Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 13:43:20
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: GENESIS Katowice 21.6.2007  (Prečítané 26476 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #15 kedy: 26. Júl , 2012, 18:02:42 »

Spev pri Yes (paradoxne?) vobec neriesim. Kompozicne, instrumentalne su vsak naozaj top, co sa tyka uk progu.

s tymto suhlasim, tiez osobne za najlepsiu prog kapelu mam Yes... inac to som si vsimol ze Yes u vela ludi vyvolava alergicke reakcie z nejakeho dovodu  Som frajer
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #16 kedy: 27. Júl , 2012, 06:34:21 »

presne pre mna osobne yes - NO , je to tak zateplene ,preexponovane , a melódie sice pekne tažke ale aj pekne nudne
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #17 kedy: 27. Júl , 2012, 08:24:55 »

s tymto suhlasim, tiez osobne za najlepsiu prog kapelu mam Yes... inac to som si vsimol ze Yes u vela ludi vyvolava alergicke reakcie z nejakeho dovodu  Som frajer

Yes boli uzasni hudobnici atd., to bez pochyb. Len ked si to nejako cele rozlozim, tak ma u nich neberie ani zvuk nastrojov moc, ani spevy a vokaly (aj ked uznam, ze su vynikajuce) :) a nejako ani cele vyznenie. Take mi pride obcas nejake az presladene, prilis "pozitivne". Ale obcas si ich po dlhom case rad pustim, najma veci z ery 1971-1974. Genesis mi oproti tomu pridu tak nejako putavejsi (tiez era 1971-1974), vtipnejsi. Ale obcas samozrejme zalezi aj od nalady.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #18 kedy: 27. Júl , 2012, 16:43:21 »

Yes boli uzasni hudobnici atd., to bez pochyb. Len ked si to nejako cele rozlozim, tak ma u nich neberie ani zvuk nastrojov moc, ani spevy a vokaly (aj ked uznam, ze su vynikajuce) :) a nejako ani cele vyznenie. Take mi pride obcas nejake az presladene, prilis "pozitivne". Ale obcas si ich po dlhom case rad pustim, najma veci z ery 1971-1974. Genesis mi oproti tomu pridu tak nejako putavejsi (tiez era 1971-1974), vtipnejsi. Ale obcas samozrejme zalezi aj od nalady.

Tiez mi vadi to optimisticke ladenie skladieb a ta naskrobena clichoidna atmosfera. Preto si obvykle pustam iba tu prvu z tohoto albumu. Na tej skladbe mi naozaj nic nevadi a spev skoro vobec neregistrujem. Inak, fakt som asi zo 72 nepocul nahravku, v ktorej by gitara hrala take komplikovane melodie, postupy atd. V Taliansku velmi neficali na gitarach, tam skor syntaky, v KC tiez gitara na prvych albumoch nebola obzvlast podstatna.

« Posledná zmena: 27. Júl , 2012, 16:53:48 od kubo63 » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #19 kedy: 27. Júl , 2012, 17:17:37 »

Inak, fakt som asi zo 72 nepocul nahravku, v ktorej by gitara hrala take komplikovane melodie, postupy atd.

Hm, a co Mahavishnu Orchestra prvy album? Ten je zo 71 dokonca.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
stevino179
Hosť
« Odpoveď #20 kedy: 27. Júl , 2012, 17:23:53 »

Mahavisnu je uplne inde to nieje art rock ale jazz rock ... ale to už nie je ani tema genesis koncert
Zaznamenané
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #21 kedy: 27. Júl , 2012, 17:25:14 »

Hm, a co Mahavishnu Orchestra prvy album? Ten je zo 71 dokonca.  :)

Myslel som to v ramci tych rockovejsich formacii, ktore nie su cisto instrumentalne zalozene. Mahavishnu su take jamovacky, ze co kto dokaze, resp. vacsina ostatnych nedokaze. Tych naozaj s Yes porovavat nebudem.  :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #22 kedy: 27. Júl , 2012, 17:50:51 »

Myslel som to v ramci tych rockovejsich formacii, ktore nie su cisto instrumentalne zalozene. Mahavishnu su take jamovacky, ze co kto dokaze, resp. vacsina ostatnych nedokaze. Tych naozaj s Yes porovavat nebudem.  :)

Dobre, tak este Akkermana si vezmi, v 72 uz hral slusne veci s Focus, trosku podobne hral ako Howe v podstate.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 22 otázok.