Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
25. Apríl , 2024, 07:50:41
Strán: 1 ... 8 9 [10] 11 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zvuk slovenskych nahravok vs. ostatny svet  (Prečítané 40134 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
predator
Hosť
« Odpoveď #135 kedy: 29. August , 2007, 19:41:03 »

Nie, podmaz si väčšinou donesú, ja im nahrajem rap, postrihám, pridám efekty a ruchy, poeditujem potom to zmixujem a zmasterujem. A ver mi, pokiaľ to necítiš, tak ťažko vieš, ako si to môžeš dovoliť strihnúť, ako urobiť mikroposuvy vo frázach tak, aby to presne "zarezávalo", atď ... treba mať tú muziku v uchu. A veľmi dôležité je, ako posadíš EQ, ako nastavíš mikrofón atď ... nie je to len tom, že týpek odrecituje a tým to hasne, musí to proste znieť, nesmie to byť suché, ani ohučané, musí to basovať, musí to dobre hrať na malom kazeťáku aj na hifi veži, zachovať si "ťah" ...

A tentokrát sa asi výnimočne zhostím aj prípravy podkladového tracku.
« Posledná zmena: 29. August , 2007, 19:44:40 od Predator » Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #136 kedy: 29. August , 2007, 19:42:33 »

hod potom ukazky ak si na to gangstri nedaju kopirajt
Zaznamenané

o-yep sro
predator
Hosť
« Odpoveď #137 kedy: 29. August , 2007, 19:45:02 »

Ak budú súhlasiť, hodím.
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #138 kedy: 29. August , 2007, 19:46:15 »

Nie, podmaz si väčšinou donesú, ja im nahrajem rap, postrihám, pridám efekty a ruchy, poeditujem potom to zmixujem a zmasterujem. A ver mi, pokiaľ to necítiš, tak ťažko vieš, ako si to môžeš dovoliť strihnúť, ako urobiť mikroposuvy vo frázach tak, aby to presne "zarezávalo", atď ... treba mať tú muziku v uchu. A veľmi dôležité je, ako posadíš EQ, ako nastavíš mikrofón atď ... nie je to len tom, že týpek odrecituje a tým to hasne, musí to proste znieť, nesmie to byť suché, ani ohučané, musí to basovať, musí to dobre hrať na malom kazeťáku aj na hifi veži, zachovať si "ťah" ...

A tentokrát sa asi výnimočne zhostím aj prípravy podkladového tracku.

ved prave preto ze o sebe tvrdis ze to dokazes si to velmi rad vypocujem, kedze sa v tej muzike decentne orientujem.
Zaznamenané

o-yep sro
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #139 kedy: 29. August , 2007, 19:48:55 »

Zo slovenskych kapiel ma podla mna dost dobry zvuk Le Payaco - ich zvuk mi pripomina (zvukovu) prirodzenost albumu Mom od kapely -123 min.
« Posledná zmena: 29. August , 2007, 19:49:14 od asdfg » Zaznamenané
kmotor corleone
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 533


Tiez znamy ako don corleone.


« Odpoveď #140 kedy: 29. August , 2007, 20:05:11 »

Najlepší zvuk všeobecne má rytmus, Tina, Abuse... veci, kde je minimum živých nástrojov.
A Lavagance má najlepší zvuk bicích. Aj keď by som nedal ruku do ohňa, že všetko je nahrané ľudskou rukou.
Zaznamenané

RED DEBILS
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #141 kedy: 29. August , 2007, 20:10:57 »

hm no to je jasne, ked ma vsetko zo samplov...to je potom jak cez kopirak. preto treba hodnotit skor "zive" nastroje.
Zaznamenané

vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #142 kedy: 29. August , 2007, 20:40:39 »

Najlepší zvuk všeobecne má rytmus, Tina, Abuse... veci, kde je minimum živých nástrojov.
A Lavagance má najlepší zvuk bicích. Aj keď by som nedal ruku do ohňa, že všetko je nahrané ľudskou rukou.

vypocul som si ukazky na ich stranke a mne sa praveze taketo bicie nepacia. Aj ked do takej hudby velmi ine ani nehodia. Ale nakolko ma taka hudba nezaujima,tak mi je to jedno :)
Zaznamenané
kmotor corleone
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 533


Tiez znamy ako don corleone.


« Odpoveď #143 kedy: 29. August , 2007, 23:53:02 »

vypocul som si ukazky na ich stranke a mne sa praveze taketo bicie nepacia. Aj ked do takej hudby velmi ine ani nehodia. Ale nakolko ma taka hudba nezaujima,tak mi je to jedno :)

Pri Lavagance som mal na mysli bicie z tej pesničky, čo je na ňu klip- Miles? Alebo tak nejak? Oni ten album tušímže robili v home studiu. Dobrý príklad na kvalitný zvuk bez veľkých investícií.
Zaznamenané

RED DEBILS
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #144 kedy: 30. August , 2007, 10:22:11 »

pre mňa majú dobré nahrávky Vidiek (ale bicie znejú ako nasamplované, kua), Hex, alebo zo starých vecí napr. Wabi Daněk
Zaznamenané
ujo jolana
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #145 kedy: 30. August , 2007, 17:34:42 »

Pri Lavagance som mal na mysli bicie z tej pesničky, čo je na ňu klip- Miles? Alebo tak nejak? Oni ten album tušímže robili v home studiu. Dobrý príklad na kvalitný zvuk bez veľkých investícií.
na ich stranke sa aj pise pri pesnickach,ze sa to nahravalo v lavagance studiu
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #146 kedy: 19. Október , 2007, 17:39:15 »

Hovadsky sa tesim na tuto nahravku:

Exodus - Atrocity Exhibition (23.10.2007)

a potom sa tesim na novu nahravku Striguli (ak k nej dojde)  ha ha ha
Zaznamenané
max
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 380



« Odpoveď #147 kedy: 19. Október , 2007, 18:27:06 »

To Atrocity exhibition je cover Joy Division ? Co alebo kto je Exodus? Joy Division je jedna z mojich stalych oblubenych kapiel preto ma to zaujima.
Zaznamenané

TURN IT UP Si píš!!!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #148 kedy: 19. Október , 2007, 18:42:20 »

Exodus je thrash metalova klasika z polky 80-tych rokov, na prelome 80/90 zazili jeden z vrcholov slavy. Po prelome milenia zacalo byt o nich zase viacej pocut, vydali 2 hovadsky nabuchane thrash metalove odpalovaky, lepsie jak zamladi, s gulami, ktore im mozu zavidiet ich pomaly synovia z aktualnych kapel. Sice na jedno kopyto, ale pre mna vysoka skola thrash metalu a este vyssia skola, ako ma zniet tvrda muzika v 21. storoci, takze to o Striguli (tvrdacka kapela MartinaLM) bol zaroven for, kedze ja som im pomahal s nahravkou...
Zaznamenané
max
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 380



« Odpoveď #149 kedy: 19. Október , 2007, 18:52:03 »

Aha, v zivote som o nich nepocul, ale ja som tiez jeden z tych co neznasaju tu "vyblejme to" nahrazku spevu.
Inak k teme :  nahravky som vypocul, to sa neda nepustit si to. Ked pozries tie fotky tak ta aicky napadne otazka co hraju za muziku. Slape to paradne, zvuk sa mi velmi pacil, bez spevu spica.  Bravooo  Bravooo
Treba si to pustit nahlas a do poriadneho zariadenia alebo kvalitnych sluchatiek.
Zaznamenané

TURN IT UP Si píš!!!
Strán: 1 ... 8 9 [10] 11 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.112 sekund, 22 otázok.