Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Apríl , 2024, 15:09:33
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: EMERSON LAKE A PALMER  (Prečítané 12563 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« kedy: 29. Júl , 2007, 19:26:14 »

POZNATE NIEKTO TUTO...PROGRESSIVE ART rock ..A ESTE NEVIEM AKU SKUPINU...Huh!....zevraj bola hlavnym idolom mariana vargu...Si píš!!!...urcite patry do mojej 20 oblubenych kapiel
« Posledná zmena: 29. Júl , 2007, 19:38:02 od lacrosse » Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #1 kedy: 29. Júl , 2007, 21:05:10 »

 
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #2 kedy: 29. Júl , 2007, 21:25:17 »

Pozname pozname, hoci mna moc nebavia. Moc sa stylizuju a Emerson je hnusny egocentrik. Ale niektore albumy a skladby mali vyborne zahrate -- najma v rokoch 1971-1974.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #3 kedy: 06. August , 2007, 12:59:43 »

ELP je vyborna kapela, najma ranna tvorba.
vsetci su tam skveli hudobnici
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #4 kedy: 06. August , 2007, 21:33:58 »

vela som od nich nepocul ale to co som pocul bolo vyborne... hlavne sa mi pacia pesnicky Jerusalem, Barbarian, a cele Karn Evil... Emerson bol podla mna vyborny az na to ze dost vykradal Janacka... asi si myslel ze vo VB si to nikto nevsimne  Nezahrávaj sa pocul som dokonca take veci ze na koncerte zvalil cely hammond na zem a este neviem co s nim robil... kedze som presvedceny ze hudobne nastroje maju dusu ma to velmi nepotesilo... ale hudobnici to boli vsetci vyborni... progrocker asi nebude suhlasit ale mne sa velmi pacil aj album asi z roku 1994 Black Moon...  Na zdravie!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #5 kedy: 06. August , 2007, 23:12:42 »

progrocker asi nebude suhlasit ale mne sa velmi pacil aj album asi z roku 1994 Black Moon...  Na zdravie!

Par veci sa na nom da pocuvat. Najma titulna skladba a este par instrumentalok. Ostatne su popik.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #6 kedy: 07. August , 2007, 11:21:51 »

Par veci sa na nom da pocuvat. Najma titulna skladba a este par instrumentalok. Ostatne su popik.

mne sa z neho pacia hlavne Romeo and Juliet, Better Days ale nepaci sa mi ta klavirova... proste je taka dost diletantska... predsalen dobry rockovy klavesista nemusi sa rovnat dobry klavirista  Som metlak
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 07. August , 2007, 11:27:24 »

pozor - keith emerson bol vzdy virtuozny typ hraca aj na klaviry, aj na hammonde a aj na syntakoch
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #8 kedy: 07. August , 2007, 11:43:55 »

pozor - keith emerson bol vzdy virtuozny typ hraca aj na klaviry, aj na hammonde a aj na syntakoch

urcite bol vyborny aj na klaviri ale IMHO je daleko viac vybornych klasickych klaviristov... ti ale zasa asi nevedia zahrat dobre na hammonde...
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #9 kedy: 07. August , 2007, 12:02:49 »

Traduje sa, ze koncom 60-tych a zaciatkom 70-tych rokov nastupila takla velka trojica rockovych klavesistov Emerson (ELP), Lord (DP) a Wakeman (Yes). Podla niektorzch nazorov yvukovo to dotiahol najdalej Lord, mal odvahu zapojit za Hammond skreslovaciu krabicku. Vlastne ako prvy "vyrobil" charakteristicky rockovy zvuk Hammondov, ktory tak doverne pozname z nahravok tychto rokov.... Podla mojho nazoru su to sialenci, inac aj Lord casto naklanal Hammondy a robieval vselijake srandy. Co sa tyka ELP, existuje aj obrazovy zaznam z nejakeho zivaku, kde si nozom zatlacil klaves. a potom na ten ton improvizoval...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 07. August , 2007, 12:05:08 »

cubo - mas pravdu, je to take nejake diletantske:

« Posledná zmena: 07. August , 2007, 12:05:36 od Rastis » Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #11 kedy: 08. August , 2007, 08:22:18 »

mna najviac oslovilo cele Pictures at exhibition, kde zahrali vo svojom podani Musorgskeho. je to vynikajuco zahrate aj upravene.

Keith emerson tych hammondov povalal na zem viacero :)
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #12 kedy: 08. August , 2007, 10:10:10 »

Traduje sa, ze koncom 60-tych a zaciatkom 70-tych rokov nastupila takla velka trojica rockovych klavesistov Emerson (ELP), Lord (DP) a Wakeman (Yes). Podla niektorzch nazorov yvukovo to dotiahol najdalej Lord, mal odvahu zapojit za Hammond skreslovaciu krabicku. Vlastne ako prvy "vyrobil" charakteristicky rockovy zvuk Hammondov, ktory tak doverne pozname z nahravok tychto rokov.... Podla mojho nazoru su to sialenci, inac aj Lord casto naklanal Hammondy a robieval vselijake srandy. Co sa tyka ELP, existuje aj obrazovy zaznam z nejakeho zivaku, kde si nozom zatlacil klaves. a potom na ten ton improvizoval...

Je fakt, ze Emerson bol prvy, ktory predviedol obrovske moznosti Hammondu v rockovej hudbe, este v 60tych rokoch v kapele The Nice a vynikajuco ho vedel vyuzivat hlavne v ELP. Wakeman bol zaujimavy podla mna do konca jeho posobenia v Yes a potom este v jeho prvom solovom albume. Potom sa zamotal do otravnych tazkopadnych uletov s orchestrami. Lord je podla mna trosku preceneny, skresleny zvuk Hammondu vyuzivali stovky vtedajsich kapiel a ani s tym neprisiel ako prvy a klavesakov na jeho urovni boli tiez kvanta. Ved len stacilo aby bol Hammond zapojeny do plne vytoceneho lampoveho aparatu a skrelenia tam bolo neurekom. Z britskych hammondistov netreba zabudnut na Patricka Moraza (hral aj v Yes a najma album kapely Refugee), ktory je pre mna zaujimavejsi ako hocico od ELP a na Dave Stewarta, ktory bol ale skor jazzrockovo orientovany.
Inak celkovo najviac dobrych hammondistov bolo v 70tych rokoch nie v UK ale v Taliansku, kde boli klavesaci vsetko vystudovani hudobnici a silno ovplyvneni klasikou. Odporucam kapely ako Banco Del Mutuo Soccorso (najma druhy a treti album), Premiata Forneria Marconi (prve 3 albumy), Le Orme, Museo Rosenbach, Il Balletto Di Bronzo atd atd., bolo ich neurekom. Na ich klavesakoch sa mi oproti britskym lubi najma to, ze hrali elegantnejsie, mali menej buransky predvadzaci styl ala Emerson a hlavne dokazali lepsie spolupracovat s kapelou, kedze klavesy boli lepsie zaclenene do hudby spolu s gitarami, dychovymi a inymi nastrojmi. 
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #13 kedy: 08. August , 2007, 11:02:42 »

no, v podstate je asi tazko niekomu dokazovat prvenstvo... Ja som videl nejaky dokument, kde sa o tom vyjadroval nejaky kritik, alebo kto. Tvrdil, ze ak to berieme z pohladu rockerov, tak Lord sa nebal pouzit tu krabicku...a mozno tu bude aj ten podstatnz rozdiel. Lampovy zosik vytoceny na max asi nebude mat skreslenie ako krabicka s nejakymi polovodicmi...ale to je jedno.
Co sa tyka tej (aj tebou) casto spominanej talianskej hudby, tak vseobecne v pope sa mi zdaju ti Taliani taki neohrabani a vyslovene trapni, s nevkusnou melodikou. Je pravda, ze velmi nepoznam rockovu a progrockovu scenu, aj ked predpokladam, ze ten ich naturel sa prejavuje aj tam...mozno sa mylim. Je to proste o vopred vypocitatelnych harmoniach, melodiach a podobne, samozrejme, to neznamena, ze su zli hudobnici Na zdravie!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #14 kedy: 08. August , 2007, 11:19:16 »

tak vseobecne v pope sa mi zdaju ti Taliani taki neohrabani a vyslovene trapni, s nevkusnou melodikou. Je pravda, ze velmi nepoznam rockovu a progrockovu scenu, aj ked predpokladam, ze ten ich naturel sa prejavuje aj tam...mozno sa mylim. Je to proste o vopred vypocitatelnych harmoniach, melodiach a podobne, samozrejme, to neznamena, ze su zli hudobnici Na zdravie!

A britsky alebo americky pop nie je tiez casto velmi nehorabany a trapny? Žmurk S popom to je zbytocne porovnavat.
Taliansky progrock ma dost odlisnosti od britskeho, najma vacsim vplyvom klasickej hudby, castymi folkovymi motivmi a vobec ziadnym vplyvom bluesu a bluesrocku. Povedal by som ze je elegantnejsi a muzikalnejsi, ved o Talianoch je zname ze co Talian to muzikant. Briti podla nemaju taku fantaziu, hravost, su tazkopadnejsi. Nemozem si pomoct, v progrocku viac uprednostnujem romanske narody. :)
« Posledná zmena: 08. August , 2007, 11:20:38 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.034 sekund, 22 otázok.