Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
16. Apríl , 2024, 19:59:32
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: GENESIS Katowice 21.6.2007  (Prečítané 26471 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« kedy: 23. Jún , 2007, 15:50:12 »

Takze... uz rok mi trcala doma na chladnicke vstupenka na tento koncert a patricne som sa tesil. Po 4,5 hodinovej ceste sme dorazili na miesto a zacalo prsat ako dive. Jeden anglican pred stadionom nam povedal ze ak bude silny dazd koncert zrusia. Tym padom by sme sa tam museli trieskat druhy krat inokedy. Vosli sme na stadion asi 2 hodiny pred vystupenim a chytili sme si miesta cca 10m od podia. Podium bolo malicke ale za nim bola taka obrovska zelezna vlna o ktorej som sa neskor dozvedel ze je to LED obrazovka. O 20:30 ked mal koncert zacat sa pustil strasny lejak a vyhlasili ze koncert posuvaju o 15min. a ak sa to zhorsi tak ho zrusia. Pocasie sa samozrejme zhorsilo ale ludia skandovali ako blbi. Bol to vypredadany stadion okolo 50 000 ludi. Uz som bol zmiereny s tym ze nic neuvidim. Vtom ale doniesli na podium Stuermerove sladke basove aj elektricke drewa. Lejak sa stale zhorsoval ale vtedy prisli na podium dedovia Genesis a spustili Behind the Lines z albumu Duke. Myslel som ze koncert zrusia po prvej pesnicke ked sa pan Banks postavil od klavesov a chcel odist. Vtedy ale Collins povedal ze pan Banks chce tiez hrat, zaco bol ten nanho potom patricne nastvaty. Zvysok kapely ho prehlasoval a koncert pokracoval. Lejak sa postupne zmensoval a koncert pokracoval bez pauzy az do konca. Dokopy trval 2hodiny 35 minut a mal som moznost pocut vsetky najvacsie hity z rokov 70tych a 80tych s patricnym svetelnym doprovodom a animaciami na velkej LED obrazovke ktore boli fakt uzasne kedze som bol vpredu a uprostred. Potom pridali este dva pridavky a koncert sa skoncil. Uz vobec neprsalo. Bol som fakt uplne ohureny s akym nasadenim hrali. Collins sa dokonca este na prejav sucitu pocas spevu poprechadzal po dazdi s mikrofonom az bol riadne mokry. Rutherfordovi pocas lejaku stekali kvapky vody po jeho starom znamom stratocasteri. Celkova zostava bola: Collins - bicie spev, Rutherford - gitara basa, Tony Banks - klavesy, Daryl Stuermer - gitara basa, Chester Thompson - bicie. Cize zostava od roku 1976, moja najoblubenejsia:) vybavu som velmi nemal moznost vidiet kedze Stuermerov rack bol zakryty igelitom a Rutherfordova vybavicka bola asi dakde schovana. Rutherford mal dva Stratocastery jeden cerveny jeden sedy oba s Fender Lace Sensormi + daku ciernu basu a ciernu dvojkrku gitaru s jednym basovym krkom a jednym dvanaststrunovym elektrickym krkom ktoru pouzival pre starsie piesne. Thompson mal dvojkopakove bicie DW a Collins zvlastne jazzove Gretsch.
Aj napriek tomu ze som bol do nitky premoceny som si koncert uzil ako sa patri a nic som nelutoval.  Na zdravie!
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #1 kedy: 31. Júl , 2007, 16:57:19 »

tu som nasiel nejake videjko... reportaz z koncertu v spravach polskej televizie...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #2 kedy: 01. August , 2007, 01:35:21 »

Genesis u mna nieco znamenaju do roku 1975 kym tam bol Gabriel. Pripadne este Wind and Wuthering album. Potom uz mie je moc dovodov, preco sa tu rozoberaju.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #3 kedy: 03. August , 2007, 13:40:20 »

Genesis u mna nieco znamenaju do roku 1975 kym tam bol Gabriel. Pripadne este Wind and Wuthering album. Potom uz mie je moc dovodov, preco sa tu rozoberaju.

No u mna je to tak ze Gabriel mi lezie tak trochu na nervy... ale chapem ze niekomu sa taky zvuk albumu Invisible Touch moze hnusit lebo je uplne chemicko-elektronicko-popovy misung ale mne sa prave taketo maskrty lubia  Beeee  Je to frajer
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #4 kedy: 24. Júl , 2012, 20:38:10 »

akurat sa hlbsie dostavam do Gabrielovskej ery a su tam fakt super albumy, hlavne sa mi paci Lamb Lies a Selling England. ale aj tie skorsie su super  Na zdravie!
Zaznamenané
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #5 kedy: 24. Júl , 2012, 20:47:02 »

akurat sa hlbsie dostavam do Gabrielovskej ery a su tam fakt super albumy, hlavne sa mi paci Lamb Lies a Selling England. ale aj tie skorsie su super  Na zdravie!

Foxtrot, Nursery crime skus este.
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #6 kedy: 24. Júl , 2012, 21:05:15 »

Foxtrot, Nursery crime skus este.

tie som tiez pocuval, z Foxtrotu som vedel zahrat Horizons este na ZUSke ale ine pesnicky som vtedy z neho nepoznal... fajne su vsetky 70s albumy, ale najvac je u mna Lamb Lies  :)
Zaznamenané
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #7 kedy: 24. Júl , 2012, 21:11:32 »

tie som tiez pocuval, z Foxtrotu som vedel zahrat Horizons este na ZUSke ale ine pesnicky som vtedy z neho nepoznal... fajne su vsetky 70s albumy, ale najvac je u mna Lamb Lies  :)

Ja Genesis osobne moc nemusim. Naozaj tie prve tri albumy a koniec. To co robili Yes v ramci tejto velkej progovej dvojky sa mi ovela viac paci.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #8 kedy: 24. Júl , 2012, 23:14:14 »

Ja Genesis osobne moc nemusim. Naozaj tie prve tri albumy a koniec. To co robili Yes v ramci tejto velkej progovej dvojky sa mi ovela viac paci.

Mne zas viac sedi Genesis Nursery Cryme, Foxtrot alebo Selling England ako hocico od Yes. Lamb Lies uz menej...
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #9 kedy: 24. Júl , 2012, 23:33:20 »

Zo starej ery Genesis mam strasne rad Selling england by the pound, ostatne je tiez fajn ale tento sa mi zapisal..z novej ery uplne zeriem Duke a Abacab...tam totiz vsetkym progrockovym kapelam natreli lebo vstupili do novej dekady vkusne a s uplne novym zvukom pricom tie albumy su stale velmi progresivne...co sa o ostatnych kapelach tej dekady povedat neda...(povzpomenme na Love Beach od ELP) napriek tomu sa mi v porovnavani Genesis a Yes najviac paci asi album od Yes - Close to the Edge, chutovka najvyssieho ranku.
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #10 kedy: 24. Júl , 2012, 23:51:10 »

napriek tomu sa mi v porovnavani Genesis a Yes najviac paci asi album od Yes - Close to the Edge, chutovka najvyssieho ranku.

Mne nieco na Yes vyslovene vadi, hoci to ani neviem definovat a preto som ich nikdy ani moc nepocuval.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 24. Júl , 2012, 23:52:27 »

Mne nieco na Yes vyslovene vadi...

maju sklon k slizkosti, tiez ma moc ta kapela nebavi
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #12 kedy: 25. Júl , 2012, 05:40:16 »

maju sklon k slizkosti, tiez ma moc ta kapela nebavi

Hej, mozno prave to, tie spevy, vyznenie take nejake strasne vycackane... Hoci po instrumentalnej stranke su urcite nad Genesis.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
stevino179
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 25. Júl , 2012, 06:59:27 »

závist ma morí to musel bit skvely zážitok ja genesis a phila žeriem zo všetkým a vždy su to velký páni  Zdravíčko
Zaznamenané
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #14 kedy: 25. Júl , 2012, 09:00:20 »

Hej, mozno prave to, tie spevy, vyznenie take nejake strasne vycackane... Hoci po instrumentalnej stranke su urcite nad Genesis.

Spev pri Yes (paradoxne?) vobec neriesim. Kompozicne, instrumentalne su vsak naozaj top, co sa tyka uk progu.
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 22 otázok.