Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
27. Apríl , 2024, 06:30:01
Strán: 1 ... 10 11 [12] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aparaty Orange v muzikeri  (Prečítané 35790 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #165 kedy: 27. Október , 2007, 22:15:40 »

Ved rastis a joe :)
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #166 kedy: 27. Október , 2007, 22:27:13 »

mohli by ste sa aj potom podelit o zvukove ukazky :)
Zaznamenané

misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #167 kedy: 29. Október , 2007, 09:51:46 »

Od včera  vlastním aparát ORANGE ROCKERVERB 50 + bednu ORANGE PPC 212 - 2x celestion  V30 upravené f. Orange (tieto asi ešte nie sú  čínske Žmurk).Testovali sme s kamošmi na gitarách SG Gibson USA , Epiphone  Les Paul Custom a môj Fender Stratocaster USA.Na prvé počutie čistý kanál akoby ničím vínimočný až kým som nepichol do hlavy strata. Zrazu sa ozval nádherný, pevný, čistý , ozajstný , pravý stratocaster - a musím priznať že celý čas sme mali dojem že tento aparát hrá najlepšie na Fendra. Druhý kanál to je bomba. Neuveriteľne plný, pri palm mutingu aj celkove velmi, velmi dynamický, živý, britský zvuk(na konci lampy 4x 6V6). Gainu  pri trištvrtine potenciometra je až ,až aj na sóla -vždy čistý, dynamický tón. Najviac sa mi páči že pri vhodnom pomere výšok na basových strunách tenké struny pri sólach nepištia výškami ale sú tam náááádherné ,gulaté ,tučné,melodické tóny - ani som doteraz netušil že moja gitara takto dobre znie. To neviem ako to Orange spravil ale na takto vyladený aparát som v živote nehral. Nepovažujem sa za supermuzikanta ale v poslednej dobe som vyskúšal viac aparátov (a niekolko aj vlastnil) a boli medzi nimi aj super , moderné high- gainové americké aparáty(aj iné) ktoré sú síce nadupané zvukom aj množstvom možností s prepínačmi a knoflíkmi - a napriek tomu rovné , ploché a bez duše. Tento aparát je iný -  hoci velmi jednoduchý ale živý , dynamický, pri sólach nádherne spevavý. Neviem to tu tak napísať   ako niektorí recenzisti ale jedno je isté  - našiel som svoj zvuk snov (ešte pár krabičiek) a toto si nechám už navždy.


Si mi ho tesne vyfúkol. Bleee Už som sa chystal ísť  po neho. Ale snaď sa  s Joem ešte nejak dohodneme. Mimochodom tú bedňu Orange 2 x12 bedňu mám tiež a je úplne po p..i.
« Posledná zmena: 29. Október , 2007, 09:52:35 od misofg » Zaznamenané
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #168 kedy: 29. Október , 2007, 10:29:20 »

Nemal som v úmysle kupovať toto ale po vyskúšaní a pečlivom porovnávaní s inými sa ináč nedalo... Žmurk
Zaznamenané
kovrom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 151


« Odpoveď #169 kedy: 29. Október , 2007, 10:58:49 »

Gratulujem, je to veľmi fajn amp...
Zaznamenané
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #170 kedy: 29. Október , 2007, 11:11:28 »

Nemal som v úmysle kupovať toto ale po vyskúšaní a pečlivom porovnávaní s inými sa ináč nedalo... Žmurk

Hej Joe mi rozprával ako to bolo s tým Orange a VHT. Poslal som ti SS.
Zaznamenané
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #171 kedy: 04. Marec , 2008, 14:41:41 »

Tu je zaujímavo napísana historia firmy Orange + ešte zaujimavejší rozhovor so zakladatelom firmy.

 http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Oranzova-je-dobra-historie-firmy-Orange~11~unor~2008/

Ono s toho vlstne vysvitá že on vstále vo firme pôsobí.
Zaznamenané
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #172 kedy: 07. Marec , 2008, 23:26:06 »

Dnes som odniesol do Muzikeru moj 12W zosilovac MV3 z roku 1965. 60 tisicove dnesne Orange aparaty dopadli smutne. Ale aj ine zosiky!
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #173 kedy: 07. Marec , 2008, 23:34:28 »

Hral som na nom par minut a velmi sa mi pacil! Podla mna to malo aj dost skreslenia, ja by som na tom tak hraval furt, ale je pravda, ze to uz nebolo najtichsie. Zasa ale do kapely by to asi tiche bolo.
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #174 kedy: 08. Marec , 2008, 19:38:12 »

mne sa tieto dnesne 'moderne' orange nepacia. mal som ale moznost pocut na jednom koncerte v randali (kapela Wendigo) 30rocnu orange hlavu a skoro som padol na rit. masaker zvuk a ani som nechcel verit ked mi ten gitarista povedal ake je to stare (hraju power/prog/resp niekto by povedal ze trochen numetal a tam si to pyta moderny zvuk)  Zdravíčko ja momentalne idem kupit fibernet od Orange.. tak potom napisem ako som spokojny :D
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #175 kedy: 08. Marec , 2008, 20:12:13 »

ja momentalne idem kupit fibernet od Orange.. tak potom napisem ako som spokojny :D
rychle sola na tom pojdu jedna radost a urcite necha vyniknut prirodzenemu zvuku nastroja...urcote napis ako to hra  Som frajer
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #176 kedy: 09. Marec , 2008, 01:37:41 »

mal som ale moznost pocut na jednom koncerte v randali (kapela Wendigo) 30rocnu orange hlavu a skoro som padol na rit. masaker zvuk a ani som nechcel verit ked mi ten gitarista povedal ake je to stare

To tu radsej ani nepis taketo hriesne veci, lebo Ta niektori poslu iba do pivnice s takymi starymi kramami. Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 10 11 [12] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.089 sekund, 22 otázok.