Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. Apríl , 2024, 08:31:56
Strán: 1 [2] 3 4 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aparaty Orange v muzikeri  (Prečítané 35791 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #15 kedy: 20. Jún , 2007, 11:25:32 »

Sorry, ale povedať, že tie aparáty sú na nič len preto, že ich robia v inej fabrike a majú trochu iný modernejší zvuk, je scestné.

To predsa nikto netvrdi. :) Iba som napisal, ze hraju inac ako povodne a ze su sialene predrazene.

Inak s ostatnym cisty suhlas. Dobre, ze si sa tu ukazal, poslem aspon uz tie ukazky, mi to vypadlo uplne. No hanbím sa..
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #16 kedy: 20. Jún , 2007, 11:30:08 »

tu skor ide o prizivovanie sa na starych znackach, taky isty problem ma orange ako aj hiwatt - ktovie kedy zacnu vyrabat telefunken lampy v cine, lebo mullardy uz robia. Ja som este nikdy nepocul zly lampac, fakt je ten ze kazdy ma urcitu prednost. Ale si predstav ze by vsetky marshally boli nazvane plexi a boli by to upistane trandaky - sice je to hyperbola, ale to sa deje pri kopirovani starych znaciek (ci mozno skor vykradanim starych znaciek).
« Posledná zmena: 20. Jún , 2007, 11:30:55 od Roberto » Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #17 kedy: 20. Jún , 2007, 11:30:29 »

Sorry, ale povedať, že tie aparáty sú na nič len preto, že ich robia v inej fabrike a majú trochu iný modernejší zvuk, je scestné.

Ak ten aparát znie dobre a niekomu sa jeho zvuk páči a hrá na ňom, tak splní zmysel svojej existencie. Bez ohľadu na to, či je starý alebo nový, či je taký istý alebo trochu iný ako aparát robený v roku pána 19XX, atď ....

Celá diskusia mi pripadá, ako keď sa majiteľ nového VW Beetle háda s majiteľom povojnovej verzie auta, ktoré je skutočným pravoverným Chrobákom a ktoré iba plagiát. Oba sú to VW Chrobáky, každý je z inej doby, každý má svoje technické parametre zodpovedajúce dátumu výroby, majú rovnakého výrobcu, rovnakú značku, rovnaké modelové meno .... ale ukázať prstom, že tento áno a tento nie, to sa proste nedá. Každý má niečo do seba a každý sa páči inému.

Preto by som povedal, že jediná nefér vec výrobcu je, že sa dizajnom do bodky prevzatým od historickej predlohy snaží vytĺkať zo zákazníkov brutálne ceny. Mohol to urobiť ináč, povedať, že toto sú nové modely Orange, určené pre mladých (lebo vintage snob si to určite nekúpi) a dať to za krajine pôvodu adekvátnu cenu, a nie hrať sa na predaj skutočného vintage tovaru. Musím priznať, že neviem, na akú cieľovú skupinu sa výrobca zameriava. Pre ľudí túžiacich mať moderný aparát to nie je, vintagista si za tie peniaze kúpi nejaký dobre garážovaný kus, mladí, ktorí podľahli retro móde a chcú sa hrať na muzikantov zo 70. rokov, to zasa nekúpia, lebo je to pridrahé.

Takto mi to príde, ako keby niekto na obyčajnú fľašku vína napísal Dom Perignon 1756 a chcel za ňu šialenú sumu. Hoci nie je vylúčené, že by možno chutila lepšie ako spomenutý archívny kus.... Som frajer
Plny suhlas Predator.
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #18 kedy: 20. Jún , 2007, 11:38:51 »

Roberto, počkaj si chvíľku a aj DR sa bude robiť v Číne ... pred časom som zachytil správičku, že vraj Mesa Boogie plánuje otvoriť výrobné linky v Číne. Zvláštnou iróniou osudu to bolo týždeň po tom, ako v Muzikeri vyšiel rozhovor s majiteľom, kde sa dušoval, že sa ten ich sortiment bude stále vyrábať len u nich v Kalifornii, lebo je to značka reprezentujúca ich americkú vlasť, rovnako ako Harley Davidson, lebo si vážia zákazníka, lebo im záleží na kontinuite značky a kvalite,  atď ...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #19 kedy: 20. Jún , 2007, 11:44:31 »

No my s Robertom sme to tu uz raz sirili ako kacicu, ze sa zacnu robit v Cine. Robik, si jasnovidec. Bavím sa skvele 
« Posledná zmena: 20. Jún , 2007, 11:45:13 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #20 kedy: 20. Jún , 2007, 13:42:56 »

Ja som mal možnosť nejakú reedíciu toho starého -Orange 120 alebo tak nejak,to sa mi nepáčilo,tento nový dvojkanál by som tiež nechcel,design je otrasný,no proste fuj.A keď som ho mal rozobratý a videl som tie komponenty/hlavne potenciometre od fy.Radioohm/-tak to ani omylom.A ešte tie lóve.
Zaznamenané
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #21 kedy: 20. Jún , 2007, 22:43:05 »

ja si myslím, že polovica z vás bude o 30 rokov hovoriť niečo takéto: orange mali najlepšiu sériu ampov v 2008, veď napríklad coldplay z toho roku, to je ich typický zvuk, tie dnešné (2037) stoja za hovno, nedajú sa s nimi porovnať. a potom chytíte do rúk vintage parker fly alebo line6 variax, pichnete to do toho 2008 orange a budete to nahrávať vo formáte 2048bit 100Mhz, aby ste ten vintage zvuk čo najvernejšie zachytili...
« Posledná zmena: 20. Jún , 2007, 22:48:36 od rady » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #22 kedy: 20. Jún , 2007, 22:47:42 »

Tomu never. :) Mna Coldplay ani ich zvuk vobec nezaujima a uz vobec ich nebudem povazovat za etalon dobrej hudby alebo zvuku. Ale zas bohvie, co sa bude hrat o 30 rokov, mozno uz budeme pocuvat len arabsku hudbu. Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #23 kedy: 20. Jún , 2007, 22:52:22 »

A navyse za Coldplay o 30 rokov nestekne nikto, kdezto kapely ako Beatles, Led Zeppelin alebo aj King Crimson budu mat stale svojich fandov.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #24 kedy: 21. Jún , 2007, 01:20:01 »

Cold...kto? :)
Zaznamenané

shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #25 kedy: 21. Jún , 2007, 07:29:52 »

Roberto, počkaj si chvíľku a aj DR sa bude robiť v Číne ... pred časom som zachytil správičku, že vraj Mesa Boogie plánuje otvoriť výrobné linky v Číne. Zvláštnou iróniou osudu to bolo týždeň po tom, ako v Muzikeri vyšiel rozhovor s majiteľom, kde sa dušoval, že sa ten ich sortiment bude stále vyrábať len u nich v Kalifornii, lebo je to značka reprezentujúca ich americkú vlasť, rovnako ako Harley Davidson, lebo si vážia zákazníka, lebo im záleží na kontinuite značky a kvalite,  atď ...

nepomylil si si to s faktom, ze firma M/B si uz prestala robit dosky plosakov sama a kupuje od nejakeho svojho overeneho vyrobcu?
Zaznamenané

swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #26 kedy: 21. Jún , 2007, 08:02:33 »

hral som na kombe, stalo 78 000. Ako dost dobry parat, mal gule pekne celkom tlacil a urcite nemozem povedat, ze bol nanic. Urice nie je ako stary aparat, ale myslim, ze to neni ani zamer, kedze u starych aparatov a zrejme "gain" nenajde :)
No v kazdom pripade jedina vec na vytknutie je nenormaaaaaaaalne  vysoka cena, dal by som urcite aspon na polovicu, pretoze si nemyslim, ze by to zas bolo nieco co moze stat tolko. :)
Zaznamenané

peterst
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 439


Znalci vědí, co je svědí!


« Odpoveď #27 kedy: 21. Jún , 2007, 08:20:10 »

Ja som v Auparku skusal to kombo za 40 litrov - Rocker30. Kedysi (ked u nas este neboli) som zvazoval jeho kupu (reku ze zajdem kajsi do Viedne, oskusam, prip. zoberiem). Sympaticka mi bola na nom  - uz predtym, nez som ho pocul - koncepcia cisteho kanalu bez akychkolvek korekcii. A to aj skutocne plni - co tam strcis, to tam hra a hra to vyborne. Skresleny kanal ma nenadchol. Hm. 40. Som rad, ze som sa zbytocne neprehnal do Viedne  ha ha ha
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #28 kedy: 21. Jún , 2007, 08:53:41 »

swordy ale otazne nieje to ze ci su nove orange ampy dobre alebo nie, ale ze ci nedochadza k prizivovaniu sa na povesti stareho orange ampu - identicky nazov, identicky design a pritom je to uplne iny vyrobok.
Zaznamenané

o-yep sro
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #29 kedy: 21. Jún , 2007, 09:04:14 »

pista- prvotna otazka bola, so skusenostami s timito aparatmi :)

To ze sa prizivuju sa odzrkadluje na cene, a to som spomenul :)
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.071 sekund, 22 otázok.