Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 14:09:24
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Fane Axiom  (Prečítané 5451 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« kedy: 05. August , 2007, 14:02:53 »

Poznate niekto tieto repraky ? Viete o niekom, kto ich pouziva ?

http://www.fane-acoustics.com/public_html/pages/products2/ax1.htm
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 05. August , 2007, 14:14:27 »

Pozeram, ze ich distribuuje prodance. Cenovo je to tam kde aj Celestion alebo Eminence s feritovymi magnetmi. Alnico su uz dost drahe, ale to aj u ostatnych firiem...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 05. August , 2007, 14:23:22 »

Ale vsak pokecam si :). Na Harmony Central su iba 2 hodnotenia na tie Alnico modely - obe hodnotenia vo vsetkom plnych 10 bodov, ale cena takeho repraku je niekde okolo 8 litrov...

Dufam, ze nakoniec mi odpise akurat tak Progrocker s hlaskou, ze posledne dobre Fane repraky sa prestali vyrabat v roku 1979 :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #3 kedy: 06. August , 2007, 14:53:08 »

Dufam, ze nakoniec mi odpise akurat tak Progrocker s hlaskou, ze posledne dobre Fane repraky sa prestali vyrabat v roku 1979 :)

Vtedy bola lepsia napr. aj Vinea, nielen Fane repraky. Žmurk Ta dnesna je viac riedena a nema taku dobru chut. Tieto repraky inak vobec nepoznam. Skus forum www.vintageamps.com
« Posledná zmena: 06. August , 2007, 14:54:49 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
predator
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 08. August , 2007, 07:44:13 »

Do nových Hiwattov vraj dávajú opäť repráky Fane. Firmu Fane vraj reanimoval práve Hiwatt, aby kvôli tomu opäť obnovila výrobu. Vraj sa im Celestion neosvedčili, išlo to zvukovo veľmi k Marshallu, tak znovuoživili starého dlhé roky spiaceho výrobcu "osvedčených" kusov.

Nie je to nič neobvyklé, Marshall obnovil firmu Dagnall na výrobu tráf, Behringer zasa resuscitoval prastarú dnes takmer zabudnutú značku Jensen (mimochodom to bol prvý sériový výrobca reprákov vôbec)  známu zo starých aparátov Fender radu Bassman.

Takže niet sa čomu čudovať.
« Posledná zmena: 08. August , 2007, 07:45:15 od Predator » Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 08. August , 2007, 08:35:48 »

Jenseny osadzoval, ak sa dobre pamatam, napriklad Peavey do bedni skor, ako to zacal robit Behringer. Odkial mas to info? Tie Jenseny sa udajn od nejakych 90kovo vyrabaju licence v Taliansku..

S tym Fane sa mi to tiez nezda, vsak maju celu paletu reproduktorov, uvadzali nove modelov skor ako zacali dodavat pre Hiwatt. Nehovoriac o o tom, ze maju celu paletu PA vyrobkov v ponuke. Firmu navyse prevzal Precision Devices, co je znamy vyroba PA menicov.

Z ich stranky:
"Not wishing to use cheaper modern alternatives, HiWatts Steve Fidler asked Fane to research their records and to re-supply exactly the same models which they did through the 60s and 70s, so that the sound would truly be an honest reflection of that era. Although these particular models are reserved to Hiwatt, Fane still produces a range of great “British” sounding guitar speakers, including the hard-to-find Alnico models now in vogue again."
Zaznamenané

predator
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 08. August , 2007, 08:48:33 »

O Jensenoch v aparátoch Peavey neviem, táto značka sa mi skôr spája s výrobcom reprákov Sheffield, čo je v kombinácii s 5150 klasické spojenie, tak ako u Bassmana Jensen a u Marshalla Celestion . Niektoré nové modely Peavey majú aj Celestion, ale o tomto počujem prvýkrát ... no fakt neviem, možno je to pravda.

A o Fane je to skutočne tak, že výroba gitarových reprákov bola po ére Hiwattov zastavená. To, že firma prešla na sortiment PA reprákov, to mi je známe (kamarát má doma PA subbasové repráky Fane), ale gitarové sa prestali robiť na dosť dlho a až pred pár rokmi bola ich výroba obnovená. Možno sa mýlim ...
« Posledná zmena: 08. August , 2007, 08:50:06 od Predator » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #7 kedy: 08. August , 2007, 10:14:21 »

A o Fane je to skutočne tak, že výroba gitarových reprákov bola po ére Hiwattov zastavená. To, že firma prešla na sortiment PA reprákov, to mi je známe (kamarát má doma PA subbasové repráky Fane), ale gitarové sa prestali robiť na dosť dlho a až pred pár rokmi bola ich výroba obnovená. Možno sa mýlim ...

Je to tak, Fane dlho nerobili reproduktory do bedni od zaciatku 80tych rokov. Tieto nove reedicie Fane su celkom dobre, akurat ale nezneju presne ako stare Fane, su trosku vyskovejsie a celkovo ostrejsie. Skor co som cital ohlasy na forach, ludia k Hiwattom z novych reprakov odporucaju Weber Thames a Reeves (americke kopie Hiwattov) Vintage Purples, ktore udajne zneju blizsie k povodnym Fane ako dnesne Fane.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
predator
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 08. August , 2007, 10:53:58 »

Môže byť .... ale tie nové Fane nebudú hrať o niečo lepšie, keď sa trochu ohrajú a "sadnú"? Lebo som počul, že ani nové Greenbacky neznejú úplne ako staré, sú tiež o niečo ostrejšie, ale predpokladá sa, že to bude prirodzeným zostarnutím membrány a zoslabnutím magnetického obvodu a že po čase a patričnom obohraní budú tie nové znieť rovnako ako staré kusy s hladkým zvukom.
« Posledná zmena: 08. August , 2007, 10:54:55 od Predator » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 08. August , 2007, 11:48:40 »

Predpokladam, ze tie "stare dobre" Fane boli Alnico. Alebo vyrabali viacej modelov ? Brano, daj par zakladnych info o povodnej produkcii git. repier.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #10 kedy: 08. August , 2007, 11:55:11 »

Predpokladam, ze tie "stare dobre" Fane boli Alnico. Alebo vyrabali viacej modelov ? Brano, daj par zakladnych info o povodnej produkcii git. repier.

Problem so starymi Fane je, ze robili obrovske mnozstvo modelov -- pre PA, aj audio modely atd. Tie co davali do Hiwattov boli specialne robene aby neskreslovali zvuk a mali velmi pevne basy, zvonivy cisty zvuk a prijemne vysky. Robili 25w, 50w a 75w modely, na zaciatku 70tych rokov dominovali 25w a 50w. Kym sem hodim nieco viac, musim si to viac nastudovat. Žmurk
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #11 kedy: 18. Apríl , 2010, 11:55:43 »

Nechce sa mi zakladat novu temu, tak to pichnem sem. :)

Nasiel som pri pratani domu 5 zabalenych reprakov FANE (pred tym uz pravdepodobne boli pouzivane), vyrobene v anglicku. Vie mi niekto o nich povedat viac ? Viem sice, ze su pouzivane v Hiwattoch, v starych Orange boxoch.. ale ci to je tento typ, netusim..

 Na zdravie!


* 16042010002.jpg (419.07 KB, 1600x1200 - prehliadnuté 373 krát.)
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #12 kedy: 18. Apríl , 2010, 13:20:48 »

Nechce sa mi zakladat novu temu, tak to pichnem sem. :)

Nasiel som pri pratani domu 5 zabalenych reprakov FANE (pred tym uz pravdepodobne boli pouzivane), vyrobene v anglicku. Vie mi niekto o nich povedat viac ? Viem sice, ze su pouzivane v Hiwattoch, v starych Orange boxoch.. ale ci to je tento typ, netusim..

 Na zdravie!

To su nejake novsie Fane, tazke zistit viac z tej fotky.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 21. Marec , 2012, 08:38:52 »

Poznate niekto tieto repraky ? Viete o niekom, kto ich pouziva ?

http://www.fane-acoustics.com/public_html/pages/products2/ax1.htm

Fane su podla mna dobre repraky aj nova produkcia:
http://www.tubeampdoctor.com/en/shop_Speakers_Cabinets_Fane/
http://www.tubeampdoctor.com/en/shop_Fane_Axiom/

Ja by som urcite isiel do Fane Axiom Axa 12, 8Ohm, 100Wat, Alnico - vyhovuje mi ze je 100Wat za cenu 50Wat Celestion Gold. http://www.tubeampdoctor.com/en/shop_Fane_Axiom/Fane_AXIOM_AXA_12_100W_8_Ohm_1945
« Posledná zmena: 21. Marec , 2012, 08:40:47 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.033 sekund, 22 otázok.