Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
19. Apríl , 2024, 05:33:05
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: EMERSON LAKE A PALMER  (Prečítané 12562 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #15 kedy: 08. August , 2007, 11:30:40 »

Progrocker: nebranim sa tvojmu nazoru, mozno ze je to tak... Ja to velmi nepoznam, priznam sa...rovnaky nazor mam aj na francuzov, aj ked obcas aj odtial nieco rozumnejsie prenikne Žmurk Briti su taki tradicnejsi a predsa len, je to koliska rockovej kultury, ved ked sa zamyslime, tak takli americania nemali dlho poriadnejsi hard rock, kym Briti ho uz mali davno...Myslim, ze podobne je na tom aj ten progres. Na druhej strane vplyv blues na hudbu je zjavne americka zalezitost, Briti vychadzali casto aj z folku...mali mozno spevnejsie melodie ako americke kapely (cest vynimkam).
Uz som to tu pisal, ze sa na nejakom ceskom progfore rozoberali RPWL, tam sa im vytykala nemecka strojovitost...autor tej uvahy potom tvrdil, Briti a Slovania maju lepsie "vlohy" na tento typ hudby ako Germani Žmurk O Talianoch sa nezmienoval Som frajer
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #16 kedy: 08. August , 2007, 11:37:05 »

Aby sme len nemlatili slamu, davam tu kratku ukazku od kapely Premiata Forneria Marconi (rok 1973), ktora celkom dobre reprezentuje istu cast talianskeho progrocku. Myslim, ze rozdiel oproti britskym kapelam je evidentny.


* Per_Un_Amico.mp3 (2882.16 KB - stiahnuté 248 krát.)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #17 kedy: 08. August , 2007, 11:54:07 »

Celkom OK skladba. Ta kapela sa zaobera iba instrumentalnou tvorbou? Inac, obcas dost blizko Yesu, ak uz mam porovnavat, lepsie povedane skor (aj ked neviem preco) blizsie k Wakemanovi...Jeho 6 Wives OF Henry 8-th som pocul uz strasne davno, ale mne sa to zda trosicku podobne...
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #18 kedy: 08. December , 2016, 15:16:43 »

http://kultura.sme.sk/c/20404883/zomrel-spevak-kapely-king-crimson.html?ref=trz

Uz ostal len Palmer
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #19 kedy: 08. December , 2016, 18:15:02 »

69 rocny ako Hladik.  Smútim
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 22. Február , 2018, 15:23:20 »

sice nema nikto z mrtvych, ani prezivsich sviatok, ale pripomeniem ich.



strasne dloho som to nepocul, snad aj 20 rokov, dnes som nahodou natrafil a velmi ma potesilo. je to dnes uz 45 rocna hudba, ale cisty militarizmus. syntaky vtedy boli este na drevene uhlie, ale Emerson uz z nich zmykal neuveritelne veci aj na dnesne pomery; myslim, ze to musel byt nejaky modular alebo co. podla mna vtedy ta kapela bola na hudobnom aj hracskom vrchole, pre mna lepsie jak legendarny Tarkus ci cokolvek neskorsie ...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #21 kedy: 22. Február , 2018, 15:33:29 »

Tento album popravde od nich moc nemam rad, pride mi strasne chladny a az otravne exhibicionisticky. Forma bez obsahu. Nebavi ma moc popravde. Popiskujem si  Ja som čert..

Radsej mam od nich Trilogy a debutovy. Tarkus ma otrasnu druhu stranu platne a Obrazky z vystavy ma tiez nebavia.

« Posledná zmena: 22. Február , 2018, 15:33:58 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
KOV
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 146


« Odpoveď #22 kedy: 22. Február , 2018, 21:16:15 »

Riadny bolehlav
Zaznamenané
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #23 kedy: 22. Február , 2018, 22:52:21 »

Brain salad surgery je super. Aj ked najradsej mam od nich Tarkus :) aj preto ze je to prve co som pocul od nich :)
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #24 kedy: 23. Február , 2018, 18:41:40 »

... Tarkus je super, u mna Nr 1 !
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.029 sekund, 22 otázok.