Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
07. Október , 2024, 00:30:13
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Napájanie efektov  (Prečítané 41045 krát)
0 užívateľov a 23 Hostí prehliada túto tému.
jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #30 kedy: 03. Apríl , 2010, 10:10:58 »

Kup si daisy chain, nie su drahe.
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #31 kedy: 03. Apríl , 2010, 10:30:44 »

Takýto adaptér kde sa mení V-oltáš a okolo 1200 mA, meniteľné koncovky mám aj. A brumí, šuští o 106.Len neviem ako by som ním mohol prepájať viacej efektov naraz, pomocou dákej redukcie na viacej efektov?? Káblikov?? A či by to vôbec aj šlo a dalo sa také voľačo zohnať. Teraz s ním napájam jeden 9V efekt. Preto som hľadal napájanie na viacej krabičiek naraz. Nie že pri sóle, si vymením adaptér na delay  Bavím sa skvele
Pravdepodobne ten tvoj adaptér nie je stabilizovaný. Ten stabilizátor sa dá pridať, bude to stáť asi 1 €! Ak si schopný letovač, alebo nejakého máš nablízku, pošlem schému, je to naozaj jednoduché.
A napájacie kábliky treba naozaj rozbočiť, nič iné sa ani urobiť nedá.
Andrej
Zaznamenané
damned13
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 609



« Odpoveď #32 kedy: 03. Apríl , 2010, 17:28:09 »

Tak som to dnes vyskúšal a napojil som mojim Thomson adaptérom 2 krabičky, šuštel jak divá sviňa keď vás ide napadnúť :D Neviem či to je tým, že nie je stabilizovaný alebo proste tým, že vraj Boss krabičky s iným adaptérom majú problém.  Ten môj Thomson adaptér sa ale pravdepodobne rozobrať nedá Smútim. Tak na dáke stabilizované domontovanie môžem zabudnúť rovno  ?§!.
Asi váž budem musieť vziať ten Rocktron dc on tap.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #33 kedy: 03. Apríl , 2010, 19:58:25 »

Tak som to dnes vyskúšal a napojil som mojim Thomson adaptérom 2 krabičky, šuštel jak divá sviňa keď vás ide napadnúť :D Neviem či to je tým, že nie je stabilizovaný alebo proste tým, že vraj Boss krabičky s iným adaptérom majú problém.  Ten môj Thomson adaptér sa ale pravdepodobne rozobrať nedá Smútim. Tak na dáke stabilizované domontovanie môžem zabudnúť rovno  ?§!.
Asi váž budem musieť vziať ten Rocktron dc on tap.

Ten stabilizátor by mal byť v krabičke medzi napájačom a pedálmi.
Firma Boss tak ako iné firmy píše: používajte iba orig. adaptér, ale to je iba marketing.
Andrej
« Posledná zmena: 03. Apríl , 2010, 20:00:53 od Zvukár Andrej » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #34 kedy: 03. Apríl , 2010, 20:23:41 »

Ten stabilizátor by mal byť v krabičke medzi napájačom a pedálmi.
Firma Boss tak ako iné firmy píše: používajte iba orig. adaptér, ale to je iba marketing.
Andrej

potom samozrejme ale treba davat bacha ze ako je faza Žmurk ked som bol u milosa kovaca parkrat tak kto by to bol povedal ale mal tam zopar zhorenych bossov prave kvoli tomu ze niekto nepouzil vhodny adapter lebo sak vsetko je marketingovy tah   Bavím sa skvele
Zaznamenané

asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #35 kedy: 03. Apríl , 2010, 21:04:12 »

jedine co sa tomu mohlo stat je opacne zapojena polarita (samozrejme za prepokladu dodrzania napatia) takze za to moze pouzivatel a nie neoriginal adapter
Zaznamenané
damned13
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 609



« Odpoveď #36 kedy: 06. Apríl , 2010, 14:08:24 »

Tak ešte predsa pootravujem  Zdravíčko Nemá tu niekto z BA Rocktron Dc on-tap?? Potreboval by som si ho testnúť, prípadne ak by ho niekto mal a mal aj krabičky čo ja, tak by som potreboval vedieť ako sa to chová s efektovými krabičkami čo momentálne mám. Ide o krabičky Boss DD3, EHX small clone, MXR phase 90, a do budúci Rocktron Hush pedál. Všetko sú to 9V škatule.

PS: stále platí, ak by ste vedeli o lepšom, lacnejšom napájaní dajte vedieť. Prípadne o dobrej kúpe rocktron dc on-tap.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #37 kedy: 06. Apríl , 2010, 14:49:54 »

hlavne treba povedat ze ked si skusil s nimi boss PSA tak volako to nehralo ako ma a robilo to sarapatu.. :)  cize ak si elektrotechnici stale myslia ze staci ak sedia parametre a bude to fungovat tak ste na omyle.. aj adaptery rovnako ako gitary maju dusu a niektore sa lubia a niektore nie  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #38 kedy: 06. Apríl , 2010, 18:13:00 »

hlavne treba povedat ze ked si skusil s nimi boss PSA tak volako to nehralo ako ma a robilo to sarapatu.. :)  cize ak si elektrotechnici stale myslia ze staci ak sedia parametre a bude to fungovat tak ste na omyle.. aj adaptery rovnako ako gitary maju dusu a niektore sa lubia a niektore nie  Bavím sa skvele

Tak na toto neexistuje protiargument.
V ktorej knihe žalmov si toto čítal?
Andrej
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #39 kedy: 06. Apríl , 2010, 18:14:29 »

nerozumiem otazke :D ja som povedal ze zapojil sa adapter co ma parametrami sediet a nehralo to ako ma.. to je cele.. v knihe zalmov nic take nespominaju  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #40 kedy: 06. Apríl , 2010, 18:26:06 »

nerozumiem otazke :D ja som povedal ze zapojil sa adapter co ma parametrami sediet a nehralo to ako ma.. to je cele.. v knihe zalmov nic take nespominaju  Bavím sa skvele
Povedal si, že adaptéry majú dušu...
Adaptér čo má parametremi sedieť pravdepodobne parametrami nesedel, bol stabilizovaný?
Andrej
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #41 kedy: 06. Apríl , 2010, 19:26:41 »

Povedal si, že adaptéry majú dušu...
Adaptér čo má parametremi sedieť pravdepodobne parametrami nesedel, bol stabilizovaný?
Andrej

adapter PSA od roland/boss je stabilizovany 9V/200mA :)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #42 kedy: 06. Apríl , 2010, 20:32:17 »

adapter PSA od roland/boss je stabilizovany 9V/200mA :)

bud dava nejake hodnoty alebo nedava. tam o nic ine nemoze ist. ked to hralo nachuja, tak zjavne deklarovane hodnoty nesedeli, respektive napajane zariadenie vyzadovalo ine...
Zaznamenané
damned13
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 609



« Odpoveď #43 kedy: 07. Apríl , 2010, 06:43:01 »

Musím len upresniť, že s adapterom Boss to išlo bez problémov. S adapterom Thomson čo mám a má 1200mA, čo úplne stačí na viacero krabičiek to nešlo. Z Bossu som použil len prepojovacie kábliky aby som to testol na viac efektov. Pravdepodobne stabilizovaný nie je, rozobrať sa nedá, tak budem musieť riešiť ten rocktron.
« Posledná zmena: 07. Apríl , 2010, 06:44:59 od damned13 » Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #44 kedy: 07. Apríl , 2010, 08:48:26 »

ked je napajaci zdroj stabilizovany, napatie sedi, a je dimenzovany na prud vacsi ako potrebuje efekt, tak to musi ist... mozno ten adapter je makky, ze pripojiz zataz a napatie klesne, potom to moze robit hovadiny. ale ked je spraveny dobre, tak nema co neist....
Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.054 sekund, 23 otázok.