Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 18:07:27
Strán: 1 [2] 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako dostat dobry zvuk z JCM900  (Prečítané 9895 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #15 kedy: 23. Január , 2008, 20:20:55 »

dneska sme akurat boli s kamaratom testovat JCM900 50W dvojkanal s reverbom... uplne najlepsi marshall aky som pocul... chvilu predtym sme skusali vintage modern a ten bol tiez vyborny ale na JCM sa IMHO nechytal... podla mna je JCMka uplne najlepsi marshall... teda samozrejme na modernu muziku... ak je niekto zazraty do starej tak jasneze aj stary marshall ale tie niesu zasa take univerzalne...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #16 kedy: 23. Január , 2008, 20:45:47 »

chvilu predtym sme skusali vintage modern a ten bol tiez vyborny ale na JCM sa IMHO nechytal

Skus to nejako blizsie popisat, lebo takto si o tom mozeme tazko utvorit mienku, preco je podla teba JCM900 taka slvela. Podla mna su to zas napr. najhorsie lampove Marshally vobec, uz som to tu aj zdovodnoval mnohokrat, tak sa mi to nechce zas pisat preco :).
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #17 kedy: 23. Január , 2008, 21:21:09 »

Skus to nejako blizsie popisat, lebo takto si o tom mozeme tazko utvorit mienku, preco je podla teba JCM900 taka slvela. Podla mna su to zas napr. najhorsie lampove Marshally vobec, uz som to tu aj zdovodnoval mnohokrat, tak sa mi to nechce zas pisat preco :).

takze... vintage modern viac tlacil v basoch ale co mi vadilo, tak bol taky draplavy, proste ten zvuk nesiel z neho tak plynule... ked sme skusali JCM900 tak to bolo presne podla mojho gusta... cisty zvuk krasny zvonivy so vsetkymi frekvenciami ako sa patri, skresleny zasa prierazny, akuratne draplavy, akuratne makky, akuratne spevavy... hrali sme s nou aj s bubnami a basou a krasne ju bolo pocut... u mna no.1
neviem ako niekto moze povedat ze z toho treba dolovat zvuk... podla mna z toho lezie sam  Na zdravie!
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 23. Január , 2008, 23:18:37 »

(...) ako niekto moze povedat ze z toho treba dolovat zvuk... podla mna z toho lezie sam  Na zdravie!
Ide o to, ako az si musis dat zalezat na spravnom artikulovani jednotlivych tonov a pod, aby poriadne na danom zosilnovaci vyzneli. Kazdy hra inak, takze niekomu mozno JCM900 nevyhovuje. To ale neznamena, ze nevie hrat. A zasa keby si vedla toho postavil iny zosilnovac, o ktorom sa tvrdi, ze sa na nom hra lahsie, tak by si mozno rozdiel v hrani citil hned.
Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #19 kedy: 23. Január , 2008, 23:58:10 »

Ide o to, ako az si musis dat zalezat na spravnom artikulovani jednotlivych tonov a pod, aby poriadne na danom zosilnovaci vyzneli. Kazdy hra inak, takze niekomu mozno JCM900 nevyhovuje. To ale neznamena, ze nevie hrat. A zasa keby si vedla toho postavil iny zosilnovac, o ktorom sa tvrdi, ze sa na nom hra lahsie, tak by si mozno rozdiel v hrani citil hned.

ked to dokrmuju tak to prehulia do vacsieho skreslenia a neni pocut tolko chyby v hrani. ked ma niekto slabu gitaru a nasucho to strci do hlavy tak zisti ze toho vela zahrat nevie.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #20 kedy: 24. Január , 2008, 00:10:34 »

je to vyborny aparat nie je to moj favorit ale ked som videl na nom hrat ..a to hrat ludii čo mali pred tym plexiny a hiwaty ...a pytal som sa prečo na to hraju?? odpoved "im sa to pači..rozmyšlam že si jednu zoženiem...hra to k veci ..NAPR. TOTH BOL NADšENY .TEN AMP KLADIE odpor a to mam rad..teraz zbieram 800ky a tiež su super..mam aj TSL 60 je to vybornak....Marshall chce gitaristu potom masti o život Na zdravie!
« Posledná zmena: 24. Január , 2008, 00:20:10 od joe » Zaznamenané

cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #21 kedy: 24. Január , 2008, 08:30:17 »

Ide o to, ako az si musis dat zalezat na spravnom artikulovani jednotlivych tonov a pod, aby poriadne na danom zosilnovaci vyzneli. Kazdy hra inak, takze niekomu mozno JCM900 nevyhovuje. To ale neznamena, ze nevie hrat. A zasa keby si vedla toho postavil iny zosilnovac, o ktorom sa tvrdi, ze sa na nom hra lahsie, tak by si mozno rozdiel v hrani citil hned.

suhlas... o tom je vlastne cela ta subjektivita akolo toho....
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #22 kedy: 24. Január , 2008, 08:32:26 »

je to vyborny aparat nie je to moj favorit ale ked som videl na nom hrat ..a to hrat ludii čo mali pred tym plexiny a hiwaty ...a pytal som sa prečo na to hraju?? odpoved "im sa to pači..rozmyšlam že si jednu zoženiem...hra to k veci ..NAPR. TOTH BOL NADšENY .TEN AMP KLADIE odpor a to mam rad..teraz zbieram 800ky a tiež su super..mam aj TSL 60 je to vybornak....Marshall chce gitaristu potom masti o život Na zdravie!

presne tak... podla mna najlepsi zvuk z JCM900 dostane clovek ked sa vykasle na dokrmovatka a najde "sweet spot" cisto za pouzitia potenciometrov ale hlavne vlastnych prstov... takto podla mna hraju vsetky aparaty najlepsie...  Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #23 kedy: 24. Január , 2008, 13:52:01 »

ked budem citit v zivote vycitky svedomia ze nieco zle co som spravil alebo spravim, kupim si JCM900 stovku dvojkanal, aby som si to zase odcinil tvrdou robotou  ha ha ha
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #24 kedy: 24. Január , 2008, 14:41:56 »

TEN AMP KLADIE odpor a to mam rad..

No práve toto ja moc nemám rád ... energia má ísť do hrania a nie do zápasenia s nepoddajným zvukom aparátu, s ktorým treba bojovať o každú notu. Isteže, je veľa ľudí, čo na tom zahrá výborne, ale tí ľudia by na "povoľnejšom" ampe zahrali ešte o dosť lepšie. Ja ako priaznivec strednej zlatej cesty mám radšej "stredne tuhé" ampy, teda také, kde je dosť rezervy v gaine a tón krásne ťahá, ale pritom je ten tón stále konkrétny a neodpustí ani jednu nepresnosť.

Ale každému, čo jeho je, a nakoniec, zvuk to má samo o sebe dobrý a problém s nepoddajnosťou a odporom pri hraní sa dá riešiť dokŕmením alebo malou konštrukčnou úpravou.  Na zdravie!
« Posledná zmena: 24. Január , 2008, 14:44:06 od Predator » Zaznamenané
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #25 kedy: 24. Január , 2008, 14:52:16 »

ja mám tiež JCM 900 a s kombináciou Jackhammer je to celkom pekné
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #26 kedy: 24. Január , 2008, 14:53:59 »

No práve toto ja moc nemám rád ... energia má ísť do hrania a nie do zápasenia s nepoddajným zvukom aparátu, s ktorým treba bojovať o každú notu. Isteže, je veľa ľudí, čo na tom zahrá výborne, ale tí ľudia by na "povoľnejšom" ampe zahrali ešte o dosť lepšie. Ja ako priaznivec strednej zlatej cesty mám radšej "stredne tuhé" ampy, teda také, kde je dosť rezervy v gaine a tón krásne ťahá, ale pritom je ten tón stále konkrétny a neodpustí ani jednu nepresnosť.

Ale každému, čo jeho je, a nakoniec, zvuk to má samo o sebe dobrý a problém s nepoddajnosťou a odporom pri hraní sa dá riešiť dokŕmením alebo malou konštrukčnou úpravou.  Na zdravie!
Plne súhlasím - zlatá stredná cesta Zdravíčko
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #27 kedy: 24. Január , 2008, 14:59:50 »

Ja ináč túto zásadu vyznávam aj v iných veciach - napríklad pri hrúbke strún, mám pri dlhej superstratovskej menzúre hybridy 10/9, teda nijaké struny z bendža, ale ani lodné laná. To isté aj pri efektoch, kde na rozdiel od hráčov považujúcich efekt za neprístojnosť na jednej strane a majiteľov pedalboardov veľkosti manželskej postele na druhej strane preferujem jednoduché riešenie s jediným efektovým procesorom, na ktorom mi 90% času beží iba jednoduchý reverb, občas to spestrím jemným delayom  Som frajer
« Posledná zmena: 24. Január , 2008, 15:00:38 od Predator » Zaznamenané
Gazda
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #28 kedy: 24. Január , 2008, 17:37:02 »

Tiež vyznávam zlatú strednú cestu. Nechcem hovoriť za iných, ale ja považujem za aparát, z ktorého treba dolovať zvuk Tomiho Hughes and Kettner Tube 100-vku. Ako pre hráča považujem za vyslovene nepríjemné, ak mám do niečoho mlátiť, len aby to ako tak znelo. Ono to skreslenie na tomto type aparátaov je také zvláštne ostré, štrkové a napr. pauzy v solach na kobylkovom snímači znejú tak divne trhane...
Omnoho radšej mám ak ten zvuk ide za rukou a na čistom, až crunchi počujem taký ten lampový "chvost" za tonom, ktorý sa s pribúdajúcim skreslením stupnuje, ale samozrejme by sa nemal zlievať dohromady.
Mám aparát s polovodičovým preampom a EL34 na konci a celý trik spočíval v zaradení a správnom nastavení EQ do efektovej slučky. Ono sa to správa ako nejaký daľší preamp a lampám to dá ešte vačšiu "pecku". Toľko moje postrehy... Na zdravie!
Zaznamenané

...If the amp wasn't made to be played cranked to the max, then it wasn't made like a Marshall.
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #29 kedy: 24. Január , 2008, 18:28:53 »

ked budem citit v zivote vycitky svedomia ze nieco zle co som spravil alebo spravim, kupim si JCM900 stovku dvojkanal, aby som si to zase odcinil tvrdou robotou  ha ha ha

fajne :) tak potom si prosim ta kup 50W dvojkanal dual reverb, mozes mi ho dat a odcinit to tvrdou robotou  Beeee nech ti to Panboh na detoch odplati... a ani nie tak na kvalite ako na kvantite  Na zdravie!
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.103 sekund, 22 otázok.