Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Apríl , 2024, 06:31:49
Strán: 1 ... 9 10 [11] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zvuk slovenskych nahravok vs. ostatny svet  (Prečítané 40128 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #150 kedy: 17. November , 2007, 01:52:18 »

Exodus je thrash metalova klasika z polky 80-tych rokov, na prelome 80/90 zazili jeden z vrcholov slavy. Po prelome milenia zacalo byt o nich zase viacej pocut, vydali 2 hovadsky nabuchane thrash metalove odpalovaky, lepsie jak zamladi, s gulami, ktore im mozu zavidiet ich pomaly synovia z aktualnych kapel. Sice na jedno kopyto, ale pre mna vysoka skola thrash metalu a este vyssia skola, ako ma zniet tvrda muzika v 21. storoci, takze to o Striguli (tvrdacka kapela MartinaLM) bol zaroven for, kedze ja som im pomahal s nahravkou...

Ohladom noveho albumu Exodus a zvuku gitary cerstvo priamo rovno od Garyho Holta.

We used a Peavey XXX with the JJ brand tubes, a Presonus parametric EQ and one
of my Bernie Rico Jr. signature V's. Lee use a couple of his ESP'S. Other than
that, vintage Celestion 30's, the rest is in the right hand. But you have to
keep it crunchy as hell for this band, that's for sure.

Predchadzajuci album bol tiez Peavey XXX (SHoved Headed Kill Machine), ten este predtym (Tempo OF the Damned) modifikovane Marshally.. Vsetko skvele zvuky, ale ocividne je to aj v tych paprciach... Na zdravie!
Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #151 kedy: 17. November , 2007, 12:38:39 »

toto zacal robit vcera a dokoncil dnes. Iba kratucka ukazka..snazil som sa dostat k zvuku Metallica - Enter Sandman. Vlastne az potom ma napadlo,ze som mal zahrat ten riff odtial,spravit tie iste bicie.potom by to bolo este lepsie na porovnanie. Je mi jasne,ze to neni 1:1 a ani nikdy nebude,lebo som to robil na pc,vo svojej izbe,namiesto Mesa Mark /neviemkolko/ som pouzil Amplitube,a bicie su sample. Ale ak by som sa ja chystal niekedy nahravat,tak ked si porovnam zvuk metalovych kapiel u nas a moju ukazku,tak by som si to urcite spravil radsej doma a sam :)

Podla mna tie bicie zneju dost podobne ako Metallica,gitary uz pomenej,ale lepsie to spravit neviem. Aj tak sa mi to zvukovo paci a mozte ma kludne aj zdrbat  ha ha ha

kamarat toto si nerobil ty priznaj sa kde si to stiahol.  Bavím sa skvele  Zdravíčko
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #152 kedy: 17. November , 2007, 13:05:16 »

to sa ti akoza tak paci,ci si robis prdel?  Ja som čert.. :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #153 kedy: 17. November , 2007, 14:41:44 »

...the rest is in the right hand...

na stare kolena nevie co rozprava. vsetci predsa vieme, ze tajomstvo je v snimacoch a krabicke  ha ha ha
Zaznamenané
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #154 kedy: 17. November , 2007, 14:54:54 »

rest is in the right hand znamena,ze ZVYSOk je v pravej ruke. A uviedol to az na konci,tak neviem  ha ha ha
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #155 kedy: 17. November , 2007, 14:55:46 »

vsak ano - prvu cast odpovede mal sponzorovanu  Žmurk
Zaznamenané
Strán: 1 ... 9 10 [11] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.036 sekund, 22 otázok.