Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. September , 2024, 22:35:05
Strán: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 47 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Nova generacia PODa - POD X3 a POD X3 Live  (Prečítané 153502 krát)
0 užívateľov a 20 Hostí prehliada túto tému.
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #540 kedy: 05. Máj , 2010, 15:07:04 »

riff dna  ha ha ha (verim, ze sa podari dokoncit do celku :))

ten zvuk mi ohromne sedi  Bravooo
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
MiracleMan
stály hosť
*****
Príspevkov: 1292



« Odpoveď #541 kedy: 05. Máj , 2010, 18:40:44 »

a tak dnes som kus peripehry popocuval, ale len bez spevu :), ako mal som daco take uz skor, len rytmicky som to kus inac zahral, a zvukovo tiez sa mi to nezdalo az take zle  Zdravíčko
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #542 kedy: 05. Máj , 2010, 18:44:34 »

inak jak je to ladene? :)
Zaznamenané

MiracleMan
stály hosť
*****
Príspevkov: 1292



« Odpoveď #543 kedy: 05. Máj , 2010, 18:51:41 »

myslis gitara? klasika eva hodila granat do atomovej elektrarne :)
Zaznamenané

Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #544 kedy: 05. Máj , 2010, 19:00:35 »

je to tenke a pregainovane, v nahravke by to znelo asi urcite zle
Zaznamenané
MiracleMan
stály hosť
*****
Príspevkov: 1292



« Odpoveď #545 kedy: 05. Máj , 2010, 20:02:37 »

fuu, ta praveze asi prvy raz som stiahol gain pod 30 percent.....taze double tracking sa ti zda malo hej? dobre nabude skusim quad tracking  Bavím sa skvele
Zaznamenané

buro
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


http://sk-sk.facebook.com/people/Maros-Jurina/1544


WWW
« Odpoveď #546 kedy: 19. Jún , 2010, 19:55:02 »

Vedel by mi niekto poradit v com moze byt problem? dnes som pchal POD do slucky aparatu a dajak mi to nehra v slucke, iba ked pichnem gitaru priamo do POD a obidem tym preamp, ani zmena pomeru fx loop nerobi nic, zapojenie slucky mam urcite dobre
Mne sa stalo nieco podobne ked som ho zapajal prvykrat. tak som to zbalil a odohral skusku bez PODa , dalsiu skusku som to zapojil a uz to zrazu hralo... najprv som myslel ze je to zapojenim/blbymi kablami, ale skusal som vselijake kombinacie pre istotu no nic  ?§!. a od dalsej skusky mi to hra v pohode dodnes tak neviem kde mohgol byt problem... predtym ti to slo OK ? alebo si to ani neskusal ?
Zaznamenané

Schecter C7 Hellraiser, Sterling by MM JP70, Ibanez MTM2 - Dunlop DB Wah - JTamps screamer - Korg Pitchblack - BOSS NS2 - Peavey 6505 - MXR Carbon Copy - HB 2x12
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #547 kedy: 19. Jún , 2010, 21:33:41 »

Pod X3 využívam max. ako ext. zvukovku do PC - ani jeden zvuk sa mi tam po rok a pol používania už nepáči - max. jeden používam na elektro-akustiku na žívé hranie.
Softvérové simulácie sú už hodne ďalej (moja kombinácia GR4 + TH1).
Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #548 kedy: 20. Jún , 2010, 07:26:43 »

Vedel by mi niekto poradit v com moze byt problem? dnes som pchal POD do slucky aparatu a dajak mi to nehra v slucke, iba ked pichnem gitaru priamo do POD a obidem tym preamp, ani zmena pomeru fx loop nerobi nic, zapojenie slucky mam urcite dobre
tu su  mozne zapojenia http://line6.com/community/docs/DOC-4742
Ja osobne do efektovej slucky pouzivam tento: Guitar > Amp In / Amp FX Send> POD IN - POD Out > Amp  FX Return
mas to zapojene takto?
Lebo co mi tu niekto radil ako to zapojit, tak mi to absolutne nefungovalo.
« Posledná zmena: 20. Jún , 2010, 07:27:57 od swordy » Zaznamenané

buro
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


http://sk-sk.facebook.com/people/Maros-Jurina/1544


WWW
« Odpoveď #549 kedy: 20. Jún , 2010, 10:23:03 »

dik za link, je tam vec ktora ma zaujala v sekcii zapojenia ake si popisal vyssie... akurat nieje velmi dobre napisane ako to spojazdnit : co dat do akeho vystupu,resp ako to ponastavovat ... ak by ste niekto vedeli poradit ako motzem rozhadzat efekty ako to pisu  tomto clanku tak pls napiste
Citácia
Q: What is the Four cable method? (POD X3 Live and Pro Only)

A: The “Four Cable” method (4CM) can be used for any effect unit that has an effects loop when connecting to an amplifier that has an effects loop (i.e. the POD X3 Live).  This cabling method allows the end-user to place filters and overdrive units before the preamp section of the amplifier, and modulation and delay effects after the effect loop in the effect unit.  This way the amplifier will provide the tones and the Line 6 device will provide the effects (pre and post).  Be sure to enable the effects loop, and experiment with Pre-post effect to decide which method works best for you.
Zaznamenané

Schecter C7 Hellraiser, Sterling by MM JP70, Ibanez MTM2 - Dunlop DB Wah - JTamps screamer - Korg Pitchblack - BOSS NS2 - Peavey 6505 - MXR Carbon Copy - HB 2x12
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #550 kedy: 20. Jún , 2010, 11:01:43 »

dik za link, je tam vec ktora ma zaujala v sekcii zapojenia ake si popisal vyssie... akurat nieje velmi dobre napisane ako to spojazdnit : co dat do akeho vystupu,resp ako to ponastavovat ... ak by ste niekto vedeli poradit ako motzem rozhadzat efekty ako to pisu  tomto clanku tak pls napiste
jakze? sak toto mas pekne napisane
Instrument > X3Live guitar in

X3Live effect loop send > instrument input of amplifier

Amplifier effect loop send > X3Live effect loop return

X3 line output > Amplifier effect loop return.

co tomu nerozumies?
Zaznamenané

buro
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


http://sk-sk.facebook.com/people/Maros-Jurina/1544


WWW
« Odpoveď #551 kedy: 20. Jún , 2010, 11:57:23 »

jakze? sak toto mas pekne napisane
Instrument > X3Live guitar in

X3Live effect loop send > instrument input of amplifier

Amplifier effect loop send > X3Live effect loop return

X3 line output > Amplifier effect loop return.

co tomu nerozumies?
Tomu zapojeniu , ze si mozem rozhodit napr overdirve pred aparat , a v slucke ponechám iba modulacie a delaye... terajsie zapojenie mam take ako si popisal ,ale v tom poste co som skopirovall je popisane ze sa daju efekty zoradit aj pred aparat a aj do slucky...  len neviem ako. Pise tam nieco o 4 kabloch ale kd ema byt co napojene neviem...
Zaznamenané

Schecter C7 Hellraiser, Sterling by MM JP70, Ibanez MTM2 - Dunlop DB Wah - JTamps screamer - Korg Pitchblack - BOSS NS2 - Peavey 6505 - MXR Carbon Copy - HB 2x12
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #552 kedy: 20. Jún , 2010, 12:07:38 »

no ved tam mas 4 vetvy popisane.. 4 kable.. a co sa potom toho zoradenia efektov tyka tak vacsinou je v tychto zariadeniach nejaky gombik alebo menu kde je ze routing a tam sa to zvykne nastavovat..


Instrument > X3Live guitar in

X3Live effect loop send > instrument input of amplifier

Amplifier effect loop send > X3Live effect loop return

X3 line output > Amplifier effect loop return.
« Posledná zmena: 20. Jún , 2010, 12:08:04 od kaolko » Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #553 kedy: 20. Jún , 2010, 12:35:13 »

buro: strana 43 v manuali Žmurk

http://line6.com/data/l/0a0600729d8c4702baa2ba3fb/application/pdf/POD%20X3%20Quick%20Start%20(Rev%20F)%20-%20English.pdf
Zaznamenané
buro
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


http://sk-sk.facebook.com/people/Maros-Jurina/1544


WWW
« Odpoveď #554 kedy: 20. Jún , 2010, 13:51:27 »

kurnik, pozeral som do toho , no myslel som si ze je to na to ked cem pouzit dalsie efekty a zapojit to do slucky v POD a potom to cele zapojit do slucky Ampu.. behoom tyzdna sa pustim do skusania  Na zdravie! vdaka za osvietenie No hanbím sa..
Zaznamenané

Schecter C7 Hellraiser, Sterling by MM JP70, Ibanez MTM2 - Dunlop DB Wah - JTamps screamer - Korg Pitchblack - BOSS NS2 - Peavey 6505 - MXR Carbon Copy - HB 2x12
Strán: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 47 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.056 sekund, 23 otázok.