Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
30. September , 2024, 16:29:30
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: EMU 1616 Cardbus (PCMCIA)  (Prečítané 9770 krát)
0 užívateľov a 11 Hostí prehliada túto tému.
xaxoo
nováčik
*
Príspevkov: 38


« kedy: 10. August , 2007, 14:00:49 »

Cafte, hladal som ale veru o tejto som tu nic nenasiel... v tomto shope:

http://www.levnepocitace.cz/zvukove-karty/e-mu-1616-zvukkarta-pro-nb-pcmcia#

uz ju maju za celkom rozumne penaze tak rozmyslam ze ju kupim, akurat je tam poznamocka ze vykon vie velmi zavisiet na controleri PCMCIA - ako som pozeral list kompatibilnych nejake IBM notebooky tam boli akurat ne r50e kery vlastnim - takze uuuplne cistou nahodou neskusal to niekto z vasich znamich alebo dokonca vy?

Zaznamenané
vxlxdx
okukávač

Príspevkov: 2


« Odpoveď #1 kedy: 09. Október , 2007, 22:40:43 »

cau, tak to by aj mna zaujimalo... nekupil si ju medzicasom? mam v plane kupit 1616m.
vlado
Zaznamenané
xaxoo
nováčik
*
Príspevkov: 38


« Odpoveď #2 kedy: 14. Január , 2008, 13:48:16 »

tak som si ju medzicasom kupil... parada s TI 1510 cardbus controllerom to funguje uplne uspokojivo, na to aky slaby notebook mam (256MB RAM, 1,4 GHz) to zvlada na prijatelnej latenicii (10 -15ms - aj ked na nej mi az tak nezalezi) 4 stopy nahravat (aj ked bez efektov), ziadne dobre zvukorobice som nikdy predtym  nemal co asi ospravedlni moj uzas nad tym aky paradny zvuk dokaze urobit na mojich tiezskoroestenovych Tapco s8kach... uz teraz akurat tych songov treba poskladat dost aby bolo co nahravat...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 17. Február , 2008, 02:05:31 »

Zacinam po nej pokukovat :) PCMCIA kontroler mam ENE Technology CD-1410, je tam v zozname.

xaxoo, co za to presne chceli? Cena v CZK * kurz + posta 2 ci 3 stovky? Alebo tam bol nejaky trik, ako napriklad balne 1000,- ?
Zaznamenané

xaxoo
nováčik
*
Príspevkov: 38


« Odpoveď #4 kedy: 18. Február , 2008, 18:11:25 »

Caaau no ja zijem v Brne tak su ju bral odtialto:

http://www.levnepocitace.cz/zvukove-karty/e-mu-1616-zvukkarta-pro-nb-pcmcia

stala Cena s DPH: 7.562 Kč

myslim ze u nas ich mal www.renat.sk

ale neviem ci za dobru cenu.. v kazdom pripade som ju niekde videl za skoro 10 tisic nasich penazi (bez par stovak) akurat narychlo nemozem vyhrabat link, ked tak surfni abo este napis pohladam vac

vac menej sa dost na nej ucim...  ale ak xces nieco na doma co bude stat za to - myslim ze toto je ideal tip a 8 stereo in/out Ti nikto za tu cenu neda.... to kludne aj ozelies hardwareove ovladani a naucis sa softwerovy patchmix hehehe;-)))

teraz po par skusenostiach by som ale urcite odporucil PCI verziu a desktop comp.. .na notebooku robim este nejake ine veci a tato karta sa sprava tak ze by jej asi najlepsie bolo na jednoucelovom cisto nainstalovanom systeme - vcelku tazko nesie inych "digitalnych kamaratov" ako ina zvukovka, tv karta, atd atd..



Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 18. Február , 2008, 22:52:42 »

Ten slovensky obchod to ma strasne drahe, 12 tisic.

Ja tu E-MU 1616 beriem skor ako analog 4in/6out, ved bez externych prevodnikov to 16in nema. Mozno ten phono vstup sa da pouzit ako dalsi analogovy, ale to vies lepsie ty.

Zaujima ma taky detail, ze ci sa ti da s nou notebook hibernovat, ked napr. vo Winampe pocuvas hudbu. Mam teraz M-Audio Fast Track Pro a ten ma na toto velmi haklive ovladace a vzdy musim pred hibernaciou vsetky zvuky zastavit. Je to detail, ale netesi ma to :)

Fast Track Pro ma 2 analogove vstupy a stereo SPDIF. Preto chcem tuto kartu, nech to ma aspon 4 analogove. Tiez sa mi paci, ze ju mozno pouzivat bez tej krabice, ze ti len trci konektor na sluchatka. Totiz rozdiel v kvalite posluchu medzi onboardovicou v mojom lacnom Aceri a medzi tym M-Audio je nezanedbatelny. S E-MU 1616 by som mal super zvuk aj bez krabice navyse. Tiez sa mi paci, ze to nezavisi od chipsetu FW radica, kedze je to priamo PCMCIA. Sice zavisi od radica PCMCIA, ale ten mam ok.

tak som si ju medzicasom kupil... parada s TI 1510 cardbus controllerom to funguje uplne uspokojivo, na to aky slaby notebook mam (256MB RAM, 1,4 GHz) to zvlada na prijatelnej latenicii (10 -15ms - aj ked na nej mi az tak nezalezi) 4 stopy nahravat (aj ked bez efektov), (...)
Ja som s tym M-Audio Fast Track Pro a G-Majorom ako AD prevodnikom nahral komplet cele demo, 4 stopy 44/16 na notebooku CeleronM 1,5GHz/1024RAM s latenciou 5ms, ziadny problem, 42 hodin nahravania. Ale par lupancov som potom v tych stopach nasiel.
Zaznamenané

xaxoo
nováčik
*
Príspevkov: 38


« Odpoveď #6 kedy: 19. Február , 2008, 13:02:01 »

mhmm ale ano nie je to cistych 16/16 to je jasne.. ked ju rozbalis a hned sa pustis do toho - je tam 2x MIC\Instrument vstup, 1L+1R, 2L+2R (line in), ten phono je vlastne len RIAA korekcny predzosilnovac zaveseny na 2L/2R (nejde teda sucasne mat zapojeny gramofon a line 2) co je vlastne secko;-)) dalej uz len MIDI, SPDIF alebo ADAT. (ale 2x MIDI a ADAT Ti v tej cene tiez nikto neda...alebo ano?;-))

Prechadzal som predtym forum (kludne pozri: http://www.productionforums.com/) a tam myslim niekto rozoberal ze s winampom mal nejaky problem - ale prehravacov je milion takze to by sa dalo.... ja teda ked si pustam muziku tak tiez cez winamp.. ale ziadny problem som nemal;-))

ten rozdiel vo zvuku medzi AC97 a tymto je fakt nekonecny...a je to presne ako pises z toho sluchatkoveho vystupu na cardbuse (zasuvacej karty) ide monitor output takze nepotrebujes dalsiu krabicu ked len na pocuvanie... akurat ze to trci asi tak 2- 3 cm;-)))

aha a najdolezitejsie je ze sa to trochu hreje ked je to tam zasunute.. ale to je asi ok - je celkom zabava cokolvek na tom pocuvat ak sa pohras s pouzitim tych efektov co ma ta karta v sebe - reklamni tvorcovia a znelky v TV uz ma strasit svojou zvysenou hlasitostou prestali odkedy mam spravne nastaveny compresor;-))

a nech sa paci za 9289 SK s DPH:

http://www.halier.sk/index.php?q=e-mu%201616%20predaj


no a mat gigovu ramku.. tak by mi tie obcasne lupance pri 7ms asi tiez zmizli;-))

ahaaaa a este ta hibernacia... no skusim si na to spomenut a otestujem ale vopred som skepticky pretoze som este nemal externu kartu ktorej  aplikacia (teda skusal som akurat tie TV karty;-))) by hibernaciu prezila..ale vravim vyskusam ked spomeniam...

« Posledná zmena: 19. Február , 2008, 13:05:06 od xaxoo » Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 19. Február , 2008, 13:11:17 »

mhmm ale ano nie je to cistych 16/16 to je jasne.. ked ju rozbalis a hned sa pustis do toho - je tam 2x MIC\Instrument vstup, 1L+1R, 2L+2R (line in), ten phono je vlastne len RIAA korekcny predzosilnovac zaveseny na 2L/2R (nejde teda sucasne mat zapojeny gramofon a line 2) co je vlastne secko;-)) dalej uz len MIDI, SPDIF alebo ADAT. (ale 2x MIDI a ADAT Ti v tej cene tiez nikto neda...alebo ano?;-))
Takze ma to 6 analogovych vstupov alebo 4? Vyrobca pise, ze 2 Mic/Hi-Z/Line In a 4 Analog In. To iste si napisal aj ty teraz. Je to 4, alebo 6?

Vdaka z link!
Zaznamenané

xaxoo
nováčik
*
Príspevkov: 38


« Odpoveď #8 kedy: 19. Február , 2008, 13:35:53 »

Noo.. na prednom paneli su dva neutriky vstup A a vstup B separatne s "tocitkovou" regulaciou;-)) a peak metrami ledkovymi - do tych pichnes gitaru abo mikrofon (su v sebe ked pichnes jack berie to Hi-Z ked pichnes XLR berie to MIC) v cubase ich najdes ako "dock A" a "dock B" vstupy - to pouzivam ked sa hram na "folkaca" a spievam ahram naraz a to nahravam do separatnych stop.

a na zadnom paneli..uuuh tam toho je;-)) ale v skratke ako vstupy su tam 4 velkojackove (6,3mm;-)) mono zasuvky pricom prve dve sa volaju 1L a 1R a druhe dve 2L a 2R cubase si ich vyberam ako stereo pary takze ked xcem nahravat z line in 1 musim nastavit vstup 1L/1R a ked tam pichnem napr. return z Boss RC02 (pedal sluckovac) tak mi to nahrava ten mono kanal do kereho som to pichol (napr. 1L) (v cubase potom tu stopu nastavim ako mono) (send som posielal z napr. 2L)
 
este sa mi nepodarilo to osefovat aby to slo separatne aj ked to asi nejako pojde ale zatial ma bavilo viac hrat sa na folkaca..;-))

mhmm.. v skratke vyzera to tak ze ma naozaj 6 mono vstupov;-))
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 19. Február , 2008, 13:48:30 »

(...) este sa mi nepodarilo to osefovat aby to slo separatne aj ked to asi nejako pojde ale zatial ma bavilo viac hrat sa na folkaca..;-)) (...)
Ok, chapem vsetko okrem tohto, co mas problem osefovat? Aby si mohol hrat a spievat do dock A a dock B a zaroven mat sluckovac z 2L do 1L?

(6 vstupov je inak nestastne cislo, to uz rovno 8. Lebo 1=kopak, 2=rytmicak, 3 a 4=overheady a potom co s 5 a 6, ked su 3+1=4 prechody?)
« Posledná zmena: 19. Február , 2008, 13:49:55 od Martinlm » Zaznamenané

xaxoo
nováčik
*
Príspevkov: 38


« Odpoveď #10 kedy: 19. Február , 2008, 14:57:23 »

nie nie hrat speivat a mat este sluckovac (v 3 separatnych stopach) - to ide bez problemov myslel som to takto:

ked poslem v patchmixe send z dockuA (gitara) do out2L (napr.) odtial do sluckovaca a zo sluckovaca do in1L - musim v cubase ako vstup na stopu sluckovaca nastavit 1L/1R (to lomitko neznamena alebo;-)) nejde tam nastavit separatne 1L alebo 1R - to uz mozem doriesit len tym ze v cubase nastavim sluckovacovu stopu na mono

to je ale trochu obmedzujuce pretoze ked uz raz v patchmixe a v cubase assignem 1L/1R (pricom 1L je return zo sluckovaca) tak uz  nemozem pouzit 1R ako return hocicoho ineho - uz ho mozem pouzit len ako nahravac praveho kanalu sluckovacovej stopy ak ju nastavim na stereo.

to je iste je to s ASIO kanalmi...

no.. to uz asi ale moc vymyslam ze?;-)) v podstate to nepotrebujem.. tak len ako vysvetlenie toho co som myslel pod "separatne";-)

hej a tiez ma napadlo ze 6 je minimalne divne cislo....dava to logiku len ked si predstavis ze tam mas ten ADA8000 behringerov - a cely pouzijes na bicie (keby som potreboval bicie tak to asi riesim len tak) a zvysnych 6 na co xces.. kdesi som cital ze nejaky zvukar kapelovy si to len zo srandy pozical a skusil s tym koncert malej kapely a vraj to slo...;-)



Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 19. Február , 2008, 15:06:56 »

A preco chces to PCMCIA, usb ti nevyhovuje? ja by som siel radsej do usb a uz sa neser a kup si neico taketo http://www.esi-audio.com/products/esu1808/ ani to nieje nejake drahe
Zaznamenané
xaxoo
nováčik
*
Príspevkov: 38


« Odpoveď #12 kedy: 19. Február , 2008, 15:11:25 »

mhmm ta 1808 vyzera dobre.. akurat ta cena je o 5  litrov vac (nasiel som ju za 11 ceskych) ale ak nejde o cenu... je to perspektivnejsie.. ten cardbus pomaly konci..a zatial ziadny vyrobca nema ochotu pracovat na kompatibilite adapteru cardbus --> express card s 1616...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 19. Február , 2008, 15:24:42 »

Na 18 vstupov je to az moc lacne, pre mna moc velke. Je to asi aj dost nove a kto vie, nakolko je to spolahlive Toto E-mu je chutne a frci aj bez tej krabicky so vstupmi/vystupmi, pekne prenosne, overene, zabehnute.

Skutocne jedinou vyhradou je buducnost PC card.
Zaznamenané

zakky
Hosť
« Odpoveď #14 kedy: 19. Február , 2008, 15:33:22 »

a toho by som sa bal,  o rok budes Ing.  kupis si novy komp co to uz nebude mat a zas budes kupovat novu kartu...mne sa zda to usb lepsie
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.072 sekund, 23 otázok.