Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. September , 2024, 21:19:55
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zvuk slovenskych nahravok vs. ostatny svet  (Prečítané 41040 krát)
0 užívateľov a 44 Hostí prehliada túto tému.
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #60 kedy: 28. August , 2007, 20:42:38 »

ale zas orchester je nieco ine...tam jebnes mikrofony a s vyslednym zvukom "nepohnes", lebo on je vyvazeny sam o sebe, tam neni az tak co riesit...ze tu pridam kopak hentam gitary, reverby a tak...ale s kapelou je to ine, tam sa ta ista mohutnost spravit musi tym hrajkanim a to chce hlavne cas. A tam su treba aj tie peniaze
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #61 kedy: 28. August , 2007, 20:48:49 »

ono treba trochu rozlisovat nahravacie teleso, respektive studiovych muzikantov a kapelu, ktora ide do studia raz za rok nahrat 10 pesniciek. to ako k tym 3 hodinam nahravania. aktualne kapely su tu take, kde komunizmus tychludi len zlahka lizol v detstve, pripadne ho vobec nezazili. jasne, ze dobrej kapele zneju nahravky lepsie, ako horsej a v tom istom studiu, s tym istym zvukarom.
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #62 kedy: 28. August , 2007, 20:53:32 »

No, nebárs, bratu ... čím viac nástrojov, tým väčší problém je to dať dohromady, urobiť dobrú aranž, vyvážiť pomery atď ... rozhodne to nie je o tom, že je to orchester, tak to hraje samo. A aj tie mikrofóny nejebneš len tak, ale presne vieš, aké použiť, kde ich položiť, ako ich nastaviť atď ... Okrem toho to nebol symfoňák, ale bigband. Teda plnohodnotná kapela s veľkou dychovou sekciou, to je niečo iné ...

Točil si už niečo veľké? Ja som točil zbor so 40. ľuďmi a viem, čo to bolo, dať ten zvuk dohromady.
« Posledná zmena: 28. August , 2007, 20:55:25 od Predator » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #63 kedy: 28. August , 2007, 20:53:54 »

Toto neni sice zla nahravka, ale od americkej ma kilometre daleko. Preco ? Ty chalani su muzikantsky velmi vysoko. Podla mna to nezneje ako americka nahravka, lebo si to tocili bud sami lacno polonakolene alebo to tocili niekde inde ale zase len za malo penazi (malo penazi na dosiahnutie americkeho soundu). A ja stale tvrdim, ze na Slovensku su ludia, aj vybavenie na dosiahnutie americkeho soundu.

jaj - ta nahravka :) tu je:

http://www.palochodelka.com/download/mp3/ad_01.mp3
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #64 kedy: 28. August , 2007, 20:57:15 »

Áno, pravdaže, na kolene, a svišť ju balil do fólie  ha ha ha

http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Nahravani-s-Liquid-Boogie-Roll-fandove-vintage-analogu-a-feelingu~27~brezen~2007/
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #65 kedy: 28. August , 2007, 20:58:04 »

No, nebárs, bratu ... čím viac nástrojov, tým väčší problém je to dať dohromady, urobiť dobrú aranž, vyvážiť pomery atď ... rozhodne to nie je o tom, že je to orchester, tak to hraje samo. A aj tie mikrofóny nejebneš len tak, ale presne vieš, aké použiť, kde ich položiť, ako ich nastaviť atď ... Okrem toho to nebol symfoňák, ale bigband. Teda plnohodnotná kapela s veľkou dychovou sekciou, to je niečo iné ...

Točil si už niečo veľké? Ja som točil zbor so 40. ľuďmi a viem, čo to bolo, dať ten zvuk dohromady.

ale chapes orchester, ked je niekde v nejakom divadle alebo uz niekde, tak ma uz ten zvuk taky vyvazeny, rozlozeny, tak si myslim, ze staci dat iba na spravne pozicie mikrofony a snimat...je samozrejme ina vec ked pridu do studia, tam to uz je ine.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #66 kedy: 28. August , 2007, 21:00:45 »


Tak potom bud v studiu Citron nie su az taky profici ako sa tvaria (cast ceskeho zvukarstva o nich ani nema nejaku extra vysoku mienku, co som vypozoroval v internetovych diskusiach) alebo nemali dost penazi, aby ten americky sound do toho dostali. Nic ine ma nenapada, lebo faktom je, ze aj ked ta nahravka neni zla, od americkych sa dost lisi, ale to uz som pisal :)
« Posledná zmena: 28. August , 2007, 23:04:58 od Rastis » Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #67 kedy: 28. August , 2007, 21:01:48 »

No hej, ty hovoríš o symfoňáku, ale tu šlo o bigband a to je niečo iné, to má normálne bicie, basu, kláves aj gitaru ako bežná kapela, a okrem toho asi 30 dychárov ...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #68 kedy: 28. August , 2007, 21:02:07 »

mastering studio ADK ma tiez u istej casti ceskeho zvukarstva zlu povest.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #69 kedy: 28. August , 2007, 21:06:25 »

No hej, ty hovoríš o symfoňáku, ale tu šlo o bigband a to je niečo iné, to má normálne bicie, basu, kláves aj gitaru ako bežná kapela, a okrem toho asi 30 dychárov ...

ahaaaa tak to sme sa nepochpili resp. ja :) jaj tak potom chapem Na zdravie!
Zaznamenané

predator
Hosť
« Odpoveď #70 kedy: 28. August , 2007, 21:07:16 »

Rastis, je to o ľuďoch, nie o prachoch ... môžeš mať equipment za 10 melónov aj viac a ak s tým človek nevie robiť, tak je v riti. A momentálne sa vraj 5 z 10 amerických hitoviek robí doma v malých štúdiách ... na mašinách ako M-Audio, Digidesign atď, teda na strednej triede HDR strojov. Proste pre kapelu je to lepšie urobiť na kľude doma a pohrať sa s tým, ako vysoliť fúru prachov a poškuľovať furt na hodinky, či to dotočím alebo nestíham.
« Posledná zmena: 28. August , 2007, 21:12:40 od Predator » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #71 kedy: 28. August , 2007, 21:46:23 »

prachy = cas, o vybaveni vobec nehovorim.
Zaznamenané
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #72 kedy: 28. August , 2007, 22:19:36 »

Toto neni sice zla nahravka, ale od americkej ma kilometre daleko. Preco ? Ty chalani su muzikantsky velmi vysoko. Podla mna to nezneje ako americka nahravka, lebo si to tocili bud sami lacno polonakolene alebo to tocili niekde inde ale zase len za malo penazi (malo penazi na dosiahnutie americkeho soundu). A ja stale tvrdim, ze na Slovensku su ludia, aj vybavenie na dosiahnutie americkeho soundu.

jaj - ta nahravka :) tu je:

http://www.palochodelka.com/download/mp3/ad_01.mp3

to je sranda,ze ja som na slovensku nepocul nejaku rockovu/metalovu nahravku,ktora je podobna napr. Metallice,Megadeth,Evergrey..ked pocuvam Black album od Metly,tak je tam stavnaty kopak,ktory ma riadne boostnute vysky mozno okolo 8-10kHz a rytmicak tiez riadne plieska,je akoby prehluseny,ale svinsky tam pasuje. Gitary su tiez super,ziadny strk tam nepocut.

Ked si vypocujem tuto ukazku,co dal Rastis od P.Chodelku,tak gitary su dost strkovite a bicie uplne bez stavy,ziadne vysky. Mozno to bol ich zamer,ale mne sa takyto zvuk k takemuto zanru proste nehodi :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #73 kedy: 28. August , 2007, 23:13:03 »

vlado hudec - takze otazka zneje, preco je ten Chodelka taky. Bud to tocil u neschopnych ludi alebo mali nahovno vybavenie k tomu. Alebo do tej nahravky iba nevrazil 1 milion (co je mimochodom smiesnych 40 000 dolarov). Myslis, ze Metallica necha za studio 40 000 dolarov ? Ja by som povedal, ze niekolko nasobne viac. Myslis, ze je Chodelka schopny nechat za studio niekolkonasobne viac, ako 1 000 000 korun ?
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #74 kedy: 29. August , 2007, 00:38:16 »

Myslím, že aj Palo Chodelka má celkom slušný zvuk na naše pomery. A ten zvuk gitár asi chcel taký, aký tam má..
Zaznamenané

Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.106 sekund, 23 otázok.