Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. September , 2024, 17:18:28
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zvuk slovenskych nahravok vs. ostatny svet  (Prečítané 40889 krát)
0 užívateľov a 7 Hostí prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #105 kedy: 29. August , 2007, 11:58:18 »

nezamienajme si trigrovanie (bezna vec) a to, ze niekto naklika bicie mysou z akyhsi samplov a chce pocut, ze to zneje ako americka kapela. na to narazal martinLM.

vlado hudec - tochu tie svoje sample precenujes. sample nie su a ani nikdy nebudu plnohodnotna nahrazka ziveho muzikanta. sample su akurat tak jedna z moznosti, ako lacnejsie a efektivnejsie docielit napodobenie cohosi. sample maju svoj vyznam pri moderne znejucich bicich v tvrdych kapelach (trigrovanie). ale ver tomu, ze zase dost pocut, ci sa bicie trigrovali a ked sa trigrovali, ci to mali hotove za 1 den alebo 4 dni, zase len prachy. trigrovanie je v lacnych studiach finta, ako sa priblizit dospelemu zvuku. v profi studiach je to jedna z metod, ktorej ak sa pre nu producenti ci zvukari rozhodnu sa venuje nachlp tolko isto casu, akoby sa snimalo klasicky.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #106 kedy: 29. August , 2007, 11:59:49 »


To už nehovorím o kapelách typu Annihilator, kde všetko v štúdiu išlo výlučne zo samplov.

Annihilator bol uplne ina vec - chlapik mal zjavne vzdy problemy so spoluhracmi, co vyustilo do toho, ze niektore albumy si nahral sam s umelymi bicimi. Nie vsetky.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #107 kedy: 29. August , 2007, 12:02:10 »

...Potom sa už všade používali sample.

Ale no tak  Žmurk. Netrigrovane bicie sa bezne vyskytuju aj v tvrdych zanroch dodnes.
Zaznamenané
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #108 kedy: 29. August , 2007, 12:05:07 »

Rastis - mne je UPLNE jedno,akym sposobom sa ludia k zvuku dopracuju. Dolezity je vysledny efekt. Vypocuj si tie ukazky z Minstry of Rock,co som dal do tej temy o samploch. Su to vsetko sample,nielen bicie. A vysledny zvuk sa mi paci 100krat viac,ako mozem pocut na slovensku v radiach,ked hraju nejaky rock. A dokonca sa mi paci viac,ako niektore nahravky zo zahranicia,ktore sa nahravali klasicky. Ja tam nevidim proste ziadnu umelinu a ak niekto ano,tak to je uz jeho problem. Je to otazka vkusu,co sa komu paci.
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #109 kedy: 29. August , 2007, 12:08:00 »

S tým časom na riešenie trigerovaných bicích by som si nebol moc istý ... veď len naberieš z trigerov noty do MIDI stopy a môžeš na ne vešať sample, aké len chceš, nedeštruktívne, bez nutnosti nastaviť to a nahrávať zas. Vždy je to rýchlejšie ako nahrať to znovu, proste vymeníš banku a počúvaš, či to v kombinácii s overheadmi hraje ako má. Navyše sa furt dá na to šáhnuť spätne, ak niečo nesedí pri finálnej mixáži.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #110 kedy: 29. August , 2007, 12:18:50 »

Takze resume:

Trigrovanie je zazracna metoda, ktora setri cas a ma iba vyhody. Otazkou je, preco teda tie nase tunajsie kapely nezneju ako tie zahranicne ? Vsak trigre su jednoduche, to zvladnem aj ja. Preco ? Pretoze sme hanblivi, ci co to tu zaznelo ? To snad nie :)
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #111 kedy: 29. August , 2007, 14:38:38 »

Martinlm - pokial ti tieto sample zneju umelo,tak potom je problem asi inde :)...ked pride bubenik do spickoveho studia,sadne si k spickovym bicim,zosnima to spickovy zvukar a spravia z toho samplovaciu kniznicu,kde napr. snare ma 16-32 velocity layers a ty povies,ze to znie umelo,tak potom akoze fakt nechapem,sorry :) (...)
Keby som tam nenapisal,ze som to robil ja,doma a so samplov,tak pochybujem,ze by si si to vsimol. (...)
Sample mozes mat ake chces(ten rytmicak znie ale hrozne), dolezity je celok. Pozri sa ako to vie spravit so samplami Dr. Karpathorky Žmurk Ale to uz kusok odbiehame, skratka ta ukazka s Metallicou nema spolocne nic.
Zaznamenané

vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #112 kedy: 29. August , 2007, 14:44:15 »

Sample mozes mat ake chces(ten rytmicak znie ale hrozne), dolezity je celok. Pozri sa ako to vie spravit so samplami Dr. Karpathorky Žmurk Ale to uz kusok odbiehame, skratka ta ukazka s Metallicou nema spolocne nic.

mne na tom rytmicaku vadi akurat vela reverbu. Napriklad tento moj rytmicak sa mi paci ovela viac,ako rytmicak v songu Change of Seasons od DT. Je to proste vec vkusu,aky zvuk sa komu paci. A tiez s Tebou nesuhlasim,ze ta ukazka nema nic spolocne s Metallicou. Dr. Karpathorky ma zas uple iny zvuk,takze to sa neda porovnavat  Žmurk
« Posledná zmena: 29. August , 2007, 14:45:14 od vlado hudec » Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #113 kedy: 29. August , 2007, 15:24:39 »

Rastis, prečo mi kladieš do úst to, čo som nepovedal? Hovoril som o tom, že sú to iba výhody? Hneď teraz môžem povedať zopár nevýhod -

1. Z kvality nástroja do nahrávky neprenesieš nič, alebo skoro nič, závisí od toho, v akom pomere miešaš sample s akustickým signálom. Či vrcholná sada od Tamy alebo roztrepané amátky, všetko jedno. To môže byť plus aj mínus, záleží, na čom klient hrá.
2. Hra na trigerovanej súprave je obmedzená istými technikami, napríklad vírenie znie pomerne umelo, "guľometne", takisto s metličkami sa môžeš rozlúčiť.
3. Hra rýchlych prírazov je hodne závislá od nastavenia parametra "retrig", čo vlastne znamená čas, za ktorý je triger schopný vyhodnotiť zvuk ako samostatný úder a nie ako presluch či doznievanie blany. Nastaviť to citlivo tak, aby sa to nespúšťalo náhodne a aby to neignorovalo rýchlo po sebe idúce údery, to chce istú skúsenosť ...
4. Rozsah dynamiky je o niečo menší ako pri štandardnej hre, ale zasa pri rockových štýloch to až tak nevadí. Tu je dôležité správne nastaviť citlivosť, aby trigerovaný bubon reagoval adekvátne skutočnej hranej dynamike.
5. Pri trigerovaní akustických bicích sa môže vyskytnúť problém s crosstalkom, to je náhodné spúšťanie dvoch trigerov jedným úderom. Tu je dôležité, aby triger bol čo najviac izolovaný od ostatných zrojov otrasov a aby reagoval iba na blanu, a nie napr. na úder po susednom bubne. Takisto majú bicie moduly implementované algoritmy, ktorými vedia predísť danému problému tým, že podľa intenzity dvoch súčasných úderov vedia spoznať, po ktorom bubne sa hrá a z ktorého ide iba parazitný impulz.

Atď ....

Ale pokiaľ sa to zmákne, je to v pohode metóda. Navyše po počiatočnom nastavení, kde každý zvukár pozná svoj trigermodul aj svoje trigery a tak ich rýchlo zošteluje na danú biciu sadu, nie je problém s experimentovaním s farbou a hutnosťou bicích.
« Posledná zmena: 29. August , 2007, 15:26:26 od Predator » Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #114 kedy: 29. August , 2007, 15:35:45 »

A ešte si pridám :

http://www.metalopolis.net/art_reviews.asp?id=2095
Zaznamenané
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #115 kedy: 29. August , 2007, 15:40:14 »


kedze sa tu spomina Meshuggah,tak bubenik z tejto partie nahraval Drumkit from Hell. To je tiez znama samplovacia kniznica.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #116 kedy: 29. August , 2007, 16:03:09 »

Vsak v poriadku, MESHUGGAH je experiment cele ako je. K comu to argumentacne patri ? V tejto teme...
Zaznamenané
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #117 kedy: 29. August , 2007, 16:07:08 »

v tejto teme k nicomu,ber to ako OT  ha ha ha
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #118 kedy: 29. August , 2007, 16:16:03 »

Tak ale pozor - este jedno OT a poprosim admina, nech to tu zamkne a vsetkych Vas odtialto povyhadzuje  Bacha na vec kamo!
Zaznamenané
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #119 kedy: 29. August , 2007, 16:23:39 »

mozes..ale potom nebude o com diskutovat  ha ha ha
Zaznamenané
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.114 sekund, 23 otázok.