Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 21:22:37
Strán: 1 ... 45 46 [47] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Nova generacia PODa - POD X3 a POD X3 Live  (Prečítané 149091 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #690 kedy: 24. Apríl , 2016, 22:47:42 »

...
Inak na margo toho detailu, mam teraz nove sluchatka k tomu hi-resolution playeru, su uz kvazi serioznejsie akoby monitorove a posluch ma cez ne po case prestane bavit, kedze v tom zvuku akosi chyba nejake kohezia, cele je to moc "ciste" a sterilne, tie jednotlive nastroje akoby "nespolupracovali". Normalne ma po case nebavi cez ne pocuvat. Jazz a klasika fajn, rock uz menej. Aj v sluchatkach su veru riadne rozdiely aj ked sme v rovnakej cenovej hladine.

dlhe roky pouzivam AKG240, co sice nie su nijak drahe hi-end sluchatka, ale zvykol som si na ne a vzdy sa mi zdali dostatocne presne a detailne. az kym som si raz nevyskusal kamosove AKG K701, co tiez este neni nejaky uplny top, ale tak detalne som dovtedy nepocul este zo ziadnych sluchatok nic.

na margo "moc cisteho" zvuku, mne sa dnes to gramafonovanie zdalo praveze zliate, zahuhlane a cele pod dekou, ale ani neviem realne vysvetlit, preco, lebo vysok to malo dost, cinely cinkali jak mali, len mne sa zdalo, ze pocuvam cez najeky cudny zavoj - a ze prec s nim a bude dobre. kupodivu platne z 80-tych rokoch hrali horsie, pustal mi nejaky novy album kapely Def Leppard a to zrazu zacalo hrat ovela lepsie, basy konkretne, nastroje presne definovane v priestore... asi to netocili do pasu ale do digitalu, to bude tym  Ja som čert..
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #691 kedy: 24. Apríl , 2016, 23:05:39 »

dlhe roky pouzivam AKG240, co sice nie su nijak drahe hi-end sluchatka, ale zvykol som si na ne a vzdy sa mi zdali dostatocne presne a detailne. az kym som si raz nevyskusal kamosove AKG K701, co tiez este neni nejaky uplny top, ale tak detalne som dovtedy nepocul este zo ziadnych sluchatok nic.

AKG701 poznam, mal som zicane dokonca. Ja mam Audio Technica m50x 2 a skusal som este drahsie B&W http://www.whathifi.com/bw/p5-series-2/review Suverenne sa mi najviac pozdavali prave tie BW - prijemny neunavujuci ale stale prekvapivo precizny posluch a hlavne paradny priestor a takmer pocit, ze pocuvas velke stlpove bedne a nie stale len sluchatka.

Tie moje Audio Technica su velmi presne a ciste, obcas su ale unavne a akoby prilis pretlacaju na moj vkus vysky (citit len na niektorych nahravkach). Su dost podobne tym AKG701. Maju cistucke a velmi presne basy.

na margo "moc cisteho" zvuku, mne sa dnes to gramafonovanie zdalo praveze zliate, zahuhlane a cele pod dekou, ale ani neviem realne vysvetlit, preco, lebo vysok to malo dost, cinely cinkali jak mali, len mne sa zdalo, ze pocuvam cez najeky cudny zavoj - a ze prec s nim a bude dobre. kupodivu platne z 80-tych rokoch hrali horsie, pustal mi nejaky novy album kapely Def Leppard a to zrazu zacalo hrat ovela lepsie, basy konkretne, nastroje presne definovane v priestore... asi to netocili do pasu ale do digitalu, to bude tym  Ja som čert..

Tak celkovo albumy 80tych rokov casto zneju na dnesne pomery zvlastne bez ohladu na medium. :)
« Posledná zmena: 24. Apríl , 2016, 23:09:13 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #692 kedy: 24. Apríl , 2016, 23:29:55 »

každý gitarista čo taví lampák dobre vie , že už po pol hodinke , keď  je lampák nažhavený , už hrá lepšie , po dvoch hodinách v kuse ani nehovorím , keď som začal hrat trebárs o šiestej , tak okolo tretej , to máš 9 hodín to bolo maso jak sviň , možno to bolo tá zmena merateľná iba teplomerom , ale gitarista to počuje a to ti ŽIADNY   Si píš!!!  tranzistorák  ROBIT NIKDY NEBUDE  Si píš!!! lampák je živý organizmus pod rukami , tranzistorák je uniformný , nemenný výílisok so stále tým istým zvukom , či tomu niekto verí , alebo nie je jedno , merania sú tiež k hovnu ,  dôležité je to čo si myslí o lampáku ten , kto na ňom mastí  Si píš!!!
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #693 kedy: 25. Apríl , 2016, 00:30:31 »

každý gitarista čo taví lampák dobre vie , že už po pol hodinke , keď  je lampák nažhavený , už hrá lepšie , po dvoch hodinách v kuse ani nehovorím
po par minutach v hluku si tak ohluchnuty, ze za to "po polhodine hra lepsie a po dvoch este lepsie" by som ruku do ohna nedal Beeee
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #694 kedy: 25. Apríl , 2016, 05:21:14 »

 :) hlavná výhoda je , že nepočuješ , keď na teba kričia D Á J  SA  T I CH Š I É  !  iba kapre vidíš
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #695 kedy: 25. Apríl , 2016, 08:35:48 »

po par minutach v hluku si tak ohluchnuty, ze za to "po polhodine hra lepsie a po dvoch este lepsie" by som ruku do ohna nedal Beeee
Presne tak!!!

...merania sú tiež k hovnu ,  dôležité je to čo si myslí o lampáku ten , kto na ňom mastí  Si píš!!!
Veď to! Nieje dôležité, či tvoje auto predbehne moje, aj tak je moje najrýchlejšie, lebo ja si to ja myslím.  Bavím sa skvele  ?§!.  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Strán: 1 ... 45 46 [47] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.127 sekund, 22 otázok.