Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. Apríl , 2024, 10:46:26
Strán: [1] 2 3 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aparaty Orange v muzikeri  (Prečítané 35793 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tibi
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 102


« kedy: 19. Jún , 2007, 09:02:21 »

Videl som ze muziker zacal predavat aparaty znacky orange. Chcem sa opytat tych co mali skusenosti s takymito aparatmi na ich nazor na zvuk-cisty skresleny a vsetko ohladom tychto aparatov.  Viem ze Orange je legenda no tieto nove neviem o nich skoro nic.
« Posledná zmena: 19. Jún , 2007, 10:14:47 od Altostratus » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1 kedy: 19. Jún , 2007, 09:46:45 »

Tieto robi uplne iny vyrobca ako boli robene klasicke Orange od konca 60tych a v 70tych rokoch a ide vlastne o uplne ine aparaty. Navyse su predrazene nenormalne. Povedal by som, ze tu si to kupi iba cisty blazon.

Za tie prachy si zozeniem klasicky original stary Orange aj bednou, ak by som ho chcel.
« Posledná zmena: 19. Jún , 2007, 10:15:01 od Altostratus » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
tibi
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 102


« Odpoveď #2 kedy: 19. Jún , 2007, 09:49:20 »

som vedel ze novy vyrobca ale cakal som ze aparaty budu rovnake -suciatsky   atd.... a teda aj zvuk
« Posledná zmena: 19. Jún , 2007, 10:15:19 od Altostratus » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #3 kedy: 19. Jún , 2007, 09:51:55 »

som vedel ze novy vyrobca ale cakal som ze aparaty budu rovnake -suciatsky   atd.... a teda aj zvuk

Nie, ved su to ine modely, zmodernene (rozumej viac gainu, lacnejsie suciastky a menej doraz na detail). Pocul som kopec ukazok a nijako zvlast ma nenadchli, hoci pravda je, ze by som si to mal vyskusat. Co som cital ohlasy majitelov starych Orange na tieto nove, tak ze sa jedna o nieco velmi odlisne, hoci boli aj pozitivne.
« Posledná zmena: 19. Jún , 2007, 10:15:28 od Altostratus » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #4 kedy: 19. Jún , 2007, 10:02:48 »

JA som zase na starých Orangeoch nehral za tom som hral na tých nových, myslím že to bolo s tej série Rockereverb. A sú úplne po p**i. Aspoň mne sa tak páčia. A tuho už dlhšie rozmýšlam nad kúpou. Prvá bude asi bedňa a potom hlava. Samozrejme že nie z muzikeru. Myslím že ebay to istí.

Nejaké ukážky:

 http://video.google.com/videoplay?docid=773275380707199550&q=orange+amps&total=105&start=0&num=10&so=0&type=search&plindex=0


« Posledná zmena: 19. Jún , 2007, 10:15:34 od Altostratus » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5 kedy: 19. Jún , 2007, 10:14:11 »

No na tej ukazke to zneje teda vseliako len nie ako stary Orange, hoci ten dilino sa tam utapa v pedaloch.

Kukni si tuto radsej:

Porovnaj si solovy zvuk tych u Les Paulov. Tie nove zneju ako male Fender komba tenucko.   
« Posledná zmena: 19. Jún , 2007, 10:22:27 od Altostratus » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #6 kedy: 19. Jún , 2007, 10:17:38 »

JA som zase na starých Orangeoch nehral za tom som hral na tých nových, myslím že to bolo s tej série Rockereverb. A sú úplne po p**i. Aspoň mne sa tak páčia. A tuho už dlhšie rozmýšlam nad kúpou. Prvá bude asi bedňa a potom hlava. Samozrejme že nie z muzikeru. Myslím že ebay to istí.

Nejaké ukážky:

 http://video.google.com/videoplay?docid=773275380707199550&q=orange+amps&total=105&start=0&num=10&so=0&type=search&plindex=0
to znie ako upistany fender zo 70tych rokov.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 19. Jún , 2007, 10:20:51 »

Kua, ako môže niekto do titulku napísať "...v Muzikery". Píšte trochu ako ľudia, nech to fórum nejako vyzerá. Kto to má opravovať?
Zaznamenané

tibi
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 102


« Odpoveď #8 kedy: 19. Jún , 2007, 10:23:04 »

prepac ale som sa mrtne ponahlal a preto to vyzera ako to vyzera.   Bavím sa skvele Myslim, ze je to velmi dolezite lebo ked tam bolo to y tak tomu nikto nerozumel ?§!.
Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #9 kedy: 19. Jún , 2007, 10:40:53 »

No na tej ukazke to zneje teda vseliako len nie ako stary Orange....
Brano, vsak nekritizuj vsetko nove, ked sa to niekomu paci, tak to splnilo svoj ucel. Mozno niekto povie (zas subjektivne) ze tie nove su ovela lepsie ako stare, a ze tie stare vobec nehraju ako nove Orange ktore hraju popi.... ze stare len hucia, kladivom do hlavy a nicia bubienky. Mne sa napriklad stare nepacia, su moc tvrde.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #10 kedy: 19. Jún , 2007, 11:07:50 »

No na tej ukazke to zneje teda vseliako len nie ako stary Orange....
Brano, vsak nekritizuj vsetko nove, ked sa to niekomu paci, tak to splnilo svoj ucel. Mozno niekto povie (zas subjektivne) ze tie nove su ovela lepsie ako stare, a ze tie stare vobec nehraju ako nove Orange ktore hraju popi.... ze stare len hucia, kladivom do hlavy a nicia bubienky. Mne sa napriklad stare nepacia, su moc tvrde.

Podla mna su zas makke, maju hladkejsi stredovejsi zvuk ako Marshally stare napr. :). Ved si napr. vypocuj tu ukazku hore od Free, to je ich typicky zvuk.
Musis uznat ze ta ukazka tych novych zneje uplne inak.

Ale k novym: podla mna je podivne, ked aparaty ktore su svojim sposobom legendy zacne vyrabat neznama firma, casto s nevysporiadanymi pravami dusevneho vlastnictva voci majitelom (spolocnikom povodnej firmy, pripad novych Hiwattov). Je to lahke sa takto prizivit na starej znacke, ktora si povest ziskala za dlhe roky kvalitou a zacat chrlit akoze nove moderne modely. A este za taketo nehorazne ceny? Bavím sa skvele Proste vyuzili situaciu, ze dnes je celkom retro moda a podme robit oranzove aparaty, ved to musi byt in. :) Za tie prachy si radsej kupim iny moderny aparat. Skus si pocitat forum http://vintageamps.com/plexiboard/index.php -- tam pisu ludia znali veci a s obrovskymi skusenostami. Je tam aj kopa nazorov na temu nove vs stare Orange. Tie nove z toho moc dobre vacsinou nevychadzaju.
« Posledná zmena: 19. Jún , 2007, 11:14:33 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #11 kedy: 19. Jún , 2007, 11:20:54 »

no ja som kukal ten web..a jak vidim pekne vela mrte dobrych gitaristov ich pouziva...jimmy page gary moore a taky Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #12 kedy: 19. Jún , 2007, 11:25:27 »

no ja som kukal ten web..a jak vidim pekne vela mrte dobrych gitaristov ich pouziva...jimmy page gary moore a taky Nechajte ma vydýchať

Dnes uz malicko. Ani v 70tych rokoch neboli nejako zvlast vela pouzivane, neviem o vela znamych kapelach ktore by ich vyslovene dlhsie pouzivali.
« Posledná zmena: 19. Jún , 2007, 11:27:02 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 19. Jún , 2007, 12:53:39 »

Zbytočné keci. Treba ich proste vyskúšať a basta. Každý si dokáže spraviť vlastný názor, každý má iné chute, inú predstavu zvuku.
Nepoznám tie aparáty, ako hrajú, ale vždy si na všetko spravím názor, až keď si to poriadne vyskúšam. Žmurk
Jediné, čo sa mi zatiaľ na nich nepáči, je tá oranžová farba a gýčové popisky na paneli. :)
Zaznamenané

predator
Hosť
« Odpoveď #14 kedy: 20. Jún , 2007, 11:22:22 »

Sorry, ale povedať, že tie aparáty sú na nič len preto, že ich robia v inej fabrike a majú trochu iný modernejší zvuk, je scestné.

Ak ten aparát znie dobre a niekomu sa jeho zvuk páči a hrá na ňom, tak splní zmysel svojej existencie. Bez ohľadu na to, či je starý alebo nový, či je taký istý alebo trochu iný ako aparát robený v roku pána 19XX, atď ....

Celá diskusia mi pripadá, ako keď sa majiteľ nového VW Beetle háda s majiteľom povojnovej verzie auta, ktoré je skutočným pravoverným Chrobákom a ktoré iba plagiát. Oba sú to VW Chrobáky, každý je z inej doby, každý má svoje technické parametre zodpovedajúce dátumu výroby, majú rovnakého výrobcu, rovnakú značku, rovnaké modelové meno .... ale ukázať prstom, že tento áno a tento nie, to sa proste nedá. Každý má niečo do seba a každý sa páči inému.

Preto by som povedal, že jediná nefér vec výrobcu je, že sa dizajnom do bodky prevzatým od historickej predlohy snaží vytĺkať zo zákazníkov brutálne ceny. Mohol to urobiť ináč, povedať, že toto sú nové modely Orange, určené pre mladých (lebo vintage snob si to určite nekúpi) a dať to za krajine pôvodu adekvátnu cenu, a nie hrať sa na predaj skutočného vintage tovaru. Musím priznať, že neviem, na akú cieľovú skupinu sa výrobca zameriava. Pre ľudí túžiacich mať moderný aparát to nie je, vintagista si za tie peniaze kúpi nejaký dobre garážovaný kus, mladí, ktorí podľahli retro móde a chcú sa hrať na muzikantov zo 70. rokov, to zasa nekúpia, lebo je to pridrahé.

Takto mi to príde, ako keby niekto na obyčajnú fľašku vína napísal Dom Perignon 1756 a chcel za ňu šialenú sumu. Hoci nie je vylúčené, že by možno chutila lepšie ako spomenutý archívny kus.... Som frajer
« Posledná zmena: 20. Jún , 2007, 11:24:32 od Predator » Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.088 sekund, 22 otázok.