Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. September , 2024, 23:22:42
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: obvod resonance  (Prečítané 5844 krát)
0 užívateľov a 4 Hostí prehliada túto tému.
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #15 kedy: 18. Apríl , 2008, 21:15:35 »

skusaj dalej, na nete je velmi vela schem a su skoro podobne. aky mas zosik?
Zaznamenané

swyx
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 308



« Odpoveď #16 kedy: 18. Apríl , 2008, 22:43:05 »

Robil som tento ak by si mohol dokresli mi tam to presence, lebo som to robil ako mi poradili a vlastne to nic nerobi, popripade popis co a kde


* image002.jpg (57.79 KB, 719x472 - prehliadnuté 381 krát.)
« Posledná zmena: 18. Apríl , 2008, 22:43:34 od swyx » Zaznamenané

------->>>Prechadzam na druhy ucet
Damian
pole
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 190



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 19. Apríl , 2008, 00:40:47 »

Presne toto staval clovek s nickom "tipek" tusim sa ukazuje aj tu aj na muziker fore. TIez som mu tam pomahal s presen a depth tocitkom. Nech ti posle riesenie.
Zaznamenané

swyx
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 308



« Odpoveď #18 kedy: 19. Apríl , 2008, 01:01:28 »

hej mam to od neho
Zaznamenané

------->>>Prechadzam na druhy ucet
Damian
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #19 kedy: 19. Apríl , 2008, 09:27:47 »

tie odpory na zhaveni o zem, si Ti tam zbytocne. presence dorob takto:


* mpwr100.gif (17.63 KB, 939x693 - prehliadnuté 383 krát.)
Zaznamenané

Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #20 kedy: 19. Apríl , 2008, 09:38:02 »

tie odpory na zhaveni o zem, si Ti tam zbytocne. presence dorob takto:
proste klasicke zapojenie presence ze vysoke tony odbras zo spetnej vazby Bavím sa skvele
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #21 kedy: 19. Apríl , 2008, 12:40:57 »

more jak to že envieš podla schemy marshall jm800 dorobit presenc

ja som skušal rôzne zapojenia presenc a depth priklad som si zobral z engla a soldana :)

a tie odpory na žhaveni to su tam dokreslene len na ukažku ked sa žhavy striedavym tak žaidna amaterska panika :)

ved ked si stiahneš cele oskenovane stranky z mojoho fotoalbumu an pokeci tak je tam pisane aj o  spätnej väzbe

ved na tom jednom odpore je napisane TXT  ako tekst čitaj a uvidiš
Zaznamenané

CrystalMountain
nováčik
*
Príspevkov: 13



« Odpoveď #22 kedy: 01. Júl , 2010, 22:30:34 »

zaujimal by ma ta schema a literatura k tomu co ma aj tipek a swyx. Odkial sa to da zohnat? Z A-radia to máte?
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #23 kedy: 01. Júl , 2010, 22:55:39 »

zaujimal by ma ta schema a literatura k tomu co ma aj tipek a swyx. Odkial sa to da zohnat? Z A-radia to máte?

ano z AR radia........ chceš komplet texty k tomu? aj plošaky?? mal by som to mat v PC
Zaznamenané

CrystalMountain
nováčik
*
Príspevkov: 13



« Odpoveď #24 kedy: 02. Júl , 2010, 15:30:16 »

Dakujem... uz som to nasiel, ale mohol by si hodit tu upravenu schemu z coho si to aj ty zostavil, ked to neni tajné...  Popiskujem si   

Mam doma music70 repasovany, vyhodil som z toho predzosik a chcel by som to tam natlacit, myslim len predzosilnovaciu cast. Od tej Ef86-ky by som to nechal a pred tym zapojit ten predzosik z A-radia... co myslis nude to fungovat?
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #25 kedy: 03. Júl , 2010, 01:41:18 »

Dakujem... uz som to nasiel, ale mohol by si hodit tu upravenu schemu z coho si to aj ty zostavil, ked to neni tajné...  Popiskujem si   

Mam doma music70 repasovany, vyhodil som z toho predzosik a chcel by som to tam natlacit, myslim len predzosilnovaciu cast. Od tej Ef86-ky by som to nechal a pred tym zapojit ten predzosik z A-radia... co myslis nude to fungovat?

poradim ti tu naj naj verziu.......... vyhod z tesly všeko zapoj tam len ten original zdroj s novymi kondikmi...

sprva tam koncak podla marshallu... a preamp tiež daj marshall jcm800, plexinu..... alebo ako pole spravil šlahol tam rectifier preamp a spravil z celeho zosika mesaboogi ala tesla made in slovakia :D

a jednoznačne nepouživaj tu efku aj ec85 lampu !

koncak pozostava s par sučiastok šecko povyhazduj a porob si to ukažkovo ako to ma byt..........
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #26 kedy: 03. Júl , 2010, 01:43:31 »

a etše ke tej mojej upravenej scheme---už ani neviem čo som ako pomenill... a radčej s ananu vyser :D a sprav overene zapojenie hra to dobre !

a keby faakt chceš silu mocu hento zapojenie.... je to len nejaky vituningovany fender preamp do hi gainu.... vyhodu ma akurat v tom že ma korekcie v strede a tie vyfiltruju tie všelijake vyšky šumove frekvencie a zvuk neni surovy ale čisty konkretny drive.... ale to an tom principe pracuju tušim aj nejake stare mark mesa boogie...... teraz neviem kt presne........  :) naštuduj si to  ha ha ha Žmurk
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #27 kedy: 03. Júl , 2010, 08:36:03 »

poradim ti tu naj naj verziu.......... vyhod z tesly všeko zapoj tam len ten original zdroj s novymi kondikmi...

a jednoznačne nepouživaj tu efku aj ec85 lampu !

Koľko ľudí, toľko názorov: ja by som ten koncák nechal tak ako je, tie lampy EF86 a ECC85 nie sú horšie, ako iné. Tie Tesly mali dve chybičky, s ktorými si poradíš:
1. väzobné kondenzátory medzi triódou a pentódami sú veľké a ťažké, obvykle sa nedotýkajú dosky a pri častých prevozoch sa odtrhnú. Prilep ich silikónovým tmelom, najlepšie tak, že ich odletuješ, dobre zamažeš kondík aj dosku a pevne pritlačíš a zacínuješ.
2. odpor pred druhými mriežkami pentód má 680 ohmov / 3 W a tepelnú poistku - tá odíde pri preťažení. Nahraď ten odpor silnejším, napr 10 Wattovým.
Edit: je tam tretia chybička, akási poistka proti skratu, vyber von tyristor, ak sa ti chce aj okolitú bižutériu.

Ešte jedna dôležitá vec: všetky lampáče (nie iba Tesly) by mali mať poistku proti odpojenej reprobedni. Daj dve a dve sériové diódy 1N4007 medzi anódy pentód a zem - katódu diódy na anódu lampy.
« Posledná zmena: 03. Júl , 2010, 08:52:38 od Zvukár Andrej » Zaznamenané
CrystalMountain
nováčik
*
Príspevkov: 13



« Odpoveď #28 kedy: 05. Júl , 2010, 08:55:49 »

dik chlapy. skusim to a uvidím... ked sa mi to nepodari tak mam este jednu variantu: rozobrat kompletne a pozostavit z trafákov znova nieco, ako hovori Tipek.
 
Este jedna otázka: Da sa neak vymysliet da tej orig zapojenia koncáku presence? Na nete som nic nenasiel...
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #29 kedy: 05. Júl , 2010, 11:46:32 »

dik chlapy. skusim to a uvidím... ked sa mi to nepodari tak mam este jednu variantu: rozobrat kompletne a pozostavit z trafákov znova nieco, ako hovori Tipek.
 
Este jedna otázka: Da sa neak vymysliet da tej orig zapojenia koncáku presence? Na nete som nic nenasiel...

Skús niečo takéto namiesto odporu R 507. Neskúšal som to, je to len idea. Hodnoty kondenzátora a odporu R môžeš aj meniť, pri zmenšovaní odporu sa bude efekt zväčšovať, ale hrozí rozkmitanie zosilňovača. Určite to neskúšaj s pripojenou viacpásmovou reprobedňou, rozkmitaný zosík pošle výškač do večných lovíšť v sekunde!


* Music 70 presence.GIF (1.88 KB, 300x150 - prehliadnuté 206 krát.)
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.124 sekund, 22 otázok.