Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 04:35:47
Strán: 1 ... 10 11 [12] 13 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: najhnusnejšie LP  (Prečítané 32595 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #165 kedy: 07. Január , 2008, 14:48:22 »

Inak nazov tejto temy by sa mal upravit, kedze sa mi ju ako obvykle podarilo znacne presmerovat.  ha ha ha
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
predator
Hosť
« Odpoveď #166 kedy: 07. Január , 2008, 14:54:40 »

Mne sa najviac k tejto téme páčilo vyhlásenie jedného českého gitaristu a hudobného pedagóga v Muzikuse (nie som si istý, ale asi to bol Václav Veselý) - "Měl jsem posvátní úctu k mahagonu, ale pak mi jeden známy kytarář řekl - Ale vždyť mahagon, to je jenom taková vrba" ....

Je to drevo ako každé iné, má svoje zvukové vlastnosti, ale žeby sa jeho zrenie časom nejak výrazne líšilo od iných druhov dreva, sa mi nezdá ...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #167 kedy: 07. Január , 2008, 15:03:05 »


Je to drevo ako každé iné, má svoje zvukové vlastnosti, ale žeby sa jeho zrenie časom nejak výrazne líšilo od iných druhov dreva, sa mi nezdá ...

ja mam iba jedinu referenciu zo Stratu z kubanskeho mahagonu - mam ho od holej forsne nie prilis stareho dreva, ale schnuteho prirodzene. dnes ma necelych 16 rokov. po asi 5 rokoch ta gitara chytila vo zvuku cosi nove, originalne, co ma iba tato gitara. najprv to bolo badatelne v nizsich polohach, tak niekde do 7 prazca. po asi dalsich 5 rokoch to zvlastne v tom zvuku ma uz po celej dlzke hmatniku. skratka dozrela. bohuzial nemam pre porovnanie inu skusenost s inou gitarou, takze neviem ako to je. ale mam tendenciu verit, ze to nie je vlastnost iba mahagonu.
« Posledná zmena: 07. Január , 2008, 15:05:11 od rastis » Zaznamenané
temo
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1928


LONG LIFE ROCK,N,ROLL


« Odpoveď #168 kedy: 07. Január , 2008, 15:09:34 »

ja mam iba jedinu referenciu zo Stratu z kubanskeho mahagonu - mam ho od holej forsne nie prilis stareho dreva, ale schnuteho prirodzene. dnes ma necelych 16 rokov. po asi 5 rokoch ta gitara chytila vo zvuku cosi nove, originalne, co ma iba tato gitara. najprv to bolo badatelne v nizsich polohach, tak niekde do 7 prazca. po asi dalsich 5 rokoch to zvlastne v tom zvuku ma uz po celej dlzke hmatniku. skratka dozrela. bohuzial nemam pre porovnanie inu skusenost s inou gitarou, takze neviem ako to je. ale mam tendenciu verit, ze to nie je vlastnost iba mahagonu.
preto sa zhánajú staré gitary lebo drevo sa sušilo prirodzenou cestou,moderné gitary sušia umelo aby stíhali čo najviac pokryť trh a tým sa to podpisuje samozrejme aj na kvalite Bravooo
Zaznamenané

LET´S GO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zakky
Hosť
« Odpoveď #169 kedy: 07. Január , 2008, 15:10:33 »

ja mam iba jedinu referenciu zo Stratu z kubanskeho mahagonu - mam ho od holej forsne nie prilis stareho dreva, ale schnuteho prirodzene. dnes ma necelych 16 rokov. po asi 5 rokoch ta gitara chytila vo zvuku cosi nove, originalne, co ma iba tato gitara. najprv to bolo badatelne v nizsich polohach, tak niekde do 7 prazca. po asi dalsich 5 rokoch to zvlastne v tom zvuku ma uz po celej dlzke hmatniku. skratka dozrela. bohuzial nemam pre porovnanie inu skusenost s inou gitarou, takze neviem ako to je. ale mam tendenciu verit, ze to nie je vlastnost iba mahagonu.

Podla mna sa ti len zasvinil hmatnik od spiny  Bavím sa skvele
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #170 kedy: 07. Január , 2008, 15:31:16 »

ja mam iba jedinu referenciu zo Stratu z kubanskeho mahagonu - mam ho od holej forsne nie prilis stareho dreva, ale schnuteho prirodzene. dnes ma necelych 16 rokov. po asi 5 rokoch ta gitara chytila vo zvuku cosi nove, originalne, co ma iba tato gitara. najprv to bolo badatelne v nizsich polohach, tak niekde do 7 prazca. po asi dalsich 5 rokoch to zvlastne v tom zvuku ma uz po celej dlzke hmatniku. skratka dozrela. bohuzial nemam pre porovnanie inu skusenost s inou gitarou, takze neviem ako to je. ale mam tendenciu verit, ze to nie je vlastnost iba mahagonu.

no toto ma zaujma :) Ako si mohol postrehnut tu zmenu, ked sa diala cca 5 rokov. alebo to prislo skokom? Lebo sa mi nezda velmi realne to, ze by si to dokazal spozorovat pretoze: dajme tomu, ze hravas na gitare kazdy den. za tych 5 rokov sa v tej gitare nieco zmeni. lenze ked ty hravas kazdy den, tak za ten jeden den sa to zmeni tak malinko, ze si to neni schopny postrehnut. a zase na dalsi den sa to posunie o malinko. ano keby si porovnal gitaru od prveho dna a potom zvuk po 5 rokoch bude iny. ale ked porovnavas gitaru zo dna na den, tak rozdiel nezistis a tvoje usi si vzdy navyknu na ten iny zvuk. jedine keby si porovnaval tak, ze nahras nieco po 1 mesiaci a potom porovnas, ale ani to nebude korektne z dovodu: struny, technika, nastanevie aparatu. toto som napisal v takom duchu preto, lebo ja by som rozdiel nerozoznal
Zaznamenané

temo
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1928


LONG LIFE ROCK,N,ROLL


« Odpoveď #171 kedy: 07. Január , 2008, 15:34:27 »

no toto ma zaujma :) Ako si mohol postrehnut tu zmenu, ked sa diala cca 5 rokov. alebo to prislo skokom? Lebo sa mi nezda velmi realne to, ze by si to dokazal spozorovat pretoze: dajme tomu, ze hravas na gitare kazdy den. za tych 5 rokov sa v tej gitare nieco zmeni. lenze ked ty hravas kazdy den, tak za ten jeden den sa to zmeni tak malinko, ze si to neni schopny postrehnut. a zase na dalsi den sa to posunie o malinko. ano keby si porovnal gitaru od prveho dna a potom zvuk po 5 rokoch bude iny. ale ked porovnavas gitaru zo dna na den, tak rozdiel nezistis a tvoje usi si vzdy navyknu na ten iny zvuk. jedine keby si porovnaval tak, ze nahras nieco po 1 mesiaci a potom porovnas, ale ani to nebude korektne z dovodu: struny, technika, nastanevie aparatu. toto som napisal v takom duchu preto, lebo ja by som rozdiel nerozoznal
asdi má nahrávky spred piatich rokov  Bavím sa skvele
Zaznamenané

LET´S GO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #172 kedy: 07. Január , 2008, 16:06:25 »

mario bross - to si v istom obdobii uvedomis, ze ta gitara hra akosi trochu inac, ako kedysi. a ked si to tak spatne premietnes, ta Ti vyjde akysi priblizny cas, kedy si si to nejak viacej uvedomis. a ja ked si to teraz premietam z odstupu, tak mi vychadza tych mozno 5 rokov. ked hras na nejaku gitaru vela rokov a dobre ju poznas, tak ked potom na nu trebars nehras par tyzdnov alebo dokonca mesiacov, tak ako ju zase chytis, obleje ta stary znamy pocit. no a ked mas gitaru od uplneho nova a mas ju 16 rokov, tak dokazes zbilancovat, ako sa zvukovo vyvijala. pisem to dost kostrbato, ale lepsie to vysvetlit neviem.

to je ako ked nechas gitaru, na ktorej sa hravalo, par tyzdnov bez strun a potom na nu nahodis nove struny - par dni bude hrat z predele, ale casom sa usadi, vrati sa jej sustain a tak. tie zmeny si uvedomis po par dnoch. aj ked na tu gitaru priebezne stale hras, tak nebudes citit pocas hrania, ako sa postupne meni. ale zase po tych par dnoch by si si mal uvedomit, ze sa zmenila.

takisto Ti starnu struny, menia zvuk - necitis pod rukami, ako sa to deje (aj ked uz aj take struny som zazil :) ), ale po case Ti to dojde. to je to iste.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #173 kedy: 07. Január , 2008, 16:16:22 »

aha - chapem, no ja som tiez pisal dost kostrbato, tiez som to nevedel dobre povedat :) ono, mna to len udivilo. pretoze, je jasne, ze tiez zmeny spozorujes citatelnejsie, ked na gitaru hras cca kazdy mesiac povedzme :)
Zaznamenané

predator
Hosť
« Odpoveď #174 kedy: 08. Január , 2008, 08:02:33 »

Rasťo - je to pravda, drevo sa časom usadí a zvukovo ustáli, ale nemám pocit, že by to bola výlučne špecialita mahagónu, to funguje prakticky u všetkých ... ja som tiež spozoroval na svojej gitare (materiál jelša), že kedysi prechádzala do kontrolovaného feedbacku trošku neochotne a dnes po pár rokoch je to o hodne lepšie, o niečo málo sa natiahol sustain a keď chcem dať spätnú väzbu, dám ju bez problémov a lepenia sa priamo na reprák.
« Posledná zmena: 08. Január , 2008, 08:05:46 od Predator » Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #175 kedy: 08. Január , 2008, 15:03:48 »

Rasťo - je to pravda, drevo sa časom usadí a zvukovo ustáli, ale nemám pocit, že by to bola výlučne špecialita mahagónu, to funguje prakticky u všetkých ... ja som tiež spozoroval na svojej gitare (materiál jelša), že kedysi prechádzala do kontrolovaného feedbacku trošku neochotne a dnes po pár rokoch je to o hodne lepšie, o niečo málo sa natiahol sustain a keď chcem dať spätnú väzbu, dám ju bez problémov a lepenia sa priamo na reprák.

mozno niekto sa ani nedozije dozretia gitary
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
predator
Hosť
« Odpoveď #176 kedy: 08. Január , 2008, 15:13:44 »

No keď ju kúpi v osemdesiatke, tak to riziko tam je ...  Bavím sa skvele
Zaznamenané
zozo
nováčik
*
Príspevkov: 37



« Odpoveď #177 kedy: 19. Marec , 2008, 15:07:16 »

Je toto sice tema o LP ale ja pridam este nieco ...  Bleee
Ježišmáááááááááááááááária, V sede sa na tom asi nedá hrať ha ha ha
Zaznamenané

Will it Blend ? That is the question
---------------------------------------------
jedu na Junixu si myslíte, že se budu srát na Vidlích jako vy, vy zasraný
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #178 kedy: 17. Máj , 2008, 14:35:07 »

toto neni vobec hnusne LP, ale zaujimave je rozhodne:

http://cgi.ebay.com/Gibson-USA-Rare-Pickup-Tester-Les-Paul-Classic-w-10-PUs_W0QQitemZ190221439719QQihZ009QQcategoryZ38086QQtcZphotoQQcmdZViewItem

v pripade, zeby posiel link:

















Je to tzv. tester snimacov, vychadzajuci u LP Classic z konca 90 rokov.
Zaznamenané
ewerfile
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 146



« Odpoveď #179 kedy: 18. Máj , 2008, 07:53:46 »

Náhodou mne sa toto LP celkom dosť páči.
Zaznamenané

Slavo
Strán: 1 ... 10 11 [12] 13 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 2.008 sekund, 22 otázok.