Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
24. Apríl , 2024, 03:07:04
Strán: 1 ... 6 7 [8] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Napájanie efektov  (Prečítané 39088 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #105 kedy: 18. Marec , 2014, 13:26:05 »

treba zdroj co ma potom izolovane vystupy pre jednotlive efekty.

čo to znamená? predpokladám, že daisy chain kábliky to asi nebudú...  Neviem
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #106 kedy: 18. Marec , 2014, 15:39:10 »

Znamena to, ze musis hladat zdroj, ktory ma v popise "isolated outputs" - kazdy vystup ide samostatne, je oddeleny od ostatnych - cize neni to principom daisy chain.
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #107 kedy: 18. Marec , 2014, 16:58:44 »

Problém je ale ten, že to šuští dosť.  A veľmi výrazne keď napojím naň napr. DS-1 (je jedno či samostatne, alebo sú za ňou ešte nejaké iné krabičky)...
Keďže to robí aj samostatne, tak nepomôže zdroj s oddelenými výstupmi !
Píšeš "šuští", znamená to šum? Lebo to zvyčajne zdroj nerobí. Skús to na baterku, ak to šumí rovnako, tak je to vlastnosť toho efektu (všetky skreslovače šumia).
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #108 kedy: 18. Marec , 2014, 23:33:03 »

hej toto je pravda. ja som cital nepozorne, bral som to aicky ze mas brum a to prave vdaka bossu, nie sum (a aj samostatne). andrej to zhrnul spravne  Na zdravie!
Zaznamenané

o-yep sro
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #109 kedy: 19. Marec , 2014, 08:09:32 »

no ono to robí všeličo. aj šum aj brum. niekedy dokonca až taký "piskot". ale to berte s rezervou, pretože to sa nedá takto opísať. to treba počuť.

tak napr. chorus, delay a reverb, ktoré mám daisy chainom zapojený do efektovej slučky - má trochu šumu.

a tá DS-1 priamo do inputu mala výrazne hlasný šum a spomínaný "piskot". S batériou (ktorá bola čisto nová) to malo tiež tieto veci ale v oveľa nižšej hlasitosti.
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #110 kedy: 19. Marec , 2014, 08:52:36 »

v tom pripade je zrejme vadna DS1, skus vyskusat iny skreslovac
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #111 kedy: 19. Marec , 2014, 09:00:42 »

v tom pripade je zrejme vadna DS1, skus vyskusat iny skreslovac

ok.

inak máte niekto skúsenosti s tým Boss PSB-1U adaptérom? V zmysle či to mal niekto rozobrané, prípadne či sa to dá nejakou súčiastkou "módnuť", aby bol tej adaptéer naozaj tichý a mohol by som si byť istý, že problémy sú v efektoch? Neviem
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
kubaru
nováčik
*
Príspevkov: 10


« Odpoveď #112 kedy: 31. Máj , 2017, 23:05:54 »

Chcem sa spýtať, že keď som pichol adapter (cca 1300mA) s opačnou polaritou do echa - NUX, poškodil som niečo, lebo už nefunguje? Predtým som mal adapter 300 mA a fungovalo echo v pohode, ale s chorusom už jemne pískalo (samostatne zapojený chorus fungoval tiež v pohode). Zistil som, že iba echo má 300 mA tak som volal do obchodu, kde som kúpil ten 300 mA, aby objednal taký istý, ale silnejší adapter. No a tak som si to asi odfajčil (ani vo sne by ma nenapadlo, že mi dá opačnú polaritu, neskontroloval som to). Dá sa to nejak spraviť?  Neviem
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #113 kedy: 01. Jún , 2017, 06:51:40 »

Chcem sa spýtať, že keď som pichol adapter (cca 1300mA) s opačnou polaritou do echa - NUX, poškodil som niečo, lebo už nefunguje? Predtým som mal adapter 300 mA a fungovalo echo v pohode, ale s chorusom už jemne pískalo (samostatne zapojený chorus fungoval tiež v pohode). Zistil som, že iba echo má 300 mA tak som volal do obchodu, kde som kúpil ten 300 mA, aby objednal taký istý, ale silnejší adapter. No a tak som si to asi odfajčil (ani vo sne by ma nenapadlo, že mi dá opačnú polaritu, neskontroloval som to). Dá sa to nejak spraviť?  Neviem

efekty majú večšinou ochranu na takéto veci , skúšal si ten nux napojiť na určený adapter so správnou polaritou ? a stále nejde  ?
ten silný adapter mohol odpáliť ochrannú súčiastku , pri štastí by sa  to dalo opraviť , možno ,

treba to rozobrať a pozret či tam niečo neni vyzuálne poškodené , spálené , zhorené   Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #114 kedy: 01. Jún , 2017, 09:15:56 »

...
 
ten silný adapter mohol odpáliť ochrannú súčiastku ....

ale vsak viacej miliamperov neznamena "silny adapter", ale ze efekt ktory to potrebuje, si to z neho moze vziat, efekt, ktory to nepotrebuje, tak to z neho nebude "brat". silny adapter by znamenalo, ze miesto napr. 12V das 24V alebo podobne... ak je nieco problem, tak opacna polarita by asi mohla byt ...
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #115 kedy: 01. Jún , 2017, 09:55:07 »

Napr. Boss som opacnou polaritou odfajcil :/
Zaznamenané
kubaru
nováčik
*
Príspevkov: 10


« Odpoveď #116 kedy: 01. Jún , 2017, 10:15:24 »

Skúšal som potom so správnou polaritou, ale už nefungoval. Možno jedna z príčin bola , že predtým, keď som ho pripojil ku adaptéru ihneď bol zapnutý a nedal sa tlačitkom vypnúť, iba vytiahnúť adaptér.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #117 kedy: 01. Jún , 2017, 11:13:25 »

ked das zlu polaritu, zosmahnes chip.. tiez sa mi to uz stalo davnejsie..
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #118 kedy: 01. Jún , 2017, 14:05:44 »

ale vsak viacej miliamperov neznamena "silny adapter", ale ze efekt ktory to potrebuje, si to z neho moze vziat, efekt, ktory to nepotrebuje, tak to z neho nebude "brat".

... to ano ,za predpokladu ,ze si ho spolarizoval spravne. V opacnom pripade silny adapter moze odfajcit nejaku ochrannu diodu, ktora to opacne napätie nema pusti dalej a v takom pripade aj ked vratis polaritu spravne, efekt nemusi slapat.
A to je ten lepsi pripad ,ze si to obsrala len ta dioda.

Ked tam neni, tak posles do dymu secko ostatne tak, ako pise kaolko.
« Posledná zmena: 01. Jún , 2017, 14:08:00 od brdo prvy » Zaznamenané
Strán: 1 ... 6 7 [8] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 22 otázok.