Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 04:20:57
Strán: 1 ... 44 45 [46] 47 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Nova generacia PODa - POD X3 a POD X3 Live  (Prečítané 149094 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #675 kedy: 29. Marec , 2016, 14:43:29 »

a mal si uz moznost pocut taky zosilovac napr.z platne? alebo iba blabolis
Ak máš na mysli gramoplatňu, tak s tým na mňa nechoď. Celkom rozumiem týmto veciam, mne nemôžeš tvrdiť, že platňa lepšia, ako CD a najlepšia cez elektrónkový zosík.  ?§!.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #676 kedy: 29. Marec , 2016, 15:00:23 »

mne nemôžeš tvrdiť, že platňa lepšia, ako CD

A v com je 16 bitovy zaznam na CD lepsi?

Zaznam na platni je casto "lepsi" v tom, ze ma lepsiu dynamiku ako casto zmrsene remastre alebo prilis hlasne zaznamy na CD. Platna ako samotne medium ma realne jedinu vyhodu, ze na nej zneju lepsie povodne zaznamy oproti vacsine neskorsich vydani na CD. Samozrejme, pri novsich nahravkach ta vyhoda uz v podstate pada.
« Posledná zmena: 29. Marec , 2016, 15:00:47 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #677 kedy: 29. Marec , 2016, 15:14:45 »

Zaznam na platni je casto "lepsi" v tom, ze ma lepsiu dynamiku ako casto zmrsene remastre...
Toto je vec vkusu, či je nový remaster horší, ako pôvodný master.
To ale nemá nič s tým, na akom nosiči bol pôvodný a na akom remaster.
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #678 kedy: 24. Apríl , 2016, 09:44:35 »

hej hej,vsetky tie High end granofony su podla Andreja uplne zbytocne,to sa len ludom zapacili platne,tak si ich pustaju len tak z recesie...aj DJi.O tom nema zmysel diskutovat.

Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #679 kedy: 24. Apríl , 2016, 09:47:14 »

...ale dal som si vcera cas a porovnal som bypass (clean) na Line 6 X3 live s Widarou true bypass.Neustale som prepinal a porovnaval rozdiel a musim povedat,ze uz su tie prevodniky na dobrej urovni.Bol tam minimalny rozdiel,skoro nepoznatelny.
este k tomuto,pri clean tone je rozdiel skoro nepoznatelny,ale ked na zosilovaci je zapnuty GAIN,tak su tam rozdieli o dost poznatelne.Hlavne pokles vysok a fadnejsi,menej stavnaty zvuk.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #680 kedy: 24. Apríl , 2016, 10:27:27 »

hej hej,vsetky tie High end granofony su podla Andreja uplne zbytocne,to sa len ludom zapacili platne,tak si ich pustaju len tak z recesie...aj DJi.O tom nema zmysel diskutovat.
Najlacnejší CD prehrávač hrá lepšie, ako najdrahší gramofón, to sa dá zdôvodniť. Chápem, že je romantické položiť platňu na tanier a čítať si obal s rozmermi 30 x 30 cm, rovnako je romantické zakúriť v krbe (predtým sekerou rozbiť veľké polená). Ale ústredné kúrenie je lepšie, či?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #681 kedy: 24. Apríl , 2016, 15:19:52 »

Najlacnejší CD prehrávač hrá lepšie, ako najdrahší gramofón, to sa dá zdôvodniť.

Uplny nezmysel, uz z principu nemoze hrat 16 bitovy osekany zaznam so smejdovym D/A prevodnikom lepsie ako analogovy, mozno zas len tak teoreticky na papieri.

Tu je o tom dobry clanok zo zivota. :)

https://www.audioholics.com/editorials/analog-vinyl-vs-digital-audio
« Posledná zmena: 24. Apríl , 2016, 15:32:07 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #682 kedy: 24. Apríl , 2016, 17:27:54 »

dnes som bol u kamosa, ma vychytany paradny gramofon, pustal mi otrepane hardrocky z 80-tych, zvacsa z originalnych a takmer nepouzivanych platni. mal tam nejake komercne nie najlacnejsie hifi stlpove repraky. vsetko by bolo uplne super, ale doma na mojich monitoroch pocujem vsetkeho viac a lepsie, bars aj z blbych mp3  Neviem z toho mi vyplyva, ze analog / digital / nosic / nenosic, to je fajn akurat na pohadanie sa a to co je rozhodujuce a klucove su bedne. ale zase bavilo ma v tych platnach sa hrabat, kukat obaly, citat si z nich, to hej :)
« Posledná zmena: 24. Apríl , 2016, 17:28:59 od rastis » Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #683 kedy: 24. Apríl , 2016, 18:39:29 »

Rastis, len zo zvedavosti, ake monitory pouzivas?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #684 kedy: 24. Apríl , 2016, 18:41:49 »

to co je rozhodujuce a klucove su bedne.

To je pravda, najklucovejsie su bedne, potom ide zosilovac a zdroj signalu je az potom.

Inak na margo toho detailu, mam teraz nove sluchatka k tomu hi-resolution playeru, su uz kvazi serioznejsie akoby monitorove a posluch ma cez ne po case prestane bavit, kedze v tom zvuku akosi chyba nejake kohezia, cele je to moc "ciste" a sterilne, tie jednotlive nastroje akoby "nespolupracovali". Normalne ma po case nebavi cez ne pocuvat. Jazz a klasika fajn, rock uz menej. Aj v sluchatkach su veru riadne rozdiely aj ked sme v rovnakej cenovej hladine.
« Posledná zmena: 24. Apríl , 2016, 18:46:09 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #685 kedy: 24. Apríl , 2016, 19:05:16 »

Rastis, len zo zvedavosti, ake monitory pouzivas?

KRK VXT6
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #686 kedy: 24. Apríl , 2016, 20:21:02 »

Uplny nezmysel, uz z principu nemoze hrat 16 bitovy osekany zaznam so smejdovym D/A prevodnikom lepsie ako analogovy, mozno zas len tak teoreticky na papieri.
Už sme to preberali a môže. Chceš vymenovať jednotlivé parametre? Len nepíš, že parametre nie sú dôležité...

To je súkromný názor, nie objektívna realita.

Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #687 kedy: 24. Apríl , 2016, 20:53:14 »

Už sme to preberali a môže. Chceš vymenovať jednotlivé parametre? Len nepíš, že parametre nie sú dôležité...

Nie su do istej miery. To mas podobne ako elektronky vs tranzistory - darmo sa budes ohanat cislami, ked skratka drviva vacsina gitaristov preferuje lampy vzhladom na ich prijemnejsie vyznenie pre ludske usi, lepsiu dynamiku, lepsie reakcie na hru atd atd.

Proste ked chces tvrdit, ze CD prehravac z Tesca za 70 EUR bude na rovnakych bedniach a zosilovaci hrat lepsie ako gramofon Clearaudio za 10 litrov s tou istou nahravkou, tak si to v klude tvrd - len to uz dostava taky konspiracny nadych, kedze tym vlastne v podstate popieras cely audiopriemysel (cim zas samozrejme nepopieram, ze ako vsade aj tu existuje vela mytov a "starych dobrych tradicii").

Inak nikdy som sa netajil tym, ze v audio tiez preferujem CD nad LP, teda samozrejme pokial sa bavime o tom istom zazname. :)
« Posledná zmena: 24. Apríl , 2016, 20:55:46 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #688 kedy: 24. Apríl , 2016, 22:13:17 »

Nie su do istej miery. To mas podobne ako elektronky vs tranzistory - darmo sa budes ohanat cislami, ked skratka drviva vacsina gitaristov preferuje lampy vzhladom na ich prijemnejsie vyznenie pre ludske usi, lepsiu dynamiku, lepsie reakcie na hru atd atd.
Keď som vyrobil ten tranzistorový zosík, dal som sem porovnávačku, asi polovica uhádla ktorý je ktorý. Keby ste hádali naslepo, tiež by uhádla polovica. Vy preferujete lampy, lebo ste niekde čítali, že hrajú lepšie.
Proste ked chces tvrdit, ze CD prehravac z Tesca za 70 EUR bude na rovnakych bedniach a zosilovaci hrat lepsie ako gramofon Clearaudio za 10 litrov s tou istou nahravkou, tak si to v klude tvrd - len to uz dostava taky konspiracny nadych...
Budem to samozrejme tvrdiť, lebo to tak je. A to som ťažký nepriateľ konšpirácií.
A parná lokomotíva je tiež drahšia, ako Ferrari.

Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #689 kedy: 24. Apríl , 2016, 22:29:19 »

Keď som vyrobil ten tranzistorový zosík, dal som sem porovnávačku, asi polovica uhádla ktorý je ktorý. Keby ste hádali naslepo, tiež by uhádla polovica. Vy preferujete lampy, lebo ste niekde čítali, že hrajú lepšie.

Porovnavacka aparatov na zaklade domacej ukazky ma malu vypovednu hodnotu, to snad sam uznas vzhladom na vela premennych. To, ze tu vsetci ako aj na celom svete preferuju lampy, lebo to len citali, tiez nema moc zmysel komentovat.

Skratka, skoro vsetci gitaristi na svete su obetou lampovej lobby a vsetci majitelia drahsich CD prehravacov ako 70 EUR a gramofonov ako takych su hluchi blazni. A nie, vobec to nezavana stylom "ja mam svoju pravdu a ostatni su obetou bludov, mytov a reklam nenazranych firiem". Koncim. Nechajte ma vydýchať  :)
« Posledná zmena: 24. Apríl , 2016, 22:36:25 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 44 45 [46] 47 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.07 sekund, 22 otázok.