Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
26. Apríl , 2024, 02:16:35
Strán: 1 [2] 3 4 ... 11 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zvuk slovenskych nahravok vs. ostatny svet  (Prečítané 40137 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 27. August , 2007, 15:09:30 »

Majo - ale to je to, co hovorim. ked budes mat prachy, tak pojdes s nimi za clovekom, ktoreho nahravky sa Ti tu najviac lubia, zaplatis ho v studiu, ktore ma patricne vybavenie a jednoducho si nenechs od nikoho pinkat po nose :).

midnightstranger - ja prave az tak velmi spokojny s nasou nahravkou nie som, ale je mi uplne jasne, o co islo. bol rozpocet, ktory zabezpecil nejaky pocet dni v stiudiu s clovekom, ktoreho sme si vybrali. lenze je nas vela, ziadni virtuozi, tak sa viacej prenahravalo, ako mixovalo - a na tom albume je to aj trochu pocut, ze by to este nejake dni mixaze znieslo. lenze kto by ich zaplatil. takto je to sice kvalitna nahravka, ale pocul som od jombika X lepsich (no dobre - je to aj o hudobnych vykonoch, nech som objektivny :) )
 
dobre nahravky mava Elan (Dosek), vacsinou aj Fermata (Minarik).
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #16 kedy: 27. August , 2007, 15:11:10 »

  Co myslis , za aky cas natocili Led Zeppelin svoj prvy album ?  :)

vsak a zneje nejak uzasne  Žmurk

ale stav sa, ze Coverdal / Page sa tocil minimalne niekolko mesiacov.
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #17 kedy: 27. August , 2007, 15:14:55 »

Niektore kapely sa zavru do studia aj na rok a vacsina projektu sa rodi priamo tam . Myslim , ze aj Queen spravili tak nejake albumy .
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #18 kedy: 27. August , 2007, 15:15:00 »

Hlavne v zahraničí sú školy kde sa vyučuje zvukarčina atď.Napr.tuším SAE v Anglicku -tam študuješ tento obor 5 alebo 6 rokov.Potom asi prístup atď.To Rastis-niekde píšeš že poznáš štyri ska kapely-to potom s tým Polemic albumom nebude až také horké,aj keď schopnosti Mr.Jombíka sú bez debaty Beeee.Inak aj tá technika je predsa len v zahraničí trošku iná.Hlavne drahé custom hardwarové veci/compress,eq,preamp../

uplne suhlasim. ale zase v tej amerike vyucuju vsetko. ked mas trosku penazi, mozes navstevovat kurz indickeho prizvuku, sucastou ktoreho bude samozrejme aj vyucba chapania potreby samotneho kurzu :). co sledujem obcas diskusie ludi, co sa tym zivia, tak na tieto USA zvukarske institucie sa pozeraju trochu zvrchu. ale sam neviem, a je to uz trosku mimo.

custom profi speci veci su samozrejme fakt, ale ja by som gearu az take velke zasluhy neprikladal... .
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #19 kedy: 27. August , 2007, 15:17:10 »

inak raz som videl tusim v telke,neviem,ci to nespominal akurat Henry Toth..ze sem dosiel nejaky namakany zvukar z USA a nieco tu mixoval..ze vsetci kukali,co robi :)..a potom,ked odisiel,ze davali undo na pc,aby si pozreli krok za krokom,ze co to vlastne robil a aj tak nechapali  Popiskujem si ha ha ha

namakany zvukar a robil na PC ? pche - na PC robim aj ja.
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #20 kedy: 27. August , 2007, 15:17:58 »

Hlavne v zahraničí sú školy kde sa vyučuje zvukarčina atď.Napr.tuším SAE v Anglicku -tam študuješ tento obor 5 alebo 6 rokov.Potom asi prístup atď.To Rastis-niekde píšeš že poznáš štyri ska kapely-to potom s tým Polemic albumom nebude až také horké,aj keď schopnosti Mr.Jombíka sú bez debaty Beeee.Inak aj tá technika je predsa len v zahraničí trošku iná.Hlavne drahé custom hardwarové veci/compress,eq,preamp../
   Aj na konzerve sa uci zvukova rezia . Neviem na akej urovni .
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #21 kedy: 27. August , 2007, 15:26:04 »

hm ked tu citam tie reci o dobach nahravania, tak chapem preco nemozem natocit zvuk aky sa mi paci s mojim plastakom z trznice (ako to rastis nazval)  ha ha ha
« Posledná zmena: 27. August , 2007, 15:46:14 od mario bross » Zaznamenané

MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #22 kedy: 27. August , 2007, 15:53:26 »

  Co myslis , za aky cas natocili Led Zeppelin svoj prvy album ?  :)
tak to asi prejdem bez komentara...
   Aj na konzerve sa uci zvukova rezia . Neviem na akej urovni .
uci sa na VSMU Zvukova skladba, ale je to zamerane hlavne na film a dabing, samozrejme su tam predmety ako akustika a pod, ale myslím si, že z tej školy plnohodnotný štúdiový zvukár nevýde. Kamarát tam práve doštudoval a aj sám som sa tam svojho času hlásil, takže viem o čom to je..
a Ďalšia vec, v škole ti len povedia o čo a ako, ale skúsenosti a prax je omnoho dôležitejšia, a zalezi hlavne aj na pedagogoch a ak je niekto odborník, tak to neučí, ale sa tým živý...
U zvuku je dvoležité už na začiatku mať predstavu ako to má znieť na konci a vedieť akými krokmi a prístrojmi sa k tej predstave priblížiť.
« Posledná zmena: 27. August , 2007, 15:55:12 od MaTeS » Zaznamenané

FALLGRAPP
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #23 kedy: 27. August , 2007, 16:18:46 »

to MaTes- jasne prax je najdolezitejsia (mam pocit ,ze su tam nejake hodiny praxe nie ? ,ako inak by si si to mohol vyskusat naozaj ?), ale ked mas dobrych pedagogov , skola ti to urychli . Vo zvukarskej branzi mozno plati ,ze ak je niekto odbornik tak sa tym zivi , ale pokial hras napr .klas. hudbu solovo ,aj vo svetovom meradle je len par jedincov , ktori sa dokazu tym uzivit , tzn. , ze musia este ucit . Preco by niekto nemohol byt svetova spicka a popri tom neucit? S poslednou vetou suhlasim , len si este zabudol dodat , ze dobry zvukar musi mat oi. aj dobre usi , aby to vsetko zvladol .  PS: Tebe sa nepaci zvuk na Led Zeppelin I ?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #24 kedy: 27. August , 2007, 16:32:58 »

U nás stále nemajú štúdia tak dobre vyriešenú akustiku nahrávacích miestností, ako v zahraničí.. Do toho sa už prachy nechcú dať a preto sa ani kvalita nahrávok nevyrovná zahraničným.. Samozrejme ďalej je to vybavenie štúdií, ktoré už je v niektorých na zrovnateľnej úrovni so svetom. A nakoniec zvukári, čo je kapitola sama o sebe.. U nás sa to konečne aj študuje, ale väčšinou sa aj tak zvukárčine zatiaľ hlavne venujú ľudia, čo sa to sami učili metódou pokus-omyl, proste skúšali a na niečo prichádzali. Tie vedomosti mnohí nemajú na dostatočnej úrovni.  Už za nejaký čas tu budú študovaní zvukári, ktorí budú vedieť aj ako zariadiť štúdio, najlepšie po štúdiach v zahraničí.. Potom sa svetu vyrovnáme.. Žmurk
Zaznamenané

MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #25 kedy: 27. August , 2007, 16:34:52 »

PS: Tebe sa nepaci zvuk na Led Zeppelin I ?  Bavím sa skvele
nehovorim, ze sa mi nepaci  Žmurk ten zvuk zachytáva dobu..
teraz si doma sam nahram album s 10x kvalitnejsim zvukom..
technika uz kusok pokrocila a porovnavat nahravky zo 60tych rokov a súčasné sa jednoducho nedá
Preco by niekto nemohol byt svetova spicka a popri tom neucit?
No lebo by to asi nestíhal :)

co sa este týka zvukárov, tak im casto chýba tá predstava.. kazdý má neaký svoj systém, ktorý je casom preverený a funguje, ale nemusí byt vzdy ten najlepsí.
akustika miestnosti je tiez velmi dvolezitý faktor, vela nahraviek ma nedostatocnú akustickú hĺbku, znejú akoby bez priestoru a ked sa to prezenie, tak to býva pohroma este vacsia. kam umiestnit zdroj zvuku a v ktorom mieste ho snímat, na to su uz rovnice a výpocty.
Zaznamenané

FALLGRAPP
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #26 kedy: 27. August , 2007, 16:44:13 »

to MaTes-no jasne , ze 60te roky sa technicky nedaju porovnavat so sucasnostou .Ale mozno v tych 60tych rokoch to povazovali za zvukovu spicku  :) . A mozno ,ze o dalsich 30 rokov za zvukari budu chytat za hlavu , ked budu posudzovat zvukovu kvalitu sucasnych nahravok . Svetovy zvukar-mozno by stihal a mozno nie . Žmurk
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #27 kedy: 27. August , 2007, 16:49:03 »

sa mi paci ked slovenska kapela znie neslovensky :)
kedysi to bola skupina Žena z lesoparku, teraz Para, a kludne ma este doplnte bo ma vela nenapada teraz..
Zaznamenané

FALLGRAPP
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #28 kedy: 27. August , 2007, 17:04:49 »


midnightstranger - ja prave az tak velmi spokojny s nasou nahravkou nie som, ale je mi uplne jasne, o co islo. bol rozpocet, ktory zabezpecil nejaky pocet dni v stiudiu s clovekom, ktoreho sme si vybrali. lenze je nas vela, ziadni virtuozi, tak sa viacej prenahravalo, ako mixovalo - a na tom albume je to aj trochu pocut, ze by to este nejake dni mixaze znieslo. lenze kto by ich zaplatil. takto je to sice kvalitna nahravka, ale pocul som od jombika X lepsich (no dobre - je to aj o hudobnych vykonoch, nech som objektivny :) )
 

Ja som to len porovnaval s tym co som pocul na dnesnej slovenskej scene, ale mozno je to aj tym, ze co sa tyka slovenskej produkcie je vas album jeden z mala co mam kupeny original Popiskujem si

Ale je pekne, ze nie si spokojny, to cloveka posuva stale dalej. Na zdravie!
« Posledná zmena: 27. August , 2007, 17:05:35 od midnightstranger » Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
shanike
stály hosť
*****
Príspevkov: 895



WWW
« Odpoveď #29 kedy: 27. August , 2007, 17:20:29 »

inak raz som videl tusim v telke,neviem,ci to nespominal akurat Henry Toth..ze sem dosiel nejaky namakany zvukar z USA a nieco tu mixoval..ze vsetci kukali,co robi :)..a potom,ked odisiel,ze davali undo na pc,aby si pozreli krok za krokom,ze co to vlastne robil a aj tak nechapali  Popiskujem si ha ha ha

Žmurk co je vela, to je wella
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 ... 11 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.095 sekund, 22 otázok.