Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
02. Júl , 2024, 22:08:53
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Prosim Pomoc. Vymena strun!  (Prečítané 10196 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #15 kedy: 14. August , 2007, 11:20:52 »

Este jedna vec. Kamene na tremole treba dotiahnut len jemne alebo plati cim silnejsie tym lepsie?
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #16 kedy: 14. August , 2007, 11:24:28 »

Tak, aby tam tá stuna držala a tak, aby si ten šrób nezlomil  Som frajer
Zaznamenané

Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #17 kedy: 14. August , 2007, 11:39:01 »

A ten koniec struny s gulickou, ktory ma ist do sedla na tremole, je dobre odstrihnut tesne pri gulicke alebo niekde v tej casti, kde je "hrubsie vinutie" alebo odstrihnut kompletne cely ten koniec s gulickou a aj "hrubim vinutim"?
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #18 kedy: 14. August , 2007, 11:42:27 »

odstrihni aj to zhrubnute, ta struna ma vyzerat po celej dlzke rovnako. inak sranda, ze taketo veci niekto riesi na fore, ja som na to vsetko dosiel sam, myslel som, ze je to dost logicke a intuitivne  Žmurk
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #19 kedy: 14. August , 2007, 12:01:04 »

preco by sa tu nemali riesit aj taketo banality....do pohody  Žmurk ja sa napriklad opytam ako silno zatahujete zamky na (nultom prazci-nie tie vo dverach)  ha ha ha
Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #20 kedy: 14. August , 2007, 12:05:45 »

Hmmmmm. Neviem ako sa da pouzit logika a intucia v rozhodovani o tom, kde ten gulickovy koniec odstrihnut. V manuali ibanez je napr. znazornene, ze na tom zhrubnutom a predavaju sa aj struny co maju posilnene hento vinutie na konci aby sa nerozmotalo, takze take jednoznacne a intuitivne to asi zdaleka nebude.    Som frajer
A opovazte sa zasa niekto napisat, ze sa v tom moc sparam. Na gitare zavazi skoro kazdy detail, co sa tyka strun. 
Zaznamenané
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #21 kedy: 14. August , 2007, 12:06:30 »

preco by sa tu nemali riesit aj taketo banality....do pohody  Žmurk ja sa napriklad opytam ako silno zatahujete zamky na (nultom prazci-nie tie vo dverach)  ha ha ha

Ja si tiez myslim. A inac presne toto som sa chcel ako dalsie spytat.      ha ha ha
Zaznamenané
dave1979
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #22 kedy: 14. August , 2007, 12:11:02 »

Ja si tiez myslim. A inac presne toto som sa chcel ako dalsie spytat.      ha ha ha


a teraz si aj sam sebe aj tebe nato odpoviem  ha ha ha  a priznam sa ze kedysi ked som este nemal skusenosti,som tak silno vsetko zatahoval ze som znicil imbusovu skrutku a raz mi praskol kamen v tremole  Na zdravie!...teraz to uz robym z mierou .. Zdravíčko
Zaznamenané

Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos :D:D
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #23 kedy: 14. August , 2007, 16:35:52 »

...
A opovazte sa zasa niekto napisat, ze sa v tom moc sparam...

Nie, vobec sa v tom nesparas. Iggy iba hlupo rype, kludne sa pytaj dalej. Ale ja sa pre istotu uz zdrzim dalsich reakcii na tuto temu  ha ha ha
Zaznamenané
hangar_18
stály hosť
*****
Príspevkov: 907



« Odpoveď #24 kedy: 14. August , 2007, 17:26:16 »

ja sa napriklad opytam ako silno zatahujete zamky na (nultom prazci-nie tie vo dverach)  ha ha ha
cha tak na to som cital jednu fintu, ze mozu sa zatiahnut dlhsim koncom imbusaku a nie uplne, ze tym sa setria tie sroby Žmurk
Zaznamenané
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #25 kedy: 14. August , 2007, 17:49:12 »

cha tak na to som cital jednu fintu, ze mozu sa zatiahnut dlhsim koncom imbusaku a nie uplne, ze tym sa setria tie sroby Žmurk

tak to by som musel byt iny silak, aby som nultak dotahoval dlhsim koncom. blbooooost.
mimo ine, tie sroby stoja 15sk. ja to dotahujem s citom, ale zase tak, aby zamky skutocne plnili svoju funkciu. intuicia mi povie, kedy je dost...
Zaznamenané

Male Pivo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 199



« Odpoveď #26 kedy: 15. August , 2007, 16:59:14 »

Misko bez urazky ale kedze minimalne dva roky hras na gitare ako to ze nevies natiahnut struny Huh! to gitaru davas technikovy aj na to aby ti ju naladil ?
stretol som sa uz so vseliakymi gitaristami ktory hrali aj dlho aj kratko a niektori mozno krkolomne ale vzdy vlastnym,i silamy tie struny natahane mali ...

zaujimalo by ma ako hras ked struny natiahnut nevies ( posledne som chcel ale nedal si mi moznost vypocut si ta )

 Som frajer
Zaznamenané

Smith & Wesson: the original point and click interface Si píš!!!
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #27 kedy: 15. August , 2007, 18:33:57 »

Misko bez urazky ale kedze minimalne dva roky hras na gitare ako to ze nevies natiahnut struny Huh! to gitaru davas technikovy aj na to aby ti ju naladil ?
stretol som sa uz so vseliakymi gitaristami ktory hrali aj dlho aj kratko a niektori mozno krkolomne ale vzdy vlastnym,i silamy tie struny natahane mali ...
zaujimalo by ma ako hras ked struny natiahnut nevies ( posledne som chcel ale nedal si mi moznost vypocut si ta )
 Som frajer
Vidim, ze si naozaj velmi pozorne, cital co som v tejto teme pisal a preto ani radsej nekomentujem a budes mat moznost si vypocut na skuske niekedy.    Na zdravie!
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #28 kedy: 16. August , 2007, 13:25:53 »

jeeeezis to je naklad!.. OT jak hovado jak tu pozeram .. :) pravda je ze mne to z  tvojej strany pride ako nahananie si prispevkov, kedze sme sa o tom bavili uz nespocetne vela krat osobne (naposledy den predtym ako si tie struny dal dole)  Žmurk asi je problem ze som vtedy nemal poruke lopatu, inak by som ti to vysvetlil polopatisticky    ha ha ha
Zaznamenané

Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #29 kedy: 16. August , 2007, 13:53:02 »

jeeeezis to je naklad!.. OT jak hovado jak tu pozeram .. :) pravda je ze mne to z  tvojej strany pride ako nahananie si prispevkov, kedze sme sa o tom bavili uz nespocetne vela krat osobne (naposledy den predtym ako si tie struny dal dole)  Žmurk asi je problem ze som vtedy nemal poruke lopatu, inak by som ti to vysvetlil polopatisticky    ha ha ha

Lol. No podte do mna este. Normalne sa bavim. Tak to som bol asi nadrbany jak delo, lebo pamatam si len ako sme sa o tom bavili predvcerom....a to som mal uz struny nahodene.      Nezahrávaj sa
« Posledná zmena: 16. August , 2007, 13:53:26 od Misko » Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.084 sekund, 22 otázok.