Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
07. Október , 2024, 00:23:27
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Napájanie efektov  (Prečítané 41016 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #90 kedy: 21. Február , 2013, 11:34:31 »

nieje tam ale potom riziko brumenia ked to tahas z jedneho zdroja a siris cez daisychain?

s brumom som sa stretol len pri trafákových adapteroch , okolo transofrmátora je asi silne magneticke pole a ked išli signálove káble chytalo to brum ... alebo od whamy adapterov kt maju striedave napetie chytám brum ked su káble pri adaptery ....

čo sa týka impulzných brum neni  ..ked je vadný tak to píska akurát alebo ekd je neičo s adaptérovými káblami alebo s anejako poškodi .... ale inak brum žiaden lebo ono to hážde len špičky napetia v impulzoch.. a ked maju efekty filtračne kondiky tie sa nabijaju na max voltáž čiže 9v a i trvá určity čas kým s avybiju ale impulzi to hážde rychlješie než vybijanie ...
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #91 kedy: 25. Február , 2013, 09:58:10 »

s brumom som sa stretol len pri trafákových adapteroch , okolo transofrmátora je asi silne magneticke pole a ked išli signálove káble chytalo to brum ... alebo od whamy adapterov kt maju striedave napetie chytám brum ked su káble pri adaptery ....

čo sa týka impulzných brum neni  ..ked je vadný tak to píska akurát alebo ekd je neičo s adaptérovými káblami alebo s anejako poškodi .... ale inak brum žiaden lebo ono to hážde len špičky napetia v impulzoch.. a ked maju efekty filtračne kondiky tie sa nabijaju na max voltáž čiže 9v a i trvá určity čas kým s avybiju ale impulzi to hážde rychlješie než vybijanie ...
... no praveze tie vypapane adaptere su prave klasicke trafakove ,ale nevadi :D kazdy mame inu skusenost
PS: pre tych co nechcu vecne riesit napajace k analogovym krabickam odporucam totok
http://www.voodoolab.com/pedalpower_2.htm
... to je podla môjho nazoru konecna
« Posledná zmena: 25. Február , 2013, 10:09:39 od brdo prvy » Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #92 kedy: 25. Február , 2013, 11:50:41 »

... no praveze tie vypapane adaptere su prave klasicke trafakove ,ale nevadi :D kazdy mame inu skusenost
PS: pre tych co nechcu vecne riesit napajace k analogovym krabickam odporucam totok
http://www.voodoolab.com/pedalpower_2.htm
... to je podla môjho nazoru konecna

1. malo vystupov  Bavím sa skvele
2. este nezareagovali na krabicky ako je TC electronics Nova Modulator ktory je 12V a zerie 300mA

ale inac top zdroj, o to pokoj
Zaznamenané

o-yep sro
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #93 kedy: 25. Február , 2013, 14:43:56 »

... no praveze tie vypapane adaptere su prave klasicke trafakove ,ale nevadi :D kazdy mame inu skusenost
PS: pre tych co nechcu vecne riesit napajace k analogovym krabickam odporucam totok
http://www.voodoolab.com/pedalpower_2.htm
... to je podla môjho nazoru konecna

tak povečšine vydiš v rozmere adaptera a vo váhe či tam je trafák alebo nie ,  a teda riešim najlacnejšiu variantu ked že woodo lab je drahý jak svina nie ?
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #94 kedy: 26. Február , 2013, 11:09:29 »

1. malo vystupov  Bavím sa skvele
2. este nezareagovali na krabicky ako je TC electronics Nova Modulator ktory je 12V a zerie 300mA

ale inac top zdroj, o to pokoj

Tak treba lepsie kukat more  Žmurk
http://www.voodoolab.com/pedalpower_mondo.htm
tak povečšine vydiš v rozmere adaptera a vo váhe či tam je trafák alebo nie ,  a teda riešim najlacnejšiu variantu ked že woodo lab je drahý jak svina nie ?

suhlasim s tebou Tipek ze cena je vysoka ,ale nie kazdy ma cas si taky adapret usmatlat doma na kolene ,tak ze si ho racik kupi a je to lepsie a rychlejsie jak spekulovat s lacnymi adapretikmi a mat potom pedal bord jak maleho antonicka :D
« Posledná zmena: 26. Február , 2013, 12:01:11 od brdo prvy » Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #95 kedy: 26. Február , 2013, 12:41:39 »

Tak treba lepsie kukat more  Žmurk
http://www.voodoolab.com/pedalpower_mondo.htm

o nom viem, o cene sa teraz nebavim, ta je asi adekvatna, skor som narazal na to, ze riesienie ako Mondo je momentalne na trhu skor ojedinele a vacsina zdrojov je zatial stale pomerne malo sofistikovana. ak mas kombinaciu analogovych efektov, nejake digitale, tak ti ostava z celeho trhu 5 zdrojov aj to je vela  Bavím sa skvele
Zaznamenané

o-yep sro
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #96 kedy: 26. Február , 2013, 14:34:48 »

o nom viem, o cene sa teraz nebavim, ta je asi adekvatna, skor som narazal na to, ze riesienie ako Mondo je momentalne na trhu skor ojedinele a vacsina zdrojov je zatial stale pomerne malo sofistikovana. ak mas kombinaciu analogovych efektov, nejake digitale, tak ti ostava z celeho trhu 5 zdrojov aj to je vela  Bavím sa skvele
jaky dopyt ,taky trh  Som frajer
Zaznamenané
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #97 kedy: 12. Apríl , 2013, 11:54:59 »

Nechal som si poradiť a kúpil som si Pedaltrain Two. Som spokojný, konštrukcia je fakt pevná. Ako ma upozornil Kaolko, zo spodnej strany sa nezmestí hocijaký zdroj, keďže je to dimenzované na Voodoo Lab. Mám zdroj od smrckaeffects.com ktorý som mierne upravil. Mal som šťastie, krabičku v ktorej je zdroj bolo možné zrezať aby bola nižšia a zároveň sa do nej všetko zmestilo. Takže je pripevnená zospodu... Aktuálne foto:
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #98 kedy: 01. Marec , 2014, 12:15:41 »

Chlopi, moze sa  efekt, ktory ma ist na 12V (je to digitalny efekt, ktory to konvertuje na 24V) zapojit na 9V? Co sa moze strat? Mam napajanie v boarde na 9 a nechce sa mi davat novy adapter na jeden efekt.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #99 kedy: 01. Marec , 2014, 13:25:55 »

Chlopi, moze sa  efekt, ktory ma ist na 12V (je to digitalny efekt, ktory to konvertuje na 24V) zapojit na 9V?
Nižšie napätie nemôže ublížiť, vyskúšaj a uvidíš, či stačí.
Ale má to byť jednosmerné napätie? Lebo ak striedavé, tak radšej neskúšaj.
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #100 kedy: 01. Marec , 2014, 13:38:11 »

Je to tento efektik, takze klasika DC ako aj boss a pod..

http://www.taurus-amp.pl/bass/preamp-efx/effects-silver-line/zebu.html

Andrej dakujem za info.
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #101 kedy: 04. Marec , 2014, 15:20:36 »

Nechal som si poradiť a kúpil som si Pedaltrain Two. Som spokojný, konštrukcia je fakt pevná. Ako ma upozornil Kaolko, zo spodnej strany sa nezmestí hocijaký zdroj, keďže je to dimenzované na Voodoo Lab. Mám zdroj od smrckaeffects.com ktorý som mierne upravil. Mal som šťastie, krabičku v ktorej je zdroj bolo možné zrezať aby bola nižšia a zároveň sa do nej všetko zmestilo. Takže je pripevnená zospodu... Aktuálne foto:

Mas aj foto ako si to napajanie zrezal a ako si to tam namountoval?
Zaznamenané

WEIRD THRASH
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #102 kedy: 04. Marec , 2014, 22:36:33 »

Aktualnu fotku nemam ale mozem to cvaknut. Uprav bolo nakoniec viac, najprv bolo nutne krabicku v ktorej je zdroj umiestneny zrezat aby sa zmestila, bolo pridane este jedno trafo kedze mi pribudli nejake efekty a posledna vec, do krabicky som navrtal zopar dier kvoli chladeniu. Mal som podozrenie, ze sa to prehrieva nejak moc, tak som urobil zopar dier...upevnene je to velcrom
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1036


...


« Odpoveď #103 kedy: 18. Marec , 2014, 10:16:34 »

ja mám adaptér Boss PSB-1U. 9V a má to 2000mA a napájam na to 3 Boss pedále (každý cca 80mA). Rezervu to teda má. Problém je ale ten, že to šuští dosť.  A veľmi výrazne keď napojím naň napr. DS-1 (je jedno či samostatne, alebo sú za ňou ešte nejaké iné krabičky).

Dá sa s tým niečo spraviť či radšej kúpiť niečo iné?
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #104 kedy: 18. Marec , 2014, 13:24:00 »

treba zdroj co ma potom izolovane vystupy pre jednotlive efekty.
Zaznamenané

o-yep sro
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.077 sekund, 23 otázok.