Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
30. September , 2024, 20:36:15
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zamŕzanie počítača  (Prečítané 24698 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #60 kedy: 17. Január , 2009, 12:19:14 »

flashovanie biosu pre cloveka co sa dotoho nevyzna a nevie co robit je megakokotina cislo 1.
to je aj riesenie takehoto problemu na dialku a na slepo
Zaznamenané
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #61 kedy: 17. Január , 2009, 14:30:27 »

Ok, takze antispyware a firewall scan mi nic nenasli ale posrany windiowsacky malicious software removal tool mi nasiel nejakeho Worma .....idem sa s tym pohrat. Snad je toto ta pricina toho 100% cpu zatazenia.

daj vediet, ze ci je to lepsie  :)
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #62 kedy: 17. Január , 2009, 16:03:09 »

Idle process ma byt 100% ked je PC "idle". Ked ti to zamrza, tak uplne - ze sa nehybe ani mys? Aku to mas grafiku? Ja by som ju skusil podtaktovat. A CPU tiez, napr. s RMclock, ale napavno, aby to malo konstantne co najnizsiu spotrebu. Ked ti ide o pracu, vykon je celkom dostacujuci aj na 800MHz. V power options si nastav minimal power management.
Dalsia vec - ty mas 100% aj v tom grafe na zalozke performance? Stiahni si process explorer (stranka microsoft) a pozri sa na DPC.
Nemas nahodou NOD?

edit: vsimol som si ze tam mas aj konfiguraciu - ja mam priblizne rovnaku a zdroj mi staci, ale to neznamena, ze ten tvoj je ok (a ani ze nie je)...
« Posledná zmena: 17. Január , 2009, 16:08:57 od lenivy » Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #63 kedy: 17. Január , 2009, 17:59:59 »

daj vediet, ze ci je to lepsie  :)
Takze lepsie nie je zatial nic, ale mam dalsiu stopu. Samotny antispyware, co som pouzival je infikovany! ......ESET v nom nasiel "NewHeur_PE virus".

Idle process ma byt 100% ked je PC "idle". Ked ti to zamrza, tak uplne - ze sa nehybe ani mys? Aku to mas grafiku? Ja by som ju skusil podtaktovat. A CPU tiez, napr. s RMclock, ale napavno, aby to malo konstantne co najnizsiu spotrebu. Ked ti ide o pracu, vykon je celkom dostacujuci aj na 800MHz. V power options si nastav minimal power management.
Dalsia vec - ty mas 100% aj v tom grafe na zalozke performance? Stiahni si process explorer (stranka microsoft) a pozri sa na DPC.
Nemas nahodou NOD?
edit: vsimol som si ze tam mas aj konfiguraciu - ja mam priblizne rovnaku a zdroj mi staci, ale to neznamena, ze ten tvoj je ok (a ani ze nie je)...
Zamrza uplne, nehybe sa ani mys, sekne sa zvuk a nasledne sa sam restartne. Ale to je teraz druhorade (riesil som to uz par stran dozadu) - s takym stavom fungujem uz 2 roky a zvykol som si celkom. Mne ide teraz o to hlavne vyriesit tu nevysvetlitelnu 100% zataz.
Co sa tyka power managementu - praveze som vypol akekolvek podtaktovanie co sa tyka CPU, lebo som myslel, ze to bude na pricine. Nic sa tym nezmenilo.
A ano 100% mam na zalozke performance.
Idem vyskusat o chvilku ten Process explorer. Dik za kazdu radu.  Žmurk
« Posledná zmena: 17. Január , 2009, 18:01:04 od Misko » Zaznamenané
Radomír
stály hosť
*****
Príspevkov: 980



« Odpoveď #64 kedy: 17. Január , 2009, 18:04:25 »

Zmrzne všetko nie len PC ked neotvoria plynovy kohut Žmurk
Zaznamenané

Nečum-uč sa,cvič a hraj!Nech si dobrý ako VAI :)
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #65 kedy: 17. Január , 2009, 18:06:52 »

Dakujem, za hodnotny prispevok.  ha ha ha
Pokial viem tak plyn je uz pusteny nie? Uz aj tusim znizili regulacny stupen.
Zaznamenané
lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #66 kedy: 17. Január , 2009, 18:11:06 »

Mas nieco v c:\windows\minidump? Mas icq?
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #67 kedy: 17. Január , 2009, 18:15:59 »

Zmrzne všetko nie len PC ked neotvoria plynovy kohut Žmurk
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele

Kuuuuuuuurnik  ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha

Rado, mas u mna pivo... tak som sa uz veru dlho nezasmial.  Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #68 kedy: 17. Január , 2009, 18:16:32 »

Mas nieco v c:\windows\minidump? Mas icq?
ICQ cislo mam v profile. Pridaj si ma. Skusim si pustit ICQ klienta na tom kompe, to by snad mohlo akotak fungovat.Diky moc
« Posledná zmena: 17. Január , 2009, 18:16:57 od Misko » Zaznamenané
Radomír
stály hosť
*****
Príspevkov: 980



« Odpoveď #69 kedy: 17. Január , 2009, 18:18:32 »

Dakujem, za hodnotny prispevok.  ha ha ha
Pokial viem tak plyn je uz pusteny nie? Uz aj tusim znizili regulacny stupen.
Už raz hovorili a dušovali sa že plyn ide.Ale nie k nám.
Zaznamenané

Nečum-uč sa,cvič a hraj!Nech si dobrý ako VAI :)
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #70 kedy: 17. Január , 2009, 18:24:46 »

Takze lepsie nie je zatial nic, ale mam dalsiu stopu. Samotny antispyware, co som pouzival je infikovany! ......ESET v nom nasiel "NewHeur_PE virus".
Zamrza uplne, nehybe sa ani mys, sekne sa zvuk a nasledne sa sam restartne. Ale to je teraz druhorade (riesil som to uz par stran dozadu) - s takym stavom fungujem uz 2 roky a zvykol som si celkom. Mne ide teraz o to hlavne vyriesit tu nevysvetlitelnu 100% zataz.
Co sa tyka power managementu - praveze som vypol akekolvek podtaktovanie co sa tyka CPU, lebo som myslel, ze to bude na pricine. Nic sa tym nezmenilo.
A ano 100% mam na zalozke performance.
Idem vyskusat o chvilku ten Process explorer. Dik za kazdu radu.  Žmurk

aby som to zhrnul, tak podla toho co si popisal moze byt chyba v:

1.infikovanom systeme > to by som riesil ako prve, ocistit ho od svinstva
2.poddimenzovanom zdroji > ked pises, ze nejaky no name, tak to by som neveril tym udajom 420 W...
3.prehrievani sa > zabezpecit dostatocne chladenie (ked nemas stroj pretaktovany, tak by to sice malo byt ok, ale kto vie  Popiskujem si )
4.potom take tie priciny, ze nieco robi sarapatu > vymenit danu suciastku, mne sa to stalo s RAM a HDD
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #71 kedy: 17. Január , 2009, 19:23:45 »

aby som to zhrnul, tak podla toho co si popisal moze byt chyba v:

1.infikovanom systeme > to by som riesil ako prve, ocistit ho od svinstva
2.poddimenzovanom zdroji > ked pises, ze nejaky no name, tak to by som neveril tym udajom 420 W...
3.prehrievani sa > zabezpecit dostatocne chladenie (ked nemas stroj pretaktovany, tak by to sice malo byt ok, ale kto vie  Popiskujem si )
4.potom take tie priciny, ze nieco robi sarapatu > vymenit danu suciastku, mne sa to stalo s RAM a HDD

1.podla mna ta zataz bude sposobena prave tymto
2.toto snad bude pricinou zamrzania
3.urcite ziadne prehrievanie ....jedine, ze by boli nefunkcne cidla na karte a procaku ......... soft grafickej mi ukazuje 42 stupnov a BIOS hardware monitor mi po restarte ukaze 36 stupnov procak
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #72 kedy: 17. Január , 2009, 22:11:34 »

pises, ze 2 roky mas ten problem... robi/lo ti to aj s cistou instalackou win?
Zaznamenané
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #73 kedy: 17. Január , 2009, 23:23:17 »

pises, ze 2 roky mas ten problem... robi/lo ti to aj s cistou instalackou win?
Ak sa teraz bavime o zamrzani tak ano. Cele som to uz opisal davnejsie tu http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,62274.msg84037.html#msg84037
a tu http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,62274.msg84167.html#msg84167

Mam horuce novinky.
Takze do pocitaca som dal staru graficku, co tam bola az do Vianoc a problem je prec - CPU usage v normale. Z toho vyplyva, ze mam dost, ze problem. S novou grafickou nie je nieco OK. Bezala v pohode od Vianoc az do predvcera. Brat ma pokazene neskore vianoce, chudak.  Nejake napady?
Jedine co mi uz napada (teda okrem verzie, ze je nieco odpalene na novej grafickej) je to, ze mozem este manualne komplet odinstalovat ATI ovladace, ak tam nejake ostali aj z predchadzajucej grafickej, co mozno mohlo sposobit po case nejaky problem.
Ak mate hocijake napady (okrem kladiva,reklamacie,kontajneru a pod.), uvitam.   Pomoooc!
« Posledná zmena: 17. Január , 2009, 23:24:48 od Misko » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #74 kedy: 17. Január , 2009, 23:36:16 »

na tie drivery som sa pytal tusim ako prve z moznych problemov... Popiskujem si uplne ich vyhod a nainstaluj znova.. ak bude problem pretrvavat, tak este preistotu skus tu kartu na inom PC, co som ti tiez radil a ty si sa pytal, ze co tym docielis Popiskujem si

ak bude stale problem, aj na inom PC s tou kartou, tak ju posli na reklamacku
Zaznamenané
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.06 sekund, 23 otázok.