žmurk
Zaznamenané

Samuelo
nováčik
*
Príspevkov: 27



« Odpoveď #4 kedy: 17. Jún , 2007, 14:36:54 »

diki za odpovede moc, ale struny musim kupit tak ci tak, ale neviem ake, cize aku znacku, chcel by som nejake kvalitnejse do 700 sk dik Pomoooc!
Zaznamenané
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 17. Jún , 2007, 14:40:05 »

daj mi tých sedem kíl a ja Ti nejaké zoženiem  Beeee
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #6 kedy: 17. Jún , 2007, 14:47:07 »

Najdrahsie co sa u nas bezne predavaju su Elixir, stoja 550,- a tie aj vydrzia najdlhsie.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #7 kedy: 17. Jún , 2007, 16:08:57 »

Najdrahsie co sa u nas bezne predavaju su Elixir, stoja 550,- a tie aj vydrzia najdlhsie.
Aj DR su v poho, tiež majú dlhú výdrž a stoja 290.-
Zaznamenané

FALLGRAPP
Samuelo
nováčik
*
Príspevkov: 27



« Odpoveď #8 kedy: 17. Jún , 2007, 21:19:43 »

dik za odpovede a nejaky link by ste mi poslali s tymi strunami lebo ja nazvy nejako no nejdu mi do hlavy dikes Popiskujem si Žmurk
Zaznamenané
miro277
nováčik
*
Príspevkov: 13



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 06. Júl , 2007, 07:49:20 »

Podla mna by si si mal urcit aj hrubku strun. Pre zaciatocnika by som dal 9-tky. Ja mam desiatky, ale chcem uz 11-tky. Cim su tensie, lahsie sa na nich hra, ale podla mna sa viac rozladuju a maju "iny" zvuk. Co sa tyka znaciek, v tejto dobe nemam prehlad, co je naj, nechavam si poradit v hudobninach. Ale pokial viem, znacky - D'Addario, Ernie Ball su dobre, davnejsie som si kupoval Fender, a teraz uz nie som narocny :) kupujem si volake Stagg  Beeee alebo co pride

mimochodom, su gitaristi, ktori si menia struny pred kazdym koncertom  Som frajer
Zaznamenané

homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #10 kedy: 06. Júl , 2007, 17:22:30 »

tak hrubka strun aj podla toho ze ci gitaru podladujes alebo nie, ci hras nejaky deathmetal alebo blues, podla toho si vyberaj struny, a ci klasicku alebo hybridnu sadu Zdravíčko
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Samuelo
nováčik
*
Príspevkov: 27



« Odpoveď #11 kedy: 08. Júl , 2007, 23:06:57 »

Dik za odpovede, kupil som si dadario desiatky a som s nimi velmi spokojny, pred tym som mal deviatky, na desiatkach si aspon nacvicim silu v prstoch ale 11 uz by som asi nebral Popiskujem si pretoze uz by boli asi na mna prihrube, rozmyslam ze nabuduce si vezmem hybrydnu sadu, neviem pocul som o tom ze struny e,h,g su 9 a tie vrchne su 10 neviem je to pravda alebio nieco takto okolo toho? Popiskujem si
Zaznamenané
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 08. Júl , 2007, 23:24:46 »

ano,hybridne struny byvaju take,ze tenke mas z jednej sady a hrube z druhej.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 09. Júl , 2007, 08:37:49 »

neviem pocul som o tom ze struny e,h,g su 9 a tie vrchne su 10 neviem je to pravda alebio nieco takto okolo toho? Popiskujem si

hej, také sú sady tiež. Ja som práve tieto 9-10 používal veľmi dlho, potom dlhé roky len 10 a idem kvôli lepšiemu vyťahovaniu zas sa na elektrike asi vrátiť na tie hybridy.
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 23 otázok.