Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
30. September , 2024, 18:24:49
Strán: 1 ... 5 6 [7] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zamŕzanie počítača  (Prečítané 24679 krát)
0 užívateľov a 4 Hostí prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #90 kedy: 20. Január , 2009, 14:04:29 »

Aha, no tak mozeme teda riesit aj zamrzanie, snad pridem/te na pricinu.
Kde najdem logy?   Popiskujem si
right click on my computer -> manage -> system tools -> event viewer

tam to mas rozdelene podla kategorii (application, system, security...) pozri sa, ci v case, ked ti zamrza komp, tam nevyskoci nejaky warning alebo error, potom budeme mozno mudrejsi  :)
« Posledná zmena: 20. Január , 2009, 14:05:01 od styrioci » Zaznamenané
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #91 kedy: 20. Január , 2009, 14:13:23 »

Mam sledovat vsetky tie kategorie logov alebo jednu konkretnu?
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #92 kedy: 20. Január , 2009, 14:28:12 »

Mam sledovat vsetky tie kategorie logov alebo jednu konkretnu?
tak hlavne system, pripadne application.. vsak zas az tak vela toho tam nie je aby si si to nemohol skontrolovat cele. ked vies aspon priblizny cas kedy ti napr naposledy zamrzol komp, tak sa orientuj podla toho casu (kazdy event tam ma okrem typu uvedeny cas aj datum, takze hladanie nie je zlozite Žmurk )

ak to nie je nejaky netradicny problem, tak by si tam o tom mal najst zaznam.. pripadne mozes pozriet aj do hlbsej historie a odkontorlovat, ci ti ten komp zamrza vzdy kvoli tomu istemu problemu alebo nie.
 Zdravíčko
Zaznamenané
lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #93 kedy: 20. Január , 2009, 14:41:36 »

Misko tam mal aj minidumpy, tzn. ze sa to nezamrzlo uplne total. Minidump co som kukal skapal pravdepodobne v ovladaci grafiky, ale ked menil karty, tak tam asi problem nebude. Mozno vadna RAM. Skus pustit memtest a nechaj to bezat aspon 3 hodky. Lenze aby to nebolo take jednoduche, mne raz memtest hadzal chyby a stale na inych adresach, tak som vybral grafiku, dal druhu a ani jedna chyba. Proste je to alchymia.
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #94 kedy: 20. Január , 2009, 14:44:31 »

a co ten zdroj ?
Zaznamenané

Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #95 kedy: 21. Január , 2009, 12:04:48 »

Takze co sa tyka logov....... zapisoval som si presne casy, kedy mi zamrzol. Vcera bol urodny den...sekol sa skoro 15 krat.    Bavím sa skvele
Nie je ziadna pravidelnost medzi casom zamrznutia a zapisanim nejakej udalosti do logu. Nic podozrive som tam teda nenasiel.

a co ten zdroj ?
Co presne sa pytas?
Ja si myslim tiez ze to je zdrojom, len predtym nez nejaky kupim, tak chcem vylucit ostatne.

Misko tam mal aj minidumpy, tzn. ze sa to nezamrzlo uplne total. Minidump co som kukal skapal pravdepodobne v ovladaci grafiky, ale ked menil karty, tak tam asi problem nebude.
No ale ten posledny minidump bol zo 14.1 a odvtedy mi to zamrzlo aspon 50krat. Cize tam nie je suvis.



Idem skusit ten memtest - viete mi pls poradit,ci tam maju byt nejake konkretne nastavenia aby to zistilo pripadnu chybu RAM?
« Posledná zmena: 21. Január , 2009, 12:07:24 od Misko » Zaznamenané
lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #96 kedy: 21. Január , 2009, 12:12:21 »

Podla mna daj vsetky a hotovo (je otazne ci ti popri tom nezamrzne komp, ale co uz).
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #97 kedy: 21. Január , 2009, 16:25:19 »

Zatial som pustil 2krat standard test a presiel s 0 errors.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #98 kedy: 21. Január , 2009, 17:31:56 »

btw este taka otazka, skus sa rozpamatat, co sa udialo s tvojim kompom predtym ako si zacal mat taketo problemy? nemenil si nejaky HW? skus opticky skontrolovat maticnu, ci nie su nahodou nafuknute kondiky alebo ci nie je nejaka suciastka poskodena..
« Posledná zmena: 21. Január , 2009, 17:36:05 od styrioci » Zaznamenané
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #99 kedy: 21. Január , 2009, 17:57:57 »

btw este taka otazka, skus sa rozpamatat, co sa udialo s tvojim kompom predtym ako si zacal mat taketo problemy? nemenil si nejaky HW? skus opticky skontrolovat maticnu, ci nie su nahodou nafuknute kondiky alebo ci nie je nejaka suciastka poskodena..
Robi to odkedy som ho mal doma. Sak som vam pisal, ze uz som to riesil niekedy na prvej druhej strane.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #100 kedy: 21. Január , 2009, 18:17:33 »

Robi to odkedy som ho mal doma. Sak som vam pisal, ze uz som to riesil niekedy na prvej druhej strane.
hej, a tiez tam neboli zodpovedane vsetky otazky... :) no ked sa chceme tocit okolo SW, pisal si, ze si X krat reinstaloval win, bola to stale ta ista instalacka?

co mozes doma este vyskusat je, ze poprosis nejakeho kamosa a budes skusat menit komponenty a vylucovacia metoda. pripadne skusit nejaky soft na checknutie systemu. skusil by som flashnut bios (ale proti tomu mal zakky vyhrady, na nete su navody a u mna to podobny problem vyriesilo, ale je aj riziko, ze to nemusis potom rozchodit )..

a ak nemienis nic z toho, co tu odznelo, skusat, tak to odnes do servisu, zrejme to mas este v zaruke :)
Zaznamenané
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #101 kedy: 21. Január , 2009, 18:22:31 »

hej, a tiez tam neboli zodpovedane vsetky otazky... :) no ked sa chceme tocit okolo SW, pisal si, ze si X krat reinstaloval win, bola to stale ta ista instalacka?
co mozes doma este vyskusat je, ze poprosis nejakeho kamosa a budes skusat menit komponenty a vylucovacia metoda. pripadne skusit nejaky soft na checknutie systemu. skusil by som flashnut bios (ale proti tomu mal zakky vyhrady, na nete su navody a u mna to podobny problem vyriesilo, ale je aj riziko, ze to nemusis potom rozchodit )..
a ak nemienis nic z toho, co tu odznelo, skusat, tak to odnes do servisu, zrejme to mas este v zaruke :)
Nebola to ta ista instalacka - skusal som XP32bit,XP64bit a Vista32bit.
Uz som spominal - v disku a grafickej to nie je, tie boli menene. Ostava procesor/doska/pamat/zdroj.  Nemam moznost menit tieto komponenty - jedine co chcem je diagnostikovat nejakym softom alebo niecim, kde je problem.  :)
Neviem ci ma vyznam Flashovat Bios - v novych verziach su len minimalne opravy.
V zaruke neni ten komp uz takmer rok. Žmurk
« Posledná zmena: 21. Január , 2009, 18:22:51 od Misko » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #102 kedy: 21. Január , 2009, 19:04:31 »

nemas nejakeho kamosa, ktory by ti pozicial komp na testovaciu jazdu? minimalne ram a disk by nemal byt problem

alebo to zanes do nejakeho servisu a tam ti spravia to iste - pomenia komponenty a ak na nic nepridu tak flashnu bios  :)
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #103 kedy: 22. Január , 2009, 20:08:29 »

misko sak som myslel, ze si pozicaj od niekoho zdroj a vyskusaj - to mas rychlo.
Zaznamenané

Strán: 1 ... 5 6 [7] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.085 sekund, 23 otázok.