Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
27. Apríl , 2024, 18:16:25
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Hladik & Hammel  (Prečítané 3384 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Male Pivo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 199



« kedy: 21. August , 2007, 09:56:21 »

Noooo , vcera sa udial zaujimavy koncert v PKO a sice Radim Hladik a Pavol Hammel ...
urcite sa to oplatilo zhliadnut .. ved na co by sme inac <>ovali Huh! ... koncert mal jedno velke plus a jedno este vacsie minus
to - : Hammel
nebol nijake prekvapenie ... aby sa clovek za 40 rokov nenaucil hrat tych par akordov Huh! (aj najvacsie punkove odrhovacky su kompozicne narocnejsie )
( podotykam ze viacej akordov v skladbach  pouzival aj karel kryl nez hammel )
znel mi so svojim hranim ako ked som sa pred 10 rokmy ucil svoje prve barre akordy ( rozdiel je v tom ze som
zvladal pravou rukou viac ako jeden rytmus vyhravat ) ... prosto
a jednoducho rozvrzgana kokosina... zozadu som nevidel akuze to mal gitaru ale ja osobne
by som to podla toho grcovneho umeleho zvuku tipol na yamahu ( btw. hammel mi pride typ
cloveka ktory je schopny si nieco take dobrovolne kupit ) . Z textov jeho piesni sa mi
chcelo grcat . su tak poeticke ako mrtve somalske deti ... nieco na styl Ema ma mamu - mama ma kladivo
, melodickost tych textov je v style mama ma emu - ema ma pneumaticke kladivo kupene so zlavou v baumaxeeeeeeeeeeeeee
( proste do neba volajuce koko*iny ). Spev bol na tom cloveku asi to jedine pozitivne ( ked si clovek dokazal odmysliet obsah jeho slov )

to + : Radim Hladik ... bol uzasny ... akoby som tam seba videl :-P .... 
hral prijemne nenutene ( aj ked obcas sa stratil sam vo svojom sole ) , robil uzasne veci s akordamy ako doplnky ktym pseudotonom co
vydaval hammel. mal pekny zvuk a zaujimave napady.  jedno mu musim uznat ze to s hammelom vydrzal
na podiu az do konca ( predsalen zamyslite sa : dokazali by ste hrat solo gitaru dve hodiny do toho isteho 3akordoveho misungu Huh! )


aj napriek znechuteniu z hammela som bol rad ze som tam siel pretoze hladika sa naozaj oplatilo vidiet . Urcite boli songy ktore boli fajn a potesili ma z oboch stran ( hlavne nejake stare kone a nahe jazdkyne .. to sa mi lubilo ) ,

 Som metlak stalo to za to  Bravooo
Zaznamenané

Smith & Wesson: the original point and click interface Si píš!!!
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 21. August , 2007, 10:05:10 »

Bol to celkom fajn pesničkový koncertík. O chybách a somarinách sa mi vôbec po takýchto koncertoch nechce vykecávať, boli tam veci, ktoré mohli byť lepšie, ale koncertík sa niesol v príjemnej atmosfére..

A musím oponovať - najlepšie sa mi zdali texty a ani mi nevadilo, že ich prezentoval Hammel. Filan je úžasný textár a bolo to vidno aj na skladbách, ktoré som ešte doteraz nepočul. Paráda, kiež by takých textov bolo aj v súčasnej slovenskej pop-music viac.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 21. August , 2007, 16:10:48 »

Aj Filan, aj Peteraj mali svoje lepsie, aj horsie texty. Bohuzial ked horsie, tak zufalo zle a v tomto asi Malemu Pivu rozumiem co mal namysli, aj ked som na koncerte samozrejme nebol. Hammela osobne nemusim, vzdy mi vadil aj v Prudoch, aj v Collegiu.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 21. August , 2007, 16:49:06 »

Aj Filan, aj Peteraj mali svoje lepsie, aj horsie texty. Bohuzial ked horsie, tak zufalo zle a v tomto asi Malemu Pivu rozumiem co mal namysli, aj ked som na koncerte samozrejme nebol. Hammela osobne nemusim, vzdy mi vadil aj v Prudoch, aj v Collegiu.

Viem, čo mal malé pivo na mysli, ale nerozumiem mu v tomto prípade, lebo tu žiadne primitívnosti ako Ema má mamu a pod. neboli..  Od Filana som ešte zúfalo zlý text nepočul.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 21. August , 2007, 17:25:14 »

Album Labutie piesne - Zabime ju, Zlata Brana, III. svetova. Mozno sa v tom len hovadsky nevyznam a tie texty su kvalitne, no mne pripadaju hlupo.
Zaznamenané
Male Pivo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 199



« Odpoveď #5 kedy: 21. August , 2007, 19:17:36 »

mne ide o to ze mi to pripominalo punk ... jednu vetu zopakoval 4 krat potom refren a potom tu vetu zopakoval este 8 krat aby mohol prist zufalo rovnaky refren ( trosicka hyperbolizovane , ale nemyslim si ze o moc )
to frazovanie ... katastrofa podla mna ...

Mama, akýsi cudzí chlap tu stojí za dverami.
Má čudný ksicht, lež vidí sa mi známy
Hovorí, že sa volá Kristus
A či mu môžeme dať prachy
Vraj sa mu pomíňali zázraky
Je z toho celý plachý
Iste to bude cudzinec –
Egypťan a možno žid
A aby som nezabudol,
Pýta aj čosi piť

Tak neviem, mám mu dať čo žiada
Alebo povedať mu nech sa berie
No dobre, dám mu teda šesták
Nemôžme kvôli nemu pustit perie.

tak tomuto ja hovorim ze niekto huli ku*evsky zly matros Si píš!!! napriklad ...
Zaznamenané

Smith & Wesson: the original point and click interface Si píš!!!
Male Pivo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 199



« Odpoveď #6 kedy: 21. August , 2007, 19:23:22 »

popripade :
už prerástol všetky čiarky na dverách,
už sa chlapec, už sa lúči,
už mu vzali zlatý kľúčik,
už sa chlapec, už sa poberá,
už sa chlapec poberá.
Zostal mu len prak a nožík,
pieseň, ktorú tajne zložil,
malý modrý kúsok leta,
všetko, čo si zapamätal,
vôňa stromov, farba polí,
tie najkrajšie prvé góly
a tváre kamarátov.
Silný a odvážny, plachý a nesmelý,
pobeží v ústrety tajomstvám dospelých,
pobeží v ústrety tajomstvám dospelých,
pobeží v ústrety tajomstvám dospelých.
Už sa chlapec z detstva poberá,
už prerástol všetky čiarky na dverách,
už sa chlapec, už sa lúči,
už mu vzali zlatý kľúčik,
už sa chlapec, už sa poberá,
už sa chlapec poberá.
Silný a odvážny, plachý a nesmelý,
pobeží v ústrety tajomstvám dospelých,
pobeží v ústrety tajomstvám dospelých,
pobeží v ústrety tajomstvám dospelých.
Detstvo nechal svojim bratom,
cez plece sa za ním obzerá,
už sa chlapec z detstva poberá,
už sa chlapec z detstva poberá.

 I DONT LIKE THE DRUGS , BUT THE DRUGS LIKE ME Si píš!!!
Zaznamenané

Smith & Wesson: the original point and click interface Si píš!!!
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 21. August , 2007, 23:16:53 »


tak tomuto ja hovorim ze niekto huli ku*evsky zly matros Si píš!!! napriklad ...

mne to skôr pripadá ako ditiaden s pivom  Beeee  Na zdravie!

myslím že Hamel je ok, nechápem načo si vysolil prachy za jeho koncert keď teraz na neho kidáš, hm. Či len kôli Hladíkovi??
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 22. August , 2007, 02:35:09 »

No Malé pivo, tak tento textík mám celkom rád. Aj som si ho rád znova po rokoch vypočul. Ak si pochopil o čom to je, tak by si si mohol ešte raz pomaly prečítať všetky verše. To má trochu ďaleko od Mama má Emu.. Žmurk
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 22 otázok.