Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 13:16:42
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Varga a moyzesove kvarteto LM 17.7 2007  (Prečítané 2190 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« kedy: 19. Júl , 2007, 12:47:47 »

mno takze prisli sme s kamosom na tento koncert 5 sekund po  zaciatku lebo nam meskal vlak. Koncert sa konal v krasnej synagoge v Liptovskom mikulasi. Poslali nas na poschodie lebo spodok bol uz plny. Miest na sedenie uz nebolo tak sme sa postavili presne do stredu uplne do zadu.....akustika miestnosti bola na dany typ hudby idealna. na zaciatku hralo iba kvarteto bez vargu....ta prva skladba sa mi velmi pacila....mozno najviac z celeho koncertu....ale to nebolo tym ze by varga podal daky horsi vykon...akurat to bola fest moja krvna skupina....bolo to take ludovkove fusion.

Strasne ma prekvapilo ..aky su tyto hraci kvalitny....boli absolutne vinikajuci....nenormalna dynamika a rytmus.....precizna a intonacne dokonala hra....a krasne precitenie a feeling.....uplne ma dostaly.....

potom prisiel varga a........ doval riadne......
vela bolo z konvergencii....bolo to vinikajuce...velmi dobre nacvicene rytmicky spravne............zlozenie publika bolo roznorode....ale hlavne starsi ludia ktory sa mozno tesili na klasiku....potom par ludi okolo 30.... a potom velmi malo mladych...mozno nekae konzervatoristky a tak.... starsi ludia ocenovali hlavne tichsie a komornejsie pasaze.....ja osobne som mal velmi dobry pocit z hlasnych a dynamickych...basovo plnych pasazi....ktore zneli v tej akustike skvaele...a dalej sa mi pacili jeho kakofonie a disharmonicke vylety po klaviature....bolo to super.....starsie rocniky z toho boli velmi prekvapene...avsak to sa dalo cakat ked isli na vargu....

pesnicky na seba mierne nadvezovali...a robili medzi nimi iba minimalne pauzy bez potlesku... a na konci celej sekvencie skladieb sa vsetci poklonili....a bol potlesk...par krat kvarteto odislo a hral iba varga...potom zasa prisli atd....

zaver koncertu bol velmi vtipny lebo sa skoncil seriou asik 30 sekundovych pridavkov bud sameho vargu alebo aj kvarteta.....par ludi si uz myslelo ze dalsi pridavok nebude a tak odisli...takze pri poslednom pridavku uz v sale bolo o dost menej ludi....

moje hodnotenie koncertu je vysoke..aj napriek tomu ze vecsinou takuto hudbu nepocuvam

varga sa mi osobne velmi zapacil a rovnako .ak nie viac aj kvarteto....su to starsi pani ale hraju vinikajuco....druhe husle a kontra...skoro v niektorych dynamickych castiach skoro spadli zo stolicky..........vsetkym vrele odporucam...
« Posledná zmena: 19. Júl , 2007, 13:20:15 od METALHAMMER » Zaznamenané
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #1 kedy: 24. Júl , 2007, 07:59:57 »

Tak som sa tiez zucastnil na tomto koncerte v banskej Stiavnici v kostole sv.Katariny. Moje dojmi nelietaju v superlativoch. Skor naopak. Stare melodie z (podla mna) vynikajuceho albumu Zelena Posta od Prudov boli krasne ,ale nebolo to vobec take silne a kompletne ,ako na "Zelenej poste". Skor mi to pripadalo ,ako nostalgicke ozivovanie (spomienky na to najlepsie) niecoho co bolo. Cele mi to pripadalo dost umele (ako ked si niekto povie: "tak teraz idem napisat pesnicku"). Zaujimalo by ma ako vznikol tento projkekt, na koho podnet a za akym ucelom.
  Muzikanti ,fidlikanti boli fajn a samozrejme na patricnej urovni. Velmi sa mi pacilo ako hrali rytmiku.
Vargove osobne vylety "za hranicu" boli tiez pocuvatelne a pochopitelne.
Pre mna to bolo tak 50% na 50% nuda a zabava a keby nepoznam stare Prudy a album Zelena Posta, tak sa asi dost nudim.
 
P.S. Moj osobny nazor na Vargu je: Myslim ,ze v spojeni s niekym dokaze hrat nadherne melodie. Ale ako soloveho muzikanta ho pochovavam pod ciernu zem. (mozno by mohli dat projekt so Sebanom  ?§!.  Bavím sa skvele )
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.035 sekund, 22 otázok.